Gönderen Konu: 1996 MODEL SIFIR KİLOMETRE HUĞLU ÇİFTEM  (Okunma sayısı 18243 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
Ynt: 1996 MODEL SIFIR KİLOMETRE HUĞLU ÇİFTEM
« Yanıtla #25 : 18 Nisan 2013, 16:24:37 »
O0 O0 selçuk hocam , sizide görmek isteriz sahalarda grupman atışlarıyla .. bakalım kendin şoklu bu çiftenin marifetleri nelerdir . . .  O0 O0 O0

yusuf abi ilk fırsatta deneyeceğim okuldan vakit bulamadım 24 nisan da ruhsata işleteceğim,daha sonra balığa gidiyoruz en kısa zamanda mutlaka deneyeceğim,mahcup etmez inşlh bizi :)

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
« Yanıtla #26 : 18 Nisan 2013, 16:25:39 »
Çok güzel bir tüfek sahibisiniz Hayırlısı olsun Arşivlik bir Çifte :)
Bende de Huğlu silah Sanayi'nin çiftesi var yüze alması ve atış rahatlığında üstüne yoktur Herkez ağır diye düşnür aksine ideal bir yapısı vardır çok dengelidir doğru nişan alındığı sürece ve ava göre fişeğini kullandığın sürece çok iyi sonuçlar verir,çok güzel bir silah almışsınız hayırlı olsun...
Benim çifte tüfeğimde 71 namlu 3/1 şoktur , sizin tüfeğinizle aynı özelliklerdedir ama tek fark tek tetik oluşudur güzel bir uzun menzil Av tüfeği Ördek ve Kaz avlarında Tavsan ve uzun menzil Keklik avlarında çok güzel Randuman verecektir.
Fişek olarak 32-33-34 gram kullanın ben çok randuman alıyordum  KEKLİK Avında 3 şokla sağ tarafla ilk göze Bornaghi 33 gram 6 no keçe tapa , 1 şokla ikinci göze RC SİPE 6 32 yada Mirage jk6 34 gram 5-6 no 34 gram taviye ederim :)
Bıldırcın avında yakın atarsanız parçalar dağıtır ara verip kullanın Şokları uyuşmadığı için RC TITANO 31 GRAM 9 NUMARA çok iyi sonuç verecektir biraz ağır ve sert fişekleri seviyor ancak fişek çıkarısı ve rahatlığında üstüne yoktur ne atarsan at sorun yapmaz sarsmaz dengelidir Arşivlik bir silah almışsınız gönlünüzce olsun...

« Son Düzenleme: 18 Nisan 2013, 16:31:08 Gönderen: Gürkan GÜRSÜL »
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 18 Nisan 2013, 16:31:53 »
Çok güzel bir tüfek sahibisiniz hayırlısı olsun arşivlik bir çifte :)
Bende de huğlu silah sanayinin çiftesi var yüze alması ve atış rahatlığında üstüne yoktur çok güzel bir silah almışsınız hayırlı olsun.
Benim çifte tüfeğimde 71 namlı 3/1 şoktur sizin tüfeğinizle aynı özelliklerdedir güzel bir uzun menzil av tüfeği ördek ve kaz avlarında tavsan ve uzun menzil keklik avlarında çok güzel randuman verecektir.Fişek olarak 33-34 gram kullanın ben çok randuman alıyordum 3 şokla sağ tarafla ilk göze Bornaghi 33 gram 6 no keçe tapa , 1 şokla ikinci göze RC SİPE 6 32 yada Mirage jk6 34 gram 5-6 no 34 gram taviye ederim :)
Bıldırcın avında yakın atarsanız parçalar ara verip kullanın Şokları uyuşmadığı için RC TITANO 31 GRAM 9 NUMARA çok iyi sonuç verecktir biraz ağır ve sert fişekleri seviyor...

gürkan bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim,söylediğiniz fişekler dolabımda yer alacak,rc tianio elimde mevcut ama 6 numarası keklik için almıştım,bıldırcın için yerli fişek düşünüyorum,büyük ihtimal meca ve zuber olur,rc nin ve bornaghinin çeşitlerini edinicem,rastgele :)

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
« Yanıtla #28 : 18 Nisan 2013, 16:39:12 »
gürkan bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim,söylediğiniz fişekler dolabımda yer alacak,rc tianio elimde mevcut ama 6 numarası keklik için almıştım,bıldırcın için yerli fişek düşünüyorum,büyük ihtimal meca ve zuber olur,rc nin ve bornaghinin çeşitlerini edinicem,rastgele :)

RC tianio Keklikte olmaz düşüncesindeyim daha hızlı ve ağır gramlarda iyi sonuçlar veriyor,32 RC sipe deneyin yada 33 Bornaghi keçe tapa yada 34 gram Mirage jk6 orta ve uzun menzilde çok iyi sonuçlar verecek bir silah fişeklerde uyuşursa güzel atışlar yaparsınız.
Bıldırcın avında bek randuman alamazsınız çok kus parçalarsınız yada vuramazsınız 3/1 şok olduğu için kusa ara verin ve fişek rc tianio 31 gram deneyin. Ben çok 24-28-30 gram kullandım rc tianio 31 gram sanki o fişek için icat edilmiş kanısına vardım. Şuan huğlu 103 de s.poze kullanıyorum Bıldırcına me ga yerli fişekten başka atmıyorum 9-10 no 30 gram bir deneyin Ama ben bu fişeği çiftede denemedim kesinlikle rc tianio 31 gram kullanın derim başka bior tapa kesinlikle atmayın power tapa atın kusa ara vermezseniz dağıtırsınız hatta mümkünse bıldırcında bu tüfeği kullanmayın bence huğlu kop fabirkasıyla görüşün tüfeği yollayın 61 namlu 5/4 sabit şoklu bir ek namlu yaptırın sonra kesinlikle bıldırcında me ga 9 -10 no 28 bior tapa kullanın :)
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2013, 16:49:59 Gönderen: Gürkan GÜRSÜL »
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 18 Nisan 2013, 16:45:04 »
Hayırlı uğurlu olsun,bol bereketli avlarda kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Tercihiniz için tebrik ederim çok doğru bir seçim yapmışsınız.Akus ve Huğlu Koop harici gerisi yalan.yakın avlar(bıldırcın) için 28 g bıor veya keçe tapa keklik için mevsimine göre fermalı veya fermasız atışlar için 30 g -32g-33g B&P-BORNAGHI(keçe tapa efsane bir fişektir keklikte)-ME-CA(bıor tapa şaşılacak bir vuruş gücü ve saçma deseni vardır) 34 G B&P ile(en soğuk havada) keyifli avlar yaparsınız umarım.ama en önemlisi bol bol plak atışı yaparak tüfekle birbirinize uymanız gerekli
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2013, 16:54:58 Gönderen: Mehmet AKKUŞ »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 19 Nisan 2013, 08:15:05 »
RC tianio Keklikte olmaz düşüncesindeyim daha hızlı ve ağır gramlarda iyi sonuçlar veriyor,32 RC sipe deneyin yada 33 Bornaghi keçe tapa yada 34 gram Mirage jk6 orta ve uzun menzilde çok iyi sonuçlar verecek bir silah fişeklerde uyuşursa güzel atışlar yaparsınız.
Bıldırcın avında bek randuman alamazsınız çok kus parçalarsınız yada vuramazsınız 3/1 şok olduğu için kusa ara verin ve fişek rc tianio 31 gram deneyin. Ben çok 24-28-30 gram kullandım rc tianio 31 gram sanki o fişek için icat edilmiş kanısına vardım. Şuan huğlu 103 de s.poze kullanıyorum Bıldırcına me ga yerli fişekten başka atmıyorum 9-10 no 30 gram bir deneyin Ama ben bu fişeği çiftede denemedim kesinlikle rc tianio 31 gram kullanın derim başka bior tapa kesinlikle atmayın power tapa atın kusa ara vermezseniz dağıtırsınız hatta mümkünse bıldırcında bu tüfeği kullanmayın bence huğlu kop fabirkasıyla görüşün tüfeği yollayın 61 namlu 5/4 sabit şoklu bir ek namlu yaptırın sonra kesinlikle bıldırcında me ga 9 -10 no 28 bior tapa kullanın :)
Hayırlı uğurlu olsun,bol bereketli avlarda kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Tercihiniz için tebrik ederim çok doğru bir seçim yapmışsınız.Akus ve Huğlu Koop harici gerisi yalan.yakın avlar(bıldırcın) için 28 g bıor veya keçe tapa keklik için mevsimine göre fermalı veya fermasız atışlar için 30 g -32g-33g B&P-BORNAGHI(keçe tapa efsane bir fişektir keklikte)-ME-CA(bıor tapa şaşılacak bir vuruş gücü ve saçma deseni vardır) 34 G B&P ile(en soğuk havada) keyifli avlar yaparsınız umarım.ama en önemlisi bol bol plak atışı yaparak tüfekle birbirinize uymanız gerekli

mehmet abi ve gürkan bey deneyimlerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim,söylediğiniz fişekleri mutlaka sizlerin deneyimlerine güvenerek temin edicem,sezon açılınca da sonuçları sizinle paylaşırım,Allaha emanet olun,rastgele :)

coskun canım

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 27 Nisan 2013, 19:28:00 »
Kardeş hayırlı olsun.bu tüfeklerle 24 32 arası ne atarsan at.mükemmel sonuç alırsın.kazasız belasız kullan...
ben tek tetik 71 namlu mobil şoklu almama rağmen 1-3 şok takılı .üstüne yok.

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 27 Nisan 2013, 19:44:17 »
Kardeş hayırlı olsun.bu tüfeklerle 24 32 arası ne atarsan at.mükemmel sonuç alırsın.kazasız belasız kullan...
ben tek tetik 71 namlu mobil şoklu almama rağmen 1-3 şok takılı .üstüne yok.
teşekkür ederim Coşkun Bey,rastgelsin :)