Gönderen Konu: 76 mm yatak ata neo kıneıkte mırage t5 50 magnum fısek  (Okunma sayısı 3967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
benım aklıma bıset takıldı forumları asagı yukarı her zaman takıp edıyorum ama bıseyı merak edıyorum 50 gram 76 mm yatak magnum fısek benım neo da sıkıntı yaratırmı ?kullanan arkadaşlar varsa bılgı paylaşımı yapabılırlermı ?
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: 76 mm yatak ata neo kıneıkte mırage t5 50 magnum fısek
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2014, 14:42:58 »
Ulaş Bey,

Bende de ata neo var, genelde ördek avı yapıyorum, bir çok magnum fieşk kullandım, sıkıntı olmadı, hatta remington turkey loads'lar var 3 inç 56,6 gr. onlarıda attım bir sıkıntı olmadı.
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2014, 14:43:14 »
Ulaş kardeşim, ben de ata neo kullanıyorum. Geçen sene birlikte ördek avı yaptığımız bir arkadaşım bu fişeklerden getirmişti. Ben de denedim. Bir sorun yaşamadım. 50 gramlık başka fişekler de kullandım hiçbirinde sorun yaşamadım. Senin de sorun yaşayacağını sanmıyorum. Rastgelsin
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2014, 14:51:30 »
Ben ce ağır gelir, rahatsızlık verir, baş ağrısı yapar...
Benim görüşüm çok sert havalar haricinde, 32 gr. üstü Ata Neolarda sıkıntı. Bunun da etkisiyle Ata Neo nun yanına Stoeger M 3000 aldım...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2014, 19:32:16 »
Ben ce ağır gelir, rahatsızlık verir, baş ağrısı yapar...
Benim görüşüm çok sert havalar haricinde, 32 gr. üstü Ata Neolarda sıkıntı. Bunun da etkisiyle Ata Neo nun yanına Stoeger M 3000 aldım...

herkese burdan bana yardımcı olan arkadaşlara cok teşekkür ederım yaa benım sorma amacım keklıge gıttıgım bı kac mera yakınında gölet var arada bı ördek çalışıyor uzak mesafe ve etkılı olabılmesı ıcın magnum fısek denemek nasıp olursa olmadan once fıkır ve goruslerınızı alıyım dedım 76 magnum fısek seceneklerıde cok fazla yokmuş araştırdım sadece mırage t5 5o gram var .
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2014, 19:33:42 »
alkan abı cok oyle magnum fısek atan bırı degılım en fazla 34 gram 7.5 lambro dırect kullanıyorum normalde 32 gram ve 30 .28 kullanıyorum durum ve sarta gore
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2014, 20:15:07 »
Kardeşim kullanınca sen de deneyimlerini bizlerle paylaşırsın. Biz de bilgllenmiş oluruz. Malum, öğrenmenin yaşı yok...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 26 Ağustos 2014, 09:49:45 »
Kardeşim kullanınca sen de deneyimlerini bizlerle paylaşırsın. Biz de bilgllenmiş oluruz. Malum, öğrenmenin yaşı yok...
estafurullah abı ne demek ama dedıgın gıbı denıycem madem magnum yatak benım bıraz cekındıgım sılah hafıf ya abı bıraz ondan dolayı grupmanı yüksek gramajlarda bakıcam 32 34 36 sıkıtı olmadı saat gıbı calıstı yalnız gecen gun avda bıseyın farkına vardım kurma kolunu cekıyorum fısegı atıyor düğmeye basıyorum fısegı almıyor ağzına fısegı alt yatakta 2lı sıkıştırıyor ama kolu bırakıp katafa basınca teklı alıyor sıkıntı olmuyor bunlarda böyle heralde tam anlıyamadım
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2014, 13:21:56 »
Tetiğin yanındaki kırmızı düğmeye bas, kurma kolunu çek bırak. Ağzındaki fişeği atıp, şarjördekini aacaktır.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2014, 13:48:49 »
Tetiğin yanındaki kırmızı düğmeye bas, kurma kolunu çek bırak. Ağzındaki fişeği atıp, şarjördekini aacaktır.
tetıgın yanındakı düğme derken abı emıyet mı kataf mı? bu hemen tetıgın ordakı mınık düğme oyle yapınca sorun yok zaten benım eskı sarsılmazda :) oyle yapmıyor alıyor bırakıyor alıyor bırakıyor bu bıraz farklı ozaman namludakını atıcaz katafa basıcaz namluya verıcez yıne dıger fısek ıcın aynı yolu ızlıycez az evel servısı aradım aynı sekılde ızahat ettı yanı sılahımın maşallahı var arıza bızdeymıs ozan abı yardımın ıcın teşekkür ederım
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2014, 14:17:24 »
kataf mı?
Kastettiğiniz katof (cut off) ise o düğme o değil. Neo, Benelli gibilerinde cut-off düğmesi yoktur ama otomatik cut-off kabul edilir. O düğme adındaki gibi "kesmek" için değil "salmak" içindir. Sarsılmaz Concorde modelinde ise besleme farklıdır. Şarjörden beslemeyi kesmek için cut-off düğme gereklidir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2014, 14:55:51 »
Kastettiğiniz katof (cut off) ise o düğme o değil. Neo, Benelli gibilerinde cut-off düğmesi yoktur ama otomatik cut-off kabul edilir. O düğme adındaki gibi "kesmek" için değil "salmak" içindir. Sarsılmaz Concorde modelinde ise besleme farklıdır. Şarjörden beslemeyi kesmek için cut-off düğme gereklidir.
evet abı tam anlatamadım ama tam olarak teorık anlattığı gıbı :) teşekkür ederım
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2014, 14:57:29 »
sımdı bu konu hakkında yenı paylaşım acıcam belkı baskları bılıyodur benım gıbı bılmıyerek sılahı yanlış kullananda olabılır
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı