Gönderen Konu: 104a 61cm Silindir namlu, Ali AĞIR Ustaya teşekkürlerr..  (Okunma sayısı 8801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Huğludan Ali AĞIR Ustamıza teslimettiğim tüfek geçenlerde elime ulaştı. Özellikle domuza kullanmak amaçlı 2 namluyuda şoksuz silindir olarak istemiştim. Namlu çıkış çapı 18,4mm. Namlu boyu 61 cm, üst bandı 10mm olarak istedim böylece daha hızlı nişana gelicek tüfek. Namlu uzunluğundan ötürü alışamayıp uzun zamandır kutusunda tuttuğum tüfeği nihayet zevkle kullanabilicem. İşçilik kusursuz olmuş. Ali AĞIR ustamıza teşekkürler eline emeğine sağlık..

Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 104a 61cm Silindir namlu, Ali AĞIR Ustaya teşekkürlerr..
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2013, 03:00:59 »
Güle güle kullanın bence 55 yaptırsaymışınız  cok daha güzl olurdu.çok keyifli avlar yapacağınıza eminim.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2013, 01:32:24 »
Güle güle kullanın bence 55 yaptırsaymışınız  cok daha güzl olurdu.çok keyifli avlar yapacağınıza eminim.
Teşekkürler. Tüfekte şok olmadığı için 55cm ile 61cm arasında güç olarak bir fark olucağını sanmıyorum. 61cm in avantajı uzak mesafeye daha kontrollü atışlar yapar. Diğer avantajıda namlu kısaldıkça çıkarttığı ses desibeli artar. Uzun vadeli kullanımda kulaklarda işitme kaybına yolaçar. Malum domuz avındada hertürlü tıkırtı çıtırtıyı duymak önemli  ;D Bende 47cm slug namlulu tüfekte var av silahından çok yakın mesafe savunma silahı namlu boyu olarak daha ideal diyebilirim. 61cm namlu saçma kullanılması gerektiğidede 55cm den daha iyi gurupman yapar bu avantajıda var.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Muammer BİNARBAŞI

• Adı Avcı
  • Müdavim Üyemiz
  • AVCININ USTALIĞI, ÇOK AVLAMAKLA ANLAŞILMAZ
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2013, 01:37:10 »
gönlünüze göre yaptırmışsınız; iyi günlerde kullanın inşallah.!
Muammer BİNARBAŞI
0 Rh + 1968 KONYA
AVCI NİCE YÖNTEM VE TUZAK BİLİRSE, AYIDA BİR OKADAR YOL BİLİR.!

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2013, 02:07:25 »
gönlünüze göre yaptırmışsınız; iyi günlerde kullanın inşallah.!
Teşekkürler..
Otomatiklerdeki fişek kısıtlamalarından sonra çoğu domuz avcısı slug pozele yönelicek diye düşünüyorum.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2013, 02:32:49 »
Teşekkürler..
Otomatiklerdeki fişek kısıtlamalarından sonra çoğu domuz avcısı slug pozele yönelicek diye düşünüyorum.
İyi de öyle bir sıkıntı yok MAK kararlarından haberiniz yok sanırım.
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2013, 02:50:14 »
İyi de öyle bir sıkıntı yok MAK kararlarından haberiniz yok sanırım.
Otomatik tüfeklerden takoz zorunluluğunu kaldırdılarda benimmi haberim yok?
Sanırım siz ruhsatlı tabancalardaki gibi yıllık mermi satınalma sınırlamasıyla karıştırdınız dediğimi.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2013, 03:00:30 Gönderen: Serkan GÜNGÖR »
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Kerim AVCI

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2013, 11:46:29 »
Otomatik tüfeklerden takoz zorunluluğunu kaldırdılarda benimmi haberim yok?
Sanırım siz ruhsatlı tabancalardaki gibi yıllık mermi satınalma sınırlamasıyla karıştırdınız dediğimi.

Hayır bir kaç yıldır sürümcemede olan 2+1 mi yoksa 1+1 mi olayı otomatik tüfeklerde 2+1 olarak kabul edildi...
Kerim AVCI
1985 Merzifon/AMASYA          0555 714 41 77

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2013, 11:56:49 »
Hayır bir kaç yıldır sürümcemede olan 2+1 mi yoksa 1+1 mi olayı otomatik tüfeklerde 2+1 olarak kabul edildi...
Teşekkürler Kerim bey sanırım Serkan bey beni anlamadı.Ben Serkan beyin yazısından 1+1 mi 2+1 mi tartışmasından bahsettiğini düşünerek cevap yazmıştım.Biliyorsunuz yarı otomatik av tüfeklerinde takoz takarak tüfeğinizin şarjörünü 2 fişek alacak biçimde sınırlandırmanız zorunludur.Geçen yıl bu konuda sıkıntılar yaşanmıştı bu yıl kesin sonuca bağlanarak sorun aşılmış.Teşekkürler.
Güven SARI

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2013, 12:01:06 »
Bu arada tüfeğiniz çok güzel olmuş kazasız ,belasız ,güle güle kullanın.Ali ustanın telefonunu bana iletirseniz memnun olurum bir avcı ağbim de beretta 425 çiftesine namlu yaptırmak istiyor bu konuda bilgi almak için Ali beyle görüşmem gerekli.Teşekkürler.
Güven SARI

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2013, 12:27:26 »
hayırlı olsun Serkan bey güle güle kazasız belasız kullanmanı temenni ederim ayrıca telefonumu soran Güven bey ve ihtiyaç doyan herkez 05334587124 den herzaman ulaşabilirler
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• *
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2013, 16:17:01 »
Ali ağır ostanın ellerine sağlık 61 namlu tam isabet güle güle kullan
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2013, 16:21:33 Gönderen: Fehmi TUNCER »
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 19 Mayıs 2013, 21:23:59 »
Teşekkürler. Tüfekte şok olmadığı için 55cm ile 61cm arasında güç olarak bir fark olucağını sanmıyorum. 61cm in avantajı uzak mesafeye daha kontrollü atışlar yapar. Diğer avantajıda namlu kısaldıkça çıkarttığı ses desibeli artar. Uzun vadeli kullanımda kulaklarda işitme kaybına yolaçar. Malum domuz avındada hertürlü tıkırtı çıtırtıyı duymak önemli  ;D Bende 47cm slug namlulu tüfekte var av silahından çok yakın mesafe savunma silahı namlu boyu olarak daha ideal diyebilirim. 61cm namlu saçma kullanılması gerektiğidede 55cm den daha iyi gurupman yapar bu avantajıda var.
Bendede 61 namlu mobil soklu oto var 5 no sokla hiç memnun deilm saçma yada şevrotin grupmanından.güç olarakta 55ile 61 arasında bencede uçuk bi fark olmaz en iyisini yapmışınız allah kazasız belasız avlarda kullanmak nasip etsin on numara olmuş valla.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 20 Mayıs 2013, 00:05:17 »
 Yücel bey, bende tüfekte mobil şok değiştirmekten usandım açıkçası. Yani tavşana gidicem diye dar şok takarım ya domuz çıkarsa diye içimde kalır domuza gidicem diye geniş şok takarım ya domuz çıkarsa diye endişeli giderim ava. Şimdi kafam rahat ne istersen bas tüfeğe at kafa rahat  ;D Rc nin sıpe serisini denemenizi öneririm tüfeğin şokuna bakmadan çok güzel gurupman yapıyo.

Namlu boyuna gelirsek zaten namlular şoksuz olduğundan sürtünme minimuma indirilmiş kurşun atışında oyüzden 55cm ile 61cm arasında güç farkı olucağını zannetmiyorum. Tek fark uzak mesafelere daha stabil atışlar gerçekleştirebilir 61cm namlu.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 20 Mayıs 2013, 00:52:48 »
Tüfek şık görünüyormuş. Yeni namlusunu da zevkle kullanın inşallah.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Osman KOCABIYIK

• *
« Yanıtla #15 : 20 Mayıs 2013, 01:44:02 »
Güle güle kullanın

Osman KOCABIYIK
1977 - SAKARYA

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 20 Mayıs 2013, 10:50:59 »
Yücel bey, bende tüfekte mobil şok değiştirmekten usandım açıkçası. Yani tavşana gidicem diye dar şok takarım ya domuz çıkarsa diye içimde kalır domuza gidicem diye geniş şok takarım ya domuz çıkarsa diye endişeli giderim ava. Şimdi kafam rahat ne istersen bas tüfeğe at kafa rahat  ;D Rc nin sıpe serisini denemenizi öneririm tüfeğin şokuna bakmadan çok güzel gurupman yapıyo.

Namlu boyuna gelirsek zaten namlular şoksuz olduğundan sürtünme minimuma indirilmiş kurşun atışında oyüzden 55cm ile 61cm arasında güç farkı olucağını zannetmiyorum. Tek fark uzak mesafelere daha stabil atışlar gerçekleştirebilir 61cm namlu.
aynen abi bende usandım şok olayından o tereddütlere bnde cok düşüyorum hele bizim burda tavşan avında ayı bile çıktı tarlada domuz zaten çıkıyo.bende fix şoklu yaptırmadıgıma cok pişman oldum ama yedek namlulu bi poze edinecem mutlaka ama otomatiktende vazgeçmem 3 otomatik var bitane pzem olsun istiyorum.Evet şimdi tavşanda rc spide 35 gram kullanıyorum abi ama artık genelde vursan 92 a 71 cm namlu yada hatsan 76 nmluyla gidiyorum tavşana zaten 61 le gitmiyorum sadece domuza.Evet şoksuz hele silindir namlu on numara olmuş gercekten kutluyorum abi rastgele.ayrıca verdiğiniz bilgiler icin teşekkürler.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 20 Mayıs 2013, 22:00:44 »
Bende 3 tane s.poze var bir tane pompalı. 4.tüfeği alıcak olursam ileride pompalıyı verip onuda s.poze alırım  ;D otomatikler zaten 2+1 oluyo tek fişek fazlalık içinde o şangırtıyı çekmeye gerekyok. Poze ne basarsan atar gıram seçmez sıkıştırmaz. Zaten sade yapısından ötürü tüfek tek parça gibi hissettirdiğinden alıştıktan sonra iyice vucutunuzun parçası gibi oluyo tüfek. Mekanizma temizliği istemez. Boş fişek atma mekanizması olmadığı için fişek yatakları geriden başlar oda namlu boyundan kazandırır. Yani 61cm bir pozeden 61cm bir otomatik 10cm daha uzundur mekanizma yüzünden. Fişek patlamaz çakma yaparsa hemen ikinciyi patlatma şansınız var. Tavşanmı domuzmu çıkıcak belirsiz bölgelere giderken bir göze saçma diğer göze kurşun koyma ve ava göre mekanizmayı şangırtatıp fişek değiştirmekle zaman kaybetmeden direk atış yapma şansı var. Mekanizma olmadığı fişek arkalarının atış anındada kapalı olduğu için 2.fişeği almak için gaz harcamaz barut gazını komple ileriye verdiğinden herzaman daha güçlü atışlar yapar. Ayrıca avı vurunca tüfeği kırıp fişekleri çıkartınca fişek yuvalarından çıkan barut dumanını görmekte ayrı bir keyif veriyo  ;D Yani lafın kısası pozeyi kullanmıyan herkese öneririm  ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2013, 22:02:22 Gönderen: Serkan GÜNGÖR »
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Mehmet KARATEPE

• *
« Yanıtla #18 : 19 Temmuz 2013, 16:23:27 »
Serkan bey hayırlı olsun güle güle kullanın bendede 76 cm namlu uzunluğunda 104 A mevcut, sizin yaptırdığınız namlunun aynından bende yaptırmayı düşünüyorum maliyetini öğrenebilirmiyim.
Mehmet KARATEPE
1981-Samsun

Çevrimdışı Mehmet KARATEPE

• *
« Yanıtla #19 : 19 Temmuz 2013, 16:29:07 »
Bir de yedek namluyu ruhsata işlettinizmi nasıl bir yol izleniyor yeni ruhsatlarda namlu uzunluğu yazmıyor yedek namlu için satın alma belgesi çıkartmanız gerektimi .
Mehmet KARATEPE
1981-Samsun