Gönderen Konu: TÜM AVCI ARKADAŞLARIMIN YORUMLARINI BEKLİYORUM.  (Okunma sayısı 2419 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet TAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
TÜM AVCI ARKADAŞLARIMIN YORUMLARINI BEKLİYORUM.
« : 15 Temmuz 2013, 03:07:48 »
ÖNCELİKLE BÜTÜN AVCI DOSTLARIMIZA SELAMLAR. DEĞERLİ DOSTLARIM KÜTAHYA GEDİZ İLÇESİNDE İKAMET EDEN BİR AV TUTKUNUYUM AVCILIK YAPTIĞIM KADARIYLA SEZON SONRASI AV HAYVANLARIYLA İLGİLENEREK POPÜLASYONUN KORUNMASINI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUM. FAKAT BULUNDUĞUM YÖREDE İNANILMAZ DERECEDE GECE AVI , KEKLİK YUMURTASI TOPLAMA , KEKLİK PALAZI TUTMA,MART AYINDAN İTİBAREN KOPAYLAR ÖĞRENSİN DİYE SALMA VE  TEYPLE VE BİÇER ÖNÜNDE BILDIRCIN AVI YAPILMAKTADIR. İNANIN NE YAPTIYSAK ÖNÜNÜ ALAMADIK YANİ BİR GÜN YASA DIŞI AVLANANLARLA BİRBİRİMİZİ VURACAĞIZ SİZDEN RİCAM BUNLARI ENGELLEMEK İÇİN BİLDİĞİNİZ BİR YÖNTEM VARMIDIR. İLK AKLINIZA GELEN JANDARMA VE MİLLİ PARKLARI ARAMAYI DEFALARCA DENEDİK BUNLAR DIŞINDA BİLDİĞİNİZ BİR YÖNTEM VARSA PAYLAŞIP YARDIMCI OLUR MUSUNUZ.
1985 KÜTAHYA

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
Ynt: TÜM AVCI ARKADAŞLARIMIN YORUMLARINI BEKLİYORUM.
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2013, 07:15:11 »
Biber gazı sıkıp elektirikle şok ver ...
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Ahmet TAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2013, 01:16:38 »
teşekkür ederim iyi fikir ama okadar yaklaşmak sorun ellerinde tüfek var:)
konu bu değil aslında benim dikkat çekmek istediğim şu kütahya ilinde koskoca ilde sadece 2 koruma memuru var arıyosun gelin diyosun benim bulunduğum yere en erken 2 saatte ulaşabiliyorlar. jandarmayı arıyoruz gelmiyolar bakın geçen yıl temmuz ayında kulüpçe meraları kontrol etmek üzere nöbet sistemi oluşturduk bizim nöbette başımıza gelen olay içler acısı çavdarhisar ilçesi emet yolunun herkes biliyodur veya aizonanın olduğu yeri çavdarhisar jandarma karakoluyla arası 500 metre civarı baktık millet köpekler önlerinde 3 kişi başlamış avlanmaya hemen 156 yı aradık ekip gönderiyoruz dediler kapattık yarım saat geçti gelen giden yok baktım olmayacak gittim karakola bizim nöbetci astsubayı uykudan uyandırdım durumu izah ettim arkadaşımızın bana verdiği cevap şu benden başka karakolda rütbeli yok onun için gelemem yarım saat dildöktüm benim arabayla gidelim komutanım dedim hemen şurası silah sesi zaten duyuluyo, ne yaptım ne ettiysem yok gelmedi. Valla şimdi avcılar kulübünden geliyorum . Arkadaşlar size ihbar ediyorum şimdiden millet başlamış biçerin önünde bıldırcın vurmaya, köylü bir  arkadaşımız bize şikayet etmeye gelmiş anlatıyo dün 35 tane vurmuşlar şunları durdurun diyor biz durduramıyoruz varsa durdurmaya gücü yetecek arkadaş sezon açıldığında söz o kişiye güzel bir av günü ve hoş bir ağırlama benden. 
1985 KÜTAHYA

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2013, 12:16:55 »
Bahsettiğin olayla ilgili il valiliğine dilekçe verin avcılık için ödediğiniz harçların dekontlarını ekleyin ilgili jandarmadan şikayetci olun ..Ayrıca bir ptt şubesinden e devlet şifresi alıp bimere ve ilgili bakanlığa netten şikayetinizi yazın ..birazda o sorumsuz devlet memurlarının başı ağrısın .
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2013, 12:27:48 »
ÜLKEMİZDE NE YAZIK Kİ HER KURUMDA OLDUĞU GİBİ DOĞA KORUMA DENETİMLERDE ÇOK ZAYIF. BUNUN TEK ÇÖZÜMÜ ŞAHSİ ŞİKAYET . KİMLİK BİLGİLERİNİ ÖĞRENİP MUHTAR KÖY HEYETİ,ORMAN BEKÇİSİ V.S. BİR TUTANAK  İLE SAVCILIĞA VERMEK BAŞKA ÇARE YOK.
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

Çevrimdışı Coşkun AKBULUT

• *
  • kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2013, 17:18:02 »
adamlar sanslı kimseye rastlamıyorlar demek yada gördün yerde sikayet edeceksin baska yolu yok
Coşkun AKBULUT
1970 izmit/derince     kargalar sürüyle...kartallar tek uçar

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2013, 18:31:12 »
uzakdan yuzlerini gösterebilecek netlikde video kaydıda olabilir.hem yanlarına yaklaşmamış olursunuz.hemde elinizde deliliniz olur.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2013, 18:40:23 »
Ahmet Bey sizin şahsen yapabileceğiniz bir şey yok.
Hatta kendi iyiliğniz için şahsen bir şey yapmaya kalkmayın bence.
Şöyle ki, dediğiniz gibi işin içinde silah var, sizin kaçak avcıları yada onların sizi yaralamaları hatta öldürmeleri olası.
Sadece müdahaleyle ellerinden tüfeğini yada köpeğini bile alsanız, şikayet durumunda gasp suçuyla yargılanırsınız( kaçak avcılar sadece av kabahati işlemekle yargılanır) :)

Bence çözüm arkadaşların yazdığı yöntemleri uygulamanız.
Ayrıca Kütahyada ki mevcut avcılık federasyonlarının yöneticileriyle irtibata geçtiniz mi?
Bence o kanaldan zorlamanız yerinde olacaktır.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Soydan TÜRK

• *
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2013, 19:16:45 »
NALET OLSUN BÖYLE BÜROKRASİYE >:(
  • BAİKAL MP 153 YARI OTOMATIK 12/89
  • BAİKAL 27 EM-1C TEK TETİK SUPERPOZE
  • GAZELLE SUPERPOZE
Soydan TÜRK
1979 bursa