Gönderen Konu: kurzhaarından sonra ingiliz setter (maalesef nisan 2014 de kaybettim :'(  (Okunma sayısı 8572 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat YILDIRIM 45

• *
 :'(arkadaşlar uzun yıllar sonra kurzhaarından vazgeçip tekrar beni avcı yapan setter ırkına geri döndüm..

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

« Son Düzenleme: 11 Şubat 2015, 21:24:12 Gönderen: Murat YILDIRIM 45 »
Murat YILDIRIM
1980 MANİSA

The following users thanked this post: Sami SEVİNÇ

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
Ynt: kurzhaarından sonra ingiliz setter
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2013, 23:05:04 »
Hayırlısı olsun neden kurzhaardan vazgeçtiniz onuda yazarsanız daha iyi olur.Bu arada yavrunun maşallahı var tüyü kadar avı olur inşallah

Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

• *
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2013, 23:50:56 »
setterde en çok hoşuma giden olaylardan biri izciliği.kurzhaarına göre bunu daha iyi yapıyo ve sahibini kaybetmiyor.tabii bu benim şahsi kararım kişiden kişiye görüşler değişir..çullukta setter iyi olduğunu biliyorum.kekliktede inşaallah çulluğu kadar iyi olur...
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2013, 23:53:20 Gönderen: Murat YILDIRIM 45 »
Murat YILDIRIM
1980 MANİSA

Çevrimdışı Emrah TATAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2013, 09:02:53 »
Hayırlı olsun Murat,rastgelsin
Emrah TATAR
1973 - MANİSA

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• *
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2013, 09:36:34 »
Hayırlı olsun.Her ırkın güzel pozitif yönleri var.Önemli olan sizin gönlünüzde hangisinin yattığı..Tüğü kadar avı olsun inşallah.

Çevrimdışı Mehmet TURAN

• *
    • http://www.silvercare.com.tr
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2013, 10:04:54 »
Hayırlı olsun.Her ırkın güzel pozitif yönleri var.Önemli olan sizin gönlünüzde hangisinin yattığı..Tüğü kadar avı olsun inşallah.

Bilal beye katılıyorum önemli olan sizin istediğiniz.hayırlı olsun.
Mehmet TURAN
1980 PENDİK

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2013, 10:41:52 »
hayırlı olsun tüyü kadar avı olsun
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Soner KEÇECİ

• *
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2013, 14:38:38 »
hayırlı olsun çulluk dediniz değilmi tabiki setter
Soner KEÇECİ
1970 DÜZCE - 0 532 204 10 77

• *
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2013, 10:48:00 »
iyi duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederim..
Murat YILDIRIM
1980 MANİSA

Çevrimdışı Ömer KÜLCÜ

• *
  • (((AVCILIK BİR TUTKUDUR)))
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2013, 12:37:45 »
Hayırlı olsun Muratım doğru seçim yapmışsın Sıkay ın kanı mükemmeldir. tüyü kadar avı olur inşallah..
Ömer KÜLCÜ MANİSA&Alaşehir: tel :0532 7712712,,

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• *
« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2013, 12:52:47 »
Çulluk eşittir Setter ..doğru karar vermişsiniz ..Avı bol, ömrü uzun olsun ..
Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 04 Şubat 2013, 14:00:49 »
Hayırlı olsun.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı T.Levent SÜKAN

• *
« Yanıtla #12 : 04 Şubat 2013, 14:12:29 »
Setterler çok iyi söz dinleyen yumuşak huylu av köpekleridir. Yavru ikende iyi bir eğitimde verildimi mükemmeli yakalarsınız. Size hayırlı olsun.  Eşim avcı nazife hanımın da setteri var  eğitimlerrine ve avlarına bizzat şahit oldum. Çok memnun. Ancak benkurzhaar cinsi köpekleri daha çok severim. Zaman zaman bu konularda eşim ile terste düşsek, o iyi bir setterci bense iyi bir kurzhaarcıyımdır. O ingiliz ırkı av köpeklerinden ben se alman ırkı av köpeklerinden taviz vermeyiz. Herkes herkesin kişisel düşüncelerine saygı gösterdiğinde problemde ortadan kalkıyor.
Ankaralı avcı  Levent Sükan

photo storage
Yıl 1996 köpeklerim prens ve prenses

• *
« Yanıtla #13 : 04 Şubat 2013, 14:30:33 »
herkese yorumları için teşekkür ederim.
 setterin çullukta iyi olduğunu  biliyorumda. KEKLİK te nasıl ? kimse setterin  keklik avında kullanılışı hakkında bişi yazmamış..  :)
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2013, 14:32:22 Gönderen: Murat YILDIRIM 45 »
Murat YILDIRIM
1980 MANİSA

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #14 : 04 Şubat 2013, 15:37:53 »
:)  Eşim levent sükan a setterler ve benim setterim ile ilgili iyi düşüncelerini  burda yoruma döktüğü için teşekkür ederim. Murat bey sizin sorunuza zaten eşim cevabını vermiş gözünüzden kaçmış herhalde. Setterimin  avlarına şahit olduğu konusunda. Ben yinede size yazıyorum setterim ile domuz avı hariç her türlü yasal avı yapıyorum çok memnununm. Keklik demişsiniz; Setterler iyi eğitim verildiğinde her türlü avı gayet güzel yaparlar hiçbir zaman problem yaşamazsınız. Herşeyden evvel benden uzaklaşmıyor. Uzaklaşsada nerde olursa olsun köpek düdüğümü veya ıslığımı çaldığımda anında yanıma gelir.Sözümden dışarı çıkmaz.  Köpeğim sayesinde sadece çulluk değil mükemmel fermaları ile  bıldırcın, çil ve kınalı keklik te avlıyorum. Hele tavşan avında onun üstüne tanımam. İçiniz rahat etsin diyede yazmıyorum. Yaşadıklarımı yazıyorum. Memnun kalırsınız. Hayırlı avlar dilerim setteriniz ile. Rast gele
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

The following users thanked this post: Sami SEVİNÇ

• *
« Yanıtla #15 : 04 Şubat 2013, 18:53:31 »
yıldız hanım verdiğiniz bilgi ve yorumlarınız için size ve eşiniz levent bey'e sonsuz şükranlarımı sunarım.
 avınız bol ve daim olsun. rastgele
Murat YILDIRIM
1980 MANİSA

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 11 Şubat 2013, 16:50:42 »
setterde en çok hoşuma giden olaylardan biri izciliği.kurzhaarına göre bunu daha iyi yapıyo ve sahibini kaybetmiyor.tabii bu benim şahsi kararım kişiden kişiye görüşler değişir..çullukta setter iyi olduğunu biliyorum.kekliktede inşaallah çulluğu kadar iyi olur...
Hayırlı olsun maşşllah çok güzel bir yavru.Murat Bey affınıza sığınarak bişey söylemek istiyorum . Evet çulluk için setter kurzhaara göre daha iyi bir ırk denilebilr belki fakat iz takibi ve sahibini kaybetme konusunda setter kurzhaardan daha başarısız bir ırk olarak bilinir.Yani bu söylediğim bu ırklar hakkında oluşan genel kanılardır. Zira çulluk avında setter sahibinden çok uzaklaşan bir ırktır.500 metre fermaya koşanları biliyorum . Fakat yavru aldığınız için iyi bir eğitim ile bu uzaklaşmanın önüne geçilebilir .
Tekrar hayırlı olsun yavrunuz .Setter yavrusu kadar tatlı bir hayvanda yoktur sanırım .
Tüyü kadar da avı olur inşallah .
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Veysel ALTINDAĞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 11 Şubat 2013, 17:12:35 »
Hayırlı olsun maşşllah çok güzel bir yavru.Murat Bey affınıza sığınarak bişey söylemek istiyorum . Evet çulluk için setter kurzhaara göre daha iyi bir ırk denilebilr belki fakat iz takibi ve sahibini kaybetme konusunda setter kurzhaardan daha başarısız bir ırk olarak bilinir.Yani bu söylediğim bu ırklar hakkında oluşan genel kanılardır. Zira çulluk avında setter sahibinden çok uzaklaşan bir ırktır.500 metre fermaya koşanları biliyorum . Fakat yavru aldığınız için iyi bir eğitim ile bu uzaklaşmanın önüne geçilebilir .
Tekrar hayırlı olsun yavrunuz .Setter yavrusu kadar tatlı bir hayvanda yoktur sanırım .
Tüyü kadar da avı olur inşallah .

Ersın abı bu sezon bıttı ama onumuzdekı sezon senle bı av yapalım. Bende poınter var bakalım kaybolacakmı. Ama ıdda saglam olacak. Kaybeden ajdardan nane nane soyler haberın olsun :)
Veysel ALTINDAĞ
BURSA 1985
www.avcininyeri.net

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 11 Şubat 2013, 17:23:24 »
Ersın abı bu sezon bıttı ama onumuzdekı sezon senle bı av yapalım. Bende poınter var bakalım kaybolacakmı. Ama ıdda saglam olacak. Kaybeden ajdardan nane nane soyler haberın olsun :)
ya veyselim inan geçen hafta iznikte idim arayacaktm seni yine kısmet olmadı ya . ben pointer e bişi demedim ama evet derim şöyle derim . İyi eğitilmemiş yada 2-3 yaşında alınmış setter ve pointerler tekrar söylüyorum iyi eğitilmemiş ise sahibinden çok uzaklaşır.Açık gezen köpeklerdir .Bu dunyaca kabul edilmiş bişeydir.Bu iyidir kötüdür demiyorum lütfen kimse yanlş anlamasın.
Nane nane de köpeeeen olsun Veysel kardeşim söyleriz senin için ama sen çarşamba günü iznikte ziraat bankasının o göbekte bunu söyleyebilirmisin :D :D
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Veysel ALTINDAĞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 11 Şubat 2013, 17:36:41 »
kopegı kaybedersem şal gıyer soylerım
Veysel ALTINDAĞ
BURSA 1985
www.avcininyeri.net

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 11 Şubat 2013, 17:58:21 »
Ben olaya başka bir pencereden bakıp bir kaç satır yazmak istedim Murat kardeşim yeni seterinle sana bol av dolu günler dilerim

Bende bugüne kadar genel olarak kurzhaar vede pointer ile avlandım seterle avlanmayı denedim ama olmadı gönlüm hep irlanda seterlerinde oldu

Malum irlanda seterlerinde avcı kanı bulmak çok zor Aydın sıcak memleket pıtırak vs sorunuda var işte bu sebeplerle setter şu an bana uzak

Seterin keklik avı nasıl olur demişsin bana göre genel olarak  seter pointer vede kurzhaar dan daha iyi keklik avı yapar nedeni ise avda heyecan yapmayan

Uzak kokulu bir seter her zaman keklik alaylarını çok uzaklardan bastırır vede sahibine tüfek attırır mesela ben kendi köpeğimden örnek vericem

Çok hırslı çok heyecanlı işte bu tarz köpekler genelde bu tip kuşları bastıramaz ancak keklik çimi yedikten sonra yada yoz kuşları bastırır

Oysaki rahvan gezen kokusu güzel her ırk köpek bu işi layıkıyla yapar vede sahibine çok keyf verir sabah avdaki temposu ne ise akşama kadar aynı şekilde gezer

Yeni yeni ülkemize giren hızlı bir çok köpek ırkı mevcut avrupalılar koşan köpeği seviyor tabi bizim gördüğümüz genel anlamda Fied trail mera yarışı köpekleri

Hız güzel birşey ancak kontrolsuz güç senin olamaz yakın bir tarihe kadar uçup alıp başını giden vurdumduymaz pek çok pointer gördük bir çok kurzhaar vede

Drahthaar hayatımıza böyle girmedimi oysaki bugün pointer e bakıldığında gerçekten çok iyi bireyler mevcut bu kanlar çok ıslah edildi Irk çok mükemmel hale geldi

Genel olarak bakmak gerekirse her ırkın iyi bireyleri sahiplerini çok mutlu ediyor yeni köpek yada ırk değişikliği yapıcaksan aradığımız özellikler vede av bölgesine

Göre seçim yaparsak daha iyi verim alırız diye düşünüyorum Selamlar.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

• *
« Yanıtla #21 : 17 Şubat 2013, 21:49:16 »
emin abi yaptığın yorumlar için teşekkür ederim.yorumların çok isabetli ve doğru sözler haklısınız..
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2013, 20:43:07 Gönderen: Murat YILDIRIM 45 »
Murat YILDIRIM
1980 MANİSA

Çevrimdışı Erdinç ŞEN

• *
  • VATAN MİLLET SAKARYA
« Yanıtla #22 : 18 Şubat 2013, 08:29:25 »
MAŞŞALLAH NAZAR DEĞMESİN
erdinç - 1977
0 545 340 00 08

Çevrimdışı Ömer KÜLCÜ

• *
  • (((AVCILIK BİR TUTKUDUR)))
« Yanıtla #23 : 18 Şubat 2013, 09:57:30 »
Muratım Maşallah işi çözmüş kardeşim bu yavru, önümüzdeki sezon korksun keklik tavşan çulluklar bu kızdan çok can yakacak..
Ömer KÜLCÜ MANİSA&Alaşehir: tel :0532 7712712,,

Çevrimdışı Murat ÇAKAN

• Müdavim Üyemiz
  • CMAS**MONITEUR INSTR. FLIGHT ENGİNEER INSTR.
murat maşallah güzel yavru herşeyin gönlünce olmasını dilerim....
Murat ÇAKAN 1980 BALIKESİR/HAVRAN-KOCADAĞ KÖYÜ 0543 405 1771

"KOCADAĞLI ÇAKAN TEAM_10''
                                                    ''SETTER''