Gönderen Konu: Fişek hataları  (Okunma sayısı 992 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
Fişek hataları
« : 28 Ekim 2019, 03:17:42 »

Daha önce almış olduğum Tek kurşun fişeklere bakarken bir fişeğin hatalı olduğunu farkettim ve paylaşıyorum. Tüfek denemek için Bu hafta 20 kadar kurşun atışı yaptım koyduğum fişeklere pekte dikkat etmedim yalnız evdeki pakette bu fişeğe rastlayınca ve  tüfeğe koymadan fişekleri kontrol etmek gerektiğinin farkına vardım ...
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Yasin TORAN

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Fişek hataları
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2019, 11:00:50 »
Selamlar Abdullah Bey. Marka zannedersem Meca. Ben hiç böyle bir şeye rasgelmedim. Bu şekildeki bir fişeğin özürlü kısmı mekanizmanın çıkarıcı tırnağına denk gelirse fişek tahliye sorunu olacaktır. Atışlarda böyle bir sorunla karşılaştınız mı acaba?
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimiçi Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Fişek hataları
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2019, 15:38:00 »
Evet marka meca Şuana kadar böyle hatalı bir fişeğe rastgelmedim atışlarda sıkıntı yaşamadım bu fişeği atış yapmaya giderken götürmemişim kutudan rastgele fişekler aldım götürdüm bu fişeği alsaydım hatalı olduğunu farketmezdım çünkü tüfeğe koyarken diğer fişeklere hiç dikkat etmedim ve bu fişeği koysaydım ya mekanizma tam oturmaz patlamazdı yada dediğiniz gibi tahliye sorunu çıkarabilirdi mecadan 3-4 fişek Kalmış kutuda diğerlerinde sıkıntı yok yalnız attığım zuber fişeklerinde kovanlarda yırtılmalar vardı onların fotolarını çekmek aklıma gelmedi, meca tek kurşunların isabetini beğeniyorum genel manada güzel ama marka ne olursa olsun tüfeğe fişekliğe koymadan kontrol etmekte yarar var diye düşünüyorum.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Osman ALP