Gönderen Konu: Avbis sistemi hayırlı olsun  (Okunma sayısı 19555 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turgay ÇAVUŞOĞLU

• *
INTERNETTEN AVLAK FORMU DOLDURULMASI
« Yanıtla #25 : 18 Temmuz 2013, 12:44:52 »
Arkadaşlar,
son günlerde ortalıkta internetten avlak formu doldurulmasıyla ilgili bir sürü hikaye dolaşıyor.
işin aslı nedir acaba?  bilen bir arkadşımız varmıdır?
yardımcı olup bu konuda bizleri aydınlatırsanız memnun oluruz.
Selamlar
Turgay ÇAVUŞOĞLU
1963 KOMOTINI YUNANİSTAN / İkametgah Beylikdüzü - ISTANBUL

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
Ynt: INTERNETTEN AVLAK FORMU DOLDURULMASI
« Yanıtla #26 : 18 Temmuz 2013, 13:11:28 »
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2013, 13:14:31 Gönderen: Özhan KELEŞ »
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Turgay ÇAVUŞOĞLU

• *
« Yanıtla #27 : 18 Temmuz 2013, 14:18:55 »
teşekkürler Özhan
Turgay ÇAVUŞOĞLU
1963 KOMOTINI YUNANİSTAN / İkametgah Beylikdüzü - ISTANBUL

Çevrimdışı Ardinç ÇELİKEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 18 Temmuz 2013, 14:47:07 »
Merhaba Arkadaşlar ;

Konu ile ilgili olarak dün  Orman Ve Su İş Bakanlığı 9 Bölge Müdürlüğü Ankara ili ve ilçelerindeki av Derneklerine bilgilendirme toplantısı yaptı. Konu Özetle şöyle . Dernekler sattıkları avlanma alan Pullarını denek girişinden sisteme girmek zorundalar satılan pulları sisteme girmezlerse denek üyesi avcı kendi ilinde veya Türkiye genelinde Devlet Avlağı veya Genel avlaklara sistemdeki avcı girişinden girip işlem yapamayacak. Sistem tamamen avlakların ve avcıların yönetimi ile ilgili konu ile ilgili daha fazla bilgi edinince sizlerle paylaşırım.
Ardinç ÇELİKEL
0 Rh + 1969/ANKARA

Çevrimdışı Onur KUŞLAR

• *
Ynt: Avbis sistemi hayırlı olsun
« Yanıtla #29 : 27 Temmuz 2013, 12:08:15 »
ardınç abim avcılar kulubünün daha bu sistemden haberi bile yok böle bir durummu olur ya vay be avcılığı bu güne kadar getirdiler ..
bu sistem ileride çok hoş olmayan işler çığıracak o zaman bende dahil benim gibi düşünenlerde muhakkak vardır yani kibar bir tarifle bohçacı olmaya aday bir avcı olacağız..benim görüşlerim bunlardır.
Onur KUŞLAR
1983 ANTALYA

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 29 Temmuz 2013, 02:28:56 »
YAZILANLARI BAŞTAN SONA OKUDUM, HERKES ÇOK DOĞRU SÖYLÜYOR. SİSTEM KİTLENECEK, ANA BELLEK ÇALIŞMADIĞINDA GİRİŞDE YAPAMADIĞINDAN AVLANAMIYACAKSIN GENEL VE DEVLET AVLAKLARINDA VB. BİRSÜRÜ OLUMSUZLUK BİR ARADA ŞİMDİDEN GÖRÜNÜYOR. BEN BAŞKA BİR ÖRNEK VEREYİM ANKARADAN. ANKARA-AKYURT İLÇESİNE BUSENE 500 (BEŞYÜZ) ADET KEKLİK SALINDI VE RESMİ AVLAK İLEN EDİLDİ HARİTADA MEVCUT AMMAAA HADİ GİTTE AVLAN BAKALIM ÇÜNKİ AVA KAPADILAR, BU SENE AVLANMAK YOK, SENEYE ALLAH KERİM, BU BİKAÇ SENE DEVAM EDER KAPALI OLARAK.
   ANCAK BU AVLAKDA KÖYLÜLERİN KOYUN SÜRÜLERİ VAR VE HERGÜN AVA YASAK BU MERADA YAYILIYORLAR, ÇOBANLARIN SIRTINDA ÇİFTE, OTOMATİK VB. SİLAHLARI VAR VE ÇOĞUNU TANIYORUZ, TAKIR TAKIR KEKLİK VE TAVŞAN VB. AVLARI GÜNÜ ZAMANI GELMEDEN VURUYOR. BUNU DENETLEYEN HANGİ AV KORUMA MEMURU VAR, HANGİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DENETLEDİ DE, ÇOBANA SEN SADECE TEK KURŞUNDAN BAŞKA FİŞEK TAŞIYAMAZSIN DEDİ. DAHA BUNUN GİBİ BİRÇOK ÖRNEK VAR. ANCAK BÜTÜN YOKUŞ SADECE DÜZGÜN AV YAPAN, PULUNU VERGİSİNİ VERDİĞİ HALDE AVLANACAK ALAN BULAMAYAN BİZ KAİDELİ AVCIYA YAPILIYOR, YASAKLAR, ENGELLER HEP BİZE.
  BU ARADA SİVAS, ERZİNCAN VB. KEKLİĞİ OLAN İLLER DANIŞIKLI DÖĞÜŞ HESABINDAN YOLA ÇIKARAK SIRF DIŞARDAN AVCI GELMESİN DİYE AVA KAPATTIRDILAR,YAPTIRDILAR, BU BİLGİYİDE O YÖRELERDEKİ DOSTLARIM BİZZAT İFADE ETTİLER.
   SENEYE DAHA BÜYÜK ALANLAR RESMİ KOTALI AVLAK OLACAK ZATEN, KARARI ÇOKTAN VERİLDİ BAKANLIK TARAFINDAN. SENEYE ADIM ATACAK MERADA KALMAYACAK, ELİMİZE TÜFEK ALIP KÖPEK BİLE GEZDİRECEK YER BULAMAYACAĞIZ. HER KEZE RAST GELE, KAZASIZ AVLAR DİLİYORUM. SELAM VE SAYGILARIMLA.
1958-Ankara

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 29 Temmuz 2013, 11:43:50 »
Bu Avbis sistemine derneklerin girebilmesi için Milli parklar şube müdürlükleri derneklere özel şifre oluşturacak ancak ben Ordu merkezde olmama rağmen henüz derneğim adına şifre oluşturulmadı.Peki ben oluşturulmamış bir şifreden nasıl olacak da avbis sistemine nasıl gireceğim.İlgin ilginç işler

Çevrimdışı Ercan ÇETİN 39

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 30 Temmuz 2013, 11:43:17 »
Arkadaslar merhaba bu foruma ilk defa mesaj yazıyorum ama her zaman takip ediyordum.geçen hafta kendim gidip orman ve su işlerinden pulumu aldım.ve orman muhafaza orada sorularımı cevapladı en ılgınc olanı ıse eger turkıye genelı avlanma pulu alıyorsanız bır avlağa bütün sezon boyunca sadece 6 kez gırebılıyorsun.il genelıne ise 12 kez aynı avlağa ıster bıldırcın avla o avlakta ıstersen ordek ama sadece bütün sezonda belırtılen rakamlarda gırıs yapabılıyorsun.turkıye genelı avlağı gıtmeden 3 gun once ,il geneli ise 1 gun once rezerve edebılıyor .100-250 ha yazıyor nedemek hangı ölçü bırımı bılmıyorum 100-250 ha alana 1 avcı düşecek şeklide o avlanın o günkü kontenjanı çıkacak ve eger bu sayı 10 kışı ıse 11 nci kişiye izin verılmeyecek zaten sıstem Internet'ten gırısı yapılamayacakmış.yanı illegal avcılar ıle uğraşacaklarına Legal avcıları ıllegal olmaya yonlendıren bu sıstemı kınıyorum. Yanı bıldırcın avladığım yerde  avlanma hakkımı düşünerek ordek ıcın hakkımı harcıyorum acaba kayıt etmeden gıtsem mı dusuncesını akıllara getırtıp illegale tesvık edıyor bu sıstem. Milli parklar hangı avlakta bugün kac avcı var sayısını görmeye çalışacağına o avlakta yasal olmayan  kac avcı var bunu nasıl görürüm onu düşünsünler . Evet bu forumu okuyan yada buraya fıkrını dusuncesını bılgısını yazan arkadaşların otesınde koylerde yaşayan Internet'ten  hıc anlamayan bır cok avcı amcamız dedemız var onlar bu sısteme nasıl giriş yapacak bunun alt yapısını nasıl bır düşünce ıcınde gerceklestırdıler ben bunu cok merak edıyorum ?aslında bu sıstem yasal olarak avlanmadan zıyade yasal olmayan avlanmaya ıtıyor ınsanları.umarım bu kör düşünce değişir.madem cok bılıyorlar göç hayvanları ve yerleşik hayvanlar dıye neden ayrım yapılmıyor .? Bütün av hayvanları aynı kategorıde toplanacaksa buna keçi gıbı trofe bakımından degerlı hayvanlar neden dahıl edılmıyorda ayrı tutulabılıyor?aslında bazı seyleryapılabılıyorda maalesef yapılmıyor ...

1982-Lüleburgaz

Çevrimdışı Murat DENİZ

• *
« Yanıtla #33 : 30 Temmuz 2013, 11:54:50 »
arkadaşlar bu sistem sadece özel avlaklar içinmi geçerlii
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 30 Temmuz 2013, 12:39:02 »
Arkadaslar merhaba bu foruma ilk defa mesaj yazıyorum ama her zaman takip ediyordum.geçen hafta kendim gidip orman ve su işlerinden pulumu aldım.ve orman muhafaza orada sorularımı cevapladı en ılgınc olanı ıse eger turkıye genelı avlanma pulu alıyorsanız bır avlağa bütün sezon boyunca sadece 6 kez gırebılıyorsun.il genelıne ise 12 kez aynı avlağa ıster bıldırcın avla o avlakta ıstersen ordek ama sadece bütün sezonda belırtılen rakamlarda gırıs yapabılıyorsun.turkıye genelı avlağı gıtmeden 3 gun once ,il geneli ise 1 gun once rezerve edebılıyor .100-250 ha yazıyor nedemek hangı ölçü bırımı bılmıyorum 100-250 ha alana 1 avcı düşecek şeklide o avlanın o günkü kontenjanı çıkacak ve eger bu sayı 10 kışı ıse 11 nci kişiye izin verılmeyecek zaten sıstem Internet'ten gırısı yapılamayacakmış.yanı illegal avcılar ıle uğraşacaklarına Legal avcıları ıllegal olmaya yonlendıren bu sıstemı kınıyorum. Yanı bıldırcın avladığım yerde  avlanma hakkımı düşünerek ordek ıcın hakkımı harcıyorum acaba kayıt etmeden gıtsem mı dusuncesını akıllara getırtıp illegale tesvık edıyor bu sıstem. Milli parklar hangı avlakta bugün kac avcı var sayısını görmeye çalışacağına o avlakta yasal olmayan  kac avcı var bunu nasıl görürüm onu düşünsünler . Evet bu forumu okuyan yada buraya fıkrını dusuncesını bılgısını yazan arkadaşların otesınde koylerde yaşayan Internet'ten  hıc anlamayan bır cok avcı amcamız dedemız var onlar bu sısteme nasıl giriş yapacak bunun alt yapısını nasıl bır düşünce ıcınde gerceklestırdıler ben bunu cok merak edıyorum ?aslında bu sıstem yasal olarak avlanmadan zıyade yasal olmayan avlanmaya ıtıyor ınsanları.umarım bu kör düşünce değişir.madem cok bılıyorlar göç hayvanları ve yerleşik hayvanlar dıye neden ayrım yapılmıyor .? Bütün av hayvanları aynı kategorıde toplanacaksa buna keçi gıbı trofe bakımından degerlı hayvanlar neden dahıl edılmıyorda ayrı tutulabılıyor?aslında bazı seyleryapılabılıyorda maalesef yapılmıyor ...
tamamen katılıyorum
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Gökhan KARABIYIK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 30 Temmuz 2013, 12:44:53 »
ben bu sene avbıs ın ıs yapabılecegını dusunmuyorum bole gıderse avlanma pulunu ıptal edıp bohcacılık yapacagız onlar av yapınca sıkıntı yok bıze av yapmaya yer yok >:( >:( >:( >:(
Gökhan KARABIYIK/ERZURUM
benım kangalLım...

Çevrimdışı Hasan GÜZEL 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 30 Temmuz 2013, 12:57:27 »
valla ben hiç bir şekilde avbis vs.. takmıyorum belgem var pulum var istediğim yerede giderim yasalar çerçevesinde avımı yaparım kim ne zaman denetlemiş ki şimdi gelip beni denetleyecek eğer denetlersede cezamı çekerim bu avbis saçmalıktan ibaret maksat avcı sayısını azaltmak ve dah açok para alarak av yaptırmak tabi uygulayabilirlerse.......
Renc RECARO
1981 ANTALYA

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
  • VARLIĞIM, YÜCE TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN...
AVBİS (Kota alımı) video anlatımı...
« Yanıtla #37 : 31 Temmuz 2013, 01:54:01 »
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2013, 02:13:08 Gönderen: Serdar BAKAL »
Serdar BAKAL1982 Bandırma/BALIKESİR,ŞARKÖY0 542 562 36 73

CADIGİLLERDEN LADY

www.youtube.com/Serdarbakal

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #38 : 01 Ağustos 2014, 10:07:02 »
vay be avcılığı bu güne kadar getirdiler ..
bu sistem ileride çok hoş olmayan işler çığıracak o zaman bende dahil benim gibi düşünenlerde muhakkak vardır yani kibar bir tarifle bohçacı olmaya aday bir avcı olacağız..benim görüşlerim bunlardır.
   SENEYE DAHA BÜYÜK ALANLAR RESMİ KOTALI AVLAK OLACAK ZATEN, KARARI ÇOKTAN VERİLDİ BAKANLIK TARAFINDAN. SENEYE ADIM ATACAK MERADA KALMAYACAK, ELİMİZE TÜFEK ALIP KÖPEK BİLE GEZDİRECEK YER BULAMAYACAĞIZ. HER KEZE RAST GELE, KAZASIZ AVLAR DİLİYORUM. SELAM VE SAYGILARIMLA.
[quote author=Ercan ÇETİN 39 link=topic=164242.msg1151188#msg1151188 date=1375173797aslında bu sıstem yasal olarak avlanmadan zıyade yasal olmayan avlanmaya ıtıyor ınsanları.umarım bu kör düşünce değişir.
quote author=Osman DÖŞLER link=topic=164242.msg1147849#msg1147849 date=1373522375]
Bu sistem bağıra bağıra geldim diyor, Bu sistem sayesinde bir kaç yıl içinde yaş haddinden değil de mali zorunluluktan dolayı emekli olacak binlerce avcı var. Bursa fuarı ve İstanbul Fuarına binlerce kişi katıldı, en yoğun olan günlerden birine Federasyonlar ve Konfederasyon organize edip binlerce avcıyı toplayabilir ve Orman Bakanlığı standı önünde basın açıklaması yapılabilirdi.

Bu sistemin asıl amacının  sürdürülebilirlik olduğuna inanmıyorum,

Amaç doğanın heryerinden gelir elde etmek.

Parayı verdin mi ......

Bir bir doğa televizyonunun pompalamaları ile

Bir de şu da var ,Olmuyor bir türlü organize olamıyoruz.

Demokratik hakkımızı görülüyor ki imza ile,fax ile elde edemeyeceğiz

[/quote]e author=Ramazan KİLLİ link=topic=164242.msg1147935#msg11479Genel avlaklarda da avlanabilmek için, yani tüm Türkiyenin özel ve örnek avlak olmayan her yerinde. Önce avlanma pulu alacağım. Sonra bir yıl boyunca nereye gideceksem gün gün, kotalar bitmezse, nerede avlanacağımı önceden milli parklara bildireceğim, o gün bildirdiğim yere gitmekten vazgeçip, ava açık başka bir alanda, av gününde limitlere uyarak da av yapsam suç işlemiş olacağım.. Belki de ceza yiyeceğim....
NE OLUR YANLIŞ ANLADIĞIMI SÖYLEYİN...... :) :)[/size][/color]

Yaban Tv de bu sene MAK kararları avcıların lehine diyordu amcalar :) İlahi .... Yaparsan böyle yapacaksın...

Bizim MAK temsilcilerimiz de bu konuda bir açıklama yapmalı bence.

Bu iş sadece para kazanma işi değil. Keyfiyet işi. Adamın biri canı istediği gün av sezonunu bitirebilecek. Senin istediğin değil onun belirlediği yerde avlanacağız. Bu iş çoooook su götürür.

Yetkililer bu uygulamayı çıkarabilirler ama uygulayabilirler mi? Tartışılır.
Ferman Bolu Beyininse, Dağlar bizim .....
[/quote]

[/quote]
valla ben hiç bir şekilde avbis vs.. takmıyorum belgem var pulum var istediğim yerede giderim yasalar çerçevesinde avımı yaparım kim ne zaman denetlemiş ki şimdi gelip beni denetleyecek eğer denetlersede cezamı çekerim bu avbis saçmalıktan ibaret maksat avcı sayısını azaltmak ve daha çok para alarak av yaptırmak tabi uygulayabilirlerse.......

BELGELERİM TAMAM Ben gider istediğim yerde avlarım  şu avbis izin almak işi olmayacak iş bu uygulanamayacak bir sistem..
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2014, 10:18:49 Gönderen: Metin GÖRGÜLÜ »
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Ali AKIL

• *
« Yanıtla #39 : 01 Ağustos 2014, 13:01:27 »
Geçen yıl devlet açlığına koro aldım gittim culluk keklik yasak domuz ve tilki açık devlet avlagı hiç tilki görmedim az domuz var keklik hiç yok yıllarca avlandıgım bölge güzel culluk yapar avlak culluk yasak meta göre yasaklanmışlar ki nasıl devalar avlagı yapıyorlar anlamadım av koruma konuştum 9 yıldır görev yapıyor o bölgede orda  çulluk olmaz koruma herkes masa başından konuşuyor .(((((((( 👉Yaban tv biz şifreniz tek av ve doga televizyonuyuz diyor doga çalarak kazanıyor şifreli kanLlar ögreticilikleri fazla yaban reklam reklam avcılığa özenti olur olma kişiler avcı yaptılar başta Melih Meriç yapmacık avcı avcılık gönülden gelir betinden degil öözenti özenti yaptılar insanlara👈))))!   Çevremde aralıksız yaban tv izleyen kişiler Vr yılda 4 defa ava giderler rahat avcılık yaparlar  yüzmezler far tavşan avlarlar ördeğe giderler göle kayıkçılara extra baraka güme yaptırırlar kişi başı fazla ücret veririrler av katledenler var neler neler daha arkadaşlar....!  Bir başla konu ülkemizde düzgün avcılara yasak var sitem zorluyorlar avcılara bilmiyorlar ülkemizde merdiven altı Av tüfeği üretimi çok çok kolay ulaşilıyor 200tl 300 tl fiyatlara al ablan koruma gördüğün zaman at parmak izi birakma yeterli Gerçek avcılara baskı var sonumuz hayırlı olur inşallah
  • BERETTA 690 Field lll
  • BERETTA S686 L SIPECIAL
Ali AKIL
1986-Antalya

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 01 Ağustos 2014, 20:57:26 »
Bu sistem bağıra bağıra geldim diyor, kaç tane avcılık adına web sayfası olan site var.

Konulara bakarmısınız, hangi fişek iyi, grupman testi,hangi y.otomatik daha uzağa atar,iyisidir, şampiyon köpeklerin yavruları, avcı bayramları yarışmaları vb konular var.

Bu sistem sayesinde bir kaç yıl içinde yaş haddinden değil de mali zorunluluktan dolayı emekli olacak binlerce avcı var.

Bursa fuarı ve İstanbul Fuarına binlerce kişi katıldı, en yoğun olan günlerden birine Federasyonlar ve Konfederasyon organize edip binlerce avcıyı toplayabilir ve Orman Bakanlığı standı önünde basın açıklaması yapılabilirdi.

Bakıyorsunuz Orman Bakanlığı yetkilileri artık Avcı Bayramlarında,Trap yarışmalarında,Köpek Mera Yarışmalarında avcılar ile birlikte.

Maksat ilgilenme amacı ile ortamın yumuşaması,tepkisiz bir yumuşak geçişe ön ayak etmek istemeleri.

Bu kadar etkinlikte bir sürü derneğin,ticarethanenin pankartı,flaması varken Orman Bakanlığını Kınıyoruz pankartlarının olmaması vurdumduymazlığımızın bir göstergesi.

Bu sistemin asıl amacının  sürdürülebilirlik olduğuna inanmıyorum,

Amaç doğanın heryerinden gelir elde etmek.

Parayı verdin mi Balık avını bile korunan alanlarda yapabiliyorsun, parayı verdin mi doğa gezisi maksadı ile korunan alanlar bile girebiliyorsun, yakın zaman da parayı verince üretme çiftliklerine bile gireceksiniz.

Bir bir doğa televizyonunun pompalamaları ile Bulgaristan da sene de bu para, İspanya da bu kadar,Amerika da yılda 16 milyar dolar,Almanya da 200-300 bin karaca para ile vuruluyor derken her zaman ki gibi devletimizin başarılı bürokratları ellerindeki hesap makinelerini çalıştırıp şu kadar para devletin kasasına girer hesabı ile bir sistem oluşturdu.

Türkiye de benzine mazota yılda 100 kuruş zam yapsan Türkiye de avcılıktan o kadar gelir gelmiyor.

Bir de şu da var ,Olmuyor bir türlü organize olamıyoruz.

Bunun sebebi de Türkiye de avcı profilinin eğitim düzeyi ve gelir düzeyi düşük.

Organize etmek isteyenleri de ne yapacağımızı,ne karar vereceğimizi bilmeden red ediyoruz.

Demokratik hakkımızı görülüyor ki imza ile,fax ile elde edemeyeceğiz

Bütün dünya da vergi,benzin,gıda,eğitim,sosyal haklar vb bunun gibi bir sürü hak maalesef gösteri yürüyüşleri ile elde ediliyor.

Provakatörce oldu ama olay çıkarmadan böyle yürüyüşler düzenlemek lazım.

Yasa be  osman abi eline sağlık.  En yakın zamanda birlik olalim
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya