Gönderen Konu: Karatavuk ve Av köpekleri  (Okunma sayısı 14456 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gürol BAKIR

• *
Ynt: Karatavuk ve Av köpekleri
« Yanıtla #25 : 21 Ocak 2011, 13:16:06 »
kara tavukavı trapçılıktan dahada iyi ve serin kanlı tüfek atmayı sağlıyor oyüzden sezon kapanacağına yakın arada bir giderim..... üstüne basa basa söylüyorum asla asla  köpek götürmem  köpek götürenede kızarım bazen bizde bazılarınla polemik yaşıyoruz. adam diyorki karatavuğada ferma verse ne olur? sen okadarlık avcı isen biz neyapalım ;) çünkü onlar kelikavında yaz günü pinar çalısına basmış fermayı seninde heyacandan elin ayağın titremeye başlamış belkide sezonun ilk kekliğini vuracaksın ağzın dilin kurumuş güzelde yer tutmuşsun,birazdan kınalının o muhteşem kanat sesini duyacaksın ve komutu veriyorsun BASSOĞLUM veee      cak cak cak ha s.......ir ordan o  halinizi bir düşünsenize allah düşmanımın başına vermesin, sonra az ileride köpek yine fermada , ne cok karatavuk gelmişdiye düşünürken bu sefer sıkı çalımının dışında yine bas diye komutu veriyorsun o muhteşem ses haaaaar keklik gitti sanada kanat salladı karatavuk yüzünden gitti güzelim keklik varın o avcının halini siz düşünün
Gürol BAKIR
1970 izmir

Çevrimdışı Mustafa ÇİL 43

• Çobanoğlu 43
  • *
  • pointerin başkenti EMET
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #26 : 23 Ocak 2011, 03:51:49 »
  selam ve saygılar dostlar
Güzel bir konu,,ama bir okadarda trejı komik bir vaka,,fermalı av köpeklerinin yaptığı av avlara ve avlanılan kuşlara bir bakınız,,keklik çulluk,bıldırcın,,sülün,vs. ama geneli yerde yemleyen kolay kolay ben pek rastlamadım ama,,,ağaca konmayan türlerdendir.
  Memleketin neresine giderseniz gidiniz,,karatavuklar fermalı av köpeklerinin tam bir baş belasıdır.
  Tabiri caizse avın içine ederler,,mükemmel bir ferma,metrelerce yürüme ,,ama sonuç kalkan kuş bir karatavuk,,ne kadar kızarsınız fermalı bir av köpeği bakan bir avcı olarak...
   He dersenizki merada fazlaca keklik veya bıldırcın her ne avlamakta iseniz,,fazlaca yokk,,akşamlar oluyor,,,ama hala bir keklik kanadına rastlayamadık,,işte ozaman usta da olsa bazen köpekler kendilerini oyuna verebilirler,,av olarak saymasakta köpekler kendi egolarını tatmin yoluna giderek fermalama yaparak sizi heycanlandırabilirler..
   ama fermalı av köpeği beşleyen,,eğiten ve üreten biri olarak,,pekde hoşlanmam doğrusu

selamlar

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 23 Ocak 2011, 09:13:17 »
sevgil arkadaşlarım allah aşkına siz bu kara tavuğu ne zaman avlıyorsunuz.yazın bıldırçın avınadmı yoksa keklik sezon açılışındamı.benim bildiğim karatavuk keklik sezonu kapanışından sonra ocak ayı içerisinde havaların soğuması ile avlanır.yazın bıldırçın avında avlanılmaz.havalar soğuyunca bembeyaz yağ olur ve yağlanıncada öyle bir lezzetli olurki anlatamam.doğrusu ben keklik sezonu kapandıktan sonra çulluğun az olması nedeniyle arasıra karatavuğa giderim.ve köpeğimi de götürürüm.zaten köpekli ava alışan avcı köpeksiz dağa ava çıkmaz.şunuda unutmayınki avı çözmüş köpek ava göre hareket eder.ben kırda avlandığım için karatavuk göremiyorum keklik avında.sıkıntılı yönü vardır elbette oda çulluk avında ormanda dolaşırken olur diye düşünüyorum.üstelik ben hangi va gidiyorsam o ava tüfek atarım.keklikteysem kekliğe,bıldırçındaysam bıldırçına.sadece tahtalı avında ve çulluk avında tüfek atarım karatavuğa.onun için benim için bir sıkıntı olmadı şu ana kadar.

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #28 : 29 Mart 2011, 19:49:15 »
Köpeğimin önünde karatavuğa atmam, yanımda ava gelenide atma diye tebbihlerim.
Tüfek atanı terslerim ve bir daha yanıma almam.
Kesin ve katti kuralımdır.!
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Ercüment YÜKSEKÇINAR

• Ercüment YÜKSEKÇINAR
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 26 Nisan 2011, 19:32:42 »
köpeğimin önünde karatavuğa atmam,atanı birdaha yanıma almam.kesin ve katı kuraldır,geçmişte papazolduğumuz sadece kulüpte görüştüğümüz arkadaşlarımız mevcuttur. ;)

sonuna kadar katılıyorum....
Ercüment YÜKSEKÇINAR
A Rh -  1973   ISPARTA
0 544 544 35 32

ISPARTA AVCILIK ATICILIK İHTİSAS DERNEĞİ BAŞKANI

Çevrimdışı Sinan ACARTÜRK

• *
« Yanıtla #30 : 29 Nisan 2011, 11:17:31 »
ben hiç tavsiye etmem yoksa sonra bol bol karatavuk avı yapar zorda unutur
Sinan ACARTÜRK
1982 manisa alaşehir tel:05468209329

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• *
« Yanıtla #31 : 29 Nisan 2011, 11:50:36 »
Acemi köpek karatavuk fermalar veya kovalar ..yada karatavuk avlayan avcının köpeğide fermalar

Benim köpeklerim yavru iken hariç şu anda ferma veya kovalayanı  hiç görmedim..
Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 29 Nisan 2011, 13:02:07 »
Karatavuk bence köpekle yapılacak bir av değildir. Dayanamayıpta fermasında bi karatavuk vurdunmu yandın sonra. Eğer pıperın varsa akşama kadar susmaz artık. Biz köpek yetiştirirken en dikkat ettiğimiz hususlardan biri budur. Bizim buralarda kimse karatavuğa köpek önünde tüfek atmaz. İllede avlıyacam diyosan, köpekleri kapatacaksın bagaja öyle avlayacaksın.
Tabii karatavuğa büyük bir av gözüyle bakan varsa o başka. Ama yine diyorum karatavuk avında köpek olsa ne olur, olmasa ne....
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869