Gönderen Konu: LPG Hakkında yardım  (Okunma sayısı 5023 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet TOPRAK

• Müdavim Üyemiz
LPG Hakkında yardım
« : 05 Eylül 2010, 22:35:53 »
Değerli arkadaşlar selamlar sizlerden bilgi almak istiyorum.Lada 2008 model cipim var.Garantisi ağustosun 25inde doldu,onun için tüp taktırmak istiyorum.Fakat ilcemizdeki servis setafanelli haricini taktırma uyum sağlamaz diyor.Edremite lpg takan ustanın biri milano takalım sorun olmaz ama istersen yine araştır dedi.Balıkesirdeki servisden bilgi alamak istedim.O marka söyleyemem, yanımızda değerli bir usta var ona sor deyince aradım.Oda lada çok enjeksiyonlu çiplerde sorun cok cıkıyor ben takamam,çok yol yapmıyorsan tüp takma  diyor.Yeni model ladası olup tüp takan arkadaşlar varmı veya bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Yoksa emekli maaşını benzincilerle ortak yiyeceğiz.Böyle giderse ava zor gidicez.SAYGILAR
Mehmet TOPRAK B(+) 1961 balıkesir burhaniye

Çevrimdışı Bora TANKUL

• *
Ynt: LPG Hakkında yardım
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2010, 23:36:34 »
gezenbilir diye bir web sitesi var, orada arazi araçları içinde bu konuda epey bilgi var. oradan okuduğum kadarıyla BRC marka olanları en iyisi yani bu işin mercedes'i diyebiliriz. Bu ayarda olan diğer markalarda zavoli, tartarini ve lovato. sikayetvar.com isimli web sitesine girip orada en fazla şikayet edilen lpg markasına bak, zaten hemen göreceksin birkaç markadan uzak durmak lazım.  birkaç şikayet oku hepsi birbirinin aynı. bu markalardan da da uzak durmak lazım gözüküyor. saygılar
  • Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

Çevrimdışı Faruk ÖSTLÜER

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2010, 23:57:25 »
Mehmet abi öncelikle hayırlısı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin .. Enjectionlu ladaların tüple adaptasyonu zor sorun çıkarır diye biliyorum ama o makinelerde tüpsüz insanı üzer tabi keşke karbiratörlü temiz bir lada alsaymışsınız..
Faruk ÖSTLÜER MANİSA 1980 0535 563 09 87

image hosting

Çevrimdışı Çağlar ERDİNÇ

• *
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2011, 00:02:51 »
slm
bizim grupda 3 arkadaşta lada niva var.. hepside tüplü.. ayarını güzel tutturduktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamazsın ve verimdende düşüş yaşamazsın.. ancak taktıracağın tüpün gaz ayarının bilgisayar ile yapılanlardan değilde manuel olarak elle yapılabilenlerden tercih et.. çok soğuk havalarda, uzun yolda veya offroad şartlarında farklı ayarlar gerekebiliyor.. ve bunu kendin ayarlarsan daha verimli kullanırsın, emin ol zor bişey değil bu ayarı yapmak.
saygılar
Çağlar ERDİNÇ
1982 Yalova
[email protected]

Çevrimdışı Mehmet TOPRAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2011, 00:06:19 »
slm
bizim grupda 3 arkadaşta lada niva var.. hepside tüplü.. ayarını güzel tutturduktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamazsın ve verimdende düşüş yaşamazsın.. ancak taktıracağın tüpün gaz ayarının bilgisayar ile yapılanlardan değilde manuel olarak elle yapılabilenlerden tercih et.. çok soğuk havalarda, uzun yolda veya offroad şartlarında farklı ayarlar gerekebiliyor.. ve bunu kendin ayarlarsan daha verimli kullanırsın, emin ol zor bişey değil bu ayarı yapmak.
saygılar
Selam çağlar bey  yorumunuz için teşekürler.Arkadaşlarınızın aracları kaç model ve sakıncası yoksa lpg lerin markaları söyleyebilirmisiniz.Çünkü benim sordurduğum ustalar işin ehli kişiler,tamirci arkadaşım irtibat kurdu ona söylenen sıralı sistem lada ciplerde uyum sağlamadığı ve bende para kazanmak isterim fakat 3veya 4 ay sonra başıma ekşiyeceksiniz. diye takmak istemiyor.
Mehmet TOPRAK B(+) 1961 balıkesir burhaniye

Çevrimdışı Bülent KARAKUŞ

• *
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2011, 00:13:52 »
ATIKER BEN TAKTIM COK MEMNUNUM  SUZUKI JEEP IME ....
Bülent KARAKUŞ
1967-GEMLIK-BURSA

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2011, 16:09:39 »
Mehmet Bey benimde 1996 nivam var. Tüplü. 1.7 motor. Tüple ilgili pek fazla sorunum olmadı. Şu lpg kiti iyidir diye tavsiyede bulununp sizi yanlış yönlendirmek istemem. Ancak nvacıların olduğu aşağıda linkini vereceğim bir site var oraya bir bakın derim. Bu sitede nivalar hakkında pekçok bilgi edinebilirsizin, ayrıca bu sorunuza ve ilerde çıkabilecek diğer sorunlarınıza cevap verecek pek çok usta ve nivacı bulabilirsiniz.

http://nivatr.com/nivaForum/index.php

Kadir ALP
1970-Adana

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• *
  • AFFETMEK ; İYİ İNSANLARIN İNTİKAMIDIR...
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2013, 13:09:51 »
elimizden bir çok araç geçti.gerek lpg kitlerini biz taktırdık gerek , lpg kitleri araçların üzerinde geldi.size 2 şeyi üstüne basarak söylemek isterim ki.1- lpg yi takan usta kesinlikle işin ehli olsun ve taktığı malın arkasında dursun 2- kesinlikle 300 den 500 den kaçmayın italyan malı lpg kitlerini tercih edin.özelliklede lavato yu tek geçerim.aracınız enjeksiyonlu isede kesinlikle sıralı lpg tercih etmenizi öneririm.1.7 bir araç için muhtemelen 1500 tl civarı ödersiniz.sorun olacağını hiç tahmin etmiyorum.saygılar.
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN
Çıraklığını yapmadığın işin , Ustalığını yapmayacakmışsın...

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2013, 13:46:30 »
en ucuzunu taktır,hiç bişey olmaz.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA