Gönderen Konu: NEDİR BU BENİM GÜZEL MEMLEKETİMİN BAŞINDA DÖNEN FELAKETLER  (Okunma sayısı 2880 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Başımız sağolsun. Rabbim şehitlerimize gani, gani rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifalar dilerim...
  O0

Afyon'daki askeri depoda meydana gelen patlamadan korkunç haber geldi.

Afyonkarahisar'daki patlamadan korkulan haber geldi. Askeri depodaki patlamada 25 askerin şehit olduğu açıklandı.

Afyonkarahisar'ın Ataköy ilçesindeki 500. İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposunda, 21.15 sıralarında bir patlama meydana geldi.

DEPOYA GECE BOYU GİRİLEMEDİ

Patlamadan sonra gece boyunca depoya girilememişti. İçerde çok sayıda askerin olduğu haberleri geliyordu.

YARALILARIN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Patlamada yaralananların asker ve sivillerin isimleri ise belli oldu.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne tedavi gören asker Hasan Boncuk, Fethi Tuna, Soner Güleryüz, Fatih Yüksel, sivil vatandaşların ise Emine Üfler, Kevser Dalkılıç ve Sevilay Türk olduğu kaydedildi.

Genelkurmay Başkanlığı acı bilançoyu sabah sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu. Rakam yürek yakacak cinsten... Patlamada 25 askerimiz şehit oldu.

Şehitlerin 2 Astsubay, 2 uzman, 21 er olduğu açıklandı. Türkiye'nin yüreğini yakan olayda 8 askerimiz de yaralandı. Henüz şehitlerimizin isimleri belirlenmiş değil.

İŞTE TSK AÇIKLAMASI

05 Eylül 2012 tarihinde saat 21.15 sıralarında, Afyonkarahisar’da konuşlu Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığına bağlı Mühimmat Depo Komutanlığında, el bombalarının depolandığı bir cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda, 25 askerî personel şehit olmuş, 4 askerî personel hafif şekilde yaralanmıştır.

SABOTAJ MI?

Patlamaya sayım sırasında yere düşen bir el bombasının sebep olduğu açıklandı. Uzmanlar ise el bombalarının kazara yere düşse dahi kolayca patlamadığını söylüyorlar. Sayıma alınan askerlerin de bu konuda deneyimli olmasına özen gösterildiği bilgisi veriliyor. Haliyle akıllara sabotaj ihtimali düşerken Bakan Eroğlu, "Kesinlikle sabotaj yok, kaza" bilgisini verdi.

HER YERDE EL BOMBASI VAR

Patlamanın etkisiyle birlikte çok sayıda el bombası etrafa saçıldı. Bakan Veysel Eroğlu vatandaşları uyardı. Bölgede çalışma yapılacağını belirterek "el bombalarına" karşı herkesin dikkatli olmasını ve bunlara dokunulmamasını söyledi.

DEPREM SANDILAR

Patlamanın şiddeti nedeniyle yaşanan sarsıntıyı deprem sanan Afyonkarahisar halkı, sokaklara döküldü. Patlamanın meydana geldiği deponun yakınındaki bazı evlerin de camlarının kırıldığı öğrenildi. Yaralıların kaldırıldığı hastanelerde kan ihtiyacı olabileceğini düşünen çok sayıda vatandaş, hastanelere akın etti.

Alıntıdır .www.internethaber.com
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2012, 12:00:26 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Ynt: NEDİR BU BENİM GÜZEL MEMLEKETİMİN BAŞINDA DÖNEN FELAKETLER
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2012, 11:49:53 »
Bu aziz vatanı korumak, İslam'ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan,nöbet tutan,çalışan  ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi!...

Allah Rahmet Eylesin..Kabirleri cennet bahçelerinden bir bahçe,Mekanları cennet olsun.Rabbim ailesine,yakınlarına,sevdiklerine sabır versin...

Bir daha böyle acılar yaşatmasın...(amin)

Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2012, 12:44:05 »
TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN
ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET,,YAKINLARINA GÖREV ARKADAŞLARINA,,VE MİLLETİMİZE SABIRLAR DİLİYORUM...

Değerli arkadaşlar bildiğiniz gibi bende AFYONKARAHİSARLIYIM olayın uzaktanda olsa canlı şahitlerindenim
dün gece 21.15-21.20 sularında olay bölgesine kuş uçuşu yaklaşık 5km uzakta olmama rağmen müthiş bir patlama sesi,,akabinde deprem oluyor misali bir sarsıntı ve aynı anda bombaların yaratmış olduğu şok dalgası ile evin içerisindeki perdelerin bile savrulduğu korkunç bir durumla karşılaştık

ilk aklıma gelen bu mühimmat deposunda bir patlama olmuş olabileceği şüphesi ne yazıkki doğru çıktı ,, korkularım ve endişerlerimin gerçekleşmiş olması beni bir kat daha üzdü... TEKRARDAN MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN DİYORUM....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Muhammet AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2012, 13:24:01 »
Bu aziz vatanı korumak, İslam'ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan,nöbet tutan,çalışan  ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi!...

Allah Rahmet Eylesin..Kabirleri cennet bahçelerinden bir bahçe,Mekanları cennet olsun.Rabbim ailesine,yakınlarına,sevdiklerine sabır versin...

Muhammet AKDENİZ
1982 Alaşehir/Kütahya

Çevrimdışı İsmail VAROĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2012, 13:30:00 »
TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN
İsmail  VAROĞLU
1972 SAKARYA
ÇAĞIRAMAZSAN..VURAMAZSIN..!

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2012, 14:26:38 »

Ecmain
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı İbrahim ÇELİK

• *
  • Gonyalı
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2012, 14:30:40 »

İbrahim ÇELİK
1983-Konya
''Kamil odur ki koya her yerde bir eser ,. Eseri olmayanın yerinde yeller eser.''

Çevrimdışı Selayi KAZAN

• *
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2012, 14:48:21 »

Selayi KAZAN
1978 MUĞLA

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2012, 14:58:46 »
Patlama ile ilgili şok iddia
Cephanelik patlamasıyla ilgili açıklama yapan emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk'ün sözleri olayla ilgili soruları arttırdı. CNN Türk'te Hürriyet Ankara Temsilcisi Metehan Demir'in katıldığı Parametre programında konuşan emekli General Solmaztürk, cephaneliklerdeki mühimmatın savaş koşullarına göre çok dayanıklı kasalar içinde bulundurulduğunu, bu nedenle de kolay kolay patlama olamayacağını anlattı. Bakan Veysel Eroğlu'nun "patlama kaza" şeklindeki açıklamasını da eleştiren emekli Tuğgeneral Solmaztürk, "Kaza olma ihtimali kaza olmama ihtimaline göre çok düşük' dedi.

KAYNAK VİDEO

http://www.posta.com.tr/video/video-izle/?VideoID=7772

« Son Düzenleme: 07 Eylül 2012, 21:39:51 Gönderen: Özhan KELEŞ »
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 06 Eylül 2012, 19:52:55 »

Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla