Gönderen Konu: ata arms deneme atışım  (Okunma sayısı 13380 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: ata arms deneme atışım
« Yanıtla #25 : 15 Mart 2013, 21:43:46 »
Volkan abi dipçikteki kauçuk yüzünden tutukluk yapmadı heraldi,biraz esnek ya,o yüzden mekanizmayı kurdurdu galiba..
Samet kardeşimVolkan abinin denemek istediği şey şuydu yanlış anlamadıysam,bu kinetik tüfeklerin kurması için biraz tatlı sert bir boşluk olması lazım,nasıl dersen dipçiğin omuzda geri gitmesi gibi,işte tüfek ateş edildiğinde tüfek komple geri giderken mekanizma ağırlığıyla yerinde kalıyor ve içerideki kalın yay eziliyor,tüfek senin omzuna çarpıp iice durunca ezilen yay busefer mekanizmayı geri itiyor mekanizma geri gelirken kafa dönüyor yerinden çıkıyor,işte ne oluyorsa ozaman oluyor:)
Niye anlattıysam herkes biliyor zaten,gözümün önünde filim gibi oynadı birden:)
Raha Bey düşündüğüm şeyi doğru anlamışsınız, aynen yazdığınız gibi. Zaten inertia driven denen şeyi açıklayan yazılar böyle çalıştığını gösteriyor. Öbür düşündüklerinize de katılıyorum. Yani işte; öyle de böyle de olsa çalışmış alet. İyi bir şey bence. Bende yüzdeyüz kinetik silah yok. Gazlı daha fazla seviyorum herhalde ama açıkcası benellinin bu düzenine çok hayranım. Hemen her şey sürgü içinde bitiyor. Çok basit ama çok kullanışlı bir yapı. Ata da güzel yapmış Allah var.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 15 Mart 2013, 21:49:02 »
Abi sistem süperde bende gazlı seviyorum,mekanizma biraz sert olacak,kıllık ya huzursuz oluyorum,oraya buraya takılırda açılır diye:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #27 : 15 Mart 2013, 22:23:31 »
Benimkisi de başka türlü mazeret ama esasen mazeret denemez. Kısmet olursa bir kinetik de alayım diyorum ama doğrusu ben de şimdilik karar veremem. Zaten de ihtiyaç fazlası olacak. Hele bakalım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #28 : 16 Mart 2013, 01:19:15 »
Benimkisi de başka türlü mazeret ama esasen mazeret denemez. Kısmet olursa bir kinetik de alayım diyorum ama doğrusu ben de şimdilik karar veremem. Zaten de ihtiyaç fazlası olacak. Hele bakalım.

ben -15 de çakan otomatikler tanıdım bizim oranın soğuğu meşhurdur .
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 23:51:09 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 16 Mart 2013, 10:23:33 »
yurt dışında kinetik tüfeklerin su kuşu avlarında daha fazla tercih edilmesinin nedeni soğuk ve yağışlı havalarda gazlıya göre daha sorunsuz çalışması.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #30 : 17 Mart 2013, 19:01:46 »
yurt dışında kinetik tüfeklerin su kuşu avlarında daha fazla tercih edilmesinin nedeni soğuk ve yağışlı havalarda gazlıya göre daha sorunsuz çalışması.

kesinlikle olay bundan ibaret
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 23:51:26 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 17 Mart 2013, 21:00:59 »
yurtdışında çelik saçma kullanmak zorunlu olduğundan ağır çelik saçmalı fişek kullanıyolar onun için onlarda tepme önemli bişey gazlının en önemli avantajının tepme azlığı olduğunu söylüyolar ama bizde tepme önemli değil kullandığımız en fazla 34 36 gram, onlar kadar fazla fişekte atamadığımız için tepsede bişey olmaz. adamların tek avda 500 1000 fişek attığı bile oluyo bizde nerde o bolluk
« Son Düzenleme: 17 Mart 2013, 21:12:27 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #32 : 17 Mart 2013, 21:25:39 »
yurtdışında çelik saçma kullanmak zorunlu olduğundan ağır çelik saçmalı fişek kullanıyolar onun için onlarda tepme önemli bişey gazlının en önemli avantajının tepme azlığı olduğunu söylüyolar ama bizde tepme önemli değil kullandığımız en fazla 34 36 gram, onlar kadar fazla fişekte atamadığımız için tepsede bişey olmaz. adamların tek avda 500 1000 fişek attığı bile oluyo bizde nerde o bolluk

1 kutu fişek atsak öpüp başımıza koyarız ne 500 ü :D
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #33 : 18 Mart 2013, 13:05:04 »
Yukarıda nasıl çalışıyor falan diye yazmıştık. Bugün rastladığım bir videoyu da ekliyeyim.

Hakikaten çok az bir tepme hareketi görünüyor ama o da yeterliymiş demek.
1968

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #34 : 18 Mart 2013, 13:50:10 »
Yukarıda nasıl çalışıyor falan diye yazmıştık. Bugün rastladığım bir videoyu da ekliyeyim.

Hakikaten çok az bir tepme hareketi görünüyor ama o da yeterliymiş demek.

vayy bee
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 23:51:48 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul