Gönderen Konu: Yıldız süperpoze  (Okunma sayısı 5408 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Metehan ÇAMDERE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yıldız süperpoze
« : 07 Ekim 2015, 15:06:14 »
Yıldız süperpoze almayı düşünüyorum keklik tavşan çulluk agırlıklı avlanıyorum yıldız süperpozelerin çelgin bıraktıgını duydum sizlere danışmak istedim kullanan arkadaslar böyle bir sorun yasıyorlar mı yardımcı olurlarsa sevinirim teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk
1995

manisa

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yıldız süperpoze
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2015, 15:38:10 »
Metehan Kardeşim ;

Daha Öncede forumda bir kaç arkadaşa yorum yazdım yıldız süperpoze ile ilgili sanada yardımcı olayım. Avlanan avın çelgin gitmesi genelde fişekten dolayı oluyor. Tüfeğine uygun fişeği bulduğun takdirde böyle bi sorunla karşılaşmassın. Bende yıldız spz m kullanıyorum çok memnunum. Tüfeğin iç çapı dar olduğu için kalın saçmayı sevmiyor. 5-6 numara yukarısı ve 32 gr üstü kullanmanı tavsiye etmem. Bolu ili mudurnu ilçesinde yaşıyorum rakım olarak 1000 metrenin üzerinde buna bağlı olarak kış avlarında tavşanda soğuk olduğu için rc s4 special 33 gr kullanıyorum. Bıldırcın ve Üveyik avlarında 28 gr-30 gr  meca 9 numara bior tapa kullandım. Sonuçlar çok iyi idi. Manisada hava sıcaklığı nasıldır bilmiyorum. 20 derecenin altına düşmüyorsa şayet 30 gr dan fazla atma gerek kalmaz. Domuz avınada gidiyorum ondada 28 gr meca rifled slug veya rc nin kurşunlarını kullanıyorum bu iki kurşundanda çok iyi verim aldım. Keklik ve çulluk avına henüz gitmedim. Sezon açıldığında kullandığım fişekleri yazarım.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2015, 15:43:42 Gönderen: Feyyaz ÇETİN »
1983 Mudurnu/BOLU

The following users thanked this post: İdris MOĞOL

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2015, 16:03:32 »
Metehan Kardeşim ;

Daha Öncede forumda bir kaç arkadaşa yorum yazdım yıldız süperpoze ile ilgili sanada yardımcı olayım. Avlanan avın çelgin gitmesi genelde fişekten dolayı oluyor. Tüfeğine uygun fişeği bulduğun takdirde böyle bi sorunla karşılaşmassın. Bende yıldız spz m kullanıyorum çok memnunum. Tüfeğin iç çapı dar olduğu için kalın saçmayı sevmiyor. 5-6 numara yukarısı ve 32 gr üstü kullanmanı tavsiye etmem. Bolu ili mudurnu ilçesinde yaşıyorum rakım olarak 1000 metrenin üzerinde buna bağlı olarak kış avlarında tavşanda soğuk olduğu için rc s4 special 33 gr kullanıyorum. Bıldırcın ve Üveyik avlarında 28 gr-30 gr  meca 9 numara bior tapa kullandım. Sonuçlar çok iyi idi. Manisada hava sıcaklığı nasıldır bilmiyorum. 20 derecenin altına düşmüyorsa şayet 30 gr dan fazla atma gerek kalmaz. Domuz avınada gidiyorum ondada 28 gr meca rifled slug veya rc nin kurşunlarını kullanıyorum bu iki kurşundanda çok iyi verim aldım. Keklik ve çulluk avına henüz gitmedim. Sezon açıldığında kullandığım fişekleri yazarım.

feyyaz bey konuya açıklık getirmiş kesinlikle tüfeğin sevdiği fişeği test edip bulacaksın ondan sonra rahatına bakacaksın ..... selamlar
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Mustafa KESGİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2015, 16:10:16 »
Bende spzm modeli var gayet iyi .hafif oluşu avantaj ağır gramaj atmana gerek yok birde arkadaşların dediği gibi  ince saçma iyi gider
1965
MUĞLA

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2015, 16:46:47 »
Yıldız silahın bütün ürünlerinde aynı namlu iç çapı ve kalite vardır. Hatta en meşhur özelliği namlusu dur. Benim kanat kırığı hariç hiç çelgin kestigim avi pek nadirdir. Poze ve çifte nin Fişeği ni buldun mu avin tadından yenmez. Poze alacaksın halil Kara beyle iletisime geç kendi ölçülerine uygun dipcik yaptir. O zaman tüfeği ne aşık olursun.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2015, 19:09:33 »
al bitane çift namlu Yıldız bak keyfine
hafifliğiyle tam bir gezer avcı tüfeği. ben öyle yaptım bi 61 namlu bi 71 namlu tamamdır

• Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2015, 22:32:22 »
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Metehan ÇAMDERE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 08 Ekim 2015, 00:00:31 »
Herkeze selamlar teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için hüseyin bey ikinci el düşünmüyorum sizede ayrıca teşekkür ederim

Sent from my iPhone using Tapatalk
1995

manisa

Çevrimdışı Mustafa SAYAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2015, 10:45:49 »
Hafifliginden dolayi bende Yildiz superpoze almayi dusunuyorum…

Mustafa SAYAR
1981 Aliağa/İZMİR