Gönderen Konu: AV HER GÜN SERBEST OLSUN MU ?  (Okunma sayısı 21438 defa)

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: AV HER GÜN SERBEST OLSUN MU ?
« Yanıtla #25 : 14 Mart 2012, 16:22:49 »
ozbekistanda av mevzuati,   sezon icinde yapacagniz ava gore makbuz aliyorsunuz mesala keklik tavsan cil ordek kaz vs , sulun icin ayri lisans aliyorsunuz. 5 gun suresi var cok cuzi bir ucret yani 3 $ oduyorsununuz avcilik merkezine haftanin istediginiz 5 gunu acik  av yapabiliyorsunuz. limitler dahilinde sulun icin 2 ad gunluk. yillikta merkeze avcilik icin 25$- 30$ oduyorsunuz o kadar baska bir uzret yapmiyorsunuz avlanabilmeniz icin, ama evde tufekleriniz mutlaka kilitli kasada olmali ve avcilik belgeniz olmadan bir adet bile av baysinden fisek ,barut alamassiniz. av mekanindan baska araba vs hic bir yede tufeginiz acikta olmamali mutlaka kilifinda ve sadece av mahalinde tufeginizi kullanabilirsiniz . her an evinize tufeginiz kapali dolaptami kilitlimi kontrole gelebilirler. vedehic bir zaman av kazasi vs bizdeki gibi olmaz ve mutlaka avcilik egitimi almadan kimse tufek alamaz.
Helal olsun Özbek kardeşlerimize. Daha yeni bağımsızlığını kazanmış Özbekistan kadar olamıyoruz ya..........
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #26 : 14 Mart 2012, 17:46:11 »
2 gün hafta sonu 2 günde haftaiçi olsa güzel olur

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Adem KARAGÖZ

• *
  • !!!!!!!COK vuran değil PAYLAŞMAYI BİLEN.!! AVCIDIR
« Yanıtla #27 : 14 Mart 2012, 17:59:00 »
AV bol olursa üreme sezonu  harici tabiki hergün serbest olması taraftarıyım  ama hem av üzerindeki baskı artacak hemde denetleme sıkıntısı olcagı kanatindeyim .
DOMUZ sezonda haftanın her günü olabilir
Sezonu acıldında göc hayvanlarıda olabilir cünkü curnata var ama avgünü dil.

PETİT GASGONLA VALANMAK AYRICALIKTIR

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #28 : 14 Mart 2012, 18:05:02 »
      Bu tarz avcılıkla ilgili konular hakkında bizler tartışıp fikir üretmezsek bizim yerimize "karga ile kekliği ayırt edemeyenler" fikir üretir karar verir. 
    "Ne tartışıyorsunuz, bu işler boş, bizim yerimize büyükler karar verir" şeklinde yılgınlığa düşen avcıları hayretle izliyorum. Bu arkadaşlara sormak isterim, ilinizin MAK temsilcisini tanır mısınız, bölgenizin MAK temsilcisi ile Ankarada ne konuşmasını istediğinizi konuştunuz mu diye....... Ağlamak kolay, çözüm için çaba harcamak zordur...... 
]Tartışan, farklı fikirlerin çatışmasına yardımcı olan dostlara çok teşekkür ediyorum. Fikirlerinizi ve oylarınızı paylaşmanızı diliyorum.[/
[/size]
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Metin TİRYAKİ

• *
« Yanıtla #29 : 15 Mart 2012, 00:20:00 »
Göçmen Kuşlar we Domuz awına Ewet... Keklik we Tawşan Awına Hayır....

Metin TİRYAKİ
A Rh +
1987 Amasya - Gümüşhacıköy

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #30 : 15 Mart 2012, 00:27:28 »
Özbekistandaki sisteme bakın, koskoca Türkiyede ki sisteme bakın.

Geçin av mevzuatını, önüne gelenin silah edindiği, silahın, patates soğan gibi satıldığı bir ülkede av hergün açık olsa ne olur,olmasa ne olur.

Yerli av hayvanlarında süre kısıtlaması ve y.otomatik silahların kullanımının yasaklanması taraftarıyım.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Ali SÜLÜN

• Edremit Merkez Avcılar Klb Bşk.
  • *
« Yanıtla #31 : 15 Mart 2012, 00:34:11 »
ava açık olmayan günlerde izin kullanma durumunda kalan avcıların yerine koyun kendinizi;ne hissettiniz?kurallara saygılı biriyseniz ne yapardınız?Bu durum insan haklarına ne kadar uygundur?Şimdi konuya gelelim:kimse hafta 7 gün ava gidemez,istisnalar da kaideyi bozmaz.Serbest günlerdeki avcı baskısı nasıl bir şey olabilirki diye merak ederseniz gelibolu bolayır alağına(bıldırcın),isala gala gölü(ördek)avlağına,ankara polatlı,sivas divriği keklik avlaklarına açık sezonda bi hafta sonu gidip öğrenebilirsiniz,daha önce gitmişlerede sorabilirsiniz,bilenler size gökçeada keklik avlağağınında haftasonlarındaki eski halini(peşkeş çekilmeden önce)anlatabilirler.ha popülasyon nasıl artar derseniz:ışıkçı subaşıcı köy elitüfeklilerine mani olunsun,sulak havzalar betonlaşmasın,avrupa gübreye denetim gelsin,bol olan yerlerdeki yerel av hayvanlarından olmayan yerlere kontrollü aşılama yapılsın,lımitler vs.bölgelere şartlara göre mantıklı tatminkar bişelilde ayarlansın avcılar kızdırılıp kışkırtılmasın,(en hırslı avcı bile çantası 5  6 keklikle dolup kayışlar omuzlarını kesmeye başladımı yasağı delmeye teşebbüs etmez.heskes te bilirki kimse doğuya 4 keklik vurmaya ,trakyaya 10 bıldırcın vurmaya gitmez,her taraf göç avıyla dolduğunda 'bu gün pazartesi perşembe demez) neticesinde popülasyonda artar avcıda kurala uyar...NOT:bu yazıyı bi işe yarayacağından değil can sıkıntısından vakit geçsin diye yazdım
Ali SÜLÜN
1958 BALIKESİR
Edremit Merkez Avcılar Kulübü Başkanı

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 15 Mart 2012, 09:14:41 »
7 güncüler çoğunlukta, bizim milletimize birşey dayanmaz, yapmayın arkadaşlar,
 7 günlük avcılıkta 2 sene veriyorum, 2 sene sonra vurmaya karga bulamazsınız,
göçmen kuşlar çoğu aşırı rahatsız edildiği mevkiye gelmiyorlar, göçmen avı diye yerliside arada kaynayacak.
kim haftada 7 gün giderki herkesin maddi durumu uygun değil diyenler var,
zengin veya durumu iyi avcılarımız o kadar çokki hergün ava gitmeye can atanlar var,
köylümüz kırsaldaki insanımızda avcı o kadar çokki,
bu adamlar avın 7 gün açık olduğunu duyduğunda hayvanlara acırım, kaçacak yer bulamayacaklar, avcı olduğumdan utanırım
« Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 09:21:21 Gönderen: Hasan AKSU »
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Zafer YAMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 15 Mart 2012, 09:21:45 »
BEN,CE 4 GÜN OLMASI KAFİİ. SALI ÇARŞAMBA CUMARTESİ PAZAR VE RESMİ TATİLLER. EN GÜZELİ. EN AZINDAN UZAK BİR YERE GIDIN CE DEYSİN.
LİMİTLERDE YÜKSELSİN 3,5 TANE GÖÇ KUŞLARI İÇİN. ELİN GAVURUN DA LİMİT YOK HERGÜN BERBEST. YÖNETİMDEKİLER BUNLARI BİLİYORMU ACABA.*?
Zafer YAMAN
1963 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Yücel YUMAK

• *
« Yanıtla #34 : 15 Mart 2012, 09:24:27 »
7 güncüler çoğunlukta, bizim milletimize birşey dayanmaz, yapmayın arkadaşlar,
 7 günlük avcılıkta 2 sene veriyorum, 2 sene sonra vurmaya karga bulamazsınız,
göçmen kuşlar çoğu aşırı rahatsız edildiği mevkiye gelmiyorlar, göçmen avı diye yerliside arada kaynayacak.
kim haftada 7 gün giderki herkesin maddi durumu uygun değil diyenler var,
zengin veya durumu iyi avcılarımız o kadar çokki hergün ava gitmeye can atanlar var,
köylümüz kırsaldaki insanımızda avcı o kadar çokki,
bu adamlar avın 7 gün açık olduğunu duyduğunda hayvanlar acır avcı olduğumdan utanırım « Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 09:18:42 Gönderen: Hasan AKSU »

Çok doğru hasan kardeşim görüşlerine katılıyorum
Yücel YUMAK
1966 AMASYA

Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

enis kıran

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 15 Mart 2012, 09:27:01 »
Avın her gün serbest olması önemli değil.sadece yasak saha olmasın yeter.Hep diyorlarya otobüs dolusu avcı avı bitirdi diye.işte avlak olmadığından böyle oluyor aslında eğerki yasak olmasa herkes bi yere tıkılıp kalmayacağından o meradaki kuşun biteceğini sanmıyorum.Esas önemli olan avlakların serbest kalması avın değil bence.

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 15 Mart 2012, 10:49:44 »
abi ben bu konuda cok dertliyim ,,,anca yazıyoruz başka bişiy yok.. bence haftada 8 gün acık olsun... bi günde kafadan... av baskısı günleri azaltarak değil avlakları acarak azalır,,,limiti düşür....baskı azalsın...otomatiği kaldır baskı azalsın,,,,denetlemeyi artır baskı azalsın...çeşitli mevsimler çeşitli avlar çeşitli özellikler taşıyor fakat av mevzuatı bu hayvanlara hep aynı şekilde işliyor.. bıldırcın avı başka...keklik tavşan başka.. ördek kaz başka..değerlendirilmei hepsi bir potada toplanmamalı...bu işler halledilsin avına göre günleri hesaplansın düzensin...yok sa bırakın 8 gün acık kalsın... ben bu sene belgeli dürüst geçinen çak avcı gördüm,,,keklik açılışına 12 keklik vurupta bn avcıyım diye gezen...çok işimiz var çok...herkez kendi nefsini yoklasın abi...limitim doldu yeter diyen kaliteli avıc sayısı gerçekten az..."""""""""belge işi avcılıkla alakalı değil avlanmakla alakalı avcılık tamamen vicdan işidir""""""""""" bizim makın işi acyip farzı kılmayıpta nafile sünnet nemaz kılana benzer işi.. asl asıl olanı yap sonra diğerlerine bak...

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 15 Mart 2012, 10:52:05 »
o tobüs dolusu avcılarında geldği yer bellii keklik için iç anadolu bölgesine gelenler batı karadeniz kardeniz ve marmara ege bölgeleri keklik azlığından dolayı keklik sezonu iç bölgelere geliyorlar adamlar napsın memlketlerinde keklik yoksa... para veriyorlar avlanacaklar nedne bu insanların meralarına keklik salınmıyor...salınsın baskıyı azaltın...

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 15 Mart 2012, 11:06:25 »

Bekir Bey'in Özbekistan'daki uygulanan '' av bayilerinin avlanma belgesi olmayan hiçbir kimseye barut, saçma, fişek vb malzemeler verilmemesi '' prasadürü çok iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum.

Demek oluyor ki istenilirse bi şekilde belgesi olmayan ve MAK ın her türlü kararlarına uymayan avcılar teşfik edilebilir.

Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #39 : 15 Mart 2012, 11:13:30 »
Avcılık belgesi olmayanlara da senede 1 paketden başka fişek satılmamalı.

Malum can güvenliği ile evde bulunduranlar ve bağ bahçe,hayvanlarını korumak isteyenlere de yalnız şevrotin ve tek kurşun satışı yapılmalıdır.

Kesinlikle saçmalı av fişekleri satılmamalıdır.

Türkiyede ruhsat sayısı 5 milyon civarı.

Süresi biten nerede ise 4 milyona yakın.

Bir milyona yakın süresi bitmeyen ruhsat var.

Ama avcı sayısı legal belgeli 110.000- adet.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• *
« Yanıtla #40 : 15 Mart 2012, 11:20:17 »
Zaten bariz bir ayrım var ortada..Avcı ve bohçacı..bunu biliyoruz ve avın 7 gün olduğunda bir çok bohçacının 7 gün dağ tepe gezecegini söylüyoruz ama adam zaten bohçacı.siz istesiniz de istemeseniz de sezon kapalı dahi olsa mera da av yapıyor 7 gün
Yine olan avcıya oluyor.parasıni vergisini veren avcı,avı yapan bohçacı...Nerde kaldı bunun adaleti.yani önce kontrol mekanizması iyi oturtulmalı.hatta gerekirse belgesi tam olan avcı bile ceza kesme yetkisine sahip olmalı.(gerçi kan çıkar bu işten ama hiç olmazsa caydiriciligi da olur)..veya kontroller daha sıkı olmalı.Ben dükkana gelen avcılara soruyorum bazen hiç gelip kontrol eden oluyormu diye 10 sorumun belki 1 inde 2 sinde evet cevabı alıyorum.
Zihniyeti değiştiremiyoruz madem,gerekirse zorla uygulatacaksın.
Yani "nush ile uslanmayanın hakkı tekdir,tekdir ile uslanmayanınsa hakkı kötektir."
Ceza ve caydırıcılık olmazsa artirilmazsa bohçacılığın önüne geçilemez.Bohçacı adana av 1 güne indirilse ne olur 7 güne çıksa ne olur?
Saygılar rastgele.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı Savaş ÇETİN

• *
« Yanıtla #41 : 15 Mart 2012, 11:22:14 »
Sadece hafta sonları ava çıkma imkanım olmasına rağmen kesinlikle 7 gün olması taraftarıyım. Sebepleri uzun uzun tartışılabilir. Avcı başka bir zaman ava çıkamayacağını bildiği için kesinlikle av gününü avlakta geçirmek zorunda hissediyor kendini. Hafta  sonuna sıkıştırılmış av günlerinde avcıların aynı anda meraya girmelerinden kaynaklanan yoğun baskı ava çok büyük zarar veriyor. Ayrıca bu yasaklar belgeleri tam olanların içinde bile %50 için geçerli. Yani yasak küçük bir kesim için geçerli. Bizim burada 2000 avcı var tahmin ediyoruz. 200 kadar belgesi olan avcı var. Hadi bunların hepsi av gününe uysun. Geri kalan 1800 kişiye avlaklar kendi kümesleri haline geliyor. Takibi yapılmayan tüm yasaklara karşıyım.
Savaş ÇETİN
1976 Eşme UŞAK

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #42 : 15 Mart 2012, 11:38:18 »
Kendi adıma belirteyim;

Av hergün olursa, yaban hayvanı devamlı rahatsız edilecektir.

Dinlenmeye,yemlenmeye fırsat bulamayacak ve huzursuz olacaktır.

Özellikle yerli av popülasyonu daha da azalacaktır.

Hafta içi ava giden alayları bitirecek,dağıtacak hafta sonuna giden avcunu yalayacaktır.

Bir de hafta içi ava gidenler facebook,avcılık sitelerine çarşaf çarşaf resim koyup gidemeyen avcıları hırslandıracaktır.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 15 Mart 2012, 11:49:16 »
- Öncelikle avcıların sağlıklı denetimini sağlayabilmek adına İl Orman Müdürlükleri ve İl Jandarma Komutanlıklarının personel , araç kadrolarının arttırılıp her bölgede sık ve sağlıklı kontrollerin yapılması sağlanmalıdır.

- Yivsiz Av tüfek Ruhsatnameleri alınırken avcılık belgesinin aslı ve fotokopisi istenilerek bu tüfeğin amacına uygun olarak sadece avcılar tarafından kullanılması sağlanmalıdır.

- Avcılık belgesi olmayan kişilere saçma, barut ve her türlü fişek satışı yasaklanmalı, satış yapan bayiliklere büyük yaptırımlar ve denetimler getirilmelidir.

- Bıldırcın avlarında açık - kapalı bölge uygulaması kaldırılmalıdır. ( Göç hayvanı olduğu için bugün var yarın yok; ayrıca bu yasakla avcılara meralar yetersiz kalmakta ve istenilmeyen silah kazalarına sebep olmaktadır )

- Bıldırcın avı haftada 7 gün, diğer avlar haftada 3 gün yeterli olacaktır.

- Ayrıca sürdürebilir avcılık adına avcılardan toplanan harç ve pul paralarının il genelinde envanteri yapılıp bu paraların ne kadarının kaç tane keklik - sülün  yetiştirilip salındığı hali hazırda bulunan avcılık kanalıyla özellikle reklamı yapılmalıdır. Doğaya salınan bu hayvanların doğa şartlarına uyumu konusunda çalışmalar yapılmalı özellikle her bölgeye uyumunun daha kolay olduğunu düşündüğüm ÇİL KEKLİK salımının yapılması gerekmektedir.

- Çiftçilerimiz için domuzla mücadele kapsamında İl- İlçe Orman Müdürlüklerince verilecek fişeklerle ve onlara has bir belge ile tarla ve bahçelerinin telef olması engellenmelidir.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 11:55:28 Gönderen: Serkan KESKİN »
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 15 Mart 2012, 12:02:07 »
Bence de KESİNLİKLE 7 GÜN OLMAMALI.Zaten milletimiz malum kural tanımaz bir halde . Bir çok yerde 7 gün tüfekler patlıyoır.Gün tanımıyorlar , hal böyle iken siz 7 vgüne çıkartırsanız SÜRDÜRÜLEBİLİR Avcılık ilkesine karşı çıkmış oluruz .5 seneye av kalmaz.
Göçmen kuşlar da olsa 7 gün olmamalı . Adam göçmen kuş diye gidip tavşan keklik vurmayacağpını nerden bileceksinz . Her ne kadar tamamen vicdan işi olsadda kurallar olmalı .
 BU işin en güzel  çözümü  gerçekten yasa dışı avlananlara göz açtırmıcak bir kontrol mekanizması ve bililnçli avcılıktırç.
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 15 Mart 2012, 23:59:44 »
ben bu avcılık belgesi için maliyeye ödenen harçtan hiçmi hiç memnun değilim birde ilk vergiyi nereye yatırdıysan oraya yatacak vergi. ben köydeyim ilçeye araç yok ocak ayının ilk günü tatil ava çıkmayacağım ikinci günüde kar kış hafta tatili ne olursa olsun harç yatırmaya gidecekmişim olacak iş değil çok saçma.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 20 Mart 2012, 07:56:03 »
dörtdörtlük denetimle 7 gün olmalı......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #47 : 20 Mart 2012, 11:33:33 »
Ben de Osman Bey gibi düşünüyorum.
7 gün olmasını sakıncalı buluyorum.
Göçmen kuşlar için önceki yıl gibi salı eklenerek dört gün olabilir.
7 gün serbest av, merada ki hayvanların hiç rahat gün geçirmeyeceği anlamına geliyor benim için.
Hafta içi ava giden avcı, mecburen grubunun hafta sonu çalışmayan üyeleri ile tekrar ava gidecektir bence avcı baskısının hafta sonu azalmasına hiç bir katkısı olmayacaktır..Hyvanların hafta sonu da rahatsız edilmesinden öte hiç bir faydası olmayacaktır.

Çözüm; Caydırıcı ve sıkı denetimdir.

Jandarmanın iş yükü çok olduğu için avcılarla "uğraşmak" istemiyor.
Milli parklar araç ve personel yetersiz diye sadece, av günlerinde, belgeli avcıların bulunduğu bölgelerde kontrol yapıp "görüntü" veriyor.

Ne yapacağız;
Av kabahatlarına verilen ceza ve tazminatlar arttırılacak.
Usulsüz keklik vurmak 350 değil de, 750 olsun... Yetmez,
Yasak avlanan "kişi" yi ihbar edene ödül verilsin,
Yakalayan kolluk kuvvetlerine de döner sermaye kullanılıp ödül verilsin.
İş birliği yapan yerel kulübe de ödül verilsin.

Amaç kaçak avı engellemek mi?
Adam 2 keklikle yakalandı mı 1500 tl ceza.
500 ihbarcıya, 500 jandarma yada milli park a, 500 kulübe.
Hadi maçası sıkan çıksın dağa kaçak av yapsın.

Köylü çoban herkes kontrolör olur, Görevliler her ihbarı anında değerlendirir.....

Haa, yasal avlanan avcının zırt pırt rahatsız edilmemesi, avı bölünmemesi için,
Her yıl değişen, şapkaya yada yeleğe takıla bilen kokart tarzı ayıt edici işaretler takılması
sağlanabilir.

Bu yazdıklarım, uzun zamandır değişik platformlarda defalarca dile getirildi.
Avcıların yapması gereken bu tarz somut tekliflerle MAK ta masaya oturmaktır.

Avcılar temsilciliği sadece etiket olarak görürse,
Toplantılara hazırlıklı, ciddi tekliflerle gitmezse,
Geçen yılın kararları memurlarca daktilo edilip önünüze konulur.............
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #48 : 20 Mart 2012, 11:39:59 »
Av açık olduğunda bile denetime en fazla 2 3 araç çıkarabiliyorlar ondada mazotları sınırlı litrede diye biliyorum bence denetimler yetersiz kalır,göçmen kuşlar neyse ama yerli kuşlar tavşanlar duman olur.....Bide adam kazı yapar avcıya atar suçu,orman yakar avcıya atar,dağda olay olur avcıya kalır ihale....
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #49 : 20 Mart 2012, 11:49:39 »
Ramazan Hoca forumda yöneticisiniz,

resim atmayı seviyoruz. Face de ve başka yerlerde kaçak,usulsüz ve limit aşımı resimlere artık şikayet ile ceza kesilebiliyor.

Üyelerimize de standart getirelim.

Üyeler Avcılık Belgelerinin onaylanmış resimlerini imzalarının altına koysunlar.

Forum yönetimi de Üyemiz belgeli bir avcıdır, ibaresi koysun.

Belgesi olmayan kişi resim atamasın.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL