Gönderen Konu: 2 ŞUBAT ÖRDEK AVIM- VİDEO ÇEKİMLERİ  (Okunma sayısı 3898 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
2 ŞUBAT ÖRDEK AVIM- VİDEO ÇEKİMLERİ
« : 04 Şubat 2014, 09:31:04 »
     avcı dostlar  bu haftanın yoğun yağmurlu vede birden soğuk yapması ile sonunda beklediğimiz ördekler geldi gurbet ellerden . inanın cuma cumartesi  günleri herkez ördek avında idi anlatılanlar insanı iştahlandırmaya yetti fazla bile geldi. ama malesef önce iş mantığı ile pazar günü hariç ava fazla eğilmiyorum. haliyle gidemedim cumartesi günü.  cumartesi akşamı yola çıktık hava  değişimi,  hemen belli etti kendini ben uzayda bu kadar yıldız daha önce hiç görmemiştim. nerde o yağmurlu soğuk hava . hava inanın yıldızlar geçiti gibiydi. buda ertesi günü çok sıcak olacağını gösterdi bize. üzüle üzüle yola çıktık ama ne olursa olsun ben havaya bakmadan ördek avına giderim, ördek olsun veya olmasın, pazar günümü göl içinde geçirmem gerekli. yoksa 1 haftam çok kötü geçiyor, gerginve sinirli :)))
 gece girdik göle sabah ördeğinde hüsrana uğradım. sinirden az daha millete ateş edecektim. arkadaş benim durduğum yerde adamlar sesimi duya duya, bile bile geldiler hemen 50 metre arkama yattılar. arkadaş daha ördek benim üstümden geçmeden: benim önümdeki ördeğe ateş etmeye başladılar. çok küfür ettim çokkkk. biri çıksın cevap versin diye ama nerde .... insan oğlu işte yüzsüz hepsi ben olsam neye sövüyonlan derdim :))):)  kimsenin av için kalbini kırmayacam diye kendi kendime söz verdim: ama arkadaş inadına üstüme geliyorlar. ben 1 tane avcı göreyim gölde en az arama 300 metre mesafe koyuyorum. uzak duruyorum ki avcı rahat av yapsın aynı ördeğe tüfek atmayalım .sen vurdun ben vurdum olmasın mantığı ile. insanlar tam tersi hemen dibime giriyor .bu  sinir harbinden dolayıda kameram olduğu halde çekim yapmadım fazla. iştah kalmıyor.   allahım sabır versin
  sonunda daha ördek geçişi bitmeden ben mühereleri topladım ama nasıl ördek geçiyor üstümden tüfek bile kaldırmadım sadece o anda düşüncem biran önce mühreleri toplamak burdan daha uzağa gitmek. haliyle sabah avım rezil oldu. 1 tane fişek atamadan gereksiz bekledim orda. sonra çok çok uzağa gidince mühreleri serdim 1 kaç ördek vurdum . vurmak değil en güzeli düdük ile mühreler ile zevk yapmaktı. inanın ördek avcısı bana göre hem düdük olacak hemde mühre avı yapacak . diğer ördek avından zevk almıyorum yapmıyorum da artık . bi kaç video var paylaşayım sizinle her hafta olduğu gibi
                   not:    videoları 1080P ayarında izleyin. youtube video yüklerken çözünürlüğü direk düşüyor kaliteyi bozduğu için izlerken ayarı 1080 p izlerseniz daha net görüntü ile izlemiş olurusunuz.

3 videoda you tube çöznürlüğü çok düşürdü nedense ??

böyle bi sorti yok abicim o yüksklikten nasıl bir mühreye dalış öyle sonuç vuramadım 1 tane yaralı uzağa düştü sadece :)))9

« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 10:55:49 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Sinan UÇAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2 ŞUBAT ÖRDEK AVIM- VİDEO ÇEKİMLERİ
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2014, 10:41:37 »
İnsanda özellikle bir avcıda saygı olması lazım önce doğaya sonra hayvana ve de insana.Maalesef bizde yaşıyoruz bu gibi durumları ve avdan soğuyorum inan.Geçen pazar kanal parlamasına gittim aracımı kanal girişinde bırakıp yürümeye başladım ki en az 1 km bir tane ördek kalkmayacağını bildiğim halde ve kanal boyu yol mevcut neyse biraz yürüdükten sonra bir jeep yanımdan geçip 200 300 mt ilerimde durup inip önümde yürümeye başladılar.Deli oldum döndüm üşenmeden kanalın başına tekrar gelip diğer taraftan dolaşıp öbür kanalı yürüyüm dedim çünkü ilerde geçiş yok onlar benim tarafıma gelemezler neyse bu kanalların kesiştiği noktaya geldim bir baktım karşıdan 3 kaz geliyor ip çekmiş gibi üstüme kanalda ki sazların arasına gömüldüm bekliyorum hayvanlar alçak geliyor çünkü hemen arkamda ki tarlada beslendiklerini önceden görmüştüm oraya inecekler.Bana mesafeleri 40 45 mt bu avcı müsfetteleri de sağımda benle 100 150 mt arası var.Ordan bir başladılar takırdatmaya 100 mt reden kaz vuracaklar yada bana vurdutmayacaklar.Tabi hayvanlar el sallaya sallaya gitti.Daha sabah 8 olmasına rağmen avı sonlandırıp döndüm eve.Artık bi daha da gitmeyi düşünmüyorum stres atalım derken stres küpü oldum.
Avların daim olsun Adem güzel av yapıyorsun maşallah.Biz mühreli düdüklü avı rafa kaldırdık zira baraja artık ördek çalışmıyor ufak bir yer var kuş sadece oraya işliyor ve orayı da çok fazla avcı dövüyor artık kuş yozdu gelmiyor baraja.Başka da göl vs yok anca kanal bakıyoruz ki artık onada gitmem sanırım.
1983-Ereğli/Konya

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2014, 10:58:59 »
İnsanda özellikle bir avcıda saygı olması lazım önce doğaya sonra hayvana ve de insana.Maalesef bizde yaşıyoruz bu gibi durumları ve avdan soğuyorum inan.Geçen pazar kanal parlamasına gittim aracımı kanal girişinde bırakıp yürümeye başladım ki en az 1 km bir tane ördek kalkmayacağını bildiğim halde ve kanal boyu yol mevcut neyse biraz yürüdükten sonra bir jeep yanımdan geçip 200 300 mt ilerimde durup inip önümde yürümeye başladılar.Deli oldum döndüm üşenmeden kanalın başına tekrar gelip diğer taraftan dolaşıp öbür kanalı yürüyüm dedim çünkü ilerde geçiş yok onlar benim tarafıma gelemezler neyse bu kanalların kesiştiği noktaya geldim bir baktım karşıdan 3 kaz geliyor ip çekmiş gibi üstüme kanalda ki sazların arasına gömüldüm bekliyorum hayvanlar alçak geliyor çünkü hemen arkamda ki tarlada beslendiklerini önceden görmüştüm oraya inecekler.Bana mesafeleri 40 45 mt bu avcı müsfetteleri de sağımda benle 100 150 mt arası var.Ordan bir başladılar takırdatmaya 100 mt reden kaz vuracaklar yada bana vurdutmayacaklar.Tabi hayvanlar el sallaya sallaya gitti.Daha sabah 8 olmasına rağmen avı sonlandırıp döndüm eve.Artık bi daha da gitmeyi düşünmüyorum stres atalım derken stres küpü oldum.
Avların daim olsun Adem güzel av yapıyorsun maşallah.Biz mühreli düdüklü avı rafa kaldırdık zira baraja artık ördek çalışmıyor ufak bir yer var kuş sadece oraya işliyor ve orayı da çok fazla avcı dövüyor artık kuş yozdu gelmiyor baraja.Başka da göl vs yok anca kanal bakıyoruz ki artık onada gitmem sanırım.
  vala kardeşim şerefsizliğin daniskası yapmış lar.  mantığı anlamıyorum aynı şekilde bağırıyorum adamlara kardeşim 200 metre ayıp diyorum bilmem ne yapacam atacağınız tüfeğinde sizinde diyorum basıyorum ağzıma ne geldi ise küfür yok abi ne cevap var ne bişey. hala takır takır. bu yüzden uzak olsun bana herkez ama ördek vurmayayım sorun dğeil. ava stres atmaya gidiyorum stres sahibi olup çıkıyorum.
 eyvallah kardeşim eskilerden biliyoruz kaz avları meşhur. konya tarafına babam biel gelirmiş kaz avına
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2014, 11:27:56 »
Tbrkler.Teşekkürler
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2014, 13:27:16 »
Yüzsüz şerefsiz adi mahlûklar   >:(
Böyle dengesiz terbiyesiz adamlara ayar olurum.
Bu sezon olmadı ama geçen sezon akşam bekinde geçit yerine oturdum.
Baktım 2-3 kişi önüme yerleşmeye başladılar.
Biri tam 100 metre önüme beni gördüğü halde oturdu.
Deyus tam oturmaya çalışırken 1-2 ufak ördek söküldü denizden ip çekme üstüme.
Hergele fasttt diye geçen ördekleri farketmedi bana geçtiler ama ördek uyanık hareketi gördü yükseldi.
Yüksek falan attım sırf anlasın da ayıbını bilsin diye ama heyhattt  >:(
Ördek de bana yakın aramıza şapppp diye düştü ....
Bağırdım '' bak tüfek attığımı görüyorsun neden tam önüme oturdun? ''
El cevap '' koskoca mera bişey olmaz ''  >:(
Dedim'' ördek gelirde sana doğru tüfek atarsam yersin saçmayı ''
El cevap '' aramız uzak saçma bana gelmez ''  >:(
Ülen şerefsiz ülen adi herif ülen cins mahlûk  >:( pişkinliğn adiliğin ahlaksızlığın bu kadarına pesssss  >:(
İçimden dedim '' kalk yavaşca git arabalarının lastiğini tekerini kes ''  >:(
Tabii ki onların yaptığı adiliğin seviyesine inmedim ama uyardım '' bir daha denk gelirseniz böyle keserim lastiğinizi tekerinizi ''  >:(
Hiç ses yokkk  >:( duvarda ses var bunlarda yok  ;)
Bi ufak ördekle bi kamyon yükü öfke ve stresle eve döndüm  >:(
Adem oluyor bu tür şeyler avda, eğitim terbiye saygı ve sevgi şart  O0
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2014, 13:40:48 »
Yüzsüz ş..... adi mahlûklar   >:(
Hergele fasttt diye geçen ördekleri farketmedi bana geçtiler ama ördek uyanık hareketi gördü yükseldi.
Ülen ş..... ülen adi herif ülen cins mahlûk  >:( pişkinliğn adiliğin ahlaksızlığın bu kadarına pesssss  >:(
Tabii ki onların yaptığı adiliğin seviyesine inmedim ama uyardım '' bir daha denk gelirseniz böyle keserim lastiğinizi tekerinizi ''  >:(

Ziya abi senin gene 100 metre önüne durmuşlar,ben beklerken sabah geçit yerinde , adamlar beni görsünde gelmesin diye el fenerini yakıp söndürüyorum gördükleri halde 3 kişi geldiler tam 10metre arkama durdular..tabi gelen geçen ördeğe ne ben atabildim nede onlar..atsak birbirimizi vurucaz..epey sığır türedi meralarda..sığırlara hakaret etmiş gibi oldu ama..çok adi adam var..koca ova bomboş başka yermi bulamadın...bide belgeli avcı hepsii ama görgüsüz hödük olduktan sonra neye yarar belge.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2014, 13:54:52 »
Yüzsüz ş..... adi mahlûklar   >:(
Ülen ş..... ülen adi herif ülen cins mahlûk  >:( pişkinliğn adiliğin ahlaksızlığın bu kadarına pesssss  >:(

abicim avcılık bu heleki ördek avı bi başka yaşanır böyle sorunlar. hep derim ördek avı diğer avlara benzemez. insanların huyu suyu değişir bu avda diye.
  vala anlattıkların harbi ağır sözleri haketmişler.  hani yazdımya kimseyi av için kalbini kırmayacam . onuda şöyle bir anımda karar kıldım. 1 .gün gölde avdayım 5 kişi geliyor arkadan geldiler koca göl dururken hemen yanıma çöktüler. aramızda 10 metre bile yok onlar ise yanyana oturdular. ben hemen kızdım tabi kalkın gidin dedim . ya kem küm ettiler ama kovdum sonuçta. amaaaaaa   olacakya avdan erken çıktım onlara kızdım diye.  sonra arabaya doğru gittim biz 2 kişiyiz. araba deniz kumunda battı çıkamıyorum araba resmen baskı boşa dönüyor yani alt komple oturdu lastikler havada kaldı. ne yaptı isem olmadı. olacakya işte göldede bu adamlardan başka kimse yok. gittim yanlarına anlattım adamlar gölden çıktılar avı bıraktılar hemen geldiler. hatta araba fiesta idi resmen 5 kişi arabayıu kaldırdı sağlam yere koydular. dedim sağolun vede sonra özür diledim. sabahkşi olaydan dolayı. o gün karar kıldım kimsenin kalbini kırmayacam diye. hatta yanıma biri gelirse ben gidecem birşey demeden diye. ama yine bu hafta tutamdım kendimi ördeklere atsınlar vursunlar ama yüksek be abim yaaa 200 metreden yüksek atmayın bağırıyorum çok yüksek dye adamlar hala atıyor.  en son ne varsa saydıum bende. iyimi kötümü doğrumu bilmiyorum ama avcı adamın vurma mesafesinde yüksek attığını görünce deli oluyorum. 2 saatt yol yürümüşüm göl içinde yapmayın zahmete yazık. bari yüksek atacaksın git kumda bekle daha ii atarsın .
  ama oluyor be abicim allahım kazdan beladan sıkınsın bizleri
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2014, 13:57:56 »
inan vurduğum ördeğe düşerken fişek attı adam o derece vahim. gidip sormadım bile ördek nerde diye arkadaşım bağırdı alsana ördeği ben dedim yaa boşver ne gerek var aadamlar etçi belli alsınlar. tenezül etmem. adamları görmüyonmu et için 200 metreye tüfek atıyor. yesinler ne kadar leş varsa suda dedim bıraktım. ama hiç biri çıksında brişey desin yok abii:)9
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2014, 16:49:46 »
ördek avcısı değilim keklik kapanınca vakit geçirmek için giderim.
bu bahsi geçen bohçacılar mühreden düdükten otlanmak faydalanmak için yakınlarınıza oturmuş olmasınlar.
sen  muhreni at düdüğü çal ördeği onlar vursun.
gel keyfim gel. umarım böyleleriyle karşılaşmam.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Muhittin MARAL

• *
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2014, 17:03:41 »
Sayın abim ne yazıkki bazı avcılarımız o av kültürüne ulaşamadılar o yüzden bu sıkıntılar oluyor.bafraya gittiğimizde hele bide pazar günü ise inan herkez iç içe avlanıyor kimin hangi kusa attığı belli değil. hiç sıkıntıya gelmeye deymez sen en iyisini yapmıssın ordan uzaklasarak. Saygılar.rastgele.
Muhittin MARAL
1991 SAMSUN/SALIPAZARI

Çevrimdışı Muhittin MARAL

• *
« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2014, 17:05:17 »
ha abi bu arada artık bir FACEBOOK aç ya senin facede olmaman büyük eksiklik sosyal ağların en gözdesi facebookda yeni videoların ve fotolarınla seni bekliyoruz tekrar saygılar görusmek uzere
Muhittin MARAL
1991 SAMSUN/SALIPAZARI

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 04 Şubat 2014, 17:40:10 »
ördek avcısı değilim keklik kapanınca vakit geçirmek için giderim.
bu bahsi geçen bohçacılar mühreden düdükten otlanmak faydalanmak için yakınlarınıza oturmuş olmasınlar.
sen  muhreni at düdüğü çal ördeği onlar vursun.
gel keyfim gel. umarım böyleleriyle karşılaşmam.
   aynen emin bey aynen. 3 haftadır canımı sıkan konu bu zaten. sürekli birileri geliyor dibime biliyorlar orda olduğumu. hayvanları çeviriyorum hali,yle sorti yaparken ördekler genişden dönüyor o arada ne varsa vuruyorlar. bende topluyorum gidiyorum ömüherekleri
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82