Gönderen Konu: safir t14 nasıldır  (Okunma sayısı 12594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
safir t14 nasıldır
« : 11 Ağustos 2014, 20:30:20 »
safir 14 t kullanan arkadaşlar varmı nasıldır etkili menzili menzili nekadardır alınırmı arabada taşımak için??*
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: safir t14 nasıldır
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2014, 20:53:42 »
safir 14 t kullanan arkadaşlar varmı nasıldır etkili menzili menzili nekadardır alınırmı arabada taşımak için??*
200 metre etkili menzili var diye biliyorum alacaksanız çelik gövde alın bazılarının üst gövde plastik çok tutukluk yapıyor
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Noyan ÖZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2014, 21:10:48 »
benim var ama almanı pek tavsiye etmem
07.01.1986
Mersin

Çevrimdışı Okan YILMAZ

• *
  • Domuz takla attımı o iş bitmiştir..
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2014, 22:03:01 »
Açıkcası bende merak uyandıran bir silahtı. Ancak sıksık tutukluk yaptığını duydum ve kullananların bir çoğundan olumsuz yorum aldım. Hevesimi kırmaya yetti benim.
  • 104-A Mallard 71
  • Ata Arms Sp Nikel 71
  • Baikal IJ 58 MA
  • Winchester Sx4
BABAM'dan miras bana bu sevda!

1993/Isparta

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2015, 20:57:08 »
safir arms kapanmış galiba çok üzüldüm bende almaya niyetim vardı şimdi alsak bile servisi olmaz nasıl olacak satışlarıda iyi imiş

Çevrimdışı Okan YILMAZ

• *
  • Domuz takla attımı o iş bitmiştir..
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2015, 23:38:15 »
En son tüfek üretimini durdurup yedek parça ve servis hizmeti veriyorlardı güncel durum hakkında bir bilgim yok.
  • 104-A Mallard 71
  • Ata Arms Sp Nikel 71
  • Baikal IJ 58 MA
  • Winchester Sx4
BABAM'dan miras bana bu sevda!

1993/Isparta

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2015, 07:22:09 »
Safir hala açık geçenlerde gördüm işçi arıyorlardı
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2015, 07:25:07 »
Tüfek o o parayı hak etmiyor o fiyat kadar harcama yapacanki adam olsun bence başka tüfek bak you tube izle adamların elinde tutukluluk yapıyor ve patlayanı bile göre bilirsin saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2015, 20:41:15 »
hemşerim seninde herşeyden haberin var nerede ve nezaman gördün ilanı heyecanlandım şimdi ayrıca tutukluluk olayını ben hallederim yeterki gövde çelik olsun plastik olmasın

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2015, 20:53:32 »
Tutukluk yapmayanını bulursan çok güzel bir tüfek ama fantazi için :) Bende metal gövdelisi var metal şarjörleri ve yurt dışından aldığım metal el kundağı biraz ağır oldu ama reddot, flash light falan filan çok şık oldu.  Fabrikasında Şenol bey var , arayıp görüşürsen metal gövdeli olanlardan uygun fiyata alabilirsin, Yaf marka fişekler ile pek tutukluk yapmıyor. Menzil konusunda şakaya gelecek bir alet değil, atılacak yerin arkasında ne var ne yok çok iyi bakmak lazım.
   Ayrıca avda kullanılacak bir tüfek değil, tamamen fantazi amaçlı atış yapmak için kullanılır. Ayrıca cep düşmanıdır, bir günde 300 500 fişek atarsınız hala da atmak istersiniz.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

The following users thanked this post: Ceyhun ERİM

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2015, 21:04:00 »
Tutukluk yapmayanını bulursan çok güzel bir tüfek ama fantazi için :) Bende metal gövdelisi var metal şarjörleri ve yurt dışından aldığım metal el kundağı biraz ağır oldu ama reddot, flash light falan filan çok şık oldu.  Fabrikasında Şenol bey var , arayıp görüşürsen metal gövdeli olanlardan uygun fiyata alabilirsin, Yaf marka fişekler ile pek tutukluk yapmıyor. Menzil konusunda şakaya gelecek bir alet değil, atılacak yerin arkasında ne var ne yok çok iyi bakmak lazım.
   Ayrıca avda kullanılacak bir tüfek değil, tamamen fantazi amaçlı atış yapmak için kullanılır. Ayrıca cep düşmanıdır, bir günde 300 500 fişek atarsınız hala da atmak istersiniz.
ben zaten atış için almak istiyordum da ama fabrika kapanmış diye duydum kenan bey ilanı var dedi bilemiyorum karasız kaldım tüfek ilk çıktığı gibi olsa daha iyi el kundağı ve dipçik pilastik olsun gerisi metal olsun el kundağı metal olmasına gerek yok sonradanh alt gövdeyi plastik yaptılar baya müşteri kaybettiler
sonra yine metale döndüler bu seferde el kundağınıda metal yaptılar el kundağı plastik daha iyi olur inşaallah fabrika kapanmamıştır

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2015, 21:36:10 »
Fabrika telefonları açmıyor, servise gönderilen tüfekleri bile teslim edemiyordu.
Sanırım tamamen işi kapatıp tası tarağı topladılar.
İyi araştırmadan maceraya girmeyin.
İlle m-4 tarzı şarjörlü bir tüfek istiyorsanız 12 kalibre Hüsan, Seylan ve Bora'ya bir bakın isterseniz.
1975 - istanbul - www.hobimaket.com

Çevrimdışı Burhan KARAASLAN

• Müdavim Üyemiz
Burhan KARAASLAN
1981 KIRIKKALE

Çevrimdışı Yunus Emre KARA

• *
  • Yunus Emre KARA
« Yanıtla #13 : 07 Mart 2015, 11:31:48 »
Bü tüfeklere bende çok asılmıştım ama şarjörlü tüfeklerde tutukluk sorunu oluşabildiğini biliyorum herhangi bi sorun olmazsa kesintisiz zevk verebilicek bi tüfek :)
1995-Ordu
Delilik Aynı Şeyleri Yapıp Farklı Sonuçlar Beklemektir..!

Çevrimdışı Kadir YOLAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 07 Mart 2015, 11:44:16 »
Fabrika kapanmadı can çekişiyor.
1983 Çorlu/TEKİRDAĞ

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 07 Mart 2015, 11:47:28 »
bu tüfek yivsiz değil mi nasıl 200 metre menzili olur en fazla normal slug namlular kadar etkili olur
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Kadir YOLAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 07 Mart 2015, 12:25:26 »
36 ga oyüzden
1983 Çorlu/TEKİRDAĞ

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 07 Mart 2015, 13:43:54 »
o zaman hedef atışlarında etkili olabilir ben av için konuşmuştum
« Son Düzenleme: 07 Mart 2015, 13:54:16 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Yunus Emre KARA

• *
  • Yunus Emre KARA
« Yanıtla #18 : 08 Mart 2015, 13:00:19 »
bu tüfek yivsiz değil mi nasıl 200 metre menzili olur en fazla normal slug namlular kadar etkili olur
Abi 3-4 yıldır avcılığa tüfeklere düşkünlüğüm var çekirdeğin çapı küçüldükce havayla sürtünmesi azalıyo buda mesafeyi etkiliyo tabi yani 12 cal kurşunun havaya gösterdiği direnç daha fazla olduğu için biraz geride kalıyo benim görüşüm böyle
1995-Ordu
Delilik Aynı Şeyleri Yapıp Farklı Sonuçlar Beklemektir..!

Çevrimdışı Veli ÖZARSLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 30 Haziran 2015, 00:02:48 »
merhaba bende bu safir t14 den almak istiyorum, ama fabrikası nerdedir? ana satış sitesi hangisidir? fabrikasındaki o şenol beye nasıl ulaşılır? uygun fiyat dediginiz ne kadar uygundur? sorular sorular..
1994 ANTALYA

Çevrimdışı Veli ÖZARSLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 30 Haziran 2015, 00:10:45 »
hemşerim seninde herşeyden haberin var nerede ve nezaman gördün ilanı heyecanlandım şimdi ayrıca tutukluluk olayını ben hallederim yeterki gövde çelik olsun plastik olmasın
hocam tutukluk olayını nasıl halledebilirsiniz? osman hoca videoda bişeyler anlattı o şekilde mi? yoksa tam oturmayıp patlayanlarda varmış şarjörü patlatan falan
1994 ANTALYA

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 30 Haziran 2015, 21:11:33 »
veli kardeşim heyecan arıyorsan safir tam uygun tüfek ama heyecan derken sinirden. Safirden uzak dur. 1,500 e mal ettim modifiye ile 900 tl ye sattım.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 01 Temmuz 2015, 00:03:00 »

hocam tutukluk olayını nasıl halledebilirsiniz? osman hoca videoda bişeyler anlattı o şekilde mi? yoksa tam oturmayıp patlayanlarda varmış şarjörü patlatan falan
merhaba veli bey tüfeği elime hiç almadım tutukluluk yapınca çözerim benimde almaya niyetim var çelik kasasını bulursam tabiki
tutukluluk olayına gelince ya şarjörden yapar yada besleme kısmından yapar silah tutukluluk yapınca nereye takıldığına iyi bakmak lazım fişeğin
ozaman çözülür sorun benim alma sebebim en azından elimde çelik kasalı bir tüfek olur çatüs alacaktım gövde metal zannettim galiba değilmiş bayramdan sonra inceleyeceğim hatsan raiderde güzel silah içime sindi 20 numarası şarjörlü satn alma belgem hazır araştırmadayım sizede kolay gelsin seçim yapmak gerçekten zor

Çevrimdışı Ahmet KARA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 01 Temmuz 2015, 00:13:06 »
Tamamen hobi amaçlı alınabilecek bir av tüfeği.Hobi amaçlı alınabilecek olmasının sebebi kullanılan parçaların standardının olmaması ve kronikleşen sorunlarının tamamen çözülememesindendir.Bolt mekanizmasını tutan fişek yatağında ki çıkıntıyı görseniz atmaya korkarsınız.Anlamakta hala sıkıntı çekiyorum.Bolt-namlu kalınlıkları harika.Gelin görün ki bolt kilitlendiğinde birkaç milimlik bir çıkıntı tarafından tutuluyor.Orayı neden daha sağlam yapmamışlar anlamıyorum.Ama illa almak istiyorsanız forumlarda alınabilecek ve modifiye edilmiş bir safir almanızı tavsiye ederim.
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Veli ÖZARSLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 08 Temmuz 2015, 01:00:59 »
merhaba veli bey tüfeği elime hiç almadım tutukluluk yapınca çözerim benimde almaya niyetim var çelik kasasını bulursam tabiki
tutukluluk olayına gelince ya şarjörden yapar yada besleme kısmından yapar silah tutukluluk yapınca nereye takıldığına iyi bakmak lazım fişeğin
ozaman çözülür sorun benim alma sebebim en azından elimde çelik kasalı bir tüfek olur çatüs alacaktım gövde metal zannettim galiba değilmiş bayramdan sonra inceleyeceğim hatsan raiderde güzel silah içime sindi 20 numarası şarjörlü satn alma belgem hazır araştırmadayım sizede kolay gelsin seçim yapmak gerçekten zor
teşekkürler, ben daha satın alma belgemi halledemedim sağlık raporu problem 1 haftadır uğraşıyorum
1994 ANTALYA