Gönderen Konu: YİNE YABAN TV YİNE BİR OLAY,,,,,,  (Okunma sayısı 2593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
YİNE YABAN TV YİNE BİR OLAY,,,,,,
« : 18 Ekim 2013, 11:54:46 »
http://www.yabantv.com/haber/15270-olmaz-olsun-boyle-avcilik

YUKARDAKİ LİNK KONUNUN LİNKİDİR.. KONU AŞŞAĞIDA..

Olmaz Olsun Böyle Avcılık
Yürekleri yandı.Bayramları zehir oldu.Avlanırken kuzeninin ölümüne neden oldu.Bu çocuğun eline tüfeği kim verdi?

Olmaz Olsun Böyle Avcılık
KONYA’da avlanmaya çıkan 14 yaşındaki Ş.B.’nin taşıdığı av tüfeğinin yere düşüp ateş alması sonucu göğsünden yaralanan 17 yaşındaki amcasının oğlu Ömerhan B. hayatını kaybetti

Olay, bugün saat 09.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi’ne Yükselen Köyü yakınlarındaki dağlık alanda meydana geldi. Ş.B. ve kuzeni Ömerhan B., yanlarına birer av tüfeği alıp, tavşan avlamak için dağlık alana gitti.

Ş.B.’nin taşıdığı iki tüfekten birinin yere düşüp ateş alması sonucu yanında bulunan Ömerhan B., göğsünden yaralanarak, kanlar içinde yere yığıldı. Olayın şokuyla tüfeklerin ikisini yanına alıp dere yatağına bıraktıktan sonra yaklaşık 1 kilometre ilerideki yerleşim yerine giden Ş.B., evlerden birisinin kapısını çalıp yardım istedi.

Ömerhan B., çağrılan 112 Acil Servise bağlı sağlık görevlilerinin müdahalesine rağmen öldü.

Ş.B. de polis tarafından gözaltına alındı. Acı haberi alıp olay yerine gelen yakınları Ömerhan B.’nin cesedi başında sinir krizi geçirdi. Ceset, Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan inceleme ardından güçlükle dağlık alandan indirilerek Konya Numune Hastanesi Morgu’na götürüldü.

Polis,14 yaşındaki çocuğun  yaşının avlanmaya  uygun olmadığı halde  eline tüfeği kimin verdiğini araştırılıyor.

« Son Düzenleme: 18 Ekim 2013, 12:23:54 Gönderen: Musa KARAKUŞÇU »

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
Ynt: YİNE YABAN TV YİNE BİR OLAY,,,,,,
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2013, 12:17:15 »
haber dün geldi,,, öncelikle küçük kardeşimize allah c.c dan rahmet mağfiret geride kalanlara da baş sağlığı dileriz...

haber gelmesine geldi de, yine yaban yapacağını yaptı,,, bu nasıl başlık... birde not düşmüşler bunun eline tüfeği kim verdi diye....

sağ olsun lar anca kötüleyip saçma sapan başlıklar atmayı biliyorlar,,,ayyuka çıkardıkları avcılığın gerçekten sorumlu vede bilinç isteyen bir uğraş olduğunu bilmiyorlar mıydı sayın yaban tv ciler...

gönderilen videolardan etkinliklerde para istemeyi biliyorlar evet para istemekte haklılar haklılarda avcılığın bilinçlendirilmesi için kaç tane program yapmışlar 5 dakka da bir reklam veriyorlar da kamu spotu tarzında yahut sosyal msj adı ne olursa olsun neden bilinçlendirici bir etkinlik yapmıyorlar,,,

sistemin bütün ayarları ile oynayanlar bunlar bu gün değişen avcılık uğraşında ve sektörde hiç azımsanmayacak bir etkisi olan yaban tv nin bilinçli ve sürdürülebilir bir misyon izlediğini tekrarlayıp duran bu kanal bilinç sizlik sonucu gerçekleşen bu üzücü olayda hiçmi ama hiçmi pay sahibi değil,,,

bence pay sahibidir gerçek manada olmasa dahi söylediği gibi bir misyon ve vizyondan doğan gereklerin samimiyetle yerine getirlimediği görülüyor,,,eğer vizyon ve misyonunda samimi olsa idi büyükleri uyaran küçükleri uyaran tüfek üreticilerine evraksız tüfek satmayın diyen bilinçlendirici bir ses ve seda duymamız lazımdı,, ha söylediler mi bunları evet söylediler ve dile getirliler av programları arsında şurda burda bir iki laf ile geçinip gittiler... bohçacılık kötüdür yapmayın dediler....
asıldırlarmı bu konuya yok,,,,

eğe yaban tv gerçekten misyonuna vizyonunu sağdık bir tv ise ben beklerim ki bundan sonra en azından bir program yaparak bu konuya geri kadar asılsın,,evraksız silah satışı yapan ları alanları bunlara o silahları verenlesi vsvsvs... hepsini ele alacak bir program yapsın yapsın da o zaman desin ""olmaz olsun böyle avcılık """diye...

kültürümüzü yozlaştıran programlar yapacağına bunlarda yer versin,,,
suçu sadece bir kişiye yüklemek en hafif tabiri ile bencilliktir,,,düşünsel olarak bencil olmaktır yani...
o cocuk av tukusu sahibi bir çocuktu ve kim bile bilir bu ülkeninde bir gerceği olan avcılık siteminde belkide ileride cok büyük işlere imza tacaktı,,,,

BURADA SUÇ HEPİMİZİN.... HEPİMİZİN ASLEN OLMASA DA HATASI VE KABAhATİ VAR,,,,birilerini suçlamak gayet kolay ve cok konforlu gelebilir bu basit olan dır kolay olandır ve düşük ve kalitesiz olandır bu davranış....
asıl olan iyileştirme samimiyet ve gerçekcilik empati kendini sınamak ve muhakeme etmek tir,,,

yaban tv bu başlığıyla ve anlatıp yazdıklarıyla bence aslında türkiye ye gereken gercek kanalın bu olmaması kanaatini doğurdu,,,
olayı cok basit ve yüzeysel ele aldı bu yazıyı okuyan olursa da eminim bir sürü bahane si olacakatır,,,
bahanesi cok olanın icraatı da az olur...

nedemişler..

İĞNEYİ BAŞKASINA CUVALDIZI KENDİMİZE BATIRALIM...

HERKEZE KASASIZ BELASIZ GÜZEL AVLAR DİLER,,herkesinde sorumluluklarını  olduğunu önce kendime sonrada arkadaşlarıma hatırlatır iyi bayramlar dilerim...
hepimiz için üzücü bu olayın akabinde;

bu avcı adayı kardeşimiz camianın bir kücük üyesi idi tekrardan allah c.c rahmet eylesin der yakınlarına başsağlığı dilerim,,,

« Son Düzenleme: 18 Ekim 2013, 12:26:06 Gönderen: Musa KARAKUŞÇU »

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2013, 13:29:00 »
Konunun isminin YABAN TV ile ne alakası anlayamadım.
Konu av haberleri bölümüne taşınmıştır.
Lütfen konu başlığını değiştiriniz
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2013, 14:50:50 »
Bir zamanlar bu kazanın bir benzeri bizim burada da yaşandı beni bilir kişi olarak mahkemeye çağırdılar.Kazayı yapan çocukların yaşları aynen böyle küçüktü.Mahkemede tıpkı sizin dediğiniz gibi bu çocuklar bu tüfekleri veren asıl suçludur deyince ...Hakim bu iş sizin dediğiniz gibi değil bizi işin orası değil kazanın nasıl olduğu ilgilendirir dedi ve kazanın oluş şekline göre bu kaza olabilirmi dedi ve ben de sadece üzrime vazife olan kısmı öğrenmiş oldum..İşte mesele bu ancak yapacak bir şey yok

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2013, 23:03:17 »
özhan bey yukarda yazdığım haberin başlığını atan yaban tv dir..... 2. iletim ise konunun acıklaması dır...

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2013, 10:21:28 »
 vahim bir kaza haberi dün gazetede okumuştum akşam eve gidip ilk yaptığım iş tüfek dolabının yüksekte olan kilidini kontrol etmek oldu. cenabı allah herkesi böylesi kazadan korusun , neticede av veya korunma amaçlı hepimizin bir veya birkaç tüfeği var orta yerdeki tüfekler için arkadaşlarımız tedbir önlemlerini acilen almalıdır, sonucunu allah kimseye yaşatmayı nasib etmesin , ihmalin sonucu ortada ,  acılı aileye allah sabır versin.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2013, 11:41:44 »
Anlayamıyorum arkadaş; biri 14 diğeri 17 yaşındaki çocuklar ebeveynlerinin haberli veya habersiz bir şekilde tüfekleri aldıkları gibi ava çıkıyor ve bu üzücü olay meydana geliyor. Nasıl başlık atılması gerekiyor acaba..! Bu olayın sorumlusu YABAN TV midir şimdi? Lütfen eleştiri yaparken herkes elini vicdanına koysun. Siz Yaban Tv nin başlığını eleştireceğinize kendi başlığınıza bir bakın '' YİNE YABAN TV YİNE BİR OLAY '' ... Asıl bu nasıl bir başlık...

Adamlar bu üzücü olay karşısında veryansın ederek sitelerinde bu haberi paylaşıyorlar ki inşallah bu haberi herkes okurda başka kimsenin çocuğuna benzer olay gelmesin diye ama ne hikmetse suçlanan kanal oluyor.

BEN DE YAZIYORUM '' KOYAYIM BÖYLE AVCILIK ANLAYIŞINA, BU KADAR KÖRPE ÇOCUKLARIN ELİNE SİLAH VERENLERE, VERDİRENLERE ...'' HADİ BAKALIM...
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2013, 22:33:17 »
konu üzücü bir olay, evet üzücü bir olayda ""böyle avcılık olmaz olsun diyeceğine"" yaban tv den çok daha farklı bir  tutum beklenirdi demek istedim,,,, yaptığı başlık ve konuyu ele alışı cok sıradan ve tek düze bir yazı,,,

evet yaban tv sürdürüle bilir vir avcılık dan ve avcılıkla ilgili misyon ve vizyonundan bahsederken bu tarz avam tabakaya ait bir uslupla konuyu ele alması yabanı kendisi ile çeliştiriyor,,,demek istedim... ve yaban tiv nin olayıda budur,,,,

bilinçlendirmeye yönelik ele avuca gelir hiçbir aktivitesi olmayan yaban tv... birazda bunlara yüklenilmesi ve kendisi ile çelişmekten vazgeçmelidir,,,

yaban tv gerçekleri görebilnelerin gözünde sıradan bir ticari kanal vede avcıları para geritirecek bir meta olarak gören bir kurluştur,,,, ve bunu her fırsatta ortaya koyuyor bizde bunu görmelerini sağlıyoruz,,,

bu işler lanet okumayla olmaz olsunlarla koyarım diyenlerle bir santim ileriye gidemez,,, bunları yapanlar sadece kendileri tatmin eder kalitelerini sergiler aslında ne olduklarını ortaya koyarlar.....

bu ülkede bakanlık yakaladığı avcıdan aldığı verfiye bakarsa
tüfek satıcıları sattığı tüfeğe bakarsa
yaban tv elde ettiği gelire bakarsa
bizde bu olaylara duyarsız kalırsak ki hep böyle oldu bu işler düzelmez,,,,

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 19 Ekim 2013, 23:40:03 »
Allah sabır versin..
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l