Gönderen Konu: STOEGER M2000 SENTETİK SERİ ATIŞ  (Okunma sayısı 23312 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zeki YİĞİT

• *
STOEGER M2000 SENTETİK SERİ ATIŞ
« : 10 Şubat 2012, 16:09:22 »
Sevgili avcı dostlar yeni almıs oldugum m2000 sentetik tüfeğimle seri atış yapılamadığını öğrendim ana bayiyi aradığımda bana bu tüfek böyle üretiliyor daha başka markalarda da böyle cevabını aldım.Atış yaptıktan sonra tetiğin yanındaki saca basınca yataktan fişek öyle düşüyor o  zamanda otamatik olmasının bi   anlamı kalmıyor bence...Bunu düzeltmenin yolu varmı acaba bilen arkadaşlardan cevapm bekliyorum teşekkürler rastgele.
14.04.1988
Memleket KASTAMONU İkamet Gümüşhane
        STOEGERM2000

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: TÜFEĞİM SERİ ATIŞ YAPMIYOR
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2012, 16:36:09 »
Zeki seri atıştan kastın yanlış anlaşılmasın,
tetiğe basılı tutarsan bir kere fişek patlatır
tetiğe tekrar tekrar basıp bırakırsan yarı otomatik şekilde tek tek seri atışlar yapabilirsin
son fişeği attığında mekanizma geride kalır
şunu demen aklımı karıştırıyor ^^Atış yaptıktan sonra tetiğin yanındaki saca basınca yataktan fişek öyle düşüyor^^
eğer dediğin gibiyse tüfeğin arızalı demektir.
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2012, 16:38:20 »
SERİ derken  kastın ney anlamadım arkadasım. tetiğe bası tutup birden atmasınımı istıyorsun. bütün fişeklerin.???
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Zeki YİĞİT

• *
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2012, 16:40:48 »
hasan abi aynen dediğim gibi tetiğe basıyorum namludakini atiyor eger altta varsa onu namluya alıyor oınuda atınca artık fişek yatağındakini aşağı indirmiyor yani namludaki ve alttakiyle 2 atış yapmış oluyorum yataktakiler saca basınca iniyor.
14.04.1988
        STOEGERM2000

Çevrimdışı Zeki YİĞİT

• *
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2012, 16:42:59 »
seri atıştan kastım tetiğe bastıkca atmak  tetiğe basılı tutunca hepsini saydırması olarak degil
14.04.1988
        STOEGERM2000

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2012, 16:43:34 »
kac gram fişek atıyorsun pekı. bu tufekler kınetıx sistem oldugu için hafıf doluda böle sıkıntılar ola bılıyor.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Zeki YİĞİT

• *
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2012, 16:47:30 »
34 atıyorum sorun fişekten değil..keza fişekleri mekanızmayı çekerek boşaltamıyorum saca basınca aşagı iniyo tek tek boşalıyor. bayiyi aradım bu tüfekler böyle dediler bazı markalarda böyleymiş  ???
14.04.1988
        STOEGERM2000

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2012, 16:53:49 »
kısmen dogru. kimi tujfeklerde mekanızmayı cekersın fişeyı dışarı atar ve kendi şarjorden verır.
bu tufeklerde durum öle deyıl. emniyetın yanındakı tırnaga basman gerekli her fişek için.
ama buna gerek yoktur onun kısa yolu ise şöledir.kaşıga bastırısın ve mekanızma bandalının oldugu yere içerden dişarı dogru bastırısan fişekleri ordan gerı verır.kısacası doldurdugun yerden boşaltacaksın bu işin kısa yolu budur.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2012, 17:01:32 »
Tüfek M.A.K  kararlarına uygun üretilmiş,üreticiyi kutlarım! :o
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2012, 17:03:15 Gönderen: Bülent KOCA »
Bülent KOCA-1970  Çal   505 8281132 Alaşehir

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2012, 17:02:17 »
bu modellerde dolu fişekleri tüfekten alırken her seferinde yan saca basmak gerekiyor, bunun avantajlarından biriside seri bir şekilde ağızdaki fişeği değiştirmektir.
34 gram atıyorsun ve ikinci fişekten sonra doluyu indirmiyor diyorsun, madem ikinciyi indiriyor üçüncüyüde indirmemesi neden olabilir?
tüfek kinetik olduğu için dipciğe iyi dayanmalısın dipciğe tam dayanmazsan mekanizma tam kurulmaz
birde takozu çıkar jarjörü tam dordur bakalım daha sıkı itecektir.
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Zeki YİĞİT

• *
« Yanıtla #10 : 10 Şubat 2012, 17:24:18 »
İlginize teşekkürler hasan bey takozu çıkarmıştım tam dolu halde iken atış yaptım namludakini ve alttakini attı şarjörden inmedi yan saca basınca iniyo ve öyle atabiliyorum diğerlerini.peki dostlar bunu normal hale çevirme şansım yokmu illaki yan saca basmam mı lazım atış yapmam için .
14.04.1988
        STOEGERM2000

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2012, 17:56:46 »
İlginize teşekkürler hasan bey takozu çıkarmıştım tam dolu halde iken atış yaptım namludakini ve alttakini attı şarjörden inmedi yan saca basınca iniyo ve öyle atabiliyorum diğerlerini.peki dostlar bunu normal hale çevirme şansım yokmu illaki yan saca basmam mı lazım atış yapmam için .
sen en iyisi bilen birine göster canlı görmesi daha uygun olur bence..

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

Çevrimdışı Ümit TOPKAYA

• *
  • Av varsa avcı olur.
Ynt: STOEGER M2000 SENTETİK SERİ ATIŞ
« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2012, 02:59:54 »
Valla bende otomatik almayı düşünüyordu.Ama bütün yeni tüfeklerdeyse otomatik almanın anlamı yok.O zaman alıcan iyi bir poze ava devam.Nasılsa onlada iki otomatiklede.Ama bence saçma bir durum.
Ümit TOPKAYA
1975-Ordu

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2012, 11:09:02 »
öyle bir şey yok. stoeger dedinmi 10 kere düşünecen ben stoeger pompalıyı 3. sefer serviste başıma bela oldu. servisinden ve müştyeriyle ilişkilerinden hiç memnun değilim daha dün aradım müdürle görüşmek istetim telefon numaramı aldılar akşama kadar sizinle görüştürecem dediler (zaten her zaman aynı şey söylüyolar) ne arayan var ne soran, teknik servisle görüşebilmek için telekonları aşındırmak lazım hafta sezonda bile hafta sonları çalışma yok fabrikada daha sonra işlerimiz çok yoğun ilgilenemiyoruz diyor poligon dolu atışlarını yapamadık diyorlar binbir türlü bahane her gönderişimde tüfeğin gelmesi 20-25 günü buluyor.

siszin tüfeğinizde hatalı otomatik tüfekte ve pompalıda emniyetiş açarsınız tetiğe basarsınız pompalıda kulu çeker tekrar atış yaparsınız otomatikte ise hiçbir yere basmanıza gerek yok sadece fişke bitene kadar tetiğe basıp çekersiniz her defasında. eğer elinizdeki tüfek ilk atışı yaptıktan sonra yeni fişeği namluya sürmüyorsa yada şarjörden fişek salmıyorsa, tüfek sorunludur eğer ruhsatınıza işletmediyseniz hemen geri verin eğer ruhsata işliyse yapacak ilk arızasında tüketici haken heyetine başvurun değişim işsteyin. inşallah benim gibi uğraşmazsınız.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Seçkin TEZCAN

• *
« Yanıtla #14 : 11 Şubat 2012, 11:58:32 »
Zeki bey ben 2004 ten bu yana stoeger m2000 ahşap kullanıyorum. Ondan önce altay ve huğlu tüfeklerim vardı, m2000 i alınca onları sattım. İnanın elinizdeki yarım otomatik av tüfeği şu andaki en iyi tüfeklerden birisidir. Hava şartları ve fişek gramajı fark etmeksizin çalışır ve namlu kalitesi süperdir.
Gelelim seri atış sorununuza; Önce magazin(şarjör) borusuna bir fişek sürün. Sonra tetiğin yanındaki dile basarak kaşığın içine fişeğin düşmesini sağlayın ve mekanizma kolunu hızlıca çekerek bırakın. Bu şekilde namlu ağzına fişek sürülmüş olacak. Sonra magazin borusuna istedğiniz sayıda fişek doldurarak seri atış yapabilirsiniz.
Seçkin TEZCAN
0 Rh + 1969
KOCAELİ (kırklareli-vize'li)

image hosting

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #15 : 11 Şubat 2012, 13:47:49 »
Zeki Bey kardeşim, öncelikle hoşgeldin. Sizden ricam, profil bilgilerinizdeki yaşınız ve yaşadığınız bölge ile ilgili bilgileri de ekleyin. Bakın hepimizin mesajının altında, yaşdığımız il-ilçe, doğum yılımız var.

Anladığıma göre ilk kez y.oto tüfek kullanıyorsunuz. Bence bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz. Deneyimli bir avcı ile birlikte deneyin.

Yanlış yapıyorsunuz dedim çünkü anlamadığım bir şey var. Siz "namludakini ve varsa altındakini atıyor ama şarjörden inmedi" demişsiniz. Namludaki tamam, şarjördekini de anladık ama ALTTA dediğiniz hangisi anlamadım.

Vaktini olduğunda şunu aynen yapın:

1. Tüfeğin kurma kolunu çekin ve bırakın. Geride kalırsa resimde kurma kolu altında görünen düğmeye basın ve mekanizmanın kapanmasını sağlayın.

2. Şarşöre 2 tane fişek sürün.

3. Resimde tetiğin önünde üçgen gibi görünen metal parçaya basın.

4. Kurma kolunu sonuna kadar geri çekip bırakın.

5. Tak tak. :) 2 fişek atması lazım.

Yukarıdakiler olduysa ve takozu da söktüyseniz yukarıda 2 numaralı adımda 4 fişek sürün ve diğer her şeyi aynı yapın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 11 Şubat 2012, 17:03:56 »
anladığım kadarıyla şöyle bir yanlışlık var..fişekleri şarrjöre sürüyorsunuz,tırnağa bir kez basıp kaşık üzerine bir fişek indiriyorsunuz,kurma kolunu çekip bıraktığınızda bu fişeği namluya sürüyorsunuz..ve tekrar TIRNAĞA basıp bir fişeği daha kaşık üzerine indiriyorsunuz..bu şekilde atış yapmaya kalktığınızda tüfeğiniz tutukluk yapacaktır..namlu ağzında fişek varkan kaşık üzerinde fişek olmaması gerekir..fişekler şarjör borusu içinde dizili ve bir tanesi namlu ağzında olmalıdır,hareketli kaşığın üzerinde fişek olmamalıdır..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Zeki YİĞİT

• *
« Yanıtla #17 : 11 Şubat 2012, 18:09:34 »
Zeki Bey kardeşim, öncelikle hoşgeldin. Sizden ricam, profil bilgilerinizdeki yaşınız ve yaşadığınız bölge ile ilgili bilgileri de ekleyin. Bakın hepimizin mesajının altında, yaşdığımız il-ilçe, doğum yılımız var.

Anladığıma göre ilk kez y.oto tüfek kullanıyorsunuz. Bence bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz. Deneyimli bir avcı ile birlikte deneyin.

Yanlış yapıyorsunuz dedim çünkü anlamadığım bir şey var. Siz "namludakini ve varsa altındakini atıyor ama şarjörden inmedi" demişsiniz. Namludaki tamam, şarjördekini de anladık ama ALTTA dediğiniz hangisi anlamadım.

Vaktini olduğunda şunu aynen yapın:

1. Tüfeğin kurma kolunu çekin ve bırakın. Geride kalırsa resimde kurma kolu altında görünen düğmeye basın ve mekanizmanın kapanmasını sağlayın.

2. Şarşöre 2 tane fişek sürün.

3. Resimde tetiğin önünde üçgen gibi görünen metal parçaya basın.

4. Kurma kolunu sonuna kadar geri çekip bırakın.

5. Tak tak. :) 2 fişek atması lazım.

Yukarıdakiler olduysa ve takozu da söktüyseniz yukarıda 2 numaralı adımda 4 fişek sürün ve diğer her şeyi aynı yapın.

Volkan bey dediğinizi uyguladım ama atmadan mekanızmayı çekerek namludakini fiseğı fırlattı şarjordeki olduğu yerde duruyordu ???
14.04.1988
        STOEGERM2000

Çevrimdışı Zeki YİĞİT

• *
« Yanıtla #18 : 11 Şubat 2012, 18:15:48 »
anladığım kadarıyla şöyle bir yanlışlık var..fişekleri şarrjöre sürüyorsunuz,tırnağa bir kez basıp kaşık üzerine bir fişek indiriyorsunuz,kurma kolunu çekip bıraktığınızda bu fişeği namluya sürüyorsunuz..ve tekrar TIRNAĞA basıp bir fişeği daha kaşık üzerine indiriyorsunuz..bu şekilde atış yapmaya kalktığınızda tüfeğiniz tutukluk yapacaktır..namlu ağzında fişek varkan kaşık üzerinde fişek olmaması gerekir..fişekler şarjör borusu içinde dizili ve bir tanesi namlu ağzında olmalıdır,hareketli kaşığın üzerinde fişek olmamalıdır..
ahmet bey sizin dediğiniz gibi yapıyorum ve öyle atıyorum tutukluk yapmıyor.namlu ve kaşıktakini atıyor şarjörden gelmiyor kaşığa.
14.04.1988
        STOEGERM2000

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #19 : 11 Şubat 2012, 19:38:00 »
sanırım bu arkadaşımız namluya mermiyi sürünce altaki tetik yanındaki tırnaga tekrar basıyor benim anladıgım o
1974-Marmaris
muğla
angaralı

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 11 Şubat 2012, 20:19:56 »

Bir de şu videodaki gibi doldurmayı deneyin.

Not: Tüfeğin hiçbir yerinde fişek yokken, yukarıdaki resimde tetiğin yanındaki üçgen saca bastırın. Daha sonra kurma kolunu çektiğinizde geride takılı kalacaktır. Bundan sonrası videodaki gibi. Kolay gelsin
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2012, 20:30:29 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Zeki YİĞİT

• *
« Yanıtla #21 : 11 Şubat 2012, 20:30:19 »

Bir de şu videodaki gibi doldurmayı deneyin.
birde bu şekilde atış yapayım tekrar görüşelim bu konuyu
14.04.1988
        STOEGERM2000

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #22 : 11 Şubat 2012, 20:31:33 »
Yukarıdaki yazdığıma not ekledim. Tekrar okuyun.
1968

Çevrimdışı Zeki YİĞİT

• *
« Yanıtla #23 : 11 Şubat 2012, 20:48:27 »
abdullah bey ben tüfeği trabzon yazıcılar avdan aldım tüfek elime geçince baktım bu şekilde hemen aradım yazıcılar avı dedilerki  bazı markalarda  bu şekilde üretiyor,tüfek arızadan dolayı öyle yapmıyo ben öyle teselli buldum..peki madem böyle bunu normal seri sekilde atacak şekle getiremezmiyiz.
14.04.1988
        STOEGERM2000

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 12 Şubat 2012, 01:11:44 »
sanırım bu arkadaşımız namluya mermiyi sürünce altaki tetik yanındaki tırnaga tekrar basıyor benim anladıgım o
bencede..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976