Gönderen Konu: Avcılık, Yolculukve Dostluk  (Okunma sayısı 3244 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Avcılık, Yolculukve Dostluk
« : 02 Eylül 2013, 14:24:43 »
30 ağustos Zafer Bayramı Resmi tatil olunca ,bu kutlu günde de yerimizde duramadık.Ramiz Tercan,Ertuğrul Azaklı ve bendeniz Serhat Çelebioğlu,aldık geceden kararı Perşembe akşamı benim Reno’ya atladığımız gibi düştük yine yollara.Rampalarda ikinci vitese düşse de üç köpek ,üç tane yüz kiloluk adam ve üzerinde ki port bagajla bundan daha iyisi olamaz .Keyifle ,neşe ile geçen karavana atışların anlatıldığı, bazen eski günlerin yaad edildiği sohbetler ile tüketiyoruz kilometrelerce yolu…
  İlk varış noktamız Suşehri..Burada bizi Kuşcu Hasan bekliyor telefon görüşmemizde pek iç açıcı haber vermese de sorun yok..Sabah saat 04:30 Hasanı arıyorum senin evin kapısındayız.Güzel bir kavuşma sevinci yaşıyor Kuşcu Hasan..’’Abi şu merada avlanalım’’ diyor olur, burayı sen daha iyi bilirsin diyoruz..Köpeklerin birkaç ferması genel kanaat bu mera da bıldırcın az ,,başka bir meraya burası da boş…Kararımız değişti Suşehri’n den ayrılıyoruz.Hasan ille de kalın dese de yok..Basıyoruz marşa ;Zara yolu üzerinden Hafik :Tödürge gölünün manzarası harika ..Nihayet Hafik’deyiz.Celalli meralarında salıyoruz köpekleri arazide birkaç bıldırcın dışında bir şey yok..Oysa ki daha önce ki senelerde bu meralar boş kalmazdı.Köpekleri köyün başında bulunan yalakta bir güzel serinletiyoruz.Avcılık bu rahat durmuyoruz.Sivas’da bizim arıcılık yapan dostumuz Fatih bizim bölgede olduğumuzu biliyor ..Abi yanıma gelin burada avlanırsınız diyor.Üçüncü nokta Sivas..Gideceğimiz köyün sapağını tarif ediyor.Sapakta Fatih’le buluşuyoruz.İlk önce Sizas merkeze giriyoruz Fatih bizi bir güzel ağılıyor.Sivası meşhur caddelerinde birkaç turistik tur dan sonra, akşam serinin de bıldırcın merasına girmek için ,istikameti çeviriyoruz Fatih’in arıcı kulubesinin olduğu köye sapaktan yukarı 35 km tırmanış..Aslanım Reno toz duman çakıllı ve pis bir yol..Nihayet kulübenin yanındayız….Çayımız önceden demlenmiş bizi bekliyor.Birkaç bardak demli çay yorgunluğumuzu almaya yetiyor.Haydi Bismillah ,işte meradayız.Köpeklerin fermaları ardı ardına kuşlar beton gibi …Ekip mutlu nihayet değdi be kardeşim…Akşam üzeri güzel bir av sonrası yorgunluktan kulübeye atıyoruz kendimizi..Demlenen çay nefis bir akşam yemeğinin ardından ben sızıp kalmışım yatağın üzerinde..Sabahın ilk ışıkları ile tekrar meradayız..Her şey mükemmel bıldırcınlar fermalardan kalkarken ,isabetli atışlar ile çantalara giriyor..Otokontol limitler doldu ..Gerği üzerine av bırakılıyor.Fatih mangalı çoktan yakmış nefis Sivas köftesi ve tavuk ızgara buz gibi kaynak suyu ve ardından semaverde demlediğim müthiş çay.Ramiz’in hamak keyfi…İyi bir istirahat den sonra .Akşam serinin de Orduya dönüşe geçiyoruz..Şaka şamata Yolda avcı arkadaşlar arıyorlar Zara yakınlarında çadır kurmuşlar..Bir kaç bardak çay molası av sohbeti ile sürüp gidiyor..Vedalaşıp ayrılıyoruz.Rasgele..Zara rampalarını tırmanırken şimşek çakıyor Ordu ile irtibata geçip avcı arkadaşlardan haber alıyoruz çise var yarın kuş olur diyorlar.Şimşek çakıyor mu diye soruyorum evet diyorlar bu sevda yalan olur şimşek çakıyorsa kuş olmaz…Yolculuğumuzu normal rut üzerinden değil Mesudiye ilçesinin Yeşilce,Çambaşı bağlantısından yapmaya karar veriyoruz..Zorlu tırmanışlar ve sis içerisinde sabah 05:00 da Ordu ya varıyoruz Ramiz Tercan’ı evinin önüne bırakıyorum.Etuğrul’un arabası benim evin önünde .Ertuğrul da gidiyor…Ulan aklıma düştü bir kere malzemelerin bir kısmını eve attığım gibi doğru Melet merasına ava gidiyorum ..Bizim Atila Erkan görüyor beni merada abi sen hakikaten farklısın ..Sen hiç uyumadan avlağa mı geldin…Bende cevap hazır ..Av yapmaya değil yoklama almaya geldim….Ardından Hüseyin Aksoy  ve Muammer özlemişim melete sabahı…
  İşte güzel bir yolculuğun ardından ,melet avlağında da avlandıktan sonra dönüyorum eve yorgun bedenim pes etmiş kanepenin üzerinde ..Bir telefon ile uyanıyorum .Sanayi ekipbin den Mustafa Sebeci arıyor ‘’başkan kahvaltıyı hazırladım ‘’ tamam diyorum ..Bir güzel ziyafet çekiyor Mustaf’a bana akşamüzeri bütün avcı dostlar bir arada ,bıldırcınlar yapılıp yenecek..Ancak ben bu bu yemeğe kalamıyorum…Eeeee hanımı da görmek lazım..Haydi size afiyet olsun …Allah dostların güzellerini nasip etsin herkese …Rasgele

Bıldırcın da ki yağ

« Son Düzenleme: 02 Eylül 2013, 19:31:11 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: Avcılık, Yolculukve Dostluk
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2013, 19:16:41 »
Maşallah bu nasıl bir enerji her av günü bir yerdesiniz dostluklarınızın en kötü günleri böyle olsun rast gele...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2013, 01:03:18 »
avınız ve muhabbetiniz daim olsun guzel karaler emek te cok var
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Latif DEMİRAYAK

• Müdavim Üyemiz
  • Öyle birini sev ki sen ölünce hiç yaşamasın..
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2013, 23:09:16 »
MAŞALLAHINIZ VAR GÜZEL BİR AV OLMUŞ...RASGELE..
Latif DEMİRAYAK
1967-Denizli
0542 797 60 27

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2013, 10:36:08 »
3 seterci 3 silahşör bu ekibe ne yol dayanır nede av dayanır rastgele
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Fatih EROL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2013, 13:27:39 »
avınız daim olsun. rastgele.
Fatih EROL
1983 istanbul

Çevrimdışı Bahattin ÖRTÜKOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2013, 17:23:04 »
maşallah güzel av olmuş
  • BROWNİNG
  • BERATTA
  • BAİKAL
Bahattin ÖRTÜKOĞLU
1970 KASTAMONU
05327153381

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2013, 10:27:28 »
Maşallah bu nasıl bir enerji her av günü bir yerdesiniz dostluklarınızın en kötü günleri böyle olsun rast gele...
Bitmez bu enerji, ekip hiper aktif hocam :)

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2013, 10:28:12 »
3 seterci 3 silahşör bu ekibe ne yol dayanır nede av dayanır rastgele
Halilim özledik seni

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 06 Eylül 2013, 10:28:52 »
MAŞALLAHINIZ VAR GÜZEL BİR AV OLMUŞ...RASGELE..

Teşekkürler Latif bey kardeşim