Gönderen Konu: bu tüfek bi harika  (Okunma sayısı 4834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ERTANA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bu tüfek bi harika
« : 02 Eylül 2015, 22:39:37 »
m3ooo tüfeğim iki gündür çok keyifli avlar yaptırdı hiç ummadığım mesafelerden isabetli atışlar yaptım.vuruşları gördükten sonra av arkadaşım bile stoeger almaya karar verdi.4nolu şok ile meca 28gr 8no fişek kullandım 3nolu şok ile neler yapar acaba hepinize rast gelsin

1983 BALIKESİR

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: bu tüfek bi harika
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2015, 22:53:05 »
m3ooo tüfeğim iki gündür çok keyifli avlar yaptırdı hiç ummadığım mesafelerden isabetli atışlar yaptım.vuruşları gördükten sonra av arkadaşım bile stoeger almaya karar verdi.4nolu şok ile meca 28gr 8no fişek kullandım 3nolu şok ile neler yapar acaba hepinize rast gelsin

maşallah rastgele avlarınız daim olsun stogeriniz 71 namlumu
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Suat ERTANA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2015, 23:03:45 »
Teşekkür ederim Özgür bey tüfeğim 66namlu
1983 BALIKESİR

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2015, 23:34:44 »

öncelikle ;

avlarınız ve muhabbetiniz daim olsun . tüfek av vurunca gerçekten avcının keyfine diyecek yok . ama yazın yaptığınız bu avları kriter olarak kabul edip , bu tüfek bir harika demek , bana göre harika demek değildir  . yazın her tüfek av yapar av vurur . ama kışın soğuk ve sert havalardada aynı performansı verecekmi bakalım , asıl önemli olan bu . tüfeğin iyisi kışın soğuğunda av yapan tüfektir . tüfeğin iyisi kışın belli olur . ha , soğukta donda av yapmazsanız , tüfeğiniz zaten iyidir .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

The following users thanked this post: Tevfik GÜN, Suat ERTANA

Çevrimdışı Suat KOÇ

• *
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2015, 00:09:23 »
bir m3000 kullanıcısı olarak yusuf beye aynen katılıyorum.özellikle eksi havalarda uygun fişeği tutturamassan hatanın tüfektemi kendindemi olduğunu düşünür durursun.genelde sert havalarda sezon başında şov yaptığın fişeklerin hiç biri gerçekten hiç bir işe yaramıyor.
Suat KOÇ
1978 ANKARA

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2015, 00:21:33 »
m3000 benimde cok beyendiğim bir tüfek,beraber avlandığımız bir arkadaşımda var bende birkaç defa atış yapmıştım,Önümüzdeki sezon elimdeki tüfeklerden birini azaltıp özellikle ördek ve tavşan avları icin bende max-5 modelinden almayı düşünüyorum.
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Mustafa ÇINAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2015, 01:21:14 »
Uzunca süre stoeger kullanmış birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki havalar soğudukça stoeger daha da etkili bir tüfek haline geliyor ancak hava durumuna göre fişeği belirlemek kaydıyla.. Asıl zor olan şey sıcak havalarda stoegere seveceği fişeği bulmaktır. Tüfek sıcak havada yüksek basınçlı fişekle grupmanı bozuyor. Ancak Eren bey yaz şartlarında tüfeğine uyan fişeği de bulmuş zaten..  (hava 0-5 derece aralığında 32 gram rc. fişek ile tüfek resmen canavar kesiliyor tecrübe ile sabittir.)
1983 Afyonkarahisar

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2015, 06:43:17 »
Soğuk havalarda RC ve Fiocchi 32 gr 6 No ile Tahtası avında harika vuruşlar yaptım.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Ahmet YILDIZ 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2015, 08:24:12 »
öncelikle ;

avlarınız ve muhabbetiniz daim olsun . tüfek av vurunca gerçekten avcının keyfine diyecek yok . ama yazın yaptığınız bu avları kriter olarak kabul edip , bu tüfek bir harika demek , bana göre harika demek değildir  . yazın her tüfek av yapar av vurur . ama kışın soğuk ve sert havalardada aynı performansı verecekmi bakalım , asıl önemli olan bu . tüfeğin iyisi kışın soğuğunda av yapan tüfektir . tüfeğin iyisi kışın belli olur . ha , soğukta donda av yapmazsanız , tüfeğiniz zaten iyidir .

+1

Çok doğru bir açıklama olmuş.
1979 Istanbul

Çevrimdışı Suat ERTANA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2015, 17:44:46 »
öncelikle yorum yapan herkeze teşekkür ederim ben bu tüfegi almadan önce gerek forumdan gerek youtube dan artıları eksilerini 2 ay kadar bisüre içersinde araştırarak aldım.forumda stoeger kullanıcılarının hangi avda hangi havada hangi fişekleri kullandıgını hangilerinden daha çok randıman aldıklarını bizzat not aldım ve halende fişeklerimin arasında duruyo.tüfegi soguk havalardada deneyip görücem tabi biraz beklemek lazım
1983 BALIKESİR

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2015, 17:52:05 »
Soğuk havada 34 gram lambro blue 35 gram jk6 5 numara bak en iyisi bunlar ayrıca çulluk için 33 gram bp 8 numara dispersante olanı al yeni tanıştığım bir arkadaşım önerdi tavşan bile vurmuş 25 metre mesafeden saygilarimla
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2015, 12:58:47 »
Uzunca süre stoeger kullanmış birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki havalar soğudukça stoeger daha da etkili bir tüfek haline geliyor ancak hava durumuna göre fişeği belirlemek kaydıyla.. Asıl zor olan şey sıcak havalarda stoegere seveceği fişeği bulmaktır. Tüfek sıcak havada yüksek basınçlı fişekle grupmanı bozuyor. Ancak Eren bey yaz şartlarında tüfeğine uyan fişeği de bulmuş zaten..  (hava 0-5 derece aralığında 32 gram rc. fişek ile tüfek resmen canavar kesiliyor tecrübe ile sabittir.)
+1 Aynen öyle m2000 ile tam olarak bunları yaşadım m3000'i 2 haftadır deniyorum 30 gr mega ve 28 gr rc2 ile yine şov yaptı helesi bazı vuruşlar ciddi anlamda uzaktı ve paket yaptı stoeger yine beni şaşırtmadı hava serindi geçen hafta kuzeyden esen serin rüzgar sıcaklık 25 derece idi 32 gr bp ile mükemmel vuruşlar yaptım yanlız bu çarşamba hava çok sıcak yaptı lodos esiyordu hatta sabah yaprak kımıldamıyordu saat sabah 7:30 da bile terledik nem çok yüksekdi 32 bp denedim ilk atışlarda bakalım bu havada ne olucak dedim yine yanılmadım sonucun böyle olacağını tahmin ettim kuş çok yakın olmasına rağmen canlı kan içinde düştü hemen kestim zaten böyle bir havada 32 grdan iyi sonuç beklemek mantıklı değil ben deneme amacı ile attım ama diğer fişekler çok güzeldi bu hafta sonuda nasipse birkaç fişeğim daha var deneme yapacağım bakalım sonuçlar ne olacak. ?
Bu arada sizin silahınızda hayırlı olsun Eren bey doğru seçim Stoeger bu aldığınız keyifi havalar soğudukça daha fazla alacaksınız eminim. Stoeger hava eksilere düştükçe diğer silahlardan kendini ayırıp çıkacaktır. :) Saygılar
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Suat ERTANA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2015, 13:30:24 »
Stogerda bugün ava gittim ve birkaç şeyler vurdum diyelim 32 gram Rc caccia sakin almayın bu havalarda 32 gram sabah hep yaralı ve bulamadım ayrı bir sıkıntı içindeyim 30,5 mirage 7 numara 4 no şok bomba idi ve meca 30 gram 9 no bior yine harika

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #13 : 04 Eylül 2015, 13:31:20 »

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 04 Eylül 2015, 22:46:14 »
                Stoeger soğuk sıcak dinlemezzz...
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #15 : 04 Eylül 2015, 22:49:41 »
                Stoeger soğuk sıcak dinlemezzz...
Aynen öyle Ata neo kadar olamiyicak zannediyordum ama daha iyi çıktı uretenlere sağolsun

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 04 Eylül 2015, 23:45:40 »

ergin abi yine kuşlarin korkulu rùyasi olmuş güzel av yapmişsin abi
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #17 : 05 Eylül 2015, 00:38:35 »
ergin abi yine kuşlarin korkulu rùyasi olmuş güzel av yapmişsin abi
Sağol Ergincim rastgele

Çevrimdışı Suat ERTANA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 05 Eylül 2015, 21:27:55 »
bugünde ilk kez oglum ile avlandık çok sevdi kerata onu hevesli görmek benide çok mutlu etti açıkçası ömrümün yettiği sürece avlanacagım yeni bir av arkadaşım oldu.bugün kuşlar baya yüksek geçti birdahaki avımda 3nolu şoku deniycem sonuç nasıl olcak bakalım

1983 BALIKESİR

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Yusuf SAĞLAM