Gönderen Konu: m 2000vemirage  (Okunma sayısı 1533 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
m 2000vemirage
« : 14 Haziran 2015, 16:04:25 »
Arkadaslar merhabalar m2000 kullanicisiyım genel olarak rc kullaniyodum memnundum da ama yaptigimiz testlerde kafamiz karisti testler sole 50*40karton 45 metre fisekler rc s4 haricinde 32 gr sacma no hepsi 5 numara test edilen fisekler bp rcsipe remington mirage testi bir nolu sok la yaptik mirage 78 remington 50 rc sipe 54 rcs4 57 bp 58 adet sacma isabeti vardi mirage kartonun ortasinda toplanirken digerleri kartonu tamamen sarmis bi grupman vardi uc nolu sokta ise ayni uzaklik ayni boyutta karton ayni fiseklerde bp daha iyiydi . Bu sonucla mirage ve bp daha iyi sonuc verdi bu fisekleri kullanipta sıkınti yasayan varmi tesekkur ederiz ilginizden dolayi.telefondan ancak bukadar oluyo kusura b.akmayin
1982 İZMİR

Çevrimdışı Emre GÜLENÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • "YARATILANI HOŞ GÖR YARATANDAN ÖTÜRÜ"
Ynt: m 2000vemirage
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2015, 15:58:24 »
Cok guzel calismissiniz bende m3000 almaya karar verdim ve fisek secimini arastiriyordum  demek bp vemirage kullanicaz buyuk cogunluk paylasiminiz icin tskrler

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2015, 11:47:37 »
Abi hep derim gene diyorum kağıt üzerinde harika sonuçlar veren fişekler av üzerinde aynı etkiyi vermiyor her zaman bunun için ben silahı av üzerinde test ederim en iyi sonuçları aldığım fişekleri belki kağıt üzerinde dağılımını fark varmı diye test ederim önce av yani. Silahı alıp kağıt üzerinde deneyip o fişekle yola çıkmak mantıklı değil bence. Sen genede rc ile devam et ama av üzerinde başka fişekleride dene derim, benim m2000 mirageyede bayılırdı serin havalarda 32gr mirage şov yapardı. Birde ustalara sorulması gereken bir soru var bununda merakı içerisindeyim silahları genelde bu zamanlar ılık sıcak havalarda test ederiz aylaklıktan ek seri :) yani sezon kapalı iken ve testler 32 gr ile yapılır genelde peki bu silahlarında çoğu sıcakta av üzerinde 32 gr sevmez peki av üzerinde bu havada olumsuz sonuç veren bu gramaj test için sağlıklı bir grammı test sonucu çok güzel çıkıyorda madem avda niye 28 koyuyoruz 32 yi ava attımmı kan içinde kalıyor hayvan sert geliyor sıcakta 32 yani bundan nazaran test ile av bence farklı algılanmalı denenmeli diyorum bilmem haksızmıyım ...
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2015, 16:38:54 »
 Abi sıcak havalarda rc ve bp sert patlıyor grupman ondan bozuk cıkmış olabilir. Bende, farklı tüfeklerde, hemen hemen aynı sonuçları almıştım. Bir tek winchester iyi sonuç vermişti. Mirage bir modelinde yumuşak olduğu için yaznı bile kullanılabilir diye açıklaması vardı. Rc ve BP  grupman bakımından 32 gr üstü dar namlu ve sıcak hava sevmiyorlar, denemelerden benim aldığım sonuç bu.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2015, 16:43:09 Gönderen: Erol KABA »
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Atınç ERGÜREL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2015, 18:05:35 »
benim tecrübem ve tavsiyem,
sıcak ve ılık havada   28-30 gr   7,8,9
soğuk havada           32-33-34 gr.  5-6-7

ayrıca avlanacağınız meranın rakımını göz önünde bulundurarak fişek kullanın.
 300-500 m de kışın 32gr 7 no verimini, 900-1200m rakımlı avlakta randıman alamazsınız.Bu durumda  saçma no 5 olmalı ve gerekirse gramaj 33 gr kullanmalı.saygılar...rastgele
  • Stoeger m2000 71 namlu
  • Üzümlü Koop.S.poze 71 namlu
  • Huğlu Koop.S.Poze 104/A 76 namlu
  • deutsche kurzhaar DORA
1973 İZMİR