Gönderen Konu: Tescil ettim onayladım  (Okunma sayısı 8918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
Tescil ettim onayladım
« : 13 Eylül 2011, 09:51:13 »
Gecen sene sezonun son av gününün aksamında daha önce pointer ferma sitesinden ulaşmaya calıştıgım kişi (mustafa çil) aramış kendisiyle uzun uzun telefonda konuşmuştuk aradan bir kaç gün geçmiş ve ben yavru pointer almak istemiştim omu bumu derken en sonunda kendisi seçimi ona bırakmamı rengın kandan sonra geldigini sölemiş bende kabul etmiştim geçen zamanda yavrular dünyaya gelmiş ve mustafa abim bana seçimini yapmıştı
Zaman zaman eşinden cok arayarak sık bogaz etsemde kanım kaynıyor meraktan çatlayacak oluyordum
hep söledi acele etme  zamanı var acele etme diye
arada bir kaç resim bir kaç video artık yetmiyordu
malum sezon acılmış avcı kardeşlerim sırayla bıldırcın resimlerini arka arkaya yüklüyorlardı
sonunda zaman geldi çattı mustafa abi artık tamam dedi
bu seferde araya giren ramazan bayramı vesile si ile otobüslerde yer sıkıntısı vardı malum normalde bile otobüsle yollanan hayvanın sıkıntısını bi çogunuz yaşamıştır
ama saolun mustafa abi kütahyadan yola cıktı yolda (ersin kasap)kardeşimide alarak arabasının contası yanmasına ragmen bana lourayı teslim etti loura nın baba fox anne loura dır annenin anneside loura adıyla anılır ki bizde gelenegi bozmadan devam ettik herşeye ragmen bir kişi daha varki onunda adını anmadan gecemiycem hüseyin kirli abi en kısa zamanda bal kaymak getircem sanada
bütün bu anlattıklarım aslında 6 ayın hikayesidir ama ben3_5 satıra sıgdırmaya çalıştım
saol mustafa abi sayende köpegin araç oldugunu önce insan degerinin cok oldugunu hala bazı seylerin paradan degerli olugunu hatırlattın
son olarakdiyorumki ben tescil ettim onayladım iyiki sizin gb insanlarla karşılaştım
BABA FOX

ANNE LOURA

IMG]http://i56.tinypic.com/ipr4fq.jpg[/IMG]

VE LOURA

IMG]http://i52.tinypic.com/nvo45t.jpg[/IMG]

IMG]http://i52.tinypic.com/j7ennl.jpg[/IMG]

IMG]http://i51.tinypic.com/2cgh1r9.jpg[/IMG]

Onur ÇAVDAR
1976 istanbul-ümraniye

Çevrimdışı İbrahim ÖZEL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Tescil ettim onayladım
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2011, 10:56:21 »
Lorada fox ta birebir gördüğüm harika köpekler.
Yavrun hayırlı olsun kardeşim...
İbrahim ÖZEL 05304684000
[email protected] 1976 Bursa-Adana  

Çevrimdışı Taner KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2011, 11:40:15 »
mustafa abi gercekten adam gıbı adam dır kım ararsa arasın elınden geldıgınce yardım eder
ıyıkı varsın mustafa ÇİL
Taner KARA a+
1980 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Mustafa ÇİL 43

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
  • pointerin başkenti EMET
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2011, 23:35:02 »
TEŞEKKÜRLER DOSTLAR....BAK ONURA SADECE BİR KAÇ AVCI ARKADAŞ DEMİŞKİ HAYIRLI OLSUN...
   GERİSİ BOŞ DEMEKKİ HALA CAMİADA KENDİSİNİ AVCI OLDUĞUNU UNUTMAYAN İNSANLARDA VAR..
 BU CAMİAYA NE VERRSEN VER.....ÇOK HIZLI BİŞEKİLDE HER KÖPEK ÜRETENİ HER ELİNDE OLTA ÇOMAĞI BULUNANI HER  İTALYANCA BİŞİLER SYLEYENİ VE YAZANI HER NE HKMETSE KÖPEKÇİ OLARAK TANIRLAR..
     TEYBLERLE BILDIRCIN TOPLAYIP ,,,KUŞLUKLARA TAKARAK ,,KÖPEK İLEDE RESİM ÇEKEREK BU İŞLER OLMAZ OLMUYTOR..
   KÖPEKLE BULACAKSIN BİR TANE FERMAYLA VURACAKSIN BİR TANE....KÖPEKDE SENDE BU MERADA NE İŞ YAPTIĞINIZI ANLAYACAKSINIZ...YOKSA HER YER KÖPEKÇİ HER YER ÜRETİCİ...
    BENİMDE ÇOK ANLAŞAMADIĞIM DOSTLAR OLDU,,HAKKIMDA YAZANLAR ÇİZENLER OLDU... AMA HİÇ BİR ZAMAN KENDİ İNSANLIĞIMDAN ÖDÜN VERMEDİM VERMEMDE.

BRAKMIŞTIM GERİ DÖNDÜM...UYUYORDUM UYANDIRILDIM....BU GÜNDEN SONRA KUSURA BAKMASIN KMSE YAZACAĞI VARSA OKUYACAĞIDA VAR....YA İNSANLAR BU CAMİANIN KADRİNİ KIYMETİNİ EMEK VERENİNİ BİLECEK,,VEYA SADECE SUSACAK...GEREKENE CEVAP VERİLİR GEREKMEYEN TAKILMAZ BİLE...
    BEN FARKLI İSİMLER BİLMEDİM YABANCI İSİMLER LE PEK OYNAYAMADIM..ONUN İÇİNDİRKİ YAVRU VERRKEN VEYA AÇIKÇASI SATARKEN BİLE ADAMINA GRE DEĞİL AVCILIĞINA GRE KÖPEK VERMEYE ÇALIŞTIM...
      BAZEN ARADAN SIZANLAR OLMUŞ,,,POİNTERCİLİĞİ BRAKINIZ FERMALI KÖPEK NEDİR BİLMEZKEN,,,BİZİMLE MUHATAB OLMUŞLAR,KEŞKE OLMASALARDIDA HERKES AĞIRLIĞINI BİLSEYDİ..BU CAMİANIN GEREKSİZ TARTIŞMA VE GEREKSİZ KİŞİLERE İHTİYACI ZATEN YOK OLMAZDA..GEREKİRSE TEKRAR KABUUZA ÇEKİLRİZ,,NEDENMİ ,,MİLLET BU ÜRETİM VE EĞİTİM İŞİNDEN HEVESİNİ İYCE BİR ALSIN DYE,,OKADAR ÇOK BU İŞE BAŞLAYAN OLDUKİ,,,BİR OKADARDA BIRAKAN,,,NEYSE LAFI UZATMAYA VE BAŞLIĞI FARKLI OLAN BU SAYFAYI GEREKSİZ YAZMLARLA DOLDURMAYADA GEREK YOK..

ONUR DOSTUM SENİ YAKINEN TANIDIM,,LORA SANA VE BANA DİĞER KÖPEKLERİMDE OLDUĞU GİBİ AVCI İLE ARAMDA SADECE BİR DOSTLUK KÖPERÜSÜDÜR.
  AMA O MASADA YALOVADA ERSİN KASAP VE BANA ANLATTIKLARINI BU CAMİAYA ANLATMANI İSDERDİ,M DOĞRUSU..
   SELAM VE SAYGILAR TÜM CAMİAYA
   RASTGELE...TESÇİL

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2011, 23:41:09 »

Çevrimdışı Ersin KASAP

• AvlakForum Üye
  • *
  • avcıyı avcı yapan önündeki köpektir
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2011, 00:55:26 »

onur abim ben bu kara oğlanla sindiyy 2 sene önce aldığımda bu kareyle tanıştım sağolsun mete abimden köpeği alırken bana yardımcı olmuştu benim bir sözüme inanıp güzellik yapmış ve bu günkü kardeşliğimizin ilk adımlarını atmıştık ben çamur bilmem kalan izini bilmem adamları bilirim sanalı bilmem reale inanırım bu camiada bu işe bu kadar gönül vermiş bu işten bu denli tecrübe etmiş sadece onu bilirim elinden köpekten çok köpekçi geçmiş bana göre en büyük ustadır

fazala söze gerek yok abim bu camia cadılar kazanı kim kepçeyi dipe batırırsa o dibe batar ben avı avcılığı bilirim gerisi benin için tefuarattır

seni tanıdığıma sohbet ettiğime çok memnun oldum işallah bir gün beraberde bol fermalı hoş sohbetli bir av günü geçiririz bizler için önemli olanlar bunlar it diyoruz sadece bir it işte önemli olan onlar sayesinde kurulan güzel dostluklar selamlar

abim loura gerçekten çok hoş bir hayvan annesinin resimleri çıkmamış bu benden olsun geçen sene güzel geçen bir keklik avından hatıra
avcıyı avcı yapan önündeki poınterdir [email protected] 0534 317 01 83

www.pointerferma.com

Çevrimdışı Tamer LEVENT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2011, 16:30:13 »
helal olsun demekki dostluga önem veren arkadaşlar hala varmış
Tamer LEVENT
1968 edremit balıkesir

Çevrimdışı Onur ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2011, 19:10:34 »
mustafa abi gibi ersin kardeşim gb insanlar oldugu sürece olmayada devam edecektir:))
Onur ÇAVDAR
1976 istanbul-ümraniye

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2011, 16:47:55 »
   dostluk başka bişidir onurum,,lakin dost olmak kolayda o dost yükünü kaldırabilmek çok farklı ve zor bişidir..

Çevrimdışı Murat AKGÜN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2011, 17:52:34 »
Gecen sene sezonun son av gününün aksamında daha önce pointer ferma sitesinden ulaşmaya calıştıgım kişi (mustafa çil) aramış kendisiyle uzun uzun telefonda konuşmuştuk aradan bir kaç gün geçmiş ve ben yavru pointer almak istemiştim omu bumu derken en sonunda kendisi seçimi ona bırakmamı rengın kandan sonra geldigini sölemiş bende kabul etmiştim geçen zamanda yavrular dünyaya gelmiş ve mustafa abim bana seçimini yapmıştı
Zaman zaman eşinden cok arayarak sık bogaz etsemde kanım kaynıyor meraktan çatlayacak oluyordum
hep söledi acele etme  zamanı var acele etme diye
arada bir kaç resim bir kaç video artık yetmiyordu
malum sezon acılmış avcı kardeşlerim sırayla bıldırcın resimlerini arka arkaya yüklüyorlardı
sonunda zaman geldi çattı mustafa abi artık tamam dedi
bu seferde araya giren ramazan bayramı vesile si ile otobüslerde yer sıkıntısı vardı malum normalde bile otobüsle yollanan hayvanın sıkıntısını bi çogunuz yaşamıştır
ama saolun mustafa abi kütahyadan yola cıktı yolda (ersin kasap)kardeşimide alarak arabasının contası yanmasına ragmen bana lourayı teslim etti loura nın baba fox anne loura dır annenin anneside loura adıyla anılır ki bizde gelenegi bozmadan devam ettik herşeye ragmen bir kişi daha varki onunda adını anmadan gecemiycem hüseyin kirli abi en kısa zamanda bal kaymak getircem sanada
bütün bu anlattıklarım aslında 6 ayın hikayesidir ama ben3_5 satıra sıgdırmaya çalıştım
saol mustafa abi sayende köpegin araç oldugunu önce insan degerinin cok oldugunu hala bazı seylerin paradan degerli olugunu hatırlattın
son olarakdiyorumki ben tescil ettim onayladım iyiki sizin gb insanlarla karşılaştım
BABA FOX

ANNE LOURA

IMG]http://i56.tinypic.com/ipr4fq.jpg[/IMG]

VE LOURA

MAŞALLAH GÜZEL YAVRU FOTOGRAF YÜKLERKEM BİR YERDE HATA OLMUŞ DÜZELTTİM RESİMLER ŞİMDİ AÇIYOR ARTIK..
Murat AKGÜN
1981-ısparta/Yalvaç cep: 0 533 212 42 22     

Çevrimdışı Mehmet KUYUCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • denizkızı pet shop
« Yanıtla #10 : 20 Eylül 2011, 22:05:52 »
fox gibi bir pointerin yavrusuna sahip olmak gercekten güzel olmalı..ALLAH CAN PEKLİĞİ VERSİN..insallah bol avlarını görmek nasip olur..selamlar USAK TAN..
Mehmet KUYUCU-denizkızı pet shop 1980  UŞAK

Çevrimdışı Onur ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2011, 12:23:29 »
fox avı olsun kanı olsun mükemmel bir pointer louranın avcılıgınada sölenecek lafyok iki mükemmel kan tutarmısının cevabıda her yavrusu ayrı güzel heryavrusu ayrı mükemmel işler yapacaklar suan 6 aya dogru giderken loura ile mera kurtmaya başladıkbile bu sene baya çulluk un canını yakarım :)))
Onur ÇAVDAR
1976 istanbul-ümraniye

Çevrimdışı Ali AKILLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2011, 13:18:54 »
benim ne mustafa çil le nede ersin kasapla alış verişim hiç bir türlü olmamıştır
ki şayet onları tanıdığıma okadar çok mutluyumkki anlatılmaz sadece benim duygularımı taşımanız lazım iyiki varsınız mustafa çil ve ersin kasap Allah yokluklarınızı göstermesin.
onur kardeş foxx gerçekten çok ilgmi çeken bi erkek mustafa bim saten onun nekadar uzun kokulu olduğunu  vidiolarıyla ıspatlamış tır lorayla da ersin abim avlandığını ispatlamıştır eeeee sadece sen bu iki kandan olan yavrunun tadını çıkaracaksın meralarda..
Ali AKILLIOĞLU
1985 ADANA / KOZAN

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #13 : 21 Eylül 2011, 16:59:38 »
    BİR DÖNEM CAMİA POİNTERİ açılma korkusu ile besleyip merada kendine partner olarak secmeye çekinirken,,dedikki,,,,meralarda pointerleer esecek
   öyle bir zaman geldiki,,,meralarda pointerlerin esmesini brakın vur abalıya dönemleri yaşandı,,sebeb herzaman olduğu gibi camia üzerinden ranttı.
  pointer camiada seviliyor ve güzelde paraya dönebilen bir ırk haline birden bire gelivermişti.
    :) :) :)
sonraları eleştir yağmuru can acıtan sözler vs. yavru alan üretmeye çalışlan okadar çok dostumuz varki,sadece kısadan onlara sesleniyorum,,ben bir dönem bu işi abartarak yaptığım içiçn kolay kolay avcıyı ve meziyetlerini ayırmadan geleni dost zannedip eline bir yavru verdiğim için,,çokıkkk köpek adı ya kırma oldu  sayelerinde yada ücretini ödememk yerine köpekler iş yapmıyo denildi,,kısadan gecildi,,,
  sevgili üretmeye meraklı arkadaşlar,,,sizler pointer ırkına değer ve önem verecekseniz,ürettiğiniz yavruları eş dost vs. olarak vermeyiniz,,avcılığına ve pointere bakış açısına bakarak yavruları sahiplendiriniz,yoksa ortam her gecen gün dahada pointer ırkı adına kötüye gdecek,,benim bu üretme veya yetiştrme işlerine çok hevesli olduğum demnlerde okadar çok fazla köpek yurt dışından ülkemize girmezdi,,sayılı avcı abizmiz yurt dışından kalite pointerleri ülkeye sokma çabasına grrlerdi,ama şimdilerde durum değişti,bir yıl para biriktir bu işe gönüllüysen,,bul dışardan birini sanada gtrsin bir pointer,allah aşkına faceyi acıyorum,,türk avcısından çok yabancı isdek davet gndermekde,daha öncede yazdım bu konuyu ama affınıza sığınarak tekkrar gndemem getriyorum,yurt dışı diğer kullandımız malzemelerde oldu gibi   köpeklerimize iyce vrüs gbi bulaştı,,yeterince köpek de girdi ülkemize,,kendi çabalarımızla bişiler yapsak türk avcılığı adına,,daha güzel olucak dye inanıyorum,,bu yazdıklarımı isderseniz hazımsızlık olarakda algılayabilirsiniz o sizlerin kararı ve yorumları olacaktır.
  sadece saygı duyarım.
ırk güzellrini iyi ve güzel tabiri caizse artık çakmak için sanki sıraya giriyorlar,adamlar google den ceviri yapıp köpoek satmak için can atıyolar,,mutlaka yaşayanlarınız vardır bu durumu

ÇOK YAKINDA ÇİN de bizim ülkemize pointer veya farklı ırk köpekler satmaya gayret etmezse ne olayım :)
    onurun açtığı başlık sadece aramızda olan dostluktandır..onurum biz dosta dost dediğimiz gün 10 arabanın değil contasını aracın kendisini pert etsek,,senn yüzünden oldu demeyiz ,,,köpekde arabada tekrar tekrar yerine gelir ALLAH sağlık verdiği sürece ama kaybedilen dostluklar asla geri gelmez,,sevgi ve selamlar av camiasına
  TESÇİL
RASTGELE

Çevrimdışı İbrahim KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 21 Eylül 2011, 17:01:07 »
hayırlı olsun allah nazardan saklasın
İbrahim KAYGISIZ
1976-Yenişehir 05355182494 05335204702

Çevrimdışı Onur ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 22 Eylül 2011, 11:23:40 »
yazdım sildim olmadı bi daha yazdım mustafa abi sen beni bilirsin özüm birdir konusucak sölenecek okadar laf var ben nerdeyim, kimlerle yazamıyorum
konuşulanları az çok biliyorsun ki bunlar devede kulak bir rant meselesi önce insanlarşunu ayırt etmeli her yarışma köpegi iyi bir avcı deildir ki iyi olanlarıda vardır ben kimlerin köpeklerini gördüm rant ugruna 4 köpekmeraya cıkıp o mu buldu bu seferde bumu buldulardan sonra ver yavruyu 4000€ allah senden razı olsun
benim köpegi senden nasıl aldıgım ne sartlarla aldıgımı bilmeyenler için söylüyorum
gecen sezon sonunda söz kestik yavru dogdu 5 ay boyunca sende kaldı 2 aylıkken resmını sana bunu seçtim die yolladın başımla beraber dedim 1.250 ye anlastık
bana benim seterci camiam dediki oooooo pointere o kadar verilirmi diye dedim verdim gitti o camiam piyasada adı gecen sahıslardan seter aldılar 1500 e 2 aylıkken ben 5 ay köpege bakmadım aşı yaptırmadım mama vermedim onların seterler yatarken benim pointer calısıyordu yazdıkca yazasım var allah senden tekrar razı olsun ben 2 haftadır avcıymışımda haberim yokmuş tuttugun altın olsun
Onur ÇAVDAR
1976 istanbul-ümraniye

Çevrimdışı Mehmet AYHAN

• Mehmet AYHAN
  • AvlakForum Üye
  • *
  • K.I.F ANKARA POİNTER DERNEĞİ BAŞKANI 1979 ANKARA
    • KIF POİNTER KÖPEĞİ IRKI ÜRETİCİLER VE YETİŞTİRİCELER DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİ
« Yanıtla #16 : 22 Eylül 2011, 13:24:10 »
Onur bey hayırlı uğurlu olsun mustafa abiden gelen köpek kesinlikle avcı olur bende bu açıdan bakacak olursam mustafa abi kesinlikle avcı köpek yetiştirir onada buradan selamlar olsun

KIF POİNTER KÖPEĞİ IRKI ÜRETİCİLER VE YETİŞTİRİCELER DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİ

http://ankarapointerdernegi.tr.

Çevrimdışı Mustafa ALTINSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • pointer bir tutkudur aşktır
« Yanıtla #17 : 22 Eylül 2011, 16:02:38 »
mustafa abimde ersin abimde pırlanta gibi insanlardır onlar benim için bir dost bir abi gibidirler inşallah hep te böyle kalacaklardır.
Onur abi iyi bir seçim yapmışsın hem anne hemde baba çok iyi avcı geninden oldugunu bildigim hayvanlar ee yavrularıda öyle olucagı yüksek ihtimal eğer sen büyük bir hata yapmassan doyumsuz avlar yapacagın garanti hetşey gönlünce olsun.
MUSTAFA ALTINSOY

ADANA/KOZAN

0544 786 2261

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #18 : 24 Eylül 2011, 22:57:25 »
  mustafa gardaşım sen baya dokunaklı yazmışsın :) ama hallederiz bakalım onada sıra gelir elbet...sende beni anlamışsındır
 tesçil

Çevrimdışı Aydın BODUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 25 Eylül 2011, 09:48:16 »
hayırlı olsun
Aydın BODUR 0532 424 50 41
1973-mavikent Antalya

Çevrimdışı H.İbrahim ŞİMŞEK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 25 Eylül 2011, 15:04:45 »
onur abi öncellikle köpegin hayırlı ve avı bol olsun. abi köpegi tescil etmene gerek yok.kanıyla ve mustafa abinin yetiştirdikleriyle kendisinden tescillidir. örnegin: herkesin bildigi ve çekemediği kanında avcılık olan köpek LORD derım. şimdi ersin abide diye biliyorum yasıyomu öldumu bilmiyorum adından cok bahsettıren bir köpektir. mustafa abi senın köpege kim kırık demişse onun kafasında biraz kırıklık vardır.bu camiada bir karnı dar olma durumu var  allah sana sabır versin. varsın kırık desinler kırık olsa ne olur abi  BİZE AVDA AV YAPTIRACAK KÖPEKLER LAZIM, PODYUMDA GEZECEK KÖPEKLER  DEGİL  mustafa abi av yapacaklar sende var podyumda gezdirenler düsünsün saygılarımla avınız bol olsun
H.İbrahim ŞİMŞEK
1983 NEVŞEHİR

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #21 : 28 Eylül 2011, 11:16:11 »
çok teşekkürler dostlar
   bu camiaya o kadar çok şey varki aslında anlatacak herzaman oldu gbi susmak bir erdemdir deyip sadece susacağım onurum.
neyse gereksiz gereksiz yenileyip durmayayım konuyu rast gele
 TESÇİL