Gönderen Konu: Ne oldu bu millete ?  (Okunma sayısı 7553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan TÜRKMENOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Ne oldu bu millete ?
« : 02 Mayıs 2012, 21:05:37 »
  Başlıkta yazdığım gibi 'Ne oldu bu millete ?' Her gün birçok yeni ilanlar görmeye alıştığımız güzel sitemizde son birkaç gündür ilan ortalaması 2 veya 3 . Bunda ilanların kilitlenmesi mi  Etkili oldu ? Yoksa ,fiyatların sürekli abartılması sonucu mu bu noktaya gelindi ? Yönetimden  bu konuyu tartışmaya açmasını istiyorum.
Hasan TÜRKMENOĞLU
1957 ANKARA

Çevrimdışı Hikmet YAZICI

• *
Ynt: Ne oldu bu millete ?
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2012, 21:14:18 »
ne olacak dükkan açmaya gerek kalmadı. dükkancılar av bayileri burda  vatandaştan al 3 e sat 5 e..n vatandaşı kastetmiyorum. burdaki vatandaşta bir bakıyor  fiyatlar uçmuş o yazarsa bende yazarım diyor ve fiyatlar sıfır fiyatına cıkıyor.tabii alan yok
her yeri oynayan avrupa tüfek 2000 tl den aşagı degil . yepyeni yerli tüfek 1000 tl hemde huğlu
herkese hayırlı işler
Hikmet YAZICI
1965 istanbul

Çevrimdışı Mehmet KILINÇ

• *
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2012, 22:10:28 »
Bence Tüfek satmaktan,para kazanmaktan ziyade tüfek şovuna dönüştü.Alıcının dikkatini çekmek için,her türlü fiyatlar biçiliyor.Ama şunu utunmasınlarki,alıcı satıcıdan daha gözaçık olmuştur.Örneğin (P.Beretta s 55)1.sitede 2000 tl.diğer bir sitede 2750 tl.başka bir sitede 3.500 tl.dir.Avcı veya alıcı arkadaş hangisini alır ve hangisine güvenir.Ancak burada tek secenek bizlere bakmak kalıyor.Yorum yapacak kadar cesaretimiz kalmamıştır.İş böyle oluncada avcının av merakıda tüfek alma-kullanma merakıda kalmıyor.saygılarımla
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2012, 22:14:11 Gönderen: Mehmet KILINÇ »
Mehmet KILINÇ
1964 ADIYAMAN/MERKEZ

Çevrimdışı Ahmed DEMİRTAŞ

• *
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2012, 22:19:53 »
ilanların kilitlenlenmesi sitenin cazibesini kaybetmesine yol açtı ,bu konu tekrar gözden geçirilmeli..
Ahmed DEMİRTAŞ
1975 İSTANBUL

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2012, 22:52:00 »
Yönetici olarak yazmıyorum, bu konuda şu anki şahsi düşüncemi paylaşmak istiyorum. O da şöyle, forumumuz ilan forumu değil. İlan kısmı avcı arkadaşların kullandığı tüfeği, köpeği, malzemeyi başka bir avcıya devredeceği bir imkan sunuyor sadece.

Yabancı forumlarda da tek tük ilan kısımlarına rastlıyorum. Oralarda silah hakkında sorular bile nadir soruluyor. Pazarlık yapılmıyor. Genelde diyorlar ki, "özel mesaj gönderdim". Yani kendi aralarında görüşüyorlar. En sonda da  SATILDI(Sold) yazıyorlar bitiyor. Bizim ilan kısmı ise sık sık üyelerin yönetici ve diğer avcı arkadaşlarla sataşma, gönül koyma, şikayet yeri gibi idi. Fiyatlar konusunda da satıcıyı özellikle yargılayamam. Arz talep konusu. Fiyat yazılır, satın alınmazsa düşer veya her ne olursa işte.

Son olarak tekrar edeyim, yukarıdakileri yönetici olarak yazmadım. Bir üye olarak düşüncemi yazdım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2012, 23:08:45 »
bu site sayesinde simsonlar robust lar baretta fiyatlarını geçmiş durumda.şişiren şişirene.ben gözümle gördüm ikaz ettim.3500tl yazılan bir tüfek başka sitede 5250 tl idi.  ne dir şimdi burdan anladığınız.sen bir tüfeğe afaki rakamlar yazarsan  afaki cevaplarda almaya hazır olacaksın.ederi yazılan tüfekler zaten  hemen satılıyor.ben kendi adıma ilanların  kilitlenmesinden rahatsızım.  tabi fiyatlarda uçanlardanda.ama klasik bir söz varya fiyatı alıcı satıcı belirler hiçte öyle değil.3 lira yapacak bir malı  10 liraya dayaklamaya çalışan uyanık simsarları gördükçede  eleştirmeye devam edeceğim.kim ne derse desin.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ramiz TERCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2012, 00:49:22 »
Yönetime tüfek ilanlarında almış olduğu karardan dolayı teşekkür ediyorum.Aynı tüfeği hergün konu başlangıcında görmekten sıkılmıştım.Artık satılık silahlar konusuna tıkladığım zaman yeni bir tüfek varsa onu inceliyorum.Fiyat konusuna gelince,kimse alacaksın demiyor.İşine gelen alsın.
Ramiz TERCAN
1967 ORDU

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Mayıs 2012, 01:15:00 »
Burası forum sitesi herşey tartışılmalı dogru egri ortya konmalı böle kitlemek le olmaz.bence sadece bu bir kaçış çözüm deyil.
yönetimin sıkıntı cektiğinin de farkındayım ama kesinlikle çözüm bu deyil.
bilen var bilmeyen var fiyatları üye var ziyaret cı var vs. bu olay bazı kişilerin ekmeyine yağ sürer diyorum ben.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Bahadır ÜSTÜNEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 03 Mayıs 2012, 04:21:43 »
evet site yöneticileri sizler rahat ettiniz bravo tebrik ederim size artık hiç şikayet gelmiyor bu sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz ne kadar güzel değil mi kavga eden yok tartışan yok ne güzel ortaya bir konu atan yok paylaşım yapan ortaya bir muhabbet atan yok araya giren yok heyecan yok ne güzel. Bu çulluk avını düz çimenlikte yapmaya benzemiş ne güzel ne uçan var ne kaçan ne ölü ne yaralı boşver şimdi dikenliklerde gezip niye kendimi çizdireyim ki allah korusun sıklıkta gezerken bir de domuza falan raslarım kuş saçmasıyla tadım kaçar böylesi daha iyi şimdi sıklıkta gezsem bir kuş uçar yanlışlıkla bir kaza olur hiç gerek yok böyle iyi köpek falan da beslemeyim ben artık zahmetli oluyo hem hayvana yazık    Site yöneticileri hiç kızmayın kolaya kaçtınız. pire için yorgan yaktınız. Kendi bindiğiniz dalı kesiyonuz. ben bu siteyi böyle sevemedim hiç çekici değil artık öyle bir bakıyom çok takılasım gelmiyo açıkçası
Bahadır ÜSTÜNEL
1974 Pınarhisar KIRKLARELİ

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2012, 08:33:08 »
Yönetime tüfek ilanlarında almış olduğu karardan dolayı teşekkür ediyorum.Aynı tüfeği hergün konu başlangıcında görmekten sıkılmıştım.Artık satılık silahlar konusuna tıkladığım zaman yeni bir tüfek varsa onu inceliyorum.Fiyat konusuna gelince,kimse alacaksın demiyor.İşine gelen alsın.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #10 : 03 Mayıs 2012, 10:37:01 »
Hasan abi ÖPÜLMEMEK için gözü karartıp balıklama dalmak misali alırsan ÖPERLER.

Bir bilene sorup alırsan böyle bir şey olmaz.

Bu sitede fiyatı normal yazılıpda daha ucuza alınan tüfekler oldu.

Sıfırı 8-9.000- TL olan tüfekler 4.000 e 5000 TL ye satıldı.

Satıcıya verirsin fiyatını (ÖZELDEN) kabul eder ya da etmez.

Ama kalkıp ilan altına şu fiyatı yazıyorum beni ara, ya da o eder bu etmez yazıları ile doldurursan tartışmayıda alevlendirmiş olursun.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Ercüment YÜKSEKÇINAR

• Ercüment YÜKSEKÇINAR
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 03 Mayıs 2012, 10:47:36 »
ilanların kilitlenlenmesi sitenin cazibesini kaybetmesine yol açtı ,bu konu tekrar gözden geçirilmeli
Ercüment YÜKSEKÇINAR
A Rh -  1973   ISPARTA
0 544 544 35 32

ISPARTA AVCILIK ATICILIK İHTİSAS DERNEĞİ BAŞKANI

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 03 Mayıs 2012, 10:48:54 »
sazan avı heveslileri için kötü olmuş....  :)) ilk başlarda kilitlenmelerine karşıydım ama böylesi daha iyi olmuş... sinirstres olayı bitmiş..... kaç gündür birkez bile tüfek ilanlarına bakmadım hayret :))  tartışmaların en büyük nedeni degerinden katkat fazla yazılan fiyatlardı... faiş fiyat yazanlar sazan peşinde koşan milleti keriz kendisini uyanık zanneden avcıda olmayayıp tüccar bozuntusu şahsiyetlerdi....

bence tüfek ilan sayısı 1 ile sınırlandırılmalıdır.... ikinciyi ancak birinci satılır veya ilanı kaldırılırsa verebilmelidir.....

site uyanık geçininlerin sanal dükkanı olmaktan kurtulmuş......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı İlkay KETEN

• *
« Yanıtla #13 : 03 Mayıs 2012, 10:53:24 »
bencede üyenin tüfek ve köpek ilan sayısı aktif olarak 1 ilanla sınırlandırılmalı ve yoruma açık olmalıdır.. bu sınır getirilmediği taktirde konu kilitleme kararı son derece mantıklıdır..
İlkay Keten
1979 - Sakarya

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #14 : 03 Mayıs 2012, 11:01:43 »
Bir sürü bayii burada ilan bedeli vermeden reklamını yapıyor.

Ama başka sitelere bakıyorsun buraya reklam vermeyipte, oralarda verenlerde var.

Ön sayfada Doğa Spor,Seher Av,Puma Av,Merkez Av,Armer ve iki köpek yetiştirici reklamı var.

Esas ilan vermek bu firmaların hakkı.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı A.Hakan SARIYILDIZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 03 Mayıs 2012, 15:37:18 »
Güzel olmuş :)
Ahmet Hakan SARIYILDIZ
1966 GİRESUN - ANKARA
O RH +

Çevrimdışı Rüştü PEHLİVAN

• *
« Yanıtla #16 : 03 Mayıs 2012, 15:58:01 »
ARZ TALEP MESELESİ HERKES KALP KIRMADAN ALACAĞINI ALIR SATCAĞINI SATAR ...PAHALI VEYA ŞUBU DEMEYE GEREK YOK BU ALICI ILE SATICI ARASINDADIR..........
Rüştü PEHLİVAN
1987-Antalya

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 03 Mayıs 2012, 16:08:27 »
Bence site yönetimi doğru bir karar aldı,silahını satacak olan kişi orada sergiliyor fiyatı pahalı ucuz yazıyor normal bizlerde inceleyip bakıyoruz,ancak adam alıcı değil satıcı değil ya kötülüyor ya da övgü dolu yazılar yazılıyor.Neticede yorumlar kişisel ileti olarakta gönderilebilir ama kimse bu yolu tercih etmiyor kırılan kırılana üzücü oluyordu.Şimdi amaç silah satmaksa koyarsın oraya alıcısı çıkar alır,yok almaksa bakarsın amacına uygun hangisi ise onu beğenir alırsın zaten satıcı arkadaşların iletişm bilgileri var.Bence gerisi tefferuat.

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 03 Mayıs 2012, 16:30:14 »
Yönetime tüfek ilanlarında almış olduğu karardan dolayı teşekkür ediyorum.Aynı tüfeği hergün konu başlangıcında görmekten sıkılmıştım.Artık satılık silahlar konusuna tıkladığım zaman yeni bir tüfek varsa onu inceliyorum.Neticede yorumlar kişisel ileti olarakta gönderilebilir ama kimse bu yolu tercih etmiyor kırılan kırılana üzücü oluyordu
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Ziya ELÇİN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 03 Mayıs 2012, 16:50:07 »
Verilen her ilan, sonuçta bizleri bilgilendirmek için.Fiyat ve kalite sorunu alıcı ve satıcıyı ilgilendirir.Burada en önemli konu "birbirimize karşı sevgide serbest, saygıda mecbur" olduğumuzun unutulmamasıdır.Gönlüm istiyorki hiçbir konuda sınırlama olmasın, ancak tecrübelerim bazı insanların sınırlandırılması gerektiği yönünde alınan kararları destekliyor.Tüm arkadaşlarıma selam ve sevgiler...
Ziya ELÇİN
1960 Sivas/Balıkesir www.asyaav.com.tr

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 03 Mayıs 2012, 17:23:22 »
Bu konuda ki örneklerden birisi ben olduğumu düşünüyorum.Çok fazla ilan vermesemde bununla paralel olarak ilanlara ; hatta konulara bile fazla ilgi göstermiyorum.İlk zamanlar gece yarılarına kadar siteye takılırken((((yalnız bu siteye takılıyorum sürekli olarak>))))şimdi açıyorum bakıyorum sonra çıkıyorum.Sebep:Artık bazı şeylere doydum,ikincisi bazı konular sıktı,üçüncüsü köpekti tüfektinin ilerisine geçemedik bi türlü... (aynı tas aynı hamam)
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

Çevrimdışı Nezih KUTUCU

• *
  • RASTGELE
« Yanıtla #21 : 03 Mayıs 2012, 18:04:49 »
köpek denmicek köpekler tüfek denmicek tüfekler astronamik fiyatlarla satılmaya çalışılıyor yorum yapıncada tartışmalar çıkıyor olmaz arkadaş kimse keriz değil sitenin cazibesi kayboldu tamam fakat kurnazların siteside olmasın böyle güzelbir site. yönetim tarafından gerekenin yapılacağını umut ediyorum.
Nezih KUTUCU
1980 GELİBOLU

Çevrimdışı Ö.Faruk GÜNER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 03 Mayıs 2012, 20:32:44 »

ilave olarak belirtmek isterimki,
ilan bölümü bir nevi işyeri olarak düşünülürse;
buradaki yapmış olduğumuz acımasız eleştirileri, iş yerlerindede yapabildiğimizi sanmıyorum,
serbest piyasa ekonomisinide göz önünde bulundurusak
buradaki yapılan aımasız eleştirilere hakkımız olmadığını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2012, 20:44:38 Gönderen: Ö.Faruk GÜNER »

adult image hosting
Ömer Faruk GÜNER
ÜNYE / ORDU 1975
0 532 548 02 53

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 03 Mayıs 2012, 22:52:05 »
bence tüfek ilan sayısı 1 ile sınırlandırılmalıdır.... ikinciyi ancak birinci satılır veya ilanı kaldırılırsa verebilmelidir.....

site uyanık geçininlerin sanal dükkanı olmaktan kurtulmuş......
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Halil ÖZKAN

• *
  • Avcı köpeğiyle nam yapar
« Yanıtla #24 : 03 Mayıs 2012, 23:10:18 »
bence fiyat ile değil güncellemeyle ilgili bir durum.önceden yorum ve güncellemede ilan öne çıkıyor ve yeni ilan gibi görünüyordu.şimdi ilan çakılı kalıyor ve gerektiği kadar görülüyor.sebebi bu olsa gerek.
Halil ÖZKAN
1976-Çanakkale-İKAMET İSTANBUL