KARA AVCILIĞI:---TÜRÜNE GÖRE AVLAR VE AVCILARI--- > ÖRDEK, KAZ AVI VE AVCILARI

DAHA ÖNCE BAŞINIZA BÖYLE BİR OLAY GELDİ Mİ?

<< < (4/4)

Ahmet ÖZTÜRK:
Karlı fırtınalı bir ördek avındayız,derede 2 büyük ördek,birini suda birinide havada vurdum,havadaki tarlaya karların üstüne cansız düştü.deredekini almak için plan yapıyoruz,10 dakika sonra tarladakide canlandı,yürüyerek yanımdan geçti ve dereye indi.tabi ben ve yanımdaki arkadaş şok.canlı ördeğe bir fişek daha.o gün karda vurduğum deredeki ilk ördek hariç hepsi yaralıydı ama şok olmuş gibi duruyorlardı.

Mehmet Ali YAŞAR:
Açık şok 25 metre gibi çamurcun sürüye attım 3 tane ölü düştü. Arkadaşlar bot ile almaya gitti üçünü de aldılar. Kıyıya dönerken biri canlandı gözümüzün önünde uçtu gitti sanki havada biri diğerine çarpıp bayılmtış gibi. Olur boyle şeyler. Bir bıldırcın avi sonuna doğru tarlanın taa altbaşından can havliyle bir bıldırcın dikine havalandı. Çok uzak,  bir arkadaş eliyle nişan alarak ağzıyla tak dedi sanki kursun yemiş gibi bıldırcın havada bir yumak oldu düştü. Gittik aldık tek saçma yok üstünde, bizden öncede kimse yaralayip berelememis. Öldürmeyen öldürmüyor ancak isterse de öldürüyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git