Gönderen Konu: ALTOBELLİ ALB 107G PROFESYONEL Y.OTOMATİK AV TÜFEĞİ NASILDIR  (Okunma sayısı 18128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
selamlar avcı arkadaşlarım Altobelli alb 107 g porofesyenel y.otomatik tüfeğini almaya karar verdim bu tüfeği kullanan varmı yada altobellinin başka modellerini kullanan varsa bu tüfeklerin artıları eksileri nedir görüşlerini blmek isterim sıfır olarak alacığım bu tüfeğin fiyatı 700 lira sizce uygunmu
1985
BURSA

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• *
  • AFFETMEK ; İYİ İNSANLARIN İNTİKAMIDIR...
selamlar avcı arkadaşlarım Altobelli alb 107 g porofesyenel y.otomatik tüfeğini almaya karar verdim bu tüfeği kullanan varmı yada altobellinin başka modellerini kullanan varsa bu tüfeklerin artıları eksileri nedir görüşlerini blmek isterim sıfır olarak alacığım bu tüfeğin fiyatı 700 lira sizce uygunmu

bence çok uygun :) neden uygun derseniz mersinde bir av bayisi annemin dayısına bu tüfeği 1650 tl ye satmıştı.tüfeğin üzerinden ^^sitly italy^^ yazıyordu.av bayisi dayıma o yazıyı göstermiş ve demiş ki bu tüfek italyan malı.tabi biz tüfeği aldıktan epey sonra duyduk olayı.tüfeği bana getirdi italyan malımı bir incele diye tüfeğin üzerinde tam 1 hafta madeın italy yazısı aradık ama bulamadık.yani diyeceğim sizin fiyat adeletli sanırım.etik olmadığını düşünerek bu av bayisinin adını yazmıyorum ama şunu belirtmek isterim ki bu av bayisi güney av bayii deyil.yani işini olabildiğince dürüst yapmaya çalışan ve yapan bir av bayisi yanlış anlaşılarak magdur olmasın...
aslında bizim dayı çok sağlamcıdır.60 yaşından sonra bir yarı otomatik tüfek edinmek ister ve sorar.huğluları-sarsılmazları -ataları-armsanları ve hatsanları fiyatı uygun diye beğenmez.illa 1500 tl civarı bişey alacak.tabi bayide bir bakar bizim dayı bu işten hiç anlamıyor.sen bırak olnları onlar tüfekmi der.gel ben sana italyan malı vereyim hemde 2250 den kampanyaya girdi der ve macera başlar.
bir gün denemek için bahçesine gider.tabi daha önce tek kırma bile kullanmışlığı yok.tüfeği bi şekil doldurur.bir sıkar iki sıkar ve üçüncüye tüfek takılır.daha doğrusu fişek sıkışır.bizim dayı korkar tüfeği tekrar arabaya almadan ve usulce bir çalılığın içine bırakır.sonra biner arabasına evine gider.bir akşam üstü telefonum çaldı arayan dayım.yeğenim dedi falanca falanca yerde benim tüfek var.bir denemek istemiştim ama takıldı.takılıncada korktum ansızın patlar felan diye tüfeği falanca yere sakladım.sana zahmet git ve benim tüfeği ordan bi getiriver dedi ve getirdim.yani ben sorduğunuz tüfeği anca bu kadar biliyorum...belkide iyidir ama bizim dayı iyi dolduramamıştır orasınıda bilemem...
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2013, 12:12:17 Gönderen: Osman ŞAHİN »
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN
Çıraklığını yapmadığın işin , Ustalığını yapmayacakmışsın...

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Altobelli  isimli ünlü bir futbolcu vardı eskiden... ona ithafen imal edilmiş bir tüfek olabilir........
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ÜZÜMLÜYE AİT BİR FİRMAOLDUGUNU BİLİYORUM İTALYA ORTAKLIĞI VARMIŞ ÜZÜMLÜDEKİ FABRİKADA BU TÜFEK HAKKINDA NETTE FAZLA YORUM VE İNCELEME BULAMADIM SADECE YOU DA BİR VİDEOSU VAR BİZİM YERLİLER ATEŞLİYOR ALMAK İSTEDİĞİM DİĞER TÜFEK İSE BU FİYAT ARALIĞINDAKİ KRAL ESKORT ALTOBELLİYE KIYASLA HAKKINDA DAHA İYİ YORUMLAR VAR TEK EKSİK YANI 3+1 OLMASI ALTOLBELLİ İSE BU PİYASADA YENİ GİBİ DURUYOR
1985
BURSA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
italya niye ortak olsun ki üzümlü silahlarına..harakiri yapıcaklarsa bilemem :D bi zamanlar torunda amerikaya giden silahlardan ,bu tüfekler çok güzel yok bilmem ne ihracat fazlası ayakları çekiyordu bayilere..ama amerikanın bi tane bile tüfek almadığını öğrendik torundan..giden bi kaç parti malın geri geldiğini böylece amerika macerasının çabuk bittiğini geçde olsa öğrendik.italyan sansınlar diye italyan ismi kullanılmış çakma bile olamayan klasik bir üzümlü işi tüfek..üzümlü malı silahlardan uzak durun bana sorarsanız..huğlu olabilir , yıldız,ata arms,armsan,hatsan,safran,akdaş,kısacası üzümlü harici hangisi olursa alın pişman olmazsınız..ama üzümlü malı tüfek oldumuydu şiddetle uzaklaşın ordan..pazarda satılan çin malı eşyalara benzetiyorum ben üzümlü silahlarını daha eve gelmeden bozulur..tamiride olmaz. bozulmayanıda vurmaz bol bol fişek harcatır baş ağrısı yapar.:D

kral,torun,altobelli,dağdelen ıvır zıvır bunlar 5 kuruş etmez silahlardır...eski üzümlü koop'un çıkardığı pozelere sözüm yok ama şu andaki üzümlü işi silahlar sırf insanların cebindeki binbir güçlükle kazandığı üç kuruş parayı nasıl kandırıp alırız diye yapılmış silah görüntüsü verilmiş demir yığınından başka bişey değil..bana kalırsa namluları 4140 çelikten bile değil.. boru tipi namlu..4140 çelikten imal edilen bir namlunun maliyeti zaten sattıkları silahın  ederi kadar.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2013, 22:36:29 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
üzümlü üretimi kral süper pozem var sahin usta şaçma yakması cok iyi özellikle kuş avında yere yaralı düşmüyor doğru söylemişsin üzümlü tüfeklerinden uzak durun diye ama her avcınında huğlu sarsılmaz yıldız gibi tüfekleride alma imkanı olmuyo mecburen üzümlü alıyo tabi birde tüfek şans işi geçen av bayine gittim 350 liraya üzümlü otomatik var istersen verelim dediler aman dedim uzak kalsın 350 - 400 liraya tüfekmi olur anlayamadım bizim ülkemiz av tüfeği cenneti olmuş fiyatlar uygun ama kaliteli bulmak zor yerli av tüfeği üreten o kadar çok marka varki say say bitimez neden bu kadar çok
1985
BURSA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
üzümlü üretimi kral süper pozem var sahin usta şaçma yakması cok iyi özellikle kuş avında yere yaralı düşmüyor doğru söylemişsin üzümlü tüfeklerinden uzak durun diye ama her avcınında huğlu sarsılmaz yıldız gibi tüfekleride alma imkanı olmuyo mecburen üzümlü alıyo tabi birde tüfek şans işi geçen av bayine gittim 350 liraya üzümlü otomatik var istersen verelim dediler aman dedim uzak kalsın 350 - 400 liraya tüfekmi olur anlayamadım bizim ülkemiz av tüfeği cenneti olmuş fiyatlar uygun ama kaliteli bulmak zor yerli av tüfeği üreten o kadar çok marka varki say say bitimez neden bu kadar çok

kral şans işi..bende geçen yıl çok methediliyor diye aldım aliminyum kasa 71 namlu pozesini..tenekeye atıyorum 50 adımdan deliyor,dalda konan kuşa atıyorum dibimdeki kuşa aynı fişekle kuş kalkıp gidiyor..hangi kuş olursa olsun uçar,konar hiç bişey vuramadım.alakargalarda denedim aldığımda ağaca konan kuşa atıyorum kuş düşüyor bağıra bağıra koştura koştura kaçıp gidiyor..yakalasam bi kaç tane daha atıcam yaralı kalmasın kuş diye yada kesicem ama nereye yakalıcan o kadar vurmuyor yani silah..oğlumun havalı tüfekle atsam cansız düşerdi o kuşlar.. ;D .denemediğim fişek kalmadı..fazla zarar etmeden aldığım fiyata yakın bir rakama sattım meraklı birine zar zor..oda enjektörlü boş fişeği falan atıyor dıştan bakınca güzel görünüyor zarif filan hoşuna gitti aldı..avcı değildir kendisi.avcı olsa şimdiye satardı zaten oda  ;D

kral pozelerin bazılarının çok iyi vurduğunu aynı marka aynı seri bazılarınında hiç vurmadığını okudum bi kaç yerde..standart bir üretim yok..sonuçda üzümlü malı..şansına kalmış artık.

150 marka varsa yerli silah olarak bunların 10 tanesi sarsılmaz,yıldız,hatsan,armsan,stoeger,safran,gibi markalar..geri kalanların emin olun bana 140 taneside üzümlü üretimi markalardır.. :D tek elden çıkıyor hepsi..3,5 kişi tarafından..aynı tezgahtan birinin ismi kral olarak çıkıyor,birinin ismi dağdelen,birininkini altobelli birisi ciğerpare böyle uzayıp gidiyor işde  :D .... nerden anladın derseniz bu silahlar arıza yaptığında tamire gönderecek bir fabrikaları yok muhatap bulamıyorsunuz..tek bir ustaya gidiyor hepsi tamire...kralda o ustaya gidiyor,torunda,dağdelende..isim vermicem..anlıyan anlar zaten.bahsi geçen tüfeklerin üretimi  konusunda bi muhabbet olsa forumlarda hemen zıplıyor usta tüfek şöyle iyi böyle iyi eleştirenlere kızıyor.burnundan kıl aldırmıyor..madem tek bir marka üretiyorsun niye üzümlü malı her markaya atlıyon..demekki hepsi kendi elinden çıkıyor..ben böyle derim.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2013, 23:04:23 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
 altoneoldugubelli belki  türk-italyan dostlugu anısına üretilmiş bir tüfektir ....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 b ben çelik kasasını kullanıyorum biraz ağır 3300 gr  keşke sizde çelik kasalısını alsaydınız fark illaki oluyo geri tepmede olsun namluda olsun
1985
BURSA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
altoneoldugubelli belki  türk-italyan dostlugu anısına üretilmiş bir tüfektir ....

hehee abi hiç güleceğim yoktu Allahda seni güldürsün alem adamsın.. :D

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
gülecek ne var abi bu paralara ancak bu kadar kalite ne yapalım zaten müşteri buldum bu hafta içi satıyorum onun yerine combo set güzel bir otomatik alıcaz kısmetse
1985
BURSA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
gülecek ne var abi bu paralara ancak bu kadar kalite ne yapalım zaten müşteri buldum bu hafta içi satıyorum onun yerine combo set güzel bir otomatik alıcaz kısmetse

yanlış anlaşılmasın sakın üzülürüm sonra..ben Birol abinin silaha verdiği isme güldüm dikkat ederseniz kendisinden alıntı yapmıştım :( yoksa kim kaça ne satarsa,kim ne alırsa beni alakadar etmez ben insanlar sonradan pişman olmasın silah vurmayınca silaha verdiği paranın 50,100 katını fişeğe vermesin acaba şunumu seviyor bunumu diye zarar etmesin her daim isterim..kendim yaşadım çünkü bunları hep..700 liraya tüfek alırsın  o kadar nakit paran vardır..ama silah hiç bir fişekle randımanlı av yapmaz..hergün 3er 5er paket değişik fişek alır gelirsn..tabi bir anda toplu para çıkmadığı için cebinden koymaz 40 lira,50 lira para..zamanla bir bakmışsın silah deniyeceğim diye fişeğe verdiğin para sıfır avrupa silah parası olmuş...anlatmak istediğim bu..evet herkesde bin lira 1500 lira silah alıcak durum yok olmuyor günümüz şartlarında..bendede yoktu..stoegere sinirlenince kredi çektim gittim A300 aldım..bi kere alıyorsun..ne koyarsanda vuruyor..ister yaf ister sterling ister bugatti..bir yıl daha,3,5 ay daha sabredip acele etmemeli para biriktirip öyle silah almalı.yerli marka alırken bile..almış olmak için alınca olmuyor işde ..neyse konu uzadı ..daha yazmıyom :D
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2013, 23:21:32 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Sonu Lİ ile bitiyorsa kesin bir italyan bulaşıklığı vardır..bırakın şu üzümlü işini arkadaşlar..Madem para kısıtlı,hiç değilse o paraya büyük huğlu alın,hiç değilse karşınızda muhatap var.hiç söylemediğim bir gerçeği ilk defa söylüyorum..Üzümlüde tüfek üreten bir kişinin Komandodan kendine Beretta aldığını gözümle gördüm.işte size yeminde ediyorum..İngiliz Churchill patentini(AKKAR) kopyalayıp Çörtil ismini veren bu zihniyete ne demeli..ve bu tüfeği bayinin birinde 350 liraya birindede 700 liraya satmaya ne demeli..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı H.İbrahim ŞİMŞEK

• *
caner bey ben altobelli y. otomatik  kullanıyorum  tutukluk yapmıyor ben gecen sene tufekte tek sıkıntı yasadım igne dusuyor fişege iz yapıyor fisek patlamıyor telefon ettık gönderdık tufegı fabrıkadan hatanın kendılerınde oldugunu meknızmayı komple degıstırdıklerını söyledıler  calısır aksamında bır sıkıntı yok ama tufek yapılıp geldıgınde bızde tufek oldu dıyerek ıtımat ettık tufegı denemedım acıp ıcını bakmadım bıle sezon yaklastı nasıl olmus bıdeneyelım dedık bır baktım dipcik 3 yerınden catlak telefon ettım abi bak dipcigi cok sıkmısınız catlatmısınız telefondakinin verdıgı cevap muthişti abiiiii bız burdan tufegı öyle göndermeyız bak guzel abim  ben tufek bayısındeyım oda baktı coksıkılmıs vıda dipcik cicek gibi acılmıs dedı.                                                                                                           

fabrıkadaki arkadas aradan 4 ay gecmıs nerden bıleyım sızde kırılmadıgını degınce bende hakkımı helal etmıyorum diger tarafta görusuruz dedım  :D tufegi satın aldıgım bayi mahcup oldu hata bizde de var ama bizde fabrikaya itimat ettik diyecegim su ki caner bey köklü bir firmadan alıs verıs yapınız  benımde basıma böyle bır olay geldi bızde plastık dıpcık el kundagı satın alıp tufege taktık halen kullanmaktayım sız yıne dusunun tasının bırazdaha bekleyın uzerıne ekleyın 1000 tl ye sarsılmaz, huglu alın muhattap olacagınız kişi belli olur  esnaflık bir gün degıl hergun lazım.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2013, 14:48:29 Gönderen: H.İbrahim ŞİMŞEK »
H.İbrahim ŞİMŞEK
1983 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
italya niye ortak olsun ki üzümlü silahlarına..harakiri yapıcaklarsa bilemem :D bi zamanlar torunda amerikaya giden silahlardan ,bu tüfekler çok güzel yok bilmem ne ihracat fazlası ayakları çekiyordu bayilere..ama amerikanın bi tane bile tüfek almadığını öğrendik torundan..giden bi kaç parti malın geri geldiğini böylece amerika macerasının çabuk bittiğini geçde olsa öğrendik.italyan sansınlar diye italyan ismi kullanılmış çakma bile olamayan klasik bir üzümlü işi tüfek..üzümlü malı silahlardan uzak durun bana sorarsanız..huğlu olabilir , yıldız,ata arms,armsan,hatsan,safran,akdaş,kısacası üzümlü harici hangisi olursa alın pişman olmazsınız..ama üzümlü malı tüfek oldumuydu şiddetle uzaklaşın ordan..pazarda satılan çin malı eşyalara benzetiyorum ben üzümlü silahlarını daha eve gelmeden bozulur..tamiride olmaz. bozulmayanıda vurmaz bol bol fişek harcatır baş ağrısı yapar.:D

kral,torun,altobelli,dağdelen ıvır zıvır bunlar 5 kuruş etmez silahlardır...eski üzümlü koop'un çıkardığı pozelere sözüm yok ama şu andaki üzümlü işi silahlar sırf insanların cebindeki binbir güçlükle kazandığı üç kuruş parayı nasıl kandırıp alırız diye yapılmış silah görüntüsü verilmiş demir yığınından başka bişey değil..bana kalırsa namluları 4140 çelikten bile değil.. boru tipi namlu..4140 çelikten imal edilen bir namlunun maliyeti zaten sattıkları silahın  ederi kadar.
Selamınaleyküm konuyu okuyodumda şahin abinin yazısını gördüm çoğuna hak veriyorum ama bende bir DAĞDELEN kullanıcısıyım 1 seneden fazladır harlanda kullanıyorum 61 mobil şoklu domuz avında el dolularımı atıyorum tek kurşun ve remington magnum federal ne tutukluk ne bişey en ufak şikayetim yok tavsiye ederim herkese ben Zonguldaklıyım burda başka kullanan yok ben ankaralı bi abide gördümde aldım alan pişman olmaz.saygılar.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Enes AHMET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Abi ben işte o yerli tüfekte taklit konusunu tam olarak bu yüzden açmıştım ha al buyur :) Çörtil  :)
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
Selamınaleyküm konuyu okuyodumda şahin abinin yazısını gördüm çoğuna hak veriyorum ama bende bir DAĞDELEN kullanıcısıyım 1 seneden fazladır harlanda kullanıyorum 61 mobil şoklu domuz avında el dolularımı atıyorum tek kurşun ve remington magnum federal ne tutukluk ne bişey en ufak şikayetim yok tavsiye ederim herkese ben Zonguldaklıyım burda başka kullanan yok ben ankaralı bi abide gördümde aldım alan pişman olmaz.saygılar.

tamamen şans bu işler sizdeki silahın iyi olmasına sevindim...dedim ya ben kral aldım vurmuyordu..ama bazı kral kullancıları çok memnun biri iyi beşi kötü olabiliyor...oda namlunun homlanması,kromlanması,delinmesi sırasında birinin biraz daha özenli birinin baştan savma olmasından kaynaklı birşey sanırım..

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yorumlarınız için teşekkürler DEĞERLİ ARKADAŞLAR  İBRAHİM BEY başınızdan geçenleri yazmışsınız geçmiş olsun üzüldüm şu dediklerine bakın sizde olmadığı ne malum ne kadar şaçma ukela bir cevap bir firmanın garanti verdiği ürüne sizde olmadığı ne malum deme gibi bir lüxü yok ustalarımızn dediği gibi en iyisi köklü bir markadan tüfek almak araştırmalarım devam ediyor rastgele
1985
BURSA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Her kim kırmışsa da hiç hoş değil. Diğer yandan, hiçbir firma malesef silahın ahşap bölümlerini garanti kapsamına almıyor. Tüfek gelirken giderken bir yere çarpsa çatlasa papazı bulduğumuzun resmi. Köpük destekli veya benzer korumalı ambalajı içinde nakledilmeliydi. Yazık olmuş.

Ve bu tüfekten elime hiç geçmediği için yorumum yok.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Özgür AYDIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ALTOBELLİ ALB 107G PROFESYONEL Y.OTOMATİK AV TÜFEĞİ NASILDIR
« Yanıtla #19 : 09 Temmuz 2014, 00:18:34 »
Yaklaşık 4 aydır Altobelli Otomatik av tüfeği kullanıyorum. Sezon sonunda aldığım için avda kullanamadım. Tüfekle yaklaşık 10 kutu karışık marka gram(24/40) ve şaçma numaralarıyla atış yaptım, Hafifliği fişek secmemesi yüze oturması hedefe gelmesi yedek namlusunun olması ve fiyatının kabul edilebilinir olması nedeniyle bence es geçilmemesi gereken yerlilerden.
Bide şu marka olayından kurtulup yenilikleri denemek gerekli.. Biri iyi tüfek hangisi diye soruyor Kullananda kullanmayanda A markası diyor. :) Bu iyi araba hangisi denildiğinde Ferrari Mustang demek gibi bişey. 2 tüfeğim var Kral Superpose Altobelli y.otomatik ikisindende memnunum.. Ve 2 si içinde baktığım yorumların hiç birinde tek kelime iyi şeyler yazılmamıştı. Ya benim aldığım tüfekler standart üstü yada bilende bilmeyende sırf yorum yapmak yorum yapıyor. Sırf bu yorumlar yüzünden aklındaki markalardan soğuyanlar var bu konuya dikkat edilmeli diye düşünüyorum. Umarım kimseyi kırmadan anlatabilmişimdir. Herkese hayırlı paylaşımlar..
1985 Samsun/BAFRA

Çevrimdışı Murat TOPAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 12 Temmuz 2014, 09:35:29 »
   Merhaba arkadaşlar iyi günler, benimde sarsılmaz hakkında söylemek istediğim nacizane birkaç cümle var;

Sarsılmaz şu bu falan diyorsunuz da 1990 lı yılların sonunda bende bir hevesle ANKARA KIZILAY - SAKARYA  caddesinde bulunan AS SPOR dan bir adet sarsılmaz KOBRA pompalı tüfek aldım. aldığım günden ve  tüfeğin benden gittiği 2010 yılına kadar arka arkaya 2 fişek atamadım. Sorun şuydu tetiği düşürdüğüm zaman sol elimle çektiğim pompa kendi kendine geriye doğru geliyordu ve şarjör borusundaki fişekler artık 3 tanemi olur 5 tanemi olur kendi kendine dökülüyordu sol elimle pompa geriye gelmesin diye var gücümle tutuyordum ama gene de geliyordu, HUĞLU, YILDIZ, ATA, ARMSAN falan bunları bilmem ama SARSILMAZ bana göre gavur parasıyla beşi para etmez inanın beyler 140 TL fiyatla aldığım bir tek kırmadan aldığım verimi ve atış keyfini bugünün parası ile 1000 TL civarında aldığım sarsılmaz pompalıdan alamadım.

Ama sarsılmaza şu yönden teşekkür edebilirim benim gerizekalı oğlum ekremi mahallede dövmüşlerdi o da benim sarsılmazı gerçekten işe yarar bir tüfek bellemiş, adamlara ateş etmek için tüfeği evden alıp götürmüş ama 1. fişeği attıktan sonra şarjör borusundaki fişekler döküldükten sonra paniklemiş tabana kuvvet kaçmış, teşekkür etmemin sebebi şudur ki SARSILMAZ tüfek sayesinde evladım katil olmaktan kurtuldu.

Tüfek Şu an ANKARA adliyesinde Müseddereli silahlar grubunda bulunmaktadır.

Saygılar.

Murat TOPAL
 ANKARA
1964 ANKARA

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 22 Temmuz 2014, 10:57:33 »
pompalı atarken el kundağını geri atıyorsa mekanizmanın içine kilit koymayı unutmuş olmalılar.   ;D ;D ;D
1978-İZNİK