Gönderen Konu: DOMUZ, TAVŞAN AVI İÇİN AV KÖPEKLERİNE KAMERA DÜŞÜNÜYORUM. NE DERSİNİZ?  (Okunma sayısı 1499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet AKARCA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Selamlar;
Çok sık olmasa da arada arkadaşların düzenlediği av organizasyonlarına katılıyorum. İzlediğim belgesellerde hep görürüm sizlerde bilirsiniz bazı hayvanları yakalayıp boyunlarına izleme cihazı ve kameralar takılıyor. Bu sayede onların gözünden dünyayı izleme imkanı oluyor.
Aklıma bu kameralardan av köpeklerine özelliklede kopoylara takmak geldi düşünsenize domuzu veya tavşanı izlemesi, mücadele anları hepsi köpeğin gözünden kayıt altında. Araştırdım ve internette şöyle bir ürün buldum: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-video-kamera-pet-kamera-kopek-kedi-boylesi-yok-hemen-kargo-sok-fiyat-158375819/detay     Arkadaşıma ait 2 kopoy var onlar üzerinde bu cihazı kullanıp ilginç görüntüler yakalamak istiyorum. Merak ettiğim avcılar arasında böyle bir sistem kullanan varmı? Kullananlar tavsiyelerini paylaşabilir mi?
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 10:09:45 Gönderen: Ahmet AKARCA »
1982-Samsun

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
Hiç düşünmedim. Ama değişik bir fikir. Onların gözünden av olayı hoşuma gitti. Mini kameralar var bir şekilde boyun tasmasına belki zor ama göğüs tasmasına sırttan montajlanabilir.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• *
Alacağınız görüntünün %90'ı sarsıntıdan dolayı kullanılmaz olacaktır, ama yine de denemeye değer.
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
  KIYMETLİ AHMET KARDEŞİM, KOPOYLARA VEYA AV KÖPEKLERİNE TAKMAYI DÜŞÜNDÜĞÜN KAMERANIN İLAN SÜRESİ SONAERMİŞ KAMERALARI İNCELEYEMEDİM AMA GEREK DOMUZ AVI, GEREKSEDE TAVŞAN AVI KOPOYLARLA,GENELDE ORMANLIK VEYA SIK AĞAÇLARIN, ÇALILARIN VB. ALANLARDA YAPILDIĞINDAN KÖPEKLER ÖZELLİKLE AVI BULDUKTAN SONRA ARKASINDAN HIZLI KOŞACAĞINDAN VE ÇALI,ÇIRPININ ARASINDAN, AĞAÇLARIN VB. KORULUKLARDAN GEÇECEĞİNDEN, KÖPEĞE TAKILAN KAMERANIN DARBE ALACAĞINI VE ZARAR GÖRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.   
  GENELDE BU KAMERALAR DİJİTAL OLDUĞUNDAN EN UFAK BİR SERT DARBE ALMASI DURUMUNDA KULLANILAMAZ HALE GELECEĞİNİ VE ARZU ETTİĞİN GÖRÜNTÜLERİ ALAMYACAĞINI TAHMİN EDİYORUM, BİRDE SU GEÇİRİP GEÇİRMEDİĞİDE AYRI BİR HUSUS, KÖPEK SERİNLEMEK İÇİN SUYA, GÖLETE, DEREYE VB. YERLERE GİRDİĞİNDE ZATEN (SU GEÇİRMEZ ÖZELLİĞİ YOKSA) ANINDA BOZULACAKTIR. SELAM VE SEVGİLERİMLE.
1958-Ankara