Gönderen Konu: 104A S.Pozemi sonunda Aldım  (Okunma sayısı 9071 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
104A S.Pozemi sonunda Aldım
« : 15 Kasım 2013, 18:55:02 »
71 Namlu 1/2 fix şok 76 yatak Huğlu 104A pozemi bugün aldım arkadaşlar..silah 2010 model..bi tane kalmış bayide..kıyıda köşede.oda üst kattaymış raflarda olsa şimdiye kadar kaparlardı..mobil şoklu silahlar aldı başını gidiyor Huğluda sabit şoklu tüfek çıkarmıyor artık özel sipariş verirsen öyle..tüfeğin dipçik çok hafif belli belirsiz dik..bana göre sorun yok tek elimle attığım şişelerin hepsini vurdum hedefi takip etmesi çok güzel tüfekle..eski 103D nin dipçiği çok kavisliydi arpacığı  kaybediyorum yüzüme alınca..bu yüzdende hep alt vuruyordum yada ıskalıyordum bunda o sorun yok gibi..arpacığı kaybetmen imkansız arpacık daima hedefte..avda denicem artık geri kalanını..ön tetik arka tetiğe göre azıcık sert geldi bana..atış esnasında çok zorlanmıyorum tüfekte sallanmıyor gerçi ama sizce alışırmı ön tetik..iyice baktım tetik yuvasının kenarlarına sürtüyor tetik.sürte sürte alışır artık..bana engel değil..arka tetik fazla sürtmüyor sağa sola dolayısıyle ön tetiğe göre daha hassas..kubuz komple beyaz.el kundağı ceylan burnu..resimlerini en kısa zamanda eklerim..birde silah çok hafif..3kg ya var ya yok..akşama kadar çapraz tutş gezsen insanı yormaz..oysa bugüne kadar gördüğüm tüm 104Alar balyoz gibiydi..yeni modellerde kasaları azıcık ince yapmışlar..benim 103Dyle karşılaştırdım 103Dnin kasa kenarları daha kalın..

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• *
  • AFFETMEK ; İYİ İNSANLARIN İNTİKAMIDIR...
Ynt: 104A S.Pozemi sonunda Aldım
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2013, 19:12:35 »
71 Namlu 1/2 fix şok 76 yatak Huğlu 104A pozemi bugün aldım arkadaşlar..silah 2010 model..bi tane kalmış bayide..kıyıda köşede.oda üst kattaymış raflarda olsa şimdiye kadar kaparlardı..mobil şoklu silahlar aldı başını gidiyor Huğluda sabit şoklu tüfek çıkarmıyor artık özel sipariş verirsen öyle..tüfeğin dipçik çok hafif belli belirsiz dik..bana göre sorun yok tek elimle attığım şişelerin hepsini vurdum hedefi takip etmesi çok güzel tüfekle..eski 103D nin dipçiği çok kavisliydi arpacığı  kaybediyorum yüzüme alınca..bu yüzdende hep alt vuruyordum yada ıskalıyordum bunda o sorun yok gibi..arpacığı kaybetmen imkansız arpacık daima hedefte..avda denicem artık geri kalanını..ön tetik arka tetiğe göre azıcık sert geldi bana..atış esnasında çok zorlanmıyorum tüfekte sallanmıyor gerçi ama sizce alışırmı ön tetik..iyice baktım tetik yuvasının kenarlarına sürtüyor tetik.sürte sürte alışır artık..bana engel değil..arka tetik fazla sürtmüyor sağa sola dolayısıyle ön tetiğe göre daha hassas..kubuz komple beyaz.el kundağı ceylan burnu..resimlerini en kısa zamanda eklerim..birde silah çok hafif..3kg ya var ya yok..akşama kadar çapraz tutş gezsen insanı yormaz..oysa bugüne kadar gördüğüm tüm 104Alar balyoz gibiydi..yeni modellerde kasaları azıcık ince yapmışlar..benim 103Dyle karşılaştırdım 103Dnin kasa kenarları daha kalın..

abi hayırlı olsun güle güle kullan ama 3 kilo ya var ya yok.tuhaf vallaha.bende bir 103 d var.maşallah 3520 gram.tank gibi.senin 104 a beretta s 56 dan bile hafif.bu arada benim ki de kendinden şoklu.şahsıma kendinden şoklu tüfekleri hep daha çok sevmişimdir.3 kilo civarı bir huğlu bulacağımı bilsem benimkini satar alırdım...
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2013, 19:14:58 Gönderen: Osman.Ş İNCE »
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN
Çıraklığını yapmadığın işin , Ustalığını yapmayacakmışsın...

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• *
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2013, 19:19:27 »
ha bu arada konu ile alakasız ama birşeyi paylaşmak istiyorum.dayımın nx 27 ussr yapımı baikal ile benim huğluyu denedik.tahmini 30 metre civarında.o 72,5 namlu benim ki 71.ikiside sabit şoklu ve ikisinin şokları 1-3.huğlu ussr yapımı pozeden hem daha tesirli vurdu hemde saçma adeti olarak azda olsa ussr den fazla vurdu.hala bu konuya hayret ediyorum.ben baikal fazla ve daha tesirli vurur sanıyordum.demekki huğlular güzel tüfekler.heleki çifte ve pozeleri...
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2013, 19:21:14 Gönderen: Osman.Ş İNCE »
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2013, 19:38:22 »
ha bu arada konu ile alakasız ama birşeyi paylaşmak istiyorum.dayımın nx 27 ussr yapımı baikal ile benim huğluyu denedik.tahmini 30 metre civarında.o 72,5 namlu benim ki 71.ikiside sabit şoklu ve ikisinin şokları 1-3.huğlu ussr yapımı pozeden hem daha tesirli vurdu hemde saçma adeti olarak azda olsa ussr den fazla vurdu.hala bu konuya hayret ediyorum.ben baikal fazla ve daha tesirli vurur sanıyordum.demekki huğlular güzel tüfekler.heleki çifte ve pozeleri...

evet huğlu çifte ve pozede işinin ustası..bu işi biliyorlar..avrupa silah boy ölçüşemez  .. ama sabit şoklu olucak 1/2 yada 1/3 bide 71 namlu..pozeleri bi başka kim ne nederse desin..bendede 103D var o 3.250gr bazıları demekki tesadüf hafif oluyor şans işi..sendeki 103D 3.5kg baya bi ağırmış...tek tetikten çift tetiğe geçmem kolay olucak gibi..bugün biraz atış talimi yaptım öğleden sonra bir sıkıntı yok..tek tetiği unutmuşum bile..evde 103D yi elime aldım ikinci tetik aramaya başladım..hemen alışmışım çift tetiğe  :D
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2013, 19:40:20 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Adem ERKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2013, 20:00:10 »
şahin usta usta hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bereketli avlar diliyorum...bende huğlu kullanıcısıyım, 2011 yılında internetten 103 f aldım acemilik yaptım av bayisi bana 2002 yılı imalatı ilk 103 f lerden gönderdi tam 3600 kg 2 sene dayanabildim bu ağırlığa yürüyüş avlarını sevdiğimden bana ağır geldi, neyseki 2013 temmuz ayında huğluya giderek 103 D siparişi verdim ve 3100 gr geçmesin dedim ve tüfek 2 ay sonra geldi ve hassas tartıda baktım tam 3100 kg ve tüdekten çok memunum....Ancak yaklaşık 20 gündür nette sürekli 104 A ile ilgili yorumlar-resimlerle karşılaşıyorum diyorum acaba birde 104 a mı alsam :)....kendim 104 A kullanmadım ama yakın cevremdekiler venetten okuduğum kadarıyla 104 A dan bir tane bile şikayet yok..zaten Huğlunun efsane kasası 104a...bilmiyorum belki 66 namlu düşünebilirim valla...tekrar kazasız belasız kullan hayırlı olsun...
  • Huğlu 103 D
  • Huğlu 200 AC
1978 BURDUR

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2013, 20:14:59 »
Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullan. Bende 104a kullanıyorum çok memnunum zaten hayatta severek kullandığım 2. tüfek (ilki babamın robust çakması tu-ka çiftesi) Tetik konusu bende sıkıntılı değil sanırım zamanla alışır. Çift tetik olması bazen şaşırtıyor ayağının dibinden kalkan kuşta :D Benim 76 namlu üst 4/4 alt 4/2 şoklu. Bıldırcında bile kullanıyorum o namlu boyuna ve şokuna rağmen :D Ağırlık bende biraz ağır 3,5 civarı yoruyor ama güvende veriyor. en fazla 30 gram fişek kullanıyorum sadece saçma numarası değişiyor. sadece bıldırcında 28 gr 10 no ya düşüyor . Dipçiği bana özel yapılmış sanki gözüm kapalı nişan denemelerinde bile nişan aldığım noktaya çok az bir düzeltme yaparak tetik düşürüyorum. Bir nevi gözüm kapalı vururum hikayesi :D Tekrar hayırlı olsun hayırlı avlar dilerim ;)
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2013, 20:17:33 Gönderen: Ümit TAŞER »
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• *
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2013, 20:34:26 »
gerçekten ben huğluyu seviyorum.dayım eline aldı bayağı bir inceledi.bayağı birde kendi ussr pozesini inceledi ve dediki.bu tüfeğin bundan artısı var eksisi yok dedi.ikiside benim olsa ava huğlu ile giderim dedi.ussr yüksek banttı.huğlu geniş bant.nişan almak huğluda ussr pozeye nazaran epey daha kolay.
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2013, 21:04:34 »
teşekkür ederim arkadaşlar sağolun Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin...

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2013, 21:16:57 »
Bir 104 a ben almıştım zamanında 3.600 tondu...vursan 92a ile takas yapmıştım...oda agır geldi hafif gitti..yıldız kaldı elimde.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 15 Kasım 2013, 21:37:51 »
Çok ani karar vermişsiniz Şahin Bey. Ama tam av tüfeği almışsınız. Çift tetik avcı için en ideali ve ağırlığı da gezdirmeye müsait. Ön tetik sürtmeden olmuyor olabilir. Ekseri ön tetiği çekmek arka tetikten daha zordur. Onun için bazı tüfeklerde ön tetiik biraz daha yumuşak yapılır ama öyle ayarlanır ki, kullanan aynı sertlikte hisseder. Bence o tetiği yumuşatmak da zor iş değildir. Ustası halleder. Muhtemelen yayın bir yüzünü traşlayıp az kısaltırlar. Gülegüle kullanın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2013, 22:03:42 »
Hayırlı olsun Şahin abi Allah kaza bela vermesin, Rasgele.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2013, 22:28:50 »
Çok ani karar vermişsiniz Şahin Bey. Ama tam av tüfeği almışsınız. Çift tetik avcı için en ideali ve ağırlığı da gezdirmeye müsait. Ön tetik sürtmeden olmuyor olabilir. Ekseri ön tetiği çekmek arka tetikten daha zordur. Onun için bazı tüfeklerde ön tetiik biraz daha yumuşak yapılır ama öyle ayarlanır ki, kullanan aynı sertlikte hisseder. Bence o tetiği yumuşatmak da zor iş değildir. Ustası halleder. Muhtemelen yayın bir yüzünü traşlayıp az kısaltırlar. Gülegüle kullanın.

Teşekkürler Volkan Bey az kullanayımda ufak tefek sorunlar sıkıntı yaratacak olursa eğer gönderirim fabrikaya..sırf sabit şoklu olduğundan dolayı aldım bu silahı piyasada bulunmuyor artık kolay kolay..bu tüfeğe masraf yapılır açıkcası..dipçikte randıman alamazsam yeni dipçik yaptırıcam çok az daha yatık olabilirdi mesela dipçik..milimetrik bir kavis verilebilirdi.ne arpacığı kaybedicek nede bantın ortası görünecek..omuzlayınca şak diye oturmalı yüze.atışlarda isabet sorunu yaşarmıyım bilemiyorum..özellikle ani atışlarda..

ön tetikteti sertliğide yaptırtırım artık..iyi bir ustaya göndeririz..

Hayırlı olsun Şahin abi Allah kaza bela vermesin, Rasgele.

teşekkürler Mahmut Kardeşim..

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2013, 13:00:51 »
104A ile bugün kekliklere 10 kadar fişek attım..bi tane bile vuramadım tabii.iyi korkuttum onları.. :D dipçik çok dik üstüne çok yatarsan iyi gibi biraz ama keklik harladımı kim uğraşır 2 saat yatıcam tüfeğin üstüne diye..normalde 103D de dipçik kabzesinin üstünden bakardım sıfır gelirdi arpacık boşa atmazdım pek..104A da dipçik kabzesinin üstünden bakınca namlunun tamamını görüyorsun..

Aydınlı Cevdet Ustayı aradım az evvel..ön tetiği yumuşatıcak..yeni dipçik yapıcak ölçülerimi alıp..dipçik kabzesinide ince yapıcak 103C lerdeki gibi...fabrika tornadan çıkarıp takıyor dipçiği..göndersen yine aynı olucak ya çok dik ya çok eğik..1 ay süre verdi Cevdet usta..biraz uzun bir zaman ama o zamana kadar diğer tüfeklerle idare ederim..güzel bişey olsunda varsın bir ay olsun..dipçik ve ön tetik yapılsın keyifli avlar yapıcaz inşallah 104A ile.

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2013, 13:03:23 »
Hayırlı olsun Şahin bey,Allah kazasız,belasız kullanmak nasip etsin.Evet dik kundakla av vurmak kesinlikle çok zor...
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 16 Kasım 2013, 13:05:49 »
amin diyelim..teşekkür ederim Dağhan Bey..daha iyileri sizlere nasip olsun..alışmak mümkün değil..2 büklüm ateş etmek bana göre değil avda..zaten aklınada gelmiyor.dalda konan kuşa atsak belki iyice uğraşırızda arpacığı sıfır görmek için uçar atışlarında olmuyor..kaldırdınmı şak diye gelmesi lazım yüzüne.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2013, 13:07:31 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 16 Kasım 2013, 13:11:55 »
kesinlikle benim içinde en önemli unsur bu kundak mevzu.Bu yüzden mumkun oldugunca alman tufeklerını tercıh edıyorum.
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 17 Kasım 2013, 09:39:32 »
Şahin bey Allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin
104A benim ilk kendi aldığım tüfeğimdi bayağı sağlam bir tüfekti 3,5 kg civarı ağırlığı vardı
4/2 fiks şokluydu etkili idi fişek seçmezdi şimdikiler nasıl bilmiyorum sizden yorum bekliyecez ileriki zamanlarda
selamlar.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• *
« Yanıtla #17 : 17 Kasım 2013, 09:59:12 »
fişek seçmeme konusunda huğlunun üstüne tüfek tanımam.nedendir bilmiyorum ama çoğu fişekte randıman veriyor...
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 18 Kasım 2013, 11:41:10 »
Şahin abi merhaba

Önce Huğlu 104 A sabit şoklu tüfeğin hayırlı olsun abi,Demek aldın tüfeği abi ,telefondan huğlu pozeler hakkında görüşmüştüm seninle hatırlarsan,Güle güle kullan abi.. Doğru bir tercih yapmışsın.. (Tüfeğin fotoğraflarını forumda en kısa sürede bekliyorum abi paylaşırsan sevinirim) Teşekkürler abi..Tekrardan güle güle kullan..
1983 ANKARA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2013, 14:59:26 »
sağolasın Hamza evet hatırladım görüştüğümüzü..tüfeği aldık işde..dipçik dikti bile bile aldım tek kalmıştı çünkü..Sabit şok , çelik kasa ve bu kadar hafif bir 104A bi daha denk gelmez..3kilo , 3kilo 100gr arası bir ağırlığı var tahminimce.Aydın'dan geldim şimdi Tüfeği Cevdet ustaya verdim geldim..103D süper pozemide götürdüm aynı ölçülerde aynı dipçikten yapıcak..ön tetik sürtme yapıyor yatağına..birazda sert onlarıda yapıcak..bir ay sonra süper bir uçar tüfeği olucak elimizde..resimlerini paylaşırım tabi ki yeni dipçikle beraber..
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2013, 15:03:52 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 18 Kasım 2013, 15:09:02 »
104A ile bugün kekliklere 10 kadar fişek attım..bi tane bile vuramadım tabii.iyi korkuttum onları.. :D dipçik çok dik üstüne çok yatarsan iyi gibi biraz ama keklik harladımı kim uğraşır 2 saat yatıcam tüfeğin üstüne diye..normalde 103D de dipçik kabzesinin üstünden bakardım sıfır gelirdi arpacık boşa atmazdım pek..104A da dipçik kabzesinin üstünden bakınca namlunun tamamını görüyorsun..

Aydınlı Cevdet Ustayı aradım az evvel..ön tetiği yumuşatıcak..yeni dipçik yapıcak ölçülerimi alıp..dipçik kabzesinide ince yapıcak 103C lerdeki gibi...fabrika tornadan çıkarıp takıyor dipçiği..göndersen yine aynı olucak ya çok dik ya çok eğik..1 ay süre verdi Cevdet usta..biraz uzun bir zaman ama o zamana kadar diğer tüfeklerle idare ederim..güzel bişey olsunda varsın bir ay olsun..dipçik ve ön tetik yapılsın keyifli avlar yapıcaz inşallah 104A ile.

hayırlı olsun şahin abi şoklar çok darmış hata affetmez 10 değil 100 fişek atsan dipçik uygun değilse bişey vurulmaz iyi etmişin tüfeği göndermekle
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 18 Kasım 2013, 15:38:32 »
hayırlı olsun şahin abi şoklar çok darmış hata affetmez 10 değil 100 fişek atsan dipçik uygun değilse bişey vurulmaz iyi etmişin tüfeği göndermekle

ben alışkınım onun şoklarına elimdeki 103D nin şoklarıda aynıdır..dpçik düzgün oldumuydu atarız az biraz  :) teşekkür ederim sağolun..

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 18 Kasım 2013, 16:12:52 »
hayırlı olsun kazasız belasız bol avlar diliyorum. aynısı babamda var oldukçada temiz sanırım oda 1/3  şoklu olanlarından. güzel bir tüfek kullananı yolda bırakmaz. tekrar hayırlı olsun
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Fatih ÇAYIR

• *
« Yanıtla #23 : 17 Aralık 2013, 18:05:55 »
abi hayırlı olsun..
bende 104 a var 2010 yılından sonra huğlu da bi hafifletme operasyonu olduğu kesin benim tüfekte 3020gr 2010 üretimi standart üretim daha önceki yıllarda gerçekten 200 300 gr daha ağırdı huğlu tüfekleri sağlamlıklarına söz yok ama biraz daha hafif olsa fena olmaz
yıldız.ata gibi
Fatih ÇAYIR
1983 sakarya

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 17 Aralık 2013, 18:50:11 »
 şahin bey hayırlı olsun..
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l