Gönderen Konu: D DRAHTHAAR IŞIK, ÇİL KEKLİKLERE FERMA VE CANLI APORTU,, 25 11 2015  (Okunma sayısı 2437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

25 Kasım Çarşamba günü D.Drahthaar av köpeğim Işık ile Ankara meralarında dolaştık. Sürülmüş iki tarlanın ortasındaki sınır çizgisinde güzel bir ferma yaptı, taş gibi kaldı. Ferma verdiği yere bakıyorum seyrek bir ot biyotopu var ama bir şey görünmüyor, bir hamle yapıp tekrar fermaya çakıldı ve derken iki pısmış çil keklik fırladı havaya, birini yaraladım ve yine Işığın güzel bir aportunda yaralı kekliğimizi alıp getirdi ve önümüze bıraktı, köpeğim Işığın her zamanki nezaketiyle çil kekliğimiz canlı olarak elde edilmiş oldu.    Yukarıdaki linkden izleyebilirsiniz. İyi seyirler.
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2015, 18:00:06 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
1958-Ankara

The following users thanked this post: Hasan BOZKURT, Gökhan AKDOĞAN, Yasin ŞAHİN 06

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Abi iki köpeğinide beğenerek izliyorum. Işık'ta Anka'da kanları itibariyle çok güzel köpekler. Bu arada şecereli drahthaar yavru almak isteyenler Anka'dan edinmesini tavsiye ederim çünkü HZP sınavlarını geçmiş ve faal olarak avlanan bir köpeğin yavrusu bulunmaz fırsat diye düşünüyorum. Abi avın kanlı olsun. Fethiyeden selamlar.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
    GÖKHANCIM MERHABA. TEŞEKKÜR EDERİM GÜZEL DÜŞÜNCELERİN İÇİN, MÜMKÜN OLDUĞUNCA AV GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUM KÖPEKLERİME MAAŞALLAH ONLARDA YÜZÜMÜ KARA ÇIKARMIYORLAR, YETERKİ GİRDİKLERİ MERADA AV OLSUN, BULMADAN İÇLERİ RAHAT OLMUYOR. SELAM VE SEVGİLERİMLE.
1958-Ankara

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
Açık merada sabırlı bir ferma olmuş.Rastgele usta.
1982 Konya

The following users thanked this post: Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Açık merada sabırlı bir ferma olmuş.Rastgele usta.
   TEŞEKKÜR EDERİM HASAN KARDEŞİM D.D. IŞIK ÇOK USTA BİR AVCI KÖPEĞİM, HERZAMAN AVDA HAKKINI VERİR, FERMADA SABRINI BELİRTMEK İÇİN YAŞADIĞIM CANLI BİR ÖRNEĞİ PAYLAŞAYIM, HAVANIN KARARMASINA 1 SAAT VAR ARABAYA DÖNDÜK ARKADAŞI BEKLİYORUZ, DİĞER KÖPEĞİM ANKA VE IŞIK ETRAFDA DOLAŞIRKEN KOKUYA GİRDİLER DERKEN TEPEYİ AŞTILAR BİZDE ARKALARINDAN GİTMEDİK, YARIM SAAT SONRA ANKA TEK BAŞINA DÖNDÜ YANIMIZA AMA HEYECANLI BİŞEYLER SÖYLEMEYE, İMA ETMEYE VE KENDİSİYLE GELMEMİZİ İMA EDEN HAREKETLER YAPIYOR, NEYSE ACABA IŞIĞAMI BİŞEY OLDU DEDİK BUSEFER BİZ TELAŞLANDIK, ANKAYI TAKİP ETTİK SIRKI AŞTIKKİ HAVA KARARMAK ÜZERE, IŞIK TAŞ GİBİ FERMADA BEKLİYOR, BİZİ GÖRÜNCE SEVİNÇTEN KUYRUĞUNU SALLADI, BAS KIZIM DEDİK KEKLİK FIRLADI, ARKADAŞIM ATTI VE IŞIK APORT ETTİ. AV HAREKET ETMEDİĞİ SÜRECE IŞIK FERMASINI KESİNLİKLE BOZMAZ, ÇOK SABIRLI VE SAKİN BİR KÖPEKTİR GERÇEKTEN, TEKRAR TEŞEKKÜRLER. SELAMLAR.
1958-Ankara

Çevrimdışı Kenan TEKİN

• Müdavim Üyemiz
Drahthaarlar çok güzel çalışmış ders niteliğinde bir video olmuş .

Maşallah avınız daim olsun

Nevşehirden selamlar
Kenan TEKİN
1985 KONYA\EREĞLİ
NEVŞEHİR

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
  Maşallah Işık çok güzel, avı bol ömrü uzun olsun.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
    Teşekkürler Ahmet bey ve Kenan kardeşim. Ben Drahthaarlarımdan çok memnunum, ikiside mükemmel avcı, yeterki merada av olsun, bulmamaları mümkün değil. Sizlerede sağlıklı, güzel av günleri diliyorum.
1958-Ankara

The following users thanked this post: Kenan TEKİN