Gönderen Konu: Sivas Tam Gaz  (Okunma sayısı 7400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Sivas Tam Gaz
« : 06 Eylül 2013, 12:08:54 »
Fabio ve Dostlar ile mükemmel bir Av günü

Bizim ekip yine yerinde duramadı,Ramiz heyecanlı,Mustafa Sebeci yerinde duramıyor,Eczacı Hakan Öztekin Gölköy'den arıyor ..Eeee bu kadar adam gönüllü olunca karar verildi.Tekrar Sivas yollarındayız.
Eczacı Hakan Öztekin'in oğlu Kutay 'ıda benim renoya bindirdiğimiz gibi ilk molayı Gölköyde verdik.Bizim arabadan Erol Akdenixz'i de Hakan'ın araca transfer ettikten sonra ilk çay molasına Suşehrinde durduk.Yolda Kavun satan tezgahlardan Zara sapağında Erol kavunları seçti.Adam bir de ekstra kavun vermiş..Haydi hayırlısı..Zara da kumanya takviyresi ve yemek molasından sonra yaklaşık iki saatlik yolumuza devam ediyoruz.Yanına gideceğimiz avcı arkadaşımız Fatih ile telefon trafiği devam ediyor .Ne de olsa dağın başı bir isteği bir noksanı varsa bilmek lazım.İki saat sonra Fatihin arıcı kulübesindeyiz. Misss gibi çay demlemiş ,işte bu çay her şeye bedel.Onumara demlemiş kerata.Yol yorgunluğu erken pes ettiriyor vücutlarımızı..Aklım da köpeğim Panço var,Ramiz hocanın köpeği ile benim köpek bu avda yok geçen sefer geldiğimizde her ikiside geven dikenine maruz kaldı benim köpeğin ayağı iltahap yaptı ateş 39,5 Ramiz'in köpeği Odi de ağı içinden diken batması sonucu ateş 40,5 onda da iltahap var...Bütün yük Atiladan aldığımız Fabio ve arkadaşların köpeklerinde Mustafa'nın köpeği Nero,Erol'un köpeği köpük.6 adama üç köpek olsun amaç keyifli fermalar seyretmek desek de ''yemiyor avcının kendi köpeği olacak önünde'' Fabio genç ve tecrübesis bir köpek olmasına rağmen içinde makina varmışcasına koşuyor,adeta uçma ile eşdeğer ...Ramizile kritik yapıyoruz bu canavar iş görecek...Erolun köpeği güzel fermalar veriyorNero ise bir başka dünyadan gelmişcesine patronuna ferma üstüne ferma vererek zevkten abat ediyor.Fabio fermada işte ilk atış hoca çantaya koyuyor bıldırcını.Artık gözümüz Fabio da ilginç bir köpek ferma üstüne ferma bir Ramiz bir ben atıyoruz kuşlara .Fabio zevkin doruklarında tek bir kuşu zedelemeden teslim ediyor avuçlarımıza..Güneş bulutların arkasında kayboluyor.Sekize kadar sürer diye tahmin ettiğimiz avımız uzuyor..Rüzgar rahat nefes almamızı kolaylaştırıyor.Arazide su kaynakları çok ..Köpekler rahat..Nefis bir av günü Mustafa Sebeci önüne gelen tavşanı şapkası ile kovalıyor..Helal olsun Mustafa..bilniçli olmak diye buna denir.Ben bir kaç kuş daha vurduktan sonra kulübeye kahvaltı hazırlamak üzere dönüyorum.Çaylar ve kahvaltı hazır.Birazdan bizim çocukların seslerini duyuyorum geliyorlar..Hep birlikte allah ne verdiyse yiyoruz.Yolda aldığımız kavunları kesiyoruz.Kimisi ezik,kimisi çürük,kimisi tatsız..Ulan bu kavunları kim seçti diye takılıyorum Erol'a ''Erol mahçup bir o kadar da sesiz'' demek adam birde ekstradan kavun verdi öylemi ? Verir tabi adamın elinde ne kadar hışır mal varsa almışsın adam bir de kendi ikram etmiş çok mu ?Millet gülmekten yatıyor yerlere..Mustafa Sebeci giriyor söze başkan çelik çocuğa bırakırsan bu işleri böyle olur...
Öğlenden sonra ikinci posta için çıkıyoruz meraya, yağmur ha yağdı ha yağacak.Bir kaç bıldırcın daha vurup bırakıyorum avı.Peşimden gök deliniyor sanki biraz ıslansamda atıyorum kulübeye kendimi.Demliyorum çayımı.Toprak kokusu muhteşem,dolu dolu çekiyorum ciğerlerime,kapı açık çinklo dama vuran yağmur ninni misali alıp götürüyor beni eski avlara ..Ne günlerdi deyip iç geçiriyorum.Erol geliyor,ardından Mustafa birer bardak çay koyuyorum her ikisine de ..Sağol başkan diyorlar.Bir kaç bardak çaydan sonra Ramiz,Hakan ve Kutat da yanımızda.
Artık toplanma vakti geldi yolumuz uzun, yağmur desen cabası.Arabaları yüklemeye başlıyoruz.Fatih ile vedalaşıp dönüş yoluna geçiyoruz.epeyce bir yorgunluk var dikkatle sürmek lazım.Hafik sınırlarında yağmur şiddetini iyice artırıyor..İleride bir araç yağmurdan kaymış uçuruma düşmüş..bir kadın kucağında çocuğu ile orta da üzülüyoruz ambulans gelmiş.Üzücü bu manzara biraz canımızı sıksa da yola devam etmek zorundayız ..Hayatımıda ilk defa şahit olduğum bir manzara ve çifte gök kuşağı.Çekiyoruz resimlerini..Sağ sağlim Evlerine dağıtıyorum arkadaşları..Herkes mutlu herkes yorgun.Allah herkese düzgün arkadaşlar nasip etsin.Bu arada Fabio’yu atlamak olmaz eminim Fabio’nun sahibi bizim Atila köpeği ile ilerleyen günlerde çok gurur duyacak.Dedimya bu köpek şayet ölürse içini açıp ilk ben bakacağım ,içinde motor var mı..Sağ ol Fabio ,Sağ olun dostlarım iyi ki varsınız.Nice güzel avlar yamak dileklerimle .Rasgele.

« Son Düzenleme: 06 Eylül 2013, 12:30:34 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı Latif DEMİRAYAK

• Müdavim Üyemiz
  • Öyle birini sev ki sen ölünce hiç yaşamasın..
Ynt: Sivas Tam Gaz
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2013, 12:12:26 »
güzel bir bıldırcın avı olmuş devamı gelir diyerek..RASGELE..
Latif DEMİRAYAK
1967-Denizli
0542 797 60 27

Çevrimdışı İbrahim ÖZDEMİR

• *
    • www.bereketpirinc.com.tr
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2013, 12:27:50 »
güzel kareleri bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2013, 12:29:20 »
güzel kareleri bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Eyvallah İbrahim sizde durum ne göç düştü mü

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2013, 12:35:18 »
VALLA SÜPER YAA. EMİN OLUN EN GÜZEL AV ŞEKLİ BU . AYDA 2 KERE GİDECEKSİN BÖYLE AVA STRES ATIP GELECEKSİN. HERGÜN AVA MI DESELER YOKSA AYDA 2 KERE BU ŞEKİLDE AVA BEN BUNU SEÇERİM. SOHBETİNİZ DAİM OLSUN KAZASIZ BELASIZ AVLAR DİLİYORUM.  MAŞALLAH DİYELİ,M NAZAR DEĞMESİN. BİZİM KİMSEYE NAZARIMIZ OLMAZ ŞÜKÜRLER OLSUN AMA OLSUN MAŞALLAH MAŞALLAH
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Cihan ŞEN

• Müdavim Üyemiz
  • Kınalı kekliğim uç uçabildiğin kadar!
    • Benim sitem
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2013, 13:20:27 »
Maşallah Abi ne güzel kareler daim olsun
Cihan ŞEN
1976 istanbul-Alaşehirli Avcı

Çevrimdışı Fatih EROL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2013, 14:05:15 »
rastgele.
Fatih EROL
1983 istanbul

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2013, 14:20:23 »
VALLA SÜPER YAA. EMİN OLUN EN GÜZEL AV ŞEKLİ BU . AYDA 2 KERE GİDECEKSİN BÖYLE AVA STRES ATIP GELECEKSİN. HERGÜN AVA MI DESELER YOKSA AYDA 2 KERE BU ŞEKİLDE AVA BEN BUNU SEÇERİM. SOHBETİNİZ DAİM OLSUN KAZASIZ BELASIZ AVLAR DİLİYORUM.  MAŞALLAH DİYELİ,M NAZAR DEĞMESİN. BİZİM KİMSEYE NAZARIMIZ OLMAZ ŞÜKÜRLER OLSUN AMA OLSUN MAŞALLAH MAŞALLAH
Teşekkürler Allah hepimize böyle güzel avlar nasip etsin.

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2013, 15:19:07 »
Çok güzel avlanmışsınız. Paylaşım için teşekkürler.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı Fikret KILIÇ

• *
« Yanıtla #9 : 06 Eylül 2013, 17:35:34 »
"Süper" denen şey bu olsa gerek.
Rastgele daim olsun...
1968-İSTANBUL

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2013, 17:51:33 »
Biri seni durdursun artık... :)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 06 Eylül 2013, 18:36:01 »
çürük kavunları satan suşehri li hemşerim ayıp etmiş bende sivas suşehriliyim çok kıskandım şimdi allah bizede nasip etsin böyle avlar toplanıp bir gün gidelim diyoruz ama nerde
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Enis AKÇAY

• *
« Yanıtla #12 : 06 Eylül 2013, 23:08:53 »
Herşey çok güzel ama olayın kahramanları nerde abi bu kadar güzel seter kurzaarlar nerde resimde neden yoklar abi
Enis AKÇAY
1977 ORDU

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2013, 23:31:21 »
KAder mahkumu gariban avcı :) O kadar bıldırcını vurmamış gibi masum bakışlar atma :)

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Eylül 2013, 09:06:13 »
Avlakta yatıp avlakta kalkar oldunuz yüzünüzü gören hacı oluyor  :) :) :)
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 07 Eylül 2013, 09:42:17 »
Herşey çok güzel ama olayın kahramanları nerde abi bu kadar güzel seter kurzaarlar nerde resimde neden yoklar abi
Enis köpekler kapris yaptı poz vermediler... :)

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 07 Eylül 2013, 09:43:20 »
KAder mahkumu gariban avcı :) O kadar bıldırcını vurmamış gibi masum bakışlar atma :)

:) :) sadece gülücük ...ben birşey yapmadım, pencereden olup biteni seyrettim :)

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 07 Eylül 2013, 09:46:06 »
Avlakta yatıp avlakta kalkar oldunuz yüzünüzü gören hacı oluyor  :) :) :)

Vallaha doğru diyon Halilim ..Ama seni özledim az kaldı Çulluklarıda seninle vuracaz

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #18 : 07 Eylül 2013, 11:30:48 »
daim olsun ağabeyim rastgele
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 07 Eylül 2013, 12:12:00 »
Biri seni durdursun artık... :)

Dur kardeşim hazır hızımızı almışken ...Durdurmasınlar :)

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 07 Eylül 2013, 13:27:38 »
Vallaha doğru diyon Halilim ..Ama seni özledim az kaldı Çulluklarıda seninle vuracaz
Halo'nun dağları bizi bekliyor bu sezon ona göre ben değilde jack çok heyecanla bekliyor biliyorsun çulluk meraları ondan sorulur :)
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #21 : 08 Eylül 2013, 00:53:51 »
Avınız daim olsun guzel kareler
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Erol AKDENİZ

• *
« Yanıtla #22 : 08 Eylül 2013, 10:40:01 »
Yine de ilk kavun fena değildi Başkan :)
Erol AKDENİZ
1989 ordu