Gönderen Konu: Huğlu bana yanlış yaptı.  (Okunma sayısı 38140 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Huğlu bana yanlış yaptı.
« Yanıtla #50 : 17 Eylül 2011, 01:55:53 »
bizim firmaların argesi müşterileridir :)) üstelik para alarak arge açıklarını kapatmaya çalışırlar...
dünya firmaları ise bütçelerinden en fazla payı argeye tahsis ederler.....
eger huglunun dogru düzgün argesi olsaydı son yıllara kadar balyoz gibi agır tüfeklerde ısrar etmezdi....tüfeklerin kusurlarını müşteriler degil argesi tespit eder daha üretime girmeden sorunlar halledilmiş olurdu.....
artık tüketici bilinçlendi,seçenekler çogaldı...tüfek satmak zorlaştı iyiki varsın internet :)) internet olmasaydı biz hala dededen kalma yöntemlerle üretim yapmaya devam ediyor olurduk.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 17 Eylül 2011, 02:05:27 »
birol abi vatandaş her türlü kabul ediyordu tüfekleri ağırlığa bakan yoktu ki huğlumu  en iyi yerli alalım gitsin.sonra tr de ilk defa  malzemeden çalınmadan tüfek yapılmış diyecektik 4  kg lık tüfekler.bide baktık bu iştede malzemeden çalınmamış ama bu da bir işe yaramamış. sonra bide git 2000tl ye yerli çifte al.  hiç bana göre değil .
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 17 Eylül 2011, 13:33:32 »
birol abi vatandaş her türlü kabul ediyordu tüfekleri ağırlığa bakan yoktu ki huğlumu  en iyi yerli alalım gitsin.sonra tr de ilk defa  malzemeden çalınmadan tüfek yapılmış diyecektik 4  kg lık tüfekler.bide baktık bu iştede malzemeden çalınmamış ama bu da bir işe yaramamış. sonra bide git 2000tl ye yerli çifte al.  hiç bana göre değil .

agır tüfekte malzemeden çalınmamışsa kesinlikle işçilikten çalınmış demektir....işçilik malzemeden daha pahalıdır....

işin aslı cahil avcılarımız agır tüfek saglam tüfektir denilerek kandırılmıştır....bilgili kültürlü imkanı olan avcılarımızda yükte hafif pahada agır tüfekleri yani avrupa tüfekleri tercih etmişlerdir.....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 17 Eylül 2011, 14:09:23 »
yeni yeni başladılar .yıldız ı bu konuda takdir ediyorum.hem hafif  hem güzel hemde estetik.

BİGA/1979

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #54 : 17 Eylül 2011, 18:32:56 »
Aboov, Huğlu bu kadar kötü mü :) Siz de ben de ülkemizde üretilmiş en kaliteli pozeleri çifteleri en azından bir kez elimize almışsızdır. Benim şu güne kadar gördüklerimin en iyileri hala Huğlu diyebillrim. Hele eskilere gittikçe daha rakipsiz saylırlardı. Ona yakın veya aynı değerde tüfekler de vardı ve var ama Huğlu'yu servisi ve daha başka sebeplerle de aldık. Hatta bende ayrı bir yeri de var. O da şu; bu koop. bir kasabanın tamamını şirket ortağı haline getirdi. Herkese adaletle kar pay ediyorlar. Patron ve işçiler konusu değil yani. Üzümlü için de geçerliydi ama şimdi başka çizgideler. Onlara da kolay gelsin.

Huğlu sadece ülkemizin değil ülke dışından da bir çok markanın üzerinde kalitede. Özellikle bir çok İspanyol tüfeğinden iyi. Şu anda da Huğlu yurt dışına sattığı tüfeklerle çok beğeniliyor. Elbette son zamanlarda Yıldız gibi markalar da ülkemizin yüzünü ağartıyor. Gerçekten tebriki hak ediyorlar.

Ben de ağır tüfeklerden soğudum. Çünkü gittiğim avlarda çok gezmeyi severim. Öyle oturup beklemek sıkıcı gelir bana. O yüzden ağır tüfek taşımaktan bıktım. Lakin atış yaparken o ağırlığın her gramını da arıyorum. İsterim ki hem biraz ağır, hem de taşınabilir ağırlıkta hafif  tüfek seçeneklerim olsun. Yerleri ayrı. Ayrıca biliyoruz ki, çelik kasalı, vidalı şoklu 71 cm magnum namlulu tüfekler 3,2 kilo civarından aşağı kolay düşmezler. Eski S55 gibi tüfekler 3,1 kilo falandı ama onlar magnum değildi(çoğu), vidalı şok değildi ve namluları bizim yakın zamanlarda alıştığımız Cr-Mo çelikti. Bu çelik namlu ağırlığını belirgin düşürüyor. Ayrıca şu anda bile Browning'in alüm. alaşım kasalı pozeleri hariç diğerleri 3,5 kilo civarında.

Bunları şunun için yazdım; ülkemizdeki avcılar nelerden şikayet ediyor biliyorum. Çoğunda ben de hemfikirim. Fakat dünya mükemmel değil. Bir şey kazanırken, diğerini kaybediyoruz. Birileri için iyi olan diğerleri için kötü olabiliyor. Detaylara girdikçe her şeyin maliyeti yükseliyor. Sonunda bunun fiyatı neden bu kadar yüksek deyip anlamakta zorlanıyoruz.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #55 : 17 Eylül 2011, 19:00:22 »
Benim şu an sahibi olduğum(hala İtalya dan tamirden gelecek olan tüfek)beretta silver pigeon 5 modeli tüfek 67 cm namluyla tam(dijital bebek terazisiyle tarttım)3 kilo 400 gram,yukarıda Volkan bey in dediği gibi magnum yatak ve mobil şoklu oluşu en fazla etken buna sanırım bir de ağaçları biraz daha iyi sınıf dolayısıyla yoğun oluyor bu serilerde,ama gene de taşıma için fazla bir ağırlık.
71 cm bir huglunun da mobil şok ve magnum yataksa 3,5 kilo olması standart dışı bir şey değil denilebilir,gerçi ağırlıklarını azaltmışlar tüfeklerinin bu da iyi bir gelişme tabi sağlamlıktan taviz verilmeden yapıldı ise.
Zaten avrupalılar içinde kolay değil heraldeki çelik kasa ve hafif tüfek yapmak,çoğu firmanın aluminyum kasalı alternatif hafif modelleri var.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #56 : 17 Eylül 2011, 19:43:50 »
volkan abi kalitesine bir  sözümüz yok sorun sadece  ağırlık.bek avlarında da sıkıntı yok ama gezer avlarda terletir adamı.

BİGA/1979

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 17 Eylül 2011, 20:45:15 »
Aboov, Huğlu bu kadar kötü mü :) Siz de ben de ülkemizde üretilmiş en kaliteli pozeleri çifteleri en azından bir kez elimize almışsızdır. Benim şu güne kadar gördüklerimin en iyileri hala Huğlu diyebillrim. Hele eskilere gittikçe daha rakipsiz saylırlardı. Ona yakın veya aynı değerde tüfekler de vardı ve var ama Huğlu'yu servisi ve daha başka sebeplerle de aldık. Hatta bende ayrı bir yeri de var. O da şu; bu koop. bir kasabanın tamamını şirket ortağı haline getirdi. Herkese adaletle kar pay ediyorlar. Patron ve işçiler konusu değil yani. Üzümlü için de geçerliydi ama şimdi başka çizgideler. Onlara da kolay gelsin.

Huğlu sadece ülkemizin değil ülke dışından da bir çok markanın üzerinde kalitede. Özellikle bir çok İspanyol tüfeğinden iyi. Şu anda da Huğlu yurt dışına sattığı tüfeklerle çok beğeniliyor. Elbette son zamanlarda Yıldız gibi markalar da ülkemizin yüzünü ağartıyor. Gerçekten tebriki hak ediyorlar.

Ben de ağır tüfeklerden soğudum. Çünkü gittiğim avlarda çok gezmeyi severim. Öyle oturup beklemek sıkıcı gelir bana. O yüzden ağır tüfek taşımaktan bıktım. Lakin atış yaparken o ağırlığın her gramını da arıyorum. İsterim ki hem biraz ağır, hem de taşınabilir ağırlıkta hafif  tüfek seçeneklerim olsun. Yerleri ayrı. Ayrıca biliyoruz ki, çelik kasalı, vidalı şoklu 71 cm magnum namlulu tüfekler 3,2 kilo civarından aşağı kolay düşmezler. Eski S55 gibi tüfekler 3,1 kilo falandı ama onlar magnum değildi(çoğu), vidalı şok değildi ve namluları bizim yakın zamanlarda alıştığımız Cr-Mo çelikti. Bu çelik namlu ağırlığını belirgin düşürüyor. Ayrıca şu anda bile Browning'in alüm. alaşım kasalı pozeleri hariç diğerleri 3,5 kilo civarında.

Bunları şunun için yazdım; ülkemizdeki avcılar nelerden şikayet ediyor biliyorum. Çoğunda ben de hemfikirim. Fakat dünya mükemmel değil. Bir şey kazanırken, diğerini kaybediyoruz. Birileri için iyi olan diğerleri için kötü olabiliyor. Detaylara girdikçe her şeyin maliyeti yükseliyor. Sonunda bunun fiyatı neden bu kadar yüksek deyip anlamakta zorlanıyoruz.

volkan çelik kasa hafif tüfek yapılamaz degil...dünyada pekçok örnegi vardır.... hugluda olaya konsantre olsa en kralını yapar...akus bu konuda daha ilerde......

ben 104 a sını sıfır almıştım..orjin 61 açık şokluydu biraz kaba olmakla birlikte fena degildi ama 61 namluyla 3.500 dü.... abimde gene eski model huglu 16 numara sp var..tüfegi görsen avrupa zannedersin bukadarmı güzel olur bukadarmı zarif olur...yag gibi tüfek...agırlıkta fazla degil 3.200 gibi.... 2.1 şoklu sıcak havada sopa atıyor ayrı konu :))
gene  eski huglu çifte görmüştüm 12 no ve kalem gibi çifteydi....süleyman ustada....
geçen hafta arkadaş baba yadigari 12 no özkanlar marka çifte getirmişti bıldırcın avına,tüfege hayran oldum ,71 namlu dar şoklu ama özel birşey oldugunu hemen hissettiriyor...
bu tüfeklerin hiçbirinin sıra tüfegi oldugunu sanmıyorum....özel oluşlarıda gravürle felan ilgili degil namlulardaki incelik sürtünen yüzeylerin pürüzsüzlügü hafiflik ve boyalarının kusursuz oluşuydu....  ozamanlar böyle tüfekler yapabilmişlerse şimdi daha özellerinide yapabilirler inancındayım......

VEFAT ETMİŞTİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #58 : 17 Eylül 2011, 22:06:14 »
Bence de doğru. Daha güzelini de yaparlar. Zaten de şu anda özellikle ABD de satın alıp çok fazla beğenen, hatta daha dünya markası tüfeklere üstün görenler bile var. Herkes kendince haklı. Herkes de silah işinden iyi anlamaz. Anladığımız kadar konuşuyoruz, kendimi de dahil ediyorum, yanlış anlaşılma olmasın. Aynı şekilde hangi ülkede kim kullanırsa kullansın durum böyledir. Tüfekçi değiliz neticede. Elbette her samimi çabanın bir dönüşü olur. Kim daha özen gösteriyorsa ama her anlamda, takdir edilir. Hele bir de yanlış yap, gör.

Tüfekçi değilim ama ben olsam ne ypardım, nasıl olurdu diye düşündüğümde bile gözümde büyüyor. Bugün dünyada  atış sporu yapanların en çok kullandıkları marka belki de Beretta ama en çok şikayet de yine onların tüfeklerinden. Galiba üretim hızlandıkça tüfek başna gereken özen azaldığı içindir. Her tüfekle bir usta yeterli zaman ayıramayınca da hassas imalat makinelerinin marifetleri ile sınırlı kaliteye sahip oluyoruz.

Neyse, konuyu dağıtıyorum aslında. Huğlu, benim düşüncme göre, çok ortaklı olmasının sonucu olarak yenilik ve değişiklik kararlarını hızla alamıyor, uygulayamıyor. Bakalım zaman neler gösterecek.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mustafa BAĞCI

• *
« Yanıtla #59 : 19 Eylül 2011, 09:13:26 »
          Ümit Bey;  Namlu birleşme mesafesi ortalama 35-38 metredir, En etkili olduğu menzillerdir. Tüfek ölçüleri sizin vücut yapınıza uymammış olabilir o yüzdende tüfek yüzünüze doğru gelebilir. Örnek verecek olursak ben sol kullanıcıyım kundak ölçüleri değişebiliyor std. Bir tüfekle duran hedefleri vuramıyordum kendime sol tüfek yaptırdım ve şimdi istediğim atışları rahat yapabiliyorum.  Tüfeklerimizde her çeşit kurşun kullanabilirsiniz. Gramajı önemli değil fakat; Kurşun ne kadar kısa mesafede geniş şokla  namludan çıkarsa daha az sapma ve daha verimli atış yapabilirsiniz. Tüfeklerimiz 1370 bar basınçlı fişeklerle bütün vaziyette her namluda iki adet atış yapmak kaydı ile  Jandarma ve Sanayi Ticaret Bakanlığı görevlileri kontrolüde test edilir.
Mustafa BAĞCI
1980 Konya Huğlu K.D.M.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #60 : 19 Eylül 2011, 12:40:33 »
burada huğlu yu eleştirirken gerçeklerden kaçmakta olmaz.hala kullandığım tüfeğim 3.6kg.kış avları için almıştım.ördek ve kaz.aslında bilinçli olarak almıştım.ağır fişeklerde  daha randımanlı olur diye.  diğer avlar için 12 no  3     3.2kg gibi  tüfekler  daha iyi olur.yada 20 no seçimi daha mantıklı gibi görülüyor.

BİGA/1979

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #61 : 19 Eylül 2011, 12:56:57 »
Huğlu Türkiye de tüfek sanayiinin en eski markalarından biri.
Ama yalnızca eski marka, kendisinde bir ilerleme yok.
Ben dahil kaç kişi şu tüfeği hafif yapın alalım diye senelerden beri telefon ed,yoruz, eski tas eski hamam.
Forumlarda da herkes yazıyor ama nafile.
Yapıyor bir tüfek yok SGR -MGR full gravür falan tüfek nerede ise 4 kilo.
Dipçik pedi hafif olsun diye metalden yapılmış,gravürler hepsinin aynı bütün tüfeklerde.
Denildiği gibi çelik kasa tüfekler hafif olamaz mı ?
Ah nerede eski tüfekler, bakıyorsun sanki alümünyum kasa,işçilik,zarafet,sağlamlık.
Günümüz tüfekleri işi otomasyona soktu,eskileri aratır hale geldi.
Yapın şöyle 2800-2900gr 12 no bir çifte alalım.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 20 Eylül 2011, 01:30:41 »
huglu sp lerin kupuzları çok kaba..magnumuda aynı magnum olmayanıda aynı... arkadaş magnum olmasın 32-34 gr limit koy..ama şu tüfegi zarif ve estetik yap, eline al bir werney caron süperpoze bu adamlar nasıl yapmışlar diye incele,huglu sp ile yanyana koy bak...senin tüfegin yanında  12 no tüfek 20 numara gibi gözükür....
1370 bar olmasın 1200 olsun yada 34 gr fişek kaç barsa okadar olsun,ama zarif olsun...isteyen 70 yatak hafif ve zarif tüfegi isteyen 1370 bar magnum kaba tüfegi alsın....
yine hugluya  beleş argeci oldum :))...

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2011, 01:31:44 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Mustafa BAĞCI

• *
« Yanıtla #63 : 20 Eylül 2011, 11:31:47 »
Değerli Arkadaşlar;
Hüseyin bey ; sadece telefonla görüşmesine istinaden  tüfeği hiçbir uzman görmeden burada yazı yazmış ve ben o yazıya istinaden tüfeği fabrikamıza inceleme için istedim.
Tüfeği bu gün sabah inceledim ve gereken ayrıntıları aşağıya yazıyorum.

Seri No : 106*** 1992 yılı imali bir tüfek.
Genel görünüm temiz, 1999 yılında fabrikamıza gelerek tetikleri kontrol edilmiş ve kundak kısaltılmış.
Namlu genel özellikleri 12 çap – 76 cm uzunluğu iç ölçüleri 17.40 dır.
35 metre test atışımızda 32 gr 7 no fişek ile ortalama  % 60 isabet vardır (ortalama 400 saçmada 250 isabet).
Namlu şok ölçüleri tüfeğin üzerinde yazan şok ölçülerine  göre yanlıştır. Yanlış yazılmıştır. Tüfeğin genel kontrollerini eksperlerimiz tarafından yaptırıp gerekli hataların düzeltilmesi için Tamir servisine teslim ettim.
Şunuda belirtmekte yarar var tüfek ikinci ele geçmiş ve o zaman ki kullanan kişi bunu belirtseymiş gerekli işlemler o dönemde yapılır ve sorunları çözülürdü.

Hüseyin beyle telefonla görüştüm kendisinden bir ay süre istedim gerekli hataları düzeltilip  teslim edeceğim.

Bilgilerinize.
Mustafa BAĞCI
1980 Konya Huğlu K.D.M.

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 20 Eylül 2011, 11:45:12 »
Mustafa bey ilgi ve alakanız en azından kurumunuza bu derece sahip çıkmanızdan ötürü önce teşekkür ediyor daha sonra da tebrik ediyor çalışma hayatınızda başarılar diliyorum
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Mustafa BAĞCI

• *
« Yanıtla #65 : 20 Eylül 2011, 12:08:37 »
huglu sp lerin kupuzları çok kaba..magnumuda aynı magnum olmayanıda aynı... arkadaş magnum olmasın 32-34 gr limit koy..ama şu tüfegi zarif ve estetik yap, eline al bir werney caron süperpoze bu adamlar nasıl yapmışlar diye incele,huglu sp ile yanyana koy bak...senin tüfegin yanında  12 no tüfek 20 numara gibi gözükür....
1370 bar olmasın 1200 olsun yada 34 gr fişek kaç barsa okadar olsun,ama zarif olsun...isteyen 70 yatak hafif ve zarif tüfegi isteyen 1370 bar magnum kaba tüfegi alsın....
yine hugluya  beleş argeci oldum :))...

Birol Bey ; Sizi fabrikamıza davet etmek isterim misafir edelim sizi, üretim aşamamızı görüp daha sonra yorumlarınızı yazarsınız. Hiçbir şeyi görmeden yazı yazmak kolay. Argemiz var ve her yıl bir yeni model ile karşınızdayız. (2009 Eagle hafif tüfek modeli-2010 901 G modeli) 2011 yıl sonundada yeni süper poze modellerimizi piyasada göreceksiniz. 
Mustafa BAĞCI
1980 Konya Huğlu K.D.M.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #66 : 20 Eylül 2011, 12:27:19 »
Değerli Arkadaşlar;
Hüseyin bey ; sadece telefonla görüşmesine istinaden  tüfeği hiçbir uzman görmeden burada yazı yazmış ve ben o yazıya istinaden tüfeği fabrikamıza inceleme için istedim.
Tüfeği bu gün sabah inceledim ve gereken ayrıntıları aşağıya yazıyorum.

Seri No : 106*** 1992 yılı imali bir tüfek.
Genel görünüm temiz, 1999 yılında fabrikamıza gelerek tetikleri kontrol edilmiş ve kundak kısaltılmış.
Namlu genel özellikleri 12 çap – 76 cm uzunluğu iç ölçüleri 17.40 dır.
35 metre test atışımızda 32 gr 7 no fişek ile ortalama  % 60 isabet vardır (ortalama 400 saçmada 250 isabet).
Namlu şok ölçüleri tüfeğin üzerinde yazan şok ölçülerine  göre yanlıştır. Yanlış yazılmıştır. Tüfeğin genel kontrollerini eksperlerimiz tarafından yaptırıp gerekli hataların düzeltilmesi için Tamir servisine teslim ettim.
Şunuda belirtmekte yarar var tüfek ikinci ele geçmiş ve o zaman ki kullanan kişi bunu belirtseymiş gerekli işlemler o dönemde yapılır ve sorunları çözülürdü.

Hüseyin beyle telefonla görüştüm kendisinden bir ay süre istedim gerekli hataları düzeltilip  teslim edeceğim.

Bilgilerinize.

Konuyla ilgili hassasiyet için teşekkürler.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #67 : 20 Eylül 2011, 12:34:06 »
Arkadaşlar elimdeki Huğlu 103 Fe nereden bakarsanız 3.5 kilonun üzerinde bende en ufak bir rahatsızlık yaratmıyor vuruşları yıkışı sağlamlılığı kilitleri namluları iğneleri enjektörleri taş gibi sağlam tüfek 1997 model.. magnum yatak ağır oluşu vuruş esnasında benim için avantaj şahlanma yok sarsma yok omuz şişmesi yanal ağrıları yok.. yinede illede hafif tüfek diyenlerede saygı duyarım ama huğlu yapınca her türlü şartları düşünerek yapıyor kaliteden biraz ödün verirse o fabrika kullanım hatalarından yada uygun olmayan fişek kullanımından arızalanan bozulan hurda tüfeklerle dolar... herkes bilinçli ve eğitimli avcı değilki neyi nereye kullanacağını bilsin bizim köyde tavşana 0.4 0.2 fişek atan avcılar var yaz ortasında 36 gram sıkan var gelinde bunlara light tüfek verin ve seyreleyin gümbürtüyü selamlar..

• Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #68 : 20 Eylül 2011, 17:33:50 »
Peki Mustafa bey 17.40 namlu iç çapı çok dar değilmi?Benim bildiğim kadarıyla normalde 18.30-18.40 gibi oluyor.Bir hata sonucumu yoksa normalimi böyle.Selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #69 : 20 Eylül 2011, 19:07:02 »
Erol bey 17.40 olan tüfeğin şoklanmış olan kısmı.Full şok a tekabül ediyor 18.40 ölçüye göre.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #70 : 20 Eylül 2011, 19:23:55 »
Yukarda Mustafa beyin yazdığından o şekilde anlaşılıyor.( namlu iç çapı)Peki sizin sorununuz halloldumu.Sorun nerdeymiş.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #71 : 20 Eylül 2011, 20:28:47 »
Niye namlu şok ölçülerini yanlış yazmışlar bu bile hatalı üretim sınıfına girer.
Bu magnum olmayan namluya magnum yazmak gibi bir şey.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #72 : 20 Eylül 2011, 21:47:08 »
Hüseyin Bey, şu tüfeğin işi bir neticelensin de bize de lütfen netleştirici açıklama yapın. Bir namlu full şok imiş, ya diğeri nasılmış? Siz hangi şokla atış yaptığınızda 25 den fazla isabet olmuyordu?  Huğlu'da hedefe %60 isabet olmuş. Sizin atışlardan çok daha iyi bir yüzde bu değil mi?

Bu konular açıklığa kavuşunca biraz daha bilgi vermenizi rica edeceğim. Yanlış anlaşılmasın, niye hata olmuş demiyorum. İşte ilgileniyorlar, halledecekler. Ben sadece hatanın durumunu öğrenmek istedim. Selamlar
1968

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #73 : 20 Eylül 2011, 23:49:06 »
Yukarda Mustafa beyin yazdığından o şekilde anlaşılıyor.( namlu iç çapı)Peki sizin sorununuz halloldumu.Sorun nerdeymiş.

Mustafa beyde yazmış şokları yanlış yazılmış diye.Şokları yazıldığı ölçüye geldiğinde sorunum hallolacak gibi düşünüyorum.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #74 : 20 Eylül 2011, 23:58:07 »
Hüseyin Bey, şu tüfeğin işi bir neticelensin de bize de lütfen netleştirici açıklama yapın. Bir namlu full şok imiş, ya diğeri nasılmış? Siz hangi şokla atış yaptığınızda 25 den fazla isabet olmuyordu?  Huğlu'da hedefe %60 isabet olmuş. Sizin atışlardan çok daha iyi bir yüzde bu değil mi?

Bu konular açıklığa kavuşunca biraz daha bilgi vermenizi rica edeceğim. Yanlış anlaşılmasın, niye hata olmuş demiyorum. İşte ilgileniyorlar, halledecekler. Ben sadece hatanın durumunu öğrenmek istedim. Selamlar

Volkan abi benim sorunum şuydu.tüfeğin her iki namlusunda da iç çap olarak 18.40 yazıyor. Namlularda 2/4     3/4   yazıyor.Alt namlu 3   üst namlu 2 şoklu olması gerekiyor.Fakat yaptığım ölçümlerde 3 şok olması gereken şokun 1    2 şok olması gereken namlunun 1 şokdan daha dar olduğunu gördüm.Mustafa bey yaptığı atışta 32 gram kullanmış.  32 gram atmak yürek işi o tepmeye avda.Haa ben hiçbir fişekle o kadar saçma sokamadım hedefe destekli atmama rağmen . Mustafa bey böyle bir sonuç almış sevindirici.Tüfeğim düzelsin ben daha fazla saçma sokucam hedefe sizde görüceksiniz
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +