Gönderen Konu: 1996 MODEL SIFIR KİLOMETRE HUĞLU ÇİFTEM  (Okunma sayısı 18242 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
1996 MODEL SIFIR KİLOMETRE HUĞLU ÇİFTEM
« : 05 Nisan 2013, 23:43:17 »
sevgili avcı arkadaşlar ve abilerim,elimde bulunan sarsılmaz otomatiği satıp bir huğlu çifte almayı uzun zamandır planlıyordum.Bunun neticesinde geçen hafta bir av bayisine gittim,otomatiği satıp huğlu çifte almak istediğimi söyledim,hocam dedi sana çok güzel bir çifte vericem dedi,vitrinden bir huğlu çifte çıkardı elime aldım yüzüme gelişi ve ağırlığı tam istediğim gibiydi hele eski model olması ve sabit şoklu olması tam istediğim gibiydi,ve kafa kafaya takas ettik.
tüfeğimin özellikleri: çift tetik,71 namlu,yüksek bant, 1-3 sabit çok,kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum,bu tüfeğin fişek seçeceğine pek aklım ermiyor deneyerek görücez bakalım :)

upload foto

upload foto

upload foto

upload foto

windows 7 screen shot

windows 7 screen shot

upload foto

tolgaozhan

• Ziyaretçi
Ynt: 1996 MODEL SIFIR KİLOMETRE HUĞLU ÇİFTEM
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2013, 23:50:49 »
On numara bir tüfek. Eskiler yenilerden daha kibar ve güzel gözüküyor. Benim de vazgeçilmezim yan yana çiftedir. Elimde iki tane Huğlu çifte var.
Allah kazasız belasız, sağlıkla, güzel avlarda kullanmayı nasip etsin.
Selamlar

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2013, 23:54:19 »
Selçuk hayırlı olsun.RC ve Bornaghiyi sever bu tüfek.Pazar günü kutlayalım bu çifteyi.zaman olursa fişekde atarız.görüşmek üzere.selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2013, 00:05:10 »
On numara bir tüfek. Eskiler yenilerden daha kibar ve güzel gözüküyor. Benim de vazgeçilmezim yan yana çiftedir. Elimde iki tane Huğlu çifte var.
Allah kazasız belasız, sağlıkla, güzel avlarda kullanmayı nasip etsin.
Selamlar
Selçuk hayırlı olsun.RC ve Bornaghiyi sever bu tüfek.Pazar günü kutlayalım bu çifteyi.zaman olursa fişekde atarız.görüşmek üzere.selamlar

tolga bey ve ahmet ebi dilekleriniz için teşekkür ederim,Ahmet abi tüfeği bugün aldım ruhsata geçirmedim ama bol bol deneriz,görüşmek üzere ahmet abi :)

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2013, 00:14:04 »
Kardeşim hayırlısı olsun bende bu çiftelerden kullanıyorum on numara tüfek O0
05.04.1976 CEYHUN ERİM EDİRNE UZUNKÖPRÜ
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• *
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2013, 00:47:22 »
Hayırlı uğurlu olsun,bol bereketli avlarda kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Tercihiniz için tebrik ederim çok doğru bir seçim yapmışsınız.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2013, 00:53:21 »
selçuk hocam öncelikle hayırlı olmasını ve kazasız belasız kullanmanı dilerim hadi bakalım bu güzel çifte ile güzel avlarını paylaşımını bekliyom  ;)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı İsa TORUN

• *
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2013, 00:56:22 »
Selçuk hayırlı uğurlu olsun, Allah kazasız kullanmayı nasip etsin...
1984-Afyonkarahisar/Eskişehir
AB rh (-)

windows 7 screen shot

Çevrimdışı Engin MAKAS

• *
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2013, 01:55:47 »
Hayırlı olsun, güzel tüfek.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2013, 11:03:17 »
  hayırlı olsun, güle güle kullanmanızı dilerim. usta avcıların tüfeğidir bol fişek yakarak uygun fişeğinide bulmanız en güzel yöntemdir ,çiftelerde tek bildiğim yumuşak saçma olmazsa olmazıdır bu benim deneyimim çünkü sert saçma deler geçer saçmalar barut gazı basıncının tamamını kapsülün patlamasıyla kullanır ki  av uzak ve uçar avıysa ziyan olması durumu kaçınılmaz bir ihtimaldir, benim tavsiyem 36 metre 5-6 nolarla patern testini uygulayınız sitede çok güzel anlatımlar var kalitesine güvendiğiniz farklı marka fişeklerle 5'er kez her fişeği deneyerek anormal olmayan hava şartlarında yaparak tüfeğin saçmalarının neler yaptığını gözlemlemeniz size rehberlik yapacaktır sonrası size kalmış. bol ve zevkli avlar temennilerimi tekrar sunarım.   
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 06 Nisan 2013, 19:57:05 »
değerli yorumlarını eksik etmeyen tüm avcı arkadaşlara ve abilerime teşekkür ederim,inşllah istediğim avları yapmak nasip olur,herkese rastgele

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 07 Nisan 2013, 12:02:07 »
bu tüfeği kullanan avcı dostlar fişek tavsiyelerinizi alsam:) Ahmet abim rc ve bornaghi dedi,iç anadolu bölgesinde kullanıcam iklimi sert oluyor kışın gerçi eskisi gibi ayaz olmuyor,32 gramı geçmeme gerek yok sanırım 30 gram la keklik ve tavşan avı yapabileceğimi sanıyorum.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 07 Nisan 2013, 12:24:42 »
bu tüfeği kullanan avcı dostlar fişek tavsiyelerinizi alsam:) Ahmet abim rc ve bornaghi dedi,iç anadolu bölgesinde kullanıcam iklimi sert oluyor kışın gerçi eskisi gibi ayaz olmuyor,32 gramı geçmeme gerek yok sanırım 30 gram la keklik ve tavşan avı yapabileceğimi sanıyorum.
seçuk hocam bizim bölgede havalar aşırı soğuk olmaz  bi avcı abimde eski huğlu 1-3 fix şoklu 71 namlu poze var 28-30gr ile çok güzel avlar yapıyor
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 07 Nisan 2013, 12:39:49 »
seçuk hocam bizim bölgede havalar aşırı soğuk olmaz  bi avcı abimde eski huğlu 1-3 fix şoklu 71 namlu poze var 28-30gr ile çok güzel avlar yapıyor

özgür abi teşekkür ederim,ben de düşük gramajlar kullanıcam ama öncelikle çıkıp değişik fişeklerle dağılım testi yapıcam,

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 07 Nisan 2013, 14:01:55 »
Hemşerim hayırlı uğurlu olsun..kasasız belasız muhabbeti ve avı bolgünlerde güle güle kullanmanı dilerim.Fişeğini kendin bulursan çok daha sağlıklı olur.düşük gramaj yanlış bir tabir barutu az, yumuşak fişekler denemelisin.Denemeler için acele et sabahları 10 derece civarında oluyor kaçırma bu havaları.çok sıcaklarda deneyip alacağın fişekler seni yanıltır.RC32 yi ve B&P 30 light ve 28 super light fişekleri dene en azından referans noktası olarak doğru başlangıç olur.Havanın sert olduğunda RC SIPE dene. içinde 1.54 barutu var hızlı bir fişek.Elinde yoksa bu fişeklerden kargo adresini ver 2 şer 3 er elde ne varsa göndereyim denemek için ;) deneyip sonuç alamadığın fişek mezarlığın olmasın benim gibi ;)
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 07 Nisan 2013, 15:36:26 »
Hemşerim hayırlı uğurlu olsun..kasasız belasız muhabbeti ve avı bolgünlerde güle güle kullanmanı dilerim.Fişeğini kendin bulursan çok daha sağlıklı olur.düşük gramaj yanlış bir tabir barutu az, yumuşak fişekler denemelisin.Denemeler için acele et sabahları 10 derece civarında oluyor kaçırma bu havaları.çok sıcaklarda deneyip alacağın fişekler seni yanıltır.RC32 yi ve B&P 30 light ve 28 super light fişekleri dene en azından referans noktası olarak doğru başlangıç olur.Havanın sert olduğunda RC SIPE dene. içinde 1.54 barutu var hızlı bir fişek.Elinde yoksa bu fişeklerden kargo adresini ver 2 şer 3 er elde ne varsa göndereyim denemek için ;) deneyip sonuç alamadığın fişek mezarlığın olmasın benim gibi ;)

hemşerim nasılsın,iyisindir inşllah söylediğin fişekleri deneyecem elimde yok ama alırım sen hiç zahmet etme rc,bp bornaghi bunların değişik gramajlarını denerim artık bu fişeklerle randuman vermeyen tüfek işe yaramaz çünkü piyasanın en kaliteli fişekleri,winchester da eklerim listeye,ama fişek seçeceğini sanmıyorum 96 yapımı namlu,kullananlardan olumsuz bir şey suymadım,kendine iyi bak,hemşom :)

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 07 Nisan 2013, 17:03:19 »
hemşerim nasılsın,iyisindir inşllah söylediğin fişekleri deneyecem elimde yok ama alırım sen hiç zahmet etme rc,bp bornaghi bunların değişik gramajlarını denerim artık bu fişeklerle randuman vermeyen tüfek işe yaramaz çünkü piyasanın en kaliteli fişekleri,winchester da eklerim listeye,ama fişek seçeceğini sanmıyorum 96 yapımı namlu,kullananlardan olumsuz bir şey suymadım,kendine iyi bak,hemşom :)

Sen beni anlamadın :) kaliteli fişek randıman verecek diye bir şey yok..namlu iç çapın 18.3 dur büyük ihtimal onun için barut basıncı fazla olup saçmayı dağıtmaması lazım.önerdiği fişekler 120-130-150 civarında zahmet filan olmaz yarım ağızla söylemedim adres ver göndereyim ;)
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2013, 17:04:25 Gönderen: Hasan BAŞKARA »
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 07 Nisan 2013, 22:48:19 »
Gülegüle kullanın, güzel tüfek almışsınız. Yeni modellerden daha güzel görünüşü var.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 07 Nisan 2013, 23:08:39 »
teşekkür ederim volkan bey,ilk defa çifte kullanıcam ama hemen uyum sağlayacağıma eminim ağırlık olarak da çok hoşuma gitti,hemen hedefe geliyor,yükset şeritli olması daha kolay uyum sağlamama neden oldu,

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 08 Nisan 2013, 01:30:27 »
huğlunun bütün çifteleri güzel olmak üzere bu modeli gerçekten harika bir modeldir aynı özellik sadece 76 namlulu olanını babam 1990 lı yıllarda satın almıştı.  uzak mesafelerden çok güzel tavşan ,ördek ve kaz avılarını cansız indirirdi. tabi babam kendi fişeklerini kendi yapardı. sanırım barutunu fazla koyardı çünkü ben atış yaptığımda fena teperdi.
velhasıl sade standart alışana birde fişeğini bulana güzel bir tüfek. hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın rasgele..
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 08 Nisan 2013, 08:05:40 »
huğlunun bütün çifteleri güzel olmak üzere bu modeli gerçekten harika bir modeldir aynı özellik sadece 76 namlulu olanını babam 1990 lı yıllarda satın almıştı.  uzak mesafelerden çok güzel tavşan ,ördek ve kaz avılarını cansız indirirdi. tabi babam kendi fişeklerini kendi yapardı. sanırım barutunu fazla koyardı çünkü ben atış yaptığımda fena teperdi.
velhasıl sade standart alışana birde fişeğini bulana güzel bir tüfek. hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın rasgele..

teşekkür ederim osman bey,inşllah memnun kalırım,kullananların söylemleri olumlu yönde

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 08 Nisan 2013, 19:05:25 »
Hayırlı olsun çok güzel bir tüfek almışsınız. Belki size tek zorluğu çift tetik olması olabilir. Ona da alışırsınız. Fişek olarak marka yazmayacağım fakat 30 gr geçmeyin. Tüfeğin kıymetini bilin.
Selamlar  O0

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 08 Nisan 2013, 19:57:17 »
 O0 O0 selçuk bey , öncelikle hayırlı uğurlu olsun allah can sağlığıyla neşe içinde kullanmayı nasip etsin . tüfeğiniz gerçekten yaşına göre 10 numara , ve açma mandalındanda belli oluyor sıfır km olduğu .............sıcak havalarda , 30 gramı geçmeyen ve piyasada bulacağınız en ucuz fişeklerle gayet güzel avlar yapacağınıza adım gibi eminim .. otomatik tüfekle 34 - 36 gram atacağınıza , çifte veya pozeyle  28 - 30 gram atmak iyidir  , sonuçta bir güç kaybı söz konusu değil ............... kışın ve soğuk havalarda , uzak mesafeli avlar yapacaksanız , gramajı yükseltmekte fayda var .. .. .. fişek tercihi sizin ... ben şahsen 34 - 36 gram atıyorum ........ fişek seçme derdi yok bu çiftelerde ,,,,, gözünü öptüğümün , 24 gramdan alda 60 grama kadar at  :D , ben bir mahsur görmüyorum bu konuda .......... 1 3 şoklu olmasından  ve  tüfeğin karakteristik özelliğinde dolayı , çok güzel grupmanları vardır bu  çiftelerin ....  deneyince sizde göreceksiniz grupmanı ve deliciliği ........ çift tetik olmasınıda hiç dert  etmeyin , kullandıkça aşkınızın tahmin ettiğinizdende  daha büyük  :) olduğunu anlayacaksınız .....   allah tekrardan güle güle ve tepe tepe kullandırsın ......  O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 08 Nisan 2013, 23:29:43 »
Hayırlı olsun çok güzel bir tüfek almışsınız. Belki size tek zorluğu çift tetik olması olabilir. Ona da alışırsınız. Fişek olarak marka yazmayacağım fakat 30 gr geçmeyin. Tüfeğin kıymetini bilin.
Selamlar  O0
O0 O0 selçuk bey , öncelikle hayırlı uğurlu olsun allah can sağlığıyla neşe içinde kullanmayı nasip etsin . tüfeğiniz gerçekten yaşına göre 10 numara , ve açma mandalındanda belli oluyor sıfır km olduğu .............sıcak havalarda , 30 gramı geçmeyen ve piyasada bulacağınız en ucuz fişeklerle gayet güzel avlar yapacağınıza adım gibi eminim .. otomatik tüfekle 34 - 36 gram atacağınıza , çifte veya pozeyle  28 - 30 gram atmak iyidir  , sonuçta bir güç kaybı söz konusu değil ............... kışın ve soğuk havalarda , uzak mesafeli avlar yapacaksanız , gramajı yükseltmekte fayda var .. .. .. fişek tercihi sizin ... ben şahsen 34 - 36 gram atıyorum ........ fişek seçme derdi yok bu çiftelerde ,,,,, gözünü öptüğümün , 24 gramdan alda 60 grama kadar at  :D , ben bir mahsur görmüyorum bu konuda .......... 1 3 şoklu olmasından  ve  tüfeğin karakteristik özelliğinde dolayı , çok güzel grupmanları vardır bu  çiftelerin ....  deneyince sizde göreceksiniz grupmanı ve deliciliği ........ çift tetik olmasınıda hiç dert  etmeyin , kullandıkça aşkınızın tahmin ettiğinizdende  daha büyük  :) olduğunu anlayacaksınız .....   allah tekrardan güle güle ve tepe tepe kullandırsın ......  O0 O0 O0
barış bey ve yusuf bey yorumlarınız için teşekkür ederim,bende böyle bir tüfeği ele geçirdiğim için çok mutluyum inşallah güzel avlar çıkaracak,

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 18 Nisan 2013, 16:02:51 »
 O0 O0 selçuk hocam , sizide görmek isteriz sahalarda grupman atışlarıyla .. bakalım kendin şoklu bu çiftenin marifetleri nelerdir . . .  O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder