Gönderen Konu: Campionato D'Europa Pointer International Pointer Club  (Okunma sayısı 42670 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adnan ÜKE

• *
Ynt: Campionato D'Europa Pointer International Pointer Club
« Yanıtla #50 : 03 Haziran 2010, 12:41:08 »
selam adnan bey dıkkat edıyormussunuz her sıtede bazı tartısmalar cıkıyor tabı cıkıcak cıkıcakkı bu sekılde gerceklerde meydana cıkıcak tartısmalar ıcınde avcılar dıyıl av yada kopek yuzunde tarıstıma cıkmıyor kıf ve avcılar arasında tartısma cıkıyor bu tarıstısmalara 3 yada 5 kısı sebep oluyor neden acaba
bazı yazılarınızda dısardan tıcaret ıcın sıtandart dısı getırılen kopekler falan dıyorsunuz bunu demeye hakkınız yok cunkı cok avcı arkadad kopek getırıyor bu laflar hepsıne gıdıyor sız kıf olarak ınsanları kendınıze dusman edınıyorsunuz
mesala ben kopegın ıatalyadan geldı kac paraya aldıgımı yazmayım ben tıceret yapsam alırım bırde dısı kopek ceker satarım fakat yapmadım heeeee satanlarda var o kısıler maddı manevı emek vermıstır satar buna kımsede karısamaz sız boyle yazmaklar bır suru ınsanı kırıyor kıf kotuluyorsunuz sızler yapıcı dıyıl yıkıcı davranıyorsunuz saygılar fazla yazmayım

Sevgili arkadaşım bak bunda doğru söylüyorsun istersen isim isim buraya yazabilirim.Kim ne için karıştırmak istiyor.Merak etem herkes herşeyi biliyor.Konu başlığı ne ,ne amaçla yazıldı.Konu nereye döndürüldü.Sizler cevap hakkı doğuruyoesunuz.Konuda köpek boyu vs. varmı ,paylaşımınızı konulara göre yaparsanız KIF e dayandırmazsanız hiç bir şey olmaz.

Sizlere saygı duyuyorum sevdiğiniz bir ırkın peşinden gidiyorsunuz.Emekleriniz ce cabalarınızı takdir ediyorum.Bir evvelki cevabımı anlamamana şaşırdım.Bir evvelki cevabımda köpek satışına karşı çıkıyormuşum gibi bir laf varmı ? Yurt dışından köpek getirilmesine de karşı değilim.İster iyi bir kan olması sebebi ile ister iyi bir damızlık olması sebebi ile insanlar açık olsunlar.

Ben KIF adına konuşmuyorum.KIF in sözcüsü de değilim.KIF oluşumunun savunucusuyum.Doğru bir iştir.Olması gereklidir.Bu işler kayıt altında daha ciddi bir şekilde olur.84 ülke aptal biz akıllıyız.Onun için 84 ülke oluşum içinde olmuş.

Yurt dışı oluşumu savunuyorum.Yurt dışı oluşuma indirgensen olayı gerçekten senin idrak edemeyeğin bir şey olduğuna inanıyorum.84 ülkeli bir oluşuma katılmayı bu kadar basite indiremezsin.

KIF olarakta FCI a üye olmadan bir kinolojik oluşum meydana getirir kayıt sistemi tutarsın.Am bu belgenin yurt dışında geçerliliği olmaz.Ben pazar olacağıma onlar pazar olsun.Bu iş gerçekleştiği zaman komşu ülkelerden köpek talebi gelecek.Üretici o zaman kazanacak.Kazansın benim insanım kazansın.Kazanırken de işini doğru yapsın.

Benim anlamadığım bazı üreticilerin işne gelmiyor.Senede 100 tane babalık hakkı ,nasıl bir damızlık köpekse ,ya da senede bir köpeğe 100 yavru doğurturlar.Bunların işine gelmiyor.Yalan dünyaları yıkılacak kabul,kendini Avcı olarak tanımlayan bir insanın karşı çıkmasını hiç anlamıyorum.

Sevgili İsmail benim ticari alanım değil .ben idealist biriyim.Doğru olanı savunuyorum.Ve destek veriyorum.İnsanları KIF çi KIF karşıtı gibi bölmeyin.Herkes bir yerde birinin yüzüne bakacak.Kabul edersin etmezsin.Saygı duyarım.Hiç KIF i savunan birinin bir cenaha sataştığı var mı ? konuların yönünü değiştirme becerisi belli kişilerde,cevap hakkı doğdumu herkes konuya girer..

Sevgiler ....
Adnan ÜKE - 1963 İstanbul
Balıkesir/Gönen
TEL : 0532 245 03 47
Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin
  www.pointerturkiye.com  [email protected]                                  

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• *
  • ÖNEMLİSİ DOSTLUK SEVGİ KARDEŞLİK
« Yanıtla #51 : 03 Haziran 2010, 13:02:32 »
Slm Sevgili Berk Kardeşim ben kendimce kendi görüşüm olarak cevaplandırmak isterim

1- KIF ı av köpeği bazında düşünmek elbette doğru değil yanlız KIF av köpeği bilimleri federasyonu değil ama av köpekleri bunun ülkemizde bence büyük çoğunluğunu teşkil eidyor ilk kıf kayıt tescilinde bende bulunduğum için oradan biliyorum ANKARADA av köpeği haricinde 1 - 2 köpek ya vardı ya yoktu

2-KIF yönetiminin istifa etmesini bu konuda isteyen varmı bilmiyorum ama işini doğru yapmasını gerektiğini anlaşmazlıklara insanları kırmadan çözüm üretmesinin gerektiğini savunan çok olduğunu düşünüyorum çelişkilere çözüm bulmasını

3-Secere konusunda fcı logosu olmayan evet çok secere olabilir Nasıl zamanında Sayın DR ALİ BÜRKEV in köpeklerinin olmadığı halde onun muş gibi pazarlanması olayına dönmüş olabilir

3-Yüksek köpek av yapmaz mantığına bende asla katılmıyorum kimsenin yazdıklarından böyle bir anlam da çıkarmadım sadece bu bir görüştür ki meralarda ispatlanan bir görüştür katılıp katılmamakta insanlar özgürdür kısa köpeğin avdaki çabukluğunun daha fazla olduğu savunulur yoksa uzun köpek av yapmaz mantığı yoktur

4-Kısa köpekler üretilebilir denseydide denmeseydide KIF ın yaptıkları küçümsenmeyecekti KIF Oluşumu asla tartışılmadı sadece yaptıkları insanlarda farklı izlenimler uyandırdı ve bunlara kırıcı olmadan açıklık getirilemedi HER BİR kimsenin KIF oluşumunda inandığı olduğu görüşündeyim ama yanlız yürümeyi tercih etmemesi gerektiği kanaatindeyim

5-Bakın bu tamamen göreceli bir kavram bu işin İTALYANI ALMANI İNGİLİZİ FRANSIZI olmadığı kanaatindeyim iyi köpeğin değeri zaten paha biçilemez İNGİLİZ POİNTERİNE BAKTIĞINIZDA İNGİLTERE yi incelemedim ama Diğer tüm avrupa ülkelerinde özellikle avcı köpeklerin seceresine indiğinizde İTALYA var Bu istensede istenmesede kabul görsede görmesede böyle hani Aziz YILDIRIM Diyorya tek BÜYÜK FENERBAHÇE DİYE ve yanlız kalıyor sanırım büyüklük böyle bir şey iyiye sahip olmaktamı öyle acaba

Bunlar tamamen araştırdığım kadarıyla gördüklerimle alakalıdır bazılarına göre yanlış görmüş olabilirim doğru olan tüm yeniliklere açık olduğumuda bilmeni isterim

Saygı ve Sevgilerimle
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
« Yanıtla #52 : 03 Haziran 2010, 13:18:23 »
Yunus abi öncelikle cevabınız için teşekkürler. Ankarada 20 civarı doberman , 2 tane avrupa şampiyonluğu olan şitsu, 10 civarı rot , 10 civarı golden , Beagle ve ismini bilmediğim bir çok türün kaydında  bulundum .Yani dediğiniz gibi bir iki tane değil . Av köpekleri büyük çoğunluğunu teşkil ediyor doğrudur. Ama son günlerde diğer ırkların artışı git gide hızlanıyor. Bu ivme ile KIF yoluna devam ederse 2 sene sonra av köpeklerini diğer ırklar geçecekler.Birde İtalyan orjinli enikler İstanbulda 1500 eurodan satılıyormuş öle duydumda bir sorayım dedim aslı astarı varmı. Saygılar. ..
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2010, 13:37:36 Gönderen: Berk KEMİK »
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #53 : 03 Haziran 2010, 13:29:06 »

Arkadaşlar kırıcı olmadan paylaşımlarımızı bilgi aktarımı şeklinde yapmanızı rica ediyorum

Bende 1 Lira Vardı.
Sende 1 Lira vardı.
Paraları değiştirdik, yine 1 liramız var.
Bende 1 bilgi Sende 1 bilgi vardı.
Bilgileri değiştirdik şimdi sende 2 bende 2 bilgi var.
İşte Paylaşım Ruhu Budur....

Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• *
« Yanıtla #54 : 03 Haziran 2010, 13:34:12 »
Sevgili Berk kardeşim insanların birbirini anlaması kadar güzel bir şey hiç bir zaman yoktur KIF konusunda bu gelişmeler elbette sevindirici gelişmeler İstanbulda veya başka yerde fark etmiyor isteyen istediği fiyata köpek satıyor kardeşim ayrıca daha önce söylediğim gibi sırf İTALYAN diye tercih edildiğinide inan sanmıyorum tercih edenler iyi köpek diye tercih ediyordur ne satana nede alana karışılabilir.Ama iyi bir av köpeğinin değeri avcı tarafından asla biçilemez görüşündeyim
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

Çevrimdışı Yalçın AKKURT

• *
« Yanıtla #55 : 03 Haziran 2010, 14:05:08 »

Bende 1 Lira Vardı.
Sende 1 Lira vardı.
İşte Paylaşım Ruhu Budur....

Bende 1 Lira Vardı.
Sende 1 Lira vardı.

özhan abi,yukarıdaki dizinleri okuyunca aklıma geldi uygun olacağını düşündüğüm içinde alıntı yaptım,

USULUNCE CEVAP VEREBILMEK BIR MEZIYETTIR..

Rahmetli Baris MANCO, Fransa'da bir televizyon programina katilir. Hersey gayet guzel giderken, sunucu klasik Avrupali edasi ile:
'
Siz Turkler barbarsiniz' muhabbetine girer.

Bunun uzerine Baris Manco sunucuya uzerinde para olup olmadigini sorar.

Sunucu, cebinden bir kac banknot cikartip Baris Manco'ya uzatir:

B.M.: Simdi bu paranin uzerindeki kim?

Sunucu : General bilmem ne, bilmem neredeki savasta kahramanlik yapmistir, vs.

B.M : Peki bu?

Sunucu : Tegmen bilmem ne, boyle etmistir, soyle etmistir.

Bunun uzerine Baris Manco cebinden bir kac banknot cikarir ve uzerindekileri teker teker anlatir:

B.M.: Bu Mevlana Celaleddini Rumi; unlu bir Turk dusunurudur.

Bu Halit Refik KARAY; unlu bir Turk Edebiyatcisidir.

Bu Mustafa Kemal Ataturk, Turkiye Cumhuriyeti' nin kurucusudur.

Sessizligin uzerine sunucuya bakarak soyle der.
- Simdi siz soyleyin, kim barbar?

Esas olan; aldığın cevap değil, sorduğun sorudur

paylaşımlarımızın değerli olabilmesi için,fikir ayrılığı olsa dahi saygıda sevgide kusur etmeyelim,
zira şöyle bir düşünmek gerekirse,bu konu sadece şu an itibari ile 3 sayfa gözükmekte,işin inceliğine derinliğine girdiğimizde ise basitce 3 sayfa olarak gördüğümüz yazılımlarda çok büyük emekler sarfedilmiştir,EMEĞE LÜTFEN SAYGI GÖSTERELİM,vede paylaşımlarımıza devam edelim burada belki bu konu üzerinde 10 kişi civarı paylaşımda bulunuyor lakin unutmayalım ki!yüzlerce okuyanı var,bu konunun zira şahsım olarak,edıt edilmesine gönlüm razı olmaz,yazılımlarımıza dikkat ederek,devam edelim.saygılarımla   

Yalçın AKKURT
A Rh+1966 AMASYA/5326649295

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 03 Haziran 2010, 14:58:06 »
Slm sevgili arkadaşlar herkes bilgisi dahilinde  kendince burada doğruları savunuyor savunuyorda bence okuyup okuduğunu anlamakmı istemiyor onu bir türlü çözemiyorum yoksa klavyenin başında bilmediği fikri olmadığı halde birileri birilerine bir şey söyleyip onumu yazıyor bunuda anlamıyorum birileride bu tip konularda art niyetsiz tamamen eğer av köpeği ise ava odaklı olması gerektiğini söylediğinde av köpeğinin meralarda boy gösteren köpeklerin avrupada kabulu böyle dediğinde ve avrupadaki üreticilerin bu tip tartışmaları çoktan aşdığı dönemde biz hala kör dövüşünü sürdürmekteyiz bunun hiç kimseye fayda sağlamayacağını bildiğimiz halde  
Benim gözlemlediğim 3 gurup var

1-BU İŞE GÖNÜL VERDİĞİNİ SÖYLEYENLER (KIF)        = Maddi beklentisi olmadığını söyleyenler
2-BU İŞE GÖNÜL VERDİĞİNİ SÖYLEYEN ÜRETİCİLER   = Tamamen para için bu işi yapanlar her iki tarafada a sen doğrusun diyenler
3-ELİNDE İYİ BİR AV KÖPEĞİ OLSUN İSTEYEN AVCILAR =Tamamen saf temiz kalpli kime inanacağını bilmeyen artık Elindeki köpekten nefret eder hale gelmiş avcılar

Herkes bir grubun içerisinde kendine yer edinmek istiyor soruyorum size bizim ne hakkımız var insanların aklını bulandırmaya bu bulanıklığı kim giderecekse bir an önce gidersin ama doğru dürüst gidersin Sayın Adnan bey Sadettin beyin megolaman dediklerine megolaman deme diyorsun ne oldu ne değişti Sizde pointer tutkusunuda Sayın Sinan AKYIL a megolaman dediğinizde ozaman da ben burada olmayanlar hakkında megolaman demyin demiştim ve tartışmıştık Sayın ÜKE sürekli yaş farkından bahsederek işi başka taraflara çekiyorsunuz size kimse buradan yaşınızla ilgili saygısızlık yapmıyor ben dahil ama siz sürekli klavyenin başına geçtiğinizde karşınızdakinin kim ne olduğuna bakmadan bir hata yaptığında istediğiniz gibi yazabiliyor sunuz Doğrulardan bahsederken yaptıklarınızla örtüşmüyorsunuz TAVŞANLI mera yarışmasında olduğu gibi orada KIF ve POİNTER IRKI yetkilisi olarak yapılanlar ortada ve hala siz burada standartlardan bahsediyorsunuz İTALYADA mafya varmış değilmi ya burada ne var Neyse yine olay kişiselleşecek ve ben bunu istemiyorum beni belki bazılarınız tanıyor bazılarınız tanımıyor ama ben bu site kurulduğundan beri bu siteyi takip ederim avcı sayfası BURSA sülün avı düzenledi oraya katıldım İstanbulda toplantı düzenledi oraya katıldım Avcıyım dedim sen avcılığına bak köpek işlerine karışma dendi Köpek işlerine karışması gerekenler ise gelip Avcı sayfası adı altında insanları rencide etmeye başladı önceden avcılık konuşulurken şimdi köpek konuşulmaya başlandı Her kulüpte KÖPEKÇİLER AVCILAR diye guruplar olmaya başladı kimin buna hakkı var bu neden kaynaklanıyor kimse bundan rahatsız olmuyormu artık avcılık işkence haline gelmeye başladı kulübe gittiğimde nereye oturacağımı şaşırdım Sayın KIF YETKİLİLERİ ya avcı sayfalarında yazı yazmayın yada gerçek amacınızı insanlara doğru güzel dille aktarın eğer böyle yapmazssanız küçümsediğiniz av camiası içerisinde kaybolup gideceksiniz siz değerli üreticiler sizde ikili oynamaktan vazgeçin avcının yanında sizinleyiz kıfın yanında sizinleyiz yanlıgısından kurtulun kurtulunki daha fazla guruplar oluşmasın  Asla avcı edebiyatı yapmıyorum Sadettin abi inşallah gelişmeleri avcı olarak sabırsızlıkla bekliyorum eğer yanlış biliyorsakta özür dilemesinide bildiğimi buradan herkese söylemek istiyorum saygı ve sevgilerimle
yunus arkadaşım işin özünü açık yüreklilikle özetlemişsin bunlar günümüzde olan gerçekler  not barışmanço ve şairler güzel söylemiş ama kendi fikir ve düşüncelerini söylemişlerdir bizler tarafındanda kabul görmüştür şimdi bu konuyla alakalı ancak ben şunu söyleye bilirim KENDİ FİKİR VE SÖZÜ OLMADIĞINDAN   SANATCI VE ŞAİRLERİMİZİN SÖZLERİNİ FİLİPİN PAPAĞANI GİBİ TEKRARLNIYOR ARKADAŞLAR KENDİ SÖZÜ OLMAYANIN SÖZÜNÜ DİNLEMEM  bu benim HAYAT GÖRÜŞÜM  HERKESE RASTGELE

Çevrimdışı Adnan ÜKE

• *
« Yanıtla #57 : 03 Haziran 2010, 15:13:34 »
KIF ı sadece av köpeği bazında düşünmemek lazım. En son İzmir de yapılan yarışmada 100 e yakın köpek katılmış ve sadece bunlardan 25 i av köpeği.
Boy standartı bir tarafta tartışıla dursun bir kaç sorum olacak. Cevaplaya bilen ustalarımızdan cevap bekliyorum.
1- KIF yönetimine istifa etsin diyenlerin acaba o koltuğun hakkını verecek adaylarımı var ?
2- Bazen forumlarda köpek Şecereleri görüyom. Hiçbir yerinde FCI mührü göremiyorum. Bendemi sorun var şeceredemi ?
3-Bu soru Cemal SOYDEMİR e ayit. Cemal abi yüksek köpek 38 derecede koşarmı koşmazmı ? ;) ;) ;)
4- Ülkemizde yüksek köpek av yapmaz zihniyetini avcılara yerleştirmeye çalışan KIF mı ?
5-Standartı tutmayan köpeklere KIF üretilebilir deseydi , standart dışı köpeklerin sahiplerinin gözünde Türkiyedeki en iyi kinoloji kurumu KIF olurmuydu olmazmıydı?
6- İtalyan secereli köpeklerin eniklerimi daha çok para ediyor, ingiliz secereli köpeklerin eniklerimi daha çok  para ediyor?

Yaşım genç olduğundan bazı şeyleri öğrenmeye çalışıyorum . Sorularımı aydınlatırsanız çok sevinirim.Saygılar

Buda av yapmayan köpeğim Moonlight Dancer

Sevgili berk böyle sorular sorma,cevap alamazsın.Amaç üzüm yemek değil bağcı dövmek ...
Adnan ÜKE - 1963 İstanbul
Balıkesir/Gönen
TEL : 0532 245 03 47
Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin
  www.pointerturkiye.com  [email protected]                                  

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• *
« Yanıtla #58 : 03 Haziran 2010, 16:50:17 »
Sevgili Anıl eğer bu yarışma SIRBİSTAN nın NİS kentinde yapılmışsa ozaman FCI yarışma programında görünüyor diğer söylediklerine zaten herkes katılıyor diye düşünüyorum burada aslında üretim iznini değil standartlar konusunda yaşanan olmusuzlukları konuşmaya çalışıyoruz

Britische Vorstehhunde - Frühjahrseuropameisterschaft    

Jahr Datum Stadt Land Veranstalterland
2002 28. März -  Frankreich Deutschland
2003 vom 5. bis zum 6. April -  Belgien Belgien
2004 vom 4. bis zum 5. April Lomza  Polen Italien
2005 vom 2. bis zum 3. März Thessaloniki Griechenland Griechenland
2006 vom 12. bis zum 13. Februar Andalusien Spanien Spanien
2007 vom 3. bis zum 4. März Thessaloniki Griechenland die Schweiz
2010 vom 20. bis zum 21. März Nis Serbien  Serbien
2011   Serbien Belgien

FCI TAKVİMİNDE BU YARIŞMA GÖRÜLÜYOR

Belki atlamış olabilirsin Anılcım eğer bu yarışma sırbistanda yapılmış ise bu yarışma FCI takviminde var saygı ve sevgilerimle yukarıdaki bağlantı FCI resmi sitesinden alıntıdır.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2010, 16:52:26 Gönderen: Yunus ÖZÇELİK »
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• *
« Yanıtla #59 : 03 Haziran 2010, 17:13:39 »
Sevgili Anıl al sana bir karmaşa daha değilmi şimdi ne yapacağız haklısın ama aynı yerde 3 gün arayla yarışma yapılması olasımı değilmi ayrıca yapılmışsa FCI ın da yayınlaması gerekmezmi değilmi muhtemel şeyler üzerinden gitmekmi yoksa yarışma tarihlerinde erkene alma sözkonusuda FCI mı düzenlemedi ama muhtemelen aynı yarışma sanırım Kadir Bey bunun cevabını verebilir bazan çünki bizdede bu durumlar yaşanabiliyor
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2010, 17:19:27 Gönderen: Yunus ÖZÇELİK »
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

Çevrimdışı Kadir MEMİŞ

• *
« Yanıtla #60 : 03 Haziran 2010, 17:56:22 »
Anil kardesim 16-17 mart ingiliz irklari AVRUPA sanpiyonlugu gerceklesmisdir 20-21 mart ingiliz irklari AVRUPA kupasi yarislari gerceklesmisdir
Kadir MEMİŞ
1964-Greece/Kos

Çevrimdışı Nusret KAYA

• Free Üye
  • *
    • www.avkopeklerim.com
« Yanıtla #61 : 03 Haziran 2010, 18:00:44 »
              Arkadaşlar bu yarışma başlangıç ve final  tarihleri,daha önce farklı bir konu da (sayın ismail MANAV'ın)açmış olduğu stefano GİRANDOLA ile ilgili konuda.    dal 7 al 15 Marzo 2010 - nei terreni di NIS e paesi della bassa Serbia, Gare di CACCIA a STARNE per CONTINENTALI ed INGLESI, in contemporanea 16 e 17 Marzo 2010 - a NIS e dintorni - CAMPIONATO EUROPEO POINTERS 18 e 19 Marzo 2010 - a NIS e dintorni - CAMPIONATO EUROPEO SETTERS  - 20 e 21 Marzo 2010 - a NIS e dintorni - COPPA EUROPA per INGLESI - 22 Marzo 2010 - a NIS e dintorni - GARA d'ECCELLENZA - 23-24-25-Marzo DERBY italiano ancora a NIS e dintorni -

« Son Düzenleme: 03 Haziran 2010, 18:17:01 Gönderen: Nusret KAYA »
Nusret KAYA
1968 DÜZCE
05357693054

Çevrimdışı Nusret KAYA

• Free Üye
  • *
    • www.avkopeklerim.com
« Yanıtla #62 : 03 Haziran 2010, 18:05:29 »
              Katılımcı ülkeler ve katogorilerinde yapılan dereceler ayrıntılı olarak belirtilmiştir...  15 Marzo 2010 - Il barrage delle gare del giorno 13 ha visto prevalere PALAZIENSIS AMICO condotto da TESTA (CACIT) mentre la riserva è andata a UNNO DI VAL DI CHIANA condotto da SCIPIONI

Ed ecco, con un po' di ritardo, i risultati della speciale di ieri 14 Marzo:

1^batteria - MISTA GIOVANI - giudici: Donatucci-Nobile-Pacioni

1°ECC.CAC. BESINO'S PANTHOS - s.i. condotto da MAURIDIS

2°ECC.ris.CAC. CLEO DELLA CERVARA - pt condotta da GIRANDDOLA

3°ECC. AURORA - s.i. condotta da MILOSEVIC

2^batteria - non ancora pervenuta

1^batteria - SPECIALE POINTER - giudici: Donatucci-Nobile-Paccioni

1°M.B.- RODA - cond.TODOROVIC

C.Q.N.- ROKI - cond.TODOROVIC

2^batteria - SPECIALE POINTER - giudici:Grecchi-Marelli-Nargaud

1°ECC.CAC.ris.CACIT - CLASTIDIUM ZERO - cond.LOMBARDI

2°ECC. - ZIDAN - cond.TRAINA

3°ECC. - ELY - cond.FORTI

3^batteria - SPECIALE POINTER - giudici: Bonacina-Grasso-Monaco

1°ECC. - BANCO DES MAS DE ZOUAVE - cond.BONNETERRE

2°ECC. - AMSTRONG - cond.BONNETERRE

3°ECC. - LUCIO DI TREMONTE - cond.BRUNI

M.B. - PICENUM RONNIE - cond.BRUNI

M.B. - CONDOR DI TORRE BRENCOLA - cond.MAURIDIS

M.B. - COGNAC DE PREBOIS - cond.BONNETERRE

4^batteria - SPECIALE POINTER - giudici: Darrigade-Demartz-Testa

1°ECC.CAC.CACIT - FLOK DELLA VERTEMATESE - cond.PEZZOTTA

2°ECC.ris.CAC. - MISTRAL DEL SARGIADAE - cond.PEZZOTTA

3°ECC. - FARO DELLA VERTEMATESE - cond.PEZZOTTA

M.B.  - BARBARO - cond.JOUSTRA

5^batteria - SPECIALE POINTER - giudici. Miatton-Pedrazzetti-Rogger

1°ECC. - AIDA DEI MORBIDI -  cond.TACCON

2°ECC. - DILAN - cond.MACALUSO

3°ECC. - CILLA DI PIANO DEL CONTE - cond.TESTA

ECC. - DOLY - cond.MACALUSO

15 Marzo 2010 - a più tardi per le classifiche di oggi

Alcune delle squadre allestite per il prossimo CAMPIONATO POINTER (l'altra parte a più tardi)

POINTER CLUB DI FRANCIA

BULERIA DU MAS DU ZOUAVE        padre TITAN                                            madre TAFNA DU MAS DE ZOUAVE      prop.PERIER              cond.BONNETERRE

NABB COKA                                          padre TEXAS DE TOUCS LANDAIS  madre UNA DE LANDA GORI                   prop.BENASSY          cond.BONNETERRE

NABB AYRTON                                      padre TEXAS                                         madre TEA TIME OF SHELLAG                prop.LAJO                  cond.BONNETERRE

BANCO DU MAS DU ZOUAVE           padre TITAN                                            madre TAFNA DU MAS DE ZOUAVE     prop. BLAISE              cond.BONNETERRE

AMSTRONG DE LANDA GORI            padre TITAN                                            madre UNA DU MAS DE ZOUAVE         prop.PIGNOSO           cond.BONNETERRE

riserve:

AOUPA DE LANDA GORI                     padre TITAN                                           madre UNA DE LANDA GORI                  prop.TEAM NABB       cond.BONNETERRE

COGNAC DE PREBOIS                        ------------------                                           -------------------------------------------------         -------------------------       cond.BONNETERRE

POINTER CLUB D'ITALIA

FLOC DELLA VERTEMATESE          padre BILL                                              madre CIUPA DELLA VERTEMATESE prop.MAZZETTA         cond.PEZZOTTA

VENTO DEL FRANGIO                         padre RIBOT DELLA NOCE                madre BRENDA DEL FRANGIO              prop.ENDRIZZI            cond.CANTONI

PICENUM RE                                         padre PICENUM LAYOS                      madre PICENUM ISABEL                          prop.BUCALOSSI       cond.LOMBARDI

ADMIRAL DEL SARGIADAE               padre ZEN DEL FELTRINO                 madre JAGA                                                 prop.PARPAIOLA       cond.GIRANDOLA

GILDA DEL SARGIADAE                     padre TITAN                                           madre BARBA DI S.PELLEGRINO           prop.MACCHIAVELLI cond.GIRANDOLA

riserve:

VENERE                                                 padre LOTAR                                        madre SARA                                                 prop.RUGGERI            cond.TRAINA

LIVIO DI TRAMONTE                            padre GAIO                                            madre IRA DI TRAMONTE                          prop.TOFFOLO            cond.TESTA

POINTER CLUB DI SPAGNA

TIRANO DA XEARA                              padre VITO DE AKELARRE               madre SECA DA XEARA                          prop.JOSE LAGELIS   cond.RICO GARCIA

ASTI DE AKELARRE                            padre DALY                                           madre OLIMPIA DE AKELARRE              prop.AJESTA                cond.TACCON

TRUP DEL SOL DE NAVELINA          padre MIRCO DEL SOL DE NAV.     madre ROSITA                                             prop. e cond.GARCIA VICENT

BOLI DEL SOL DE NAVELINA           padre LAS DE SANJURI                      madre ROMA DEL SOL DE NAVELINA  prop. e cond.GARCIA VICENT

ALOVERA DEL SOL DE NAVELINA padre SNOOPY DEL SOL DE NAV.  madre SILBA DEL SOL DE NAVELINA   prop. e cond.JESUS ARNAL

riserve:

ALBAL DEL SOL DE NAVELINA       padre SNOOPY DEL SOL DE NAV.  madre SILBA DEL SOL DE NAVELINA   prop.e cond.JESUS ARNAL

DORA DE LOS PONJALES                padre ZEN DEL FELTRINO                 madre RIMA DEL SOL DE NAVELINA    prop.ANGEL GARCIA     cond.GARCIA VICENT

POINTER CLUB SVIZZERA

EMILIA DI MONTALE RANGONE       padre FIANO DEL VOLTURNO           madre EMI DI S.PELLEGRINO                 prop.STAUBLI                   cond.GIRANDOLA

ADAGIO OF GLEN SHELLAND         padre PRICE D'ASPE ET D'OSS.      madre RHEA                                                prop.Mad.BLOC               cond.GIRANDOLA

a più tardi il resto

POINTER CLUB BULGARIA

HANNIBAL DEL NENKOVSKI          padre RIBOT DELLA NOCE                  madre INKA V.D.POSTSCHWAIGE        prop. e cond.MIROSLAV NENKOVSKI

ARTURO DEL NENKOUSKI              padre RIO                                                  madre INKA V.D.POSTSCHWAIGE        prop. e cond.MIROSLAV NENKOVSKI

GRETA                                                  padre GIM                                                 madre ZARA ALESS.&NICOLA               prop. e cond.MIROSLAV NENKOVSKI

POINTER CLUB SERBIA

MORGAN SANDRISANA                    padre BRUS DELLA SPINAROLA       madre FULVIA SANDRISANA                 prop.MISLJENOVIC            cond.SIMEONS

RODA                                                     padre BONFANTES NADIR                  madre ASTRA                                            prop. e cond.SLAVOLJUB

HONDA                                                  padre TARTARO DEL VENTO              madre DINGY DI S.PELLEGRINO           prop. e cond.BAKURSKI

META DEL DUDA                                padre MEMO                                           madre FULDA OD BUBE                          prop.BAKURSKI                 cond.TRAINA

HUGO                                                     padre TARTARO DEL VENTO             madre DINGY DI S.PELLEGRINO            prop.PETROVIC B.             cond.PETROVIC P.

riserve:

ROKI                                                       padre BONFANTES NADIR                  madre ASTRA                                             prop. e cond.TODOROVIC

GROM                                                    padre GIM                                                 madre ZARA DI ALESS.&NICOLA          prop.LUCOVIC                     cond.FORTI

POINTER CLUB CIPRO

ELISA DI MONTALE RANGONE       padre FIANO DEL VOLTURNO             madre EMI DI S.PELLEGRINO                 prop.G.DEMETRIOU           cond.K.GREGORIOU

ATOM JERI DOLCHEVASKI              padre DIK DOLCHEVASKI                    madre ASKA DOLCHEVASKA                prop. e cond.GREGORIOU

NORD DEL NENKOVSKI                    padre RIO                                                 madre GRETA                                             prop. e cond.GREGORIOU

POINTER CLUB GERMANIA

FARA V.MUCHENBORN                     padre GIUSEPPE V.D.POSTSCHW.  madre DARMA DELLA CISA                   prop. e cond.SCHONAU

MONTI V.MUCHENBORN                    padre PAPAZIENSIS UGO                   madre FARA V.MUCHENBORN              prop. e cond.DEYJEN

SILVAN V.D.POSTSCHWAIGE          padre TORNADO DEL VENTO            madre MIRA V.D.POSTSCHWAIGE       prop. e cond.KONIG

JAK                                                          padre TITAN                                            madre KENDY                                            prop.BORTOLI                       cond.DOTTI

COPPI DE S.GUILLEM DE LOS.        padre FAUNELLO V.D.POSTSCH.     madre CIANG DE S.GUILLEM DE L.     prop. e cond.URLHARDT

POINTER CLUB GRECIA

ODET DEL SARGIADAE                      padre DURHAM                                     madre MIA DI GROPPO                           prop.FOUTRIS                        cond.GONIDAKIS

NADIR DI IOANNINA                              padre BONFANTE'S NADIR                 madre GINA SAN MARETA                    prop.KARAGIANNIDIS           cond.APOSTOLAKOS

HELLENIK BILL                                      padre DARIO V.D.POSTSCHW.          madre ASPRI POUNTA BELL                prop.KABERIS                        cond.KATSAROS

GALENIKO OF MATHIOPOULOS       padre LUKAS V.D.POSTSCHW.         madre TOSCA                                           prop.MATHIOPOULOS          cond.MAURIDIS

PLOUTONAS DIM.KAPATOS             padre ORFEAS DIM. KAPATOS          madre ALIS                                                prop. e cond.KAPATOS

riserve:

JOBY                                                       padre ORFEO DEL SOLE                     madre PEA                                                prop.SPIRIDIS                          cond.LIASKOS

AKERIENSIS MAIKOL                          padre FAUNELLO V.D.POSTSCH.      madre AKERIENSIS MIRA                      prop.SOTIRIOU                        cond.APOSTOLAKOS

LE CLASSIFICHE DELLE GARE DI IERI 15 MARZO -

1^batteria - SPECIALE SETTER - giudici: Darrigade-Grecchi-Pacioni

1°ECC.CAC.CACIT - PALAZIENSIS AMICO - cond.TESTA

2°ECC.ris.CAC. DUM DI LORO PICENO - cond.DOTTI

3°ECC. - FELIX DI LORO PICENO - cond.DOTTI

ECC. - DIANGO - cond.TESTA

M.B. - PIVIDORIS ICARO - cond.TESTA

2^batteria - SPECIALE SETTER - giudici: Marelli-Monaco-Testa

1°ECC.CAC. - OK DELLA VECCHIA IRLANDA - cond.BALDONI

2°ECC. - PALIANENSIS HASH - cond.BARAGHINI

3°ECC. - NOTADO DELLA VECCHIA IRLANDA - cond.BALDONI

ECC. - RANIERENSIS ARTU - cond.TRAINA

3^batteria - SPECIALE SETTER - giudici: Nargaud-Nobile-Tosovic

1°ECC. - PEIRO' - cond.LOMBARDI

2°ECC. - QUARK - cond.ESCHINI

3°ECC. - LAPO - cond.LOMBARDI

M.B. - RAUL RAJKAL - cond.MANOLAKIS

4^batteria - SPECIALE SETTER - giudici: Gardini-Maury-Mitrovic

1°ECC.CAC.ris.CACIT - EROS DI LORO PICENO - cond.PEZZOTTA

2°ECC.1^ris.CAC. - VEGA - cond.SCIPIONI

3°ECC.2^ris.CAC. - FIERO - cond.PEZZOTTA

ECC. - VELENO DEL BALDIO - cond.RICO G.

ECC. - LAMPO - cond.TACCON

ECC. - BOBET DI LORO PICENO - cond.PEZZOTTA

ECC. - TEL - cond.PEZZOTTA

ECC. - NOSFERATUS DI VAL DI CHIANA - cond.SCIPIONI

ECC. - OSCAR - cond.SCIPIONI

ECC.PEPE - cond.PEZZOTTA

5^batteria - SPECIALE SETTER - giudici: Bonacina-Donatucci-Tastet

1°ECC. - ARNO DE LA MAZORA - cond.CONDADO

2°M.B. - FURORE KOBA - cond.TARGETTI

1^batteria - GIOVANI MISTA - Darrigade- Grecchi-Pacioni

1°ECC. - IGOR - pt - cond.GIRANDOLA

2°ECC. - CLEO DELLA CERVARA - pt - cond.GIRANDOLA

2^batteria - GIOVANI MISTA - giudici: Marelli-Monaco-Testa

1°M.B. - ZANO PEANIA'S - s.i. - cond.APOSTOLAKOS

C.Q.N. - PONE' EDNO DEL GIUMAR - pt - cond.TRAINA

3^batteria - GIOVANI MISTA - giudici: Nargaud-Nobile-Tosovic

1°ECC. - JACK - s.i. - cond.LOMBARDI

17 Marzo 2010 - Ecco i risultati delle gare di ieri e di oggi per l'assegnazione dei titoli di Campioni Europei pointer:

16 Marzo - 1°ECC.CAC.CACIT A MORGAN SANDRISANA - SERBIA - CONDOTTO DA SIMEONS - CAMPIONE D'EUROPA 2010

2°ECC.ris.CAC.CACIT A GILDA VDEL SARGIADAE - ITALIA - CONDOTTA DA GIRANDOLA - CAMPIONESSA D'EUROPA 2010

3°ECC. A AMSTRONG DI LANDA GORI - FRANCIA - CONDOTTO DA BONNETERRE

ECC. A  HELLENIK BILL - GRECIA - CONDOTTO DA KATSAROS

ECC, A EMILIA DI MONTALE RANGONE - SVIZZERA - CONDOTTA DA GIRANDOLA

ECC. A NABB COKA - FRANCIA - CONDOTTA DA BONNETERRE

M.B.   A COPPI DE S.GUILLEM DE LOS. - GERMANIA - CONDOTTO DA MIKAELA

C.Q.N.   NADIR DI JOANNINA - GRECIA - CONDOTTO DA APOSTOLAKOS

17 Marzo - 1°ECC.A FLOK DELLA VERTEMATESE - ITALIA - CONDOTTO DA PEZZOTTA

2°ECC.A NADIR DI JOANNINA - GRECIA - CONDOTTO DA APOSTOLAKOS

3°ECC.A ODET DEL SARGIADAE - GRECIA - CONDOTTA DA GONIDAKIS

domattina completerò e aggiornerò questa classifica e in serata vi darò i risultati della prima giornata del Camp.Eur.Setter

19 Marzo 2010 - Le classifiche di ieri 18 Marzo relative ai Campionati Europei di CACCIA A STARNE e di GRANDE CERCA per SETTER

1^ batteria - CAMP.EUR.SETTER CACCIA - giudici:Crudeli-Diordievic-Pedrazzetti

1°ECC.CAC. a INCA DEL ZAGNIS - cond.ZAGNI (ITALIA)

2°ECC.ris.CAC. a ALTESSE DU TOURBILLON - cond.MAILI (SVIZZERA)

3°ECC. a FAUST VIS TRANQUILLA - cond.DVORAKOVA (REP.CECA)

ECC. a GIO' - cond.ZAGNI (SVIZZERA)

ECC. a SIRI DEL ZAGNIS - cond.MAILI (SVIZZERA)

ECC. a ASTRO - cond.BAGIOGLOU (GRECIA)

M.B.   a MAORY DEL VIALE DEGLI ACERI - cond.LAFFON (SPAGNA)

M.B.   a DILAN DELLA DALMATINSKA - cond.JURKOVIC (CROAZIA)

M.B.   a VOJOU DES BERGES DE LA G. - cond.LAFFON (FRANCIA)

2^ batteria - CAMP.EUR.SETTER CACCIA - giudici: Demaretz-Du Fay De Lavalazz-Herak

1°ECC. a BASS PASSCE ELERON - cond.LANNE (FRANCIA)

2°ECC. a HANS VIS TRANQUILLA - cond.PASTORCIC (CROAZIA)

3°M.B.  a KLAUS - cond.TODOROVIC (SERBIA)

1^ batteria - CAMP.EUR.SETTER GRANDE CERCA - giudici:Diaz-Faitas-Sormaz

1°ECC.CAC. a INO' DI GRUMA - cond.ZANIBONI (SERBIA)

2°ECC.ris.CAC. a DUM DI LORO PICENO - cond.DOTTI (SVIZZERA)

3°ECC. a ROONEY DEL SARGIADAE - cond.DOTTI (ITALIA)

ECC. a GIBELTARIK EMERSON - cond.BALDONI (GIBILTERRA)

ECC. a HUMOR DELLA VECCHIA IRLANDA - cond.BALDONI (GIBILTERRA)

ECC. a FIERO - cond.PEZZOTTA (SPAGNA)

M.B.   a VAI DES LANTAIS - cond.LANNE (FRANCIA)

2^ batteria - CAMP.EUR.SETTER GRANDE CERCA - giudici: Horman-Maury-Zanetty

1°ECC. a GALESTRO - cond.TARGETTI (GERMANIA)

2°ECC. a LORD DEL ZAGNIS - cond.SIMEONS (SVIZZERA)

3°ECC. a PALIANENSIS INO' - cond.BARAGHINI (SVIZZERA)

ECC. a PALAZIENSIS ARA - cond.TESTA (ITALIA)

ECC. a AS SIRTOUF - cond.MAURIDIS (GRECIA)

M.B.   a SOLID GOLD'S VERDI - cond.JOST (AUSTRIA)

19 Marzo 2010 - Le classifiche di oggi della Caccia a Starne e della Grande Cerca con i relativi Campioni d'Europa Setter

1^batteria - CAMP.EUR.SETTER CACCIA A STARNE - giudici: De Maretz-Herak-Mitrovic D.

1°ECC. a ODDO DELLE PIAGGE - cond.NUZIATA (ITALIA)

2°ECC. a INCA DEL ZAGNIS - cond.ZAGNI (ITALIA)

3°ECC. a ALTESS DU TURBILLON - cond.MAILI (SVIZZERA)

ECC. a FULL DI VAL TRESINARO - cond.SAVIC (SERBIA)

ECC. a SODO DEL ZAGNIS - cond.PEZZOTTA (SVIZZERA)

ECC. a PARIZ OD KARAOTOKA -  cond.JURKOVIC (CROAZIA)

ECC. a BLU - cond.ZAGNI (SVIZZERA)

ECC. a MAORY DEL VIALE DEGLI ACERI - cond.LAFFON (SPAGNA)

ECC. a DILAN BELLA DALMATINSKA - cond.JURKOVIC (CROAZIA)

ECC. a FAUST VIS TRANQUILLA - cond.DVORAKOVA (REP. CECHIA)

M.B.   a ROVAL PERU' - cond.LAFFON (FRANCIA)

2^batteria - CAMP.EUR.SETTER CACCIA A STARNE - giudici: Crudeli-Diordevic-Pedrazzetti

1°ECC. a LUPO - cond.BELLVER (GIBILTERRA)

2°ECC. a BIZU - cond.MANOLAKIS (GRECIA)

3°ECC. a BELL DI VALTURBINE - cond.GIOVANNELLI (ITALIA)

ECC. a LEONARDO TOU ANEMOU - cond.LIASKOS (GRECIA9

ECC. a SHERY DEL ZAGNIS -  cond.BOITIER (SVIZZERA?

ECC. a NESTA OD PASTORCICA - cond.PASTORCIC (CROAZIA)

ECC. a IGOR DEL FAENOR - cond.CALABRESE (SPAGNA)

ECC. a PERSIA - cond.MORETTI (ITALIA)

PER I MASCHI DELLA CACCIA A STARNE NESSUNA PROCLAMAZIONE DI CAMPIONE

PER LE FEMMINE DELLA CACCIA A STARNE E' STATA PROCLAMATA CAMPIONE D'EUROPA INCA DEL ZAGNI'S (ITALIA) CONDOTTA DA ZAGNI

1^batteria - CAMP.EUR.SETTER GRANDE CERCA - - giudici: Horman-Maury-Zanetti

1°ECC.CAC.CACIT. a PAIPER - cond.LOMBARDI (ITALIA)

2°ECC. a OK DELLA VECCHIA IRLANDA - cond.BALDONI (GIBILTERRA)

3°ECC. a  BUS - cond.TRAINA (SPAGNA)

M.B.   a VOLCAV DE L'EL BALDIO - cond.RICO (SPAGNA)

2^batteria - CAMP.EUR.SETTER GRANDE CERCA - giudici. Diaz-Faitas-Sormaz

1°ECC. a PALIANENSIS INO' - cond.BARAGHINI (SVIZZERA)

2°ECC. a PALAZIENSIS ARA - cond.TESTA (ITALIA)

3°ECC. a OSCAR - cond.SCIPIONI (ITALIA)

ECC. a QUARK - cond.ESCHINI (GRECIA)

ECC. a KOS DEL ZAGNIS - cond.SIMEONS (SVIZZERA)

ECC. a PACO DEL DIANELLA - cond.TARGETTI (GERMANIA)

PER I MASCHI DELLA GRANDE CERCA E' STATO PROCLAMATO CAMPIONE D'EUROPA PAIPER (ITALIA) CONDOTTO DA LOMBARDI

PER LE FEMMINE DELLA GRANDE CERCA E' STATA PROCLAMATA CAMPIONESSA D'EUROPA PALAZIENSIS ARA (ITALIA) CONDOTTA DA TESTA

e domani inizia la COPPA EUROPA

20 Marzo 2010 - Oggi primi turni di Coppa Europa dei quali non si sa nulla in quanto la giuria non è tenuta a fare la relazione sulle coppie viste, un fax-simile di quanto succede al Derby dove soltanto le voci si rincorrono:pare che pinco abbia due punti, ma forse ha lasciato due starne, oppure, la Francia non ha fatto alcun punto, sembra, oppure nel quarto turno pallino ha mancato il consenso, od anche, ho visto io col binocolo che sono partite due allodole, ma il conduttore ha sparato, ecc, ecc, ecc. Poi alla fine è tutto o quasi sbagliato e, quantomeno, non conforme a quanto relazionato dalla giuria, quindi è meglio non dire niente e magari tenere incrociate le dita o stringere nella mano qualche amuleto o anche una grattatina si dice porti bene. Domani andrò a NIS, porterò il computer e vi relazionerò quasi in tempo reale, senza tuttavia sbilaciarmi in un senso o nell'altro per non creare avvilimenti o entusiasmi inutili. A domani, dunque.

21 Marzo 2010 - LA CLASSIFICA DELLA COPPA EUROPA PER NAZIONI in tempo reale

1°ECC.CAC. HECTORE DEL ZAGNIS - setter ing. condotto da ZAGNI - SVIZZERA

2°ECC. FLOCK DELLA VERTEMATESE - pointer condotto da PEZZOTTA - ITALIA

3°ECC. PAIPER - setter condotto da LOMBARDI - ITALIA

ECC. GILDA DEL SARGIADAE - pointer condotta da GIRANDOLA - ITALIA

GLI ALTRI CLASSIFICATI A PIù TARDI

22 Marzo 2010 - GRANDE CERCA PROVA d'ECCELLENZA -

1^batteria - PROVA d'ECCELLENZA - giudici: Maury-Nikolic-Savic

1°ECC.CAC. EROS DI LORO PICENO - s.i. condotto da PEZZOTTA

2°ECC.ris.CAC. MIRO' s.i. condotto da PEZZOTTA

3°ECC. ODETTE DEL SARGIADAE - pt.condotta da GONIDAKIS

ECC. HUGO - pt.condotto da GONIDAKIS

ECC. FIERO - s.i.condotto da PEZZOTTA

ECC. VARASCHIN'S TEL - s.i.condotto da PEZZOTTA

ECC. FLOK DELLA VERTEMATESE - pt.condotto da PEZZOTTA

2^batteria - PROVA d'ECCELLENZA - giudici: Diordievic-Monaco-Tosovic

1°ECC.CAC. PALAZIENSIS AMICO - s.i.condotto da TESTA

2°ECC.ris.CAC. SAMNITICUS CUPER - s.i.condotto da DOTTI

3°ECC. VASCO DEL FRANGIO - pt.condotto da TESTA

ECC. PALAZIENSIS VIVO - s.i.condotto da TESTA

ECC. FIDAM FOCS - s.i.condotto da DOTTI

ECC. RICO DEI DIPINTI - s.i.condotto da FORTI

ECC. ELY - pt.condotta da FORTI

ECC. LIVIO DI TRAMONTE - pt.condotto da TESTA

M.B.   ROVAL GAGA' - s.i.condotto da DOTTI

M.B.   PIVIDORIS ICARO - s.i.condotto da TESTA

3^batteria - PROVA d'ECCELLENZA - giudici: Nobile-Pribanovic-Ristic

1°ECC.CAC. GILDA DEL SARGIADAE - pt.condotta da GIRANDOLA

2°ECC. BECKHAM - s.i.condotto da CANTONI

3°ECC. ZANTE - pt.condotto da CANTONI

4^batteria - PROVA d'ECCELLENZA - giudici: Pola-Stanoevic

1°ECC. SAMNITICUS CESAR - s.i.condotto da SIMEONS

2°ECC. FURORE MARTE - s.i.condotto da TARGETTI

3°ECC. NABB COKA - pt.condotta da BONNETERRE

ECC. FURORE KOBA - s.i.condotto da TARGETTI

ECC. BANCO DE MAS DE ZOUAVE - pt.condotto da BONNETERRE

M.B.   AMSTRONG - pt.condotto da BONNETERRE

M.B.   GARCIA - s.i.condoto da SIMEONS

M.B.   MAO - pt.condotto da PASOTTI

5^batteria - PROVA d'ECCELLENZA - giudici: Coti Zelati-Du Fay De Lavallaz-Ralic

1°ECC.CAC. PICENUM SATURNO - pt.condotto da LOMBARDI

2°ECC.1^ris.CAC. PICENUM RE - pt.condotto da LOMBARDI

3°ECC. 2^ris.CAC. QUARK - s.i.condotto da ESCHINI

4°ECC. 3^ris.CAC. FOLLY DI MONTALE DI SERBIA - pt.condotta da BALDONI

ECC. DAKAR DEL SOLE - s.i.condotto da LOMBARDI

ECC. PAIPER - s.i.condotto da LOMBARDI

ECC. NOTALA DELLA VECCHIA IRLANDA - s.i.condotto da BALDONI

ECC. NOTADO DELLA VECCHIA IRLANDA - s.i.condotto da BALDONI

ECC. LUCIO DI TREMONTE - pt.condotto da BRUNI

M.B.   PALAZIENSIS BEA - s.i.condotta da BRUNI

M.B.   PICENUM RONNIE - pt.condotto da BRUNI

6^batteria - PROVA d'ECCELLENZA - giudici: Misljenovic-Nargaud-Niketic

1°ECC.CAC. VEGA - s.i.condotto da SCIPIONI

2°ECC.1^ris.CAC. OSCAR - s.i.condotto da SCIPIONI

3°M.B. UL DE LA MAZZORA - s.i.condotto da CONDADO

C.Q.N. PICASSO - s.i.condotto da SCIPIONI

A PIU' TARDI I TURNI DEL DERBY

23 Marzo 2010 - Ed eccoci finalmente al tanto atteso, per vari motivi, DERBY 2010 del quale vi trascriverò i nominativi dei cani iscritti e presenti come dei loro conduttori. Purtroppo nell'elenco mandatomi via fax non c'è indicato se sono setter o pointer, non ci sono i nomi dei proprietari e, quel che è peggio, nemmeno i nomi dei genitori. Incominciamo male perchè penso che l'ENCI avrebbe potuto e dovuto fornirci anche tutti questi elementi per conoscere la provenienza genetica dei soggetti iscritti e per un altrettanto dovuto rispetto nei confronti dei proprietari che, in definitiva, sono quelli che mantengono economicamente la manifestazione e non solo. Pazienza e "idemo dalje", andiamo avanti!

1 - SCHON DEL CILENTO                conduttore JAZZETTA

2 - LATINO DEL SARGIADAE                    "           PEZZOTTA E.

3 - EUGUBIUM DORIAN                              "           MORETTI

4 - GERON                                                      "           BONOTTO

5 - ECO'                                                           "           TESTA

6 - DESIANENSIS HERIK                            "           SIMEONS

7 - POLITIUM FIABA                                     "            BRUNI

8 - BULLO DELLA VECCHIA IRLANDA  "            BALDONI

9 - EDBEL BIMBA                                         "            FORTI

10 - SPIDER                                                      "            TARGETTI

11 - SEMEGHINI UDIAN                                 "            TACCON

12 - MAGNUM DEL ZAGNIS                          "            SIMEONS

13 - DOLLY                                                        "            NARDONI

14 - KIROS                                                         "            FRANCESCHINI

15 - FARA                                                           "            BONOTTO

16 - ZIRA                                                             "            TESTA

17 - ARAMIS                                                       "            PETRELLA

18 - FURORE ARMANI                                     "           TARGETTI

19 - LACISIUM ROI                                            "           FORTI

20 - EROS DEI MASCII                                     "           CAMMELLINI

21 - FINCO                                                           "           BONOTTO

22 - UNDA                                                            "           ESCHINI

23 - PALAZIENSIS DIOR                                  "            PEZZOTTA E.

24 - VARASCHIN'S MOZART                          "            BRUNI

25 - UFO DEL BINARIO                                    "            FURIATI

26 - ZELIC DELLA VECCHIA IRL.                  "            NICOLETTI

27 - DILA DEI DIPINTI                                        "           FORTI

28 - ATTILA                                                          "            BALDONI

29 - TREMALNAIK                                              "            NUNZIATA

30 - SEMEGHINI UADI                                        "           TACCON

31 - ISEO DELL'ALTA VAL BISAGNO            "            STOSIC

32 - BAR DEL ZAGNIS                                       "             SIMEONS

33 - GARKO DEL MONFERRATO                   "             TACCON

34 - ANDREA                                                        "            PETRELLA

35 - ARAGON                                                        "            BALDONI

36 - SONIA                                                             "            DEL GIUDICE

37 - FAUNO DI PIANO DEL CONTE                 "            GAVRILOVIC

38 - ARISTANI'S CLEMENT                               "             PEZZOTTA E.

39 - BALTO                                                             "            TARGETTI

40 - TELL                                                                "             DEL GIUDICE

41 - FIABA                                                              "             GAVRILOVIC

42 - DESIANENSIS LINUX                                 "              PEZZOTTA E.

43 - MILITO                                                             "              ZAMBONI

44 - SEMEGHINI SARICA                                   "              TACCON

45 - KAKA'                                                             "               FORTI

46 - NADIA                                                             "               BEDIN

47 - GESON                                                            "              MAZZONETTO

48 - VIKAGIU'S ATTILA                                       "               FURIATI

49 - CAMERATA                                                    "               TARGETTI

50 - APOLLO                                                          "               ESCHINI

51 - EROS DI PIANO DEL CONTE                    "               BRUNI

52 - KIOTO                                                              "               FRANCESCHINI

53 - GIOBBE                                                           "               BONOTTO

54 - ZIDAN                                                               "               TESTA

55 - LUCANIAE  ZENO                                         "                PIOPPI

56 - BONFANTE'S TALU'                                    "                NUNZIATA

57 - SILVER DELLA CAVIAGA                            "               PEZZOTTA E.

58 - LEON                                                                 "               ESCHINI

59 - ASIA                                                                   "               NARDONI

60 - STING                                                                "               TARGETTI

61 - RALF DEL SARGIADAE                                "               DOTTI

62 - VETERAN DELLA VECCHIA IRL.                "              NICOLETTI

63 - IRMA DI LORO PICENO                                  "              SCARPECCI

64 - ZAGO DELLE FURIE DEI BIAGIONI             "              NUNZIATA

65 - BRIO DEI DIPINTI                                              "              FORTI

66 - MET                                                                      "              PEZZOTTA E.

A questa sera se avrò notizie

23 Marzo 2010 - E' appena terminato il barrage per la gara d'Eccellenza ed il CACIT se lo è aggiudicato EROS DI LORO PICENO condotto da PEZZOTTA mentre la Riserva di CACIT è stata assegnata a PALAZIENSIS AMICO condotto da TESTA

Mi sono un po' lamentato per la mancanza di alcune importanti notizie, relative al Derby, ed eccomi a scusarmi con gli organizzatori in quanto l'elenco fornitomi e da me trascritto altro non era se non l'ordine cronologico dei turni, mentre invece esiste un catalogo molto dettagliato che mi premurerò di trascrivere nonappena mi verrà spedito.

24 Marzo 2010 - I giovani inglesi che hanno almeno un punto e che domattina si sottoporranno al turno di coppia - Devo chiedere scusa perchè l'elenco dei turni che ho pubblicato si riferisce alla 1^ batteria, mentre non ho ricevuto quello della 2^ batteria che pubblicherò appena possibile -

1^ batteria

ZIDAN - pt - TESTA

SCHON DEL CILENTO - si - JAZZETTA

DILA DEI DIPINTI -  pt - FORTI

SEMEGHINI UADI - pt - TACCON

2^ batteria

PONE' - pt - TRAINA

FARA - pt - OCCHI

PINO - si - LOMBARDI

KOLT - pt - MATTEI

HOLLIWOOD DEL SARGIADAE - pt - TRAINA

CLEO DELLA CERVARA - pt - GIRANDOLA

MOSE' - pt - COSOLO

IGOR - pt - GIRANDOLA

NON MI RISULTA CHE CI SIANO DEI RICHIAMI

25 Marzo 2010 - LA CLASSIFICA DEL DERBY 2010

1°ECC.CAC. DILA DEI DIPINTI - PT - cond.FORTI

2°ECC.1^ris.CAC. PINO - SI - cond.LOMBARDI

3°ECC.2^ris.CAC. CLEO DELLA CERVARA - PT - cond.GIRANDOLA

ECC. IGOR - PT - cond.GIRANDOLA

ECC. PONE' - PT - cond.TRAINA

ECC. HOLLIWOOD DEL SARGIADAE - PT - cond.TRAINA

M.B. SEMEGHINI UADI - PT - cond.TACCON

M.B. SCHON DEL CILENTO -  SI - cond.JAZZETTA

M.B. FARA - PT - cond.OCCHI

M.B. MOSE' - PT - cond.COSOLO

M.B. KOLT - PT - cond.MATTEI

« Son Düzenleme: 03 Haziran 2010, 18:26:23 Gönderen: Nusret KAYA »
Nusret KAYA
1968 DÜZCE
05357693054

Çevrimdışı Nusret KAYA

• Free Üye
  • *
    • www.avkopeklerim.com
« Yanıtla #63 : 03 Haziran 2010, 18:22:19 »
     Anıl kardeşim yanlış bilmiyorsam eğer 10 martta Yunanistan da başlayıp Sırbistan da devam edip İtalya da DERBY EUROPA olarak finale gidildi yarışmaların tamamı FCI  (Uluslarası Kinoloji Fedrasyonu)tarafından yürütüldü.selamlar...
Nusret KAYA
1968 DÜZCE
05357693054

Çevrimdışı İbrahim ÖZEL

• *
« Yanıtla #64 : 03 Haziran 2010, 23:03:11 »
Ustam paylaşım için teşekkürler
İbrahim ÖZEL 05304684000
[email protected] 1976 Bursa-Adana  

Çevrimdışı Nusret KAYA

• Free Üye
  • *
    • www.avkopeklerim.com
« Yanıtla #65 : 03 Haziran 2010, 23:51:19 »

1950 yılında F.C.I Tarafından ingiliz ırkları ilk avrupa kupası ile başlamıştır.kaynak club d'italia.son yapılan coppa europa grande sonuçları
    Erkeklerde MORGAN  Simenos Richard
    Dişilerde    GİLDA       Sitefano Girandola
          Tescilli kayıtlar bunu gösteriyor. 

FEDERAZIONE CINOLOGICA INTERNAZIONALE (F.C.I.)
Regolamento della Coppa Europa - grande cerca - cani da ferma Britannici

E’ stata creata nel 1950 da Francia, Belgio, Italia e Svizzera una prova Internazionale di Grande Cerca denominata “Coppa Europa Grande Cerca” per squadre rappresentanti i Paesi fondatori e per quanti aderiranno in seguito.
Questa competizione si svolge secondo le diposizioni generali contenute nel regolamento internazionale delle prove di lavoro per cani da ferma inglesi, secondo il regolamento Internazionale delle prove a Grande Cerca per cani da ferma inglesi e infine secondo le seguenti normative speciali:
Questa prova si terrà ogni anno, a turno, nei paesi designati dalla Commissione FCI cani da ferma inglesi.
Il Paese organizzatore dovrà comunicare, con lettera indirizzata al Presidente della Commissione, entro il 15 gennaio, la data proposta per la competizione.
Ogni paese partecipante si attiverà affinchè sia organizzata una prova di grande cerca alla vigilia della data fissata per la Coppa Europa.
Qualora un nuovo paese voglia aderire alla Coppa Europa, dovrà chiedere di essere ammesso, con lettera raccomandata al Presidente della Commissione FCI cani fa ferma inglesi prima della riunione.
L’ ammissione potrà essere concessa solo se il nuovo Paese accetta nella sua globalità il regolamento della Coppa Europa in vigore al momento della sua entrata; tale paese potrà partecipare solo dall’ anno seguente.
Il rifiuto di ammissione non dovrà essere motivato.
Qualora un paese non fondatore desideri organizzare la competizione, dovrà, l’ anno precedente, organizzare una prova di grande cerca sui terreni scelti.
Due Giudici dei paesi fondatori della Coppa dovranno far parte della Giuria e dovranno presentare al Presidente della Commissione una relazione sulla qualità dei terreni scelti e sullo svolgimento della competizione.

Nusret KAYA
1968 DÜZCE
05357693054

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• *
« Yanıtla #66 : 04 Haziran 2010, 00:56:11 »
demekki bu yarışmalar fcı onaylı yapılıyor,nusrettin yazdığına göre
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
KIF POİNTER IRK DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI
05308844198-05456215112

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : 04 Haziran 2010, 01:47:53 »
 ARKADAŞLAR BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMAMAK SÖZÜ BU KONUNUN
ALTINA YAKIŞIR KİM BU ÜLKEDE BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR SAYGILARIMLA HERKESE RASTGELE

Çevrimdışı İlhami KAYA

• Free Üye
  • *
  • İlhami KAYA 539 274 96 49
    • www.pointerduzce.com
« Yanıtla #68 : 04 Haziran 2010, 07:57:06 »
sevgili kadir abi bu cok deyerli ve engin bilgilerini biz türk pointer cileriyle paylaştıgın ve bilgilendirdiyin icin sana sonsuz teşekkürlerimi sunarım ve  sizlerden ilerleyen zamanlarda daha detaylı ve acıklayıcı deyişik bilgiler dogrultusunda bilgilenmek arzusuyla herşeyin gönlünce olması dileklerimle rasim beye selamlarımı iletirseniz cok memnun olurum
ABEL--
gif upload
İlhami KAYA1966-DÜZCE 0-539-274-96-49
DÜRÜST OLAN KAZANIR^www.pointerduzce.com

kadridemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #69 : 04 Haziran 2010, 18:26:50 »
       Nusret abinin son mesajını doğru sayarsak, ki; öle görünüyor,  burda şu andan itibaren konu son şeklini almıştır ...

ya bu yarışmalar fcı KURUMU tarafından mevzuatlarında yazdıkları TÜRKİYEDE de KIF tan istedikleri gibi omuz yüksekliğine uyan standart köpeklerle yapıldı...

ya da Kadir abinin dediği gibi alt sınırı 54-55 cm olan setter ve pointerler fcı ırk standartlarından en az aldıkları iyi notu ile fcı yın düzenlediği bu mera yarışmalarına katılabilmektedir...

selamlar

Cemal bey yukarıda yazdığınız yazıda kıf'ın istediği omuz ölçülerinde olan köpeklerle yapıldığını yazmışsınız ama resimle hiç te öyle söylemiyor,tek istisna  köpek sahiplerinin boy ölçüsünün  2 metreden yüksek olması lazım çünkü yarışmacıların diz seviyelerine bakarsanız köpekler kısa gibi duruyor.Aşağıdaki resmi incelemenizi öneriyorum her şeyi anlatıyor sanırım..
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2010, 18:29:22 Gönderen: Kadri DEMİR »

kadridemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #70 : 04 Haziran 2010, 19:03:22 »
Hoş bulduk Anıl,boy standartına sıkıştık kaldık ve buna çözüm bulacak kişi yada kurumlar acele etmelidir,tartışmalarla bir yere varılmayacağı kesin..
Anlatmak istediğim her şeyde olduğu gibi Ülkemize çifte standart uygulanıyor olmasıdır..Avrupa birliği yalanı gibi..

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• *
« Yanıtla #71 : 04 Haziran 2010, 19:10:07 »
Hoş bulduk Anıl,boy standartına sıkıştık kaldık ve buna çözüm bulacak kişi yada kurumlar acele etmelidir,tartışmalarla bir yere varılmayacağı kesin..
Anlatmak istediğim her şeyde olduğu gibi Ülkemize çifte standart uygulanıyor olmasıdır..Avrupa birliği yalanı gibi..

kadri hoş geldin sende tutunamadın girdin kıf muhabbetine ...
Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

kadridemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 04 Haziran 2010, 20:01:14 »
Ulvi ustam;Kesinlikle kıf ile ilgili bir takıntım yok,beslediğim köpeklerin beni tatmin etmesi bana yeter bir arayış yada ispat içinde değilim..
başkaları kabul etmeyecek diye köpek beslemiyorum benim kişisel tercihim budur..Daha iyisini bulduğum zaman onu tercih ederim ustam..Zevk için avlanıyoruz eğer zevk almazsak avlanmayız olur biter..

kadridemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : 04 Haziran 2010, 22:45:16 »
Sevgili Cemal;Örfümüzde bir kelam vardır'' Bir kahvenin 40 yıllık hatırı olması gibi'' 1970 yılında içilen kahvelerin hükmü kalmamıştır,afaki olarak konuşmak yanlış olur FCI'ın resmi sitesinde standartlar aynı senin paylaştığın gibidir,
GEÇERLİ STANDARTIN YAYINLANMA TARİHİ : 24.06.1987.dir.
Fakat FCI kurucusu ve üye ülkelerin uyguladığı  standartlar farklıdır.hatta bu standartlar ingilizce bile değildir fransızca olarak paylaşılmıştır çünkü bahse konu ingiliz ırklarının tescilli kendisine ait olan ingiltere FCI üyesi değildir...
Bizler havanda su dövmekle bir yere varamayız,kuru gürültüden öte gitmemiz de söz konusu değildir..Kıf av köpeği federasyonu olmadığını her platformda söylüyor bizim ırklarımıza sahip çıksın yeter..
Kangal köpeği ve Akbaş ırkı ve hatta arabacı palilerinin tescili bile bir başarıdır..Sonuç olarak aynaya bakma vakti gelmiştir,aynaya bakınca ne gördüğümüzdür,önemli olan ise bu gün atılacak adımlardır..

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• *
« Yanıtla #74 : 17 Temmuz 2010, 01:50:42 »
kadri bey kıf sadece av köpeklerinin değil diğer ırklarında federasyonudur av köpeklerini dışlanmış gibi göstermek abesle iştiğal olur,tabbiki kendi ırklarımızada sahip çıkılacak ama av köpekleride kıf ın içinde ençok olan köpeklerdir,bunuda dikkate almalıyız.
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
KIF POİNTER IRK DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI
05308844198-05456215112