Gönderen Konu: Armsan A620S 71Cm [Güncellendi]  (Okunma sayısı 9478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali ERTUNÇ

• *
Armsan A620S 71Cm [Güncellendi]
« : 29 Ağustos 2011, 08:51:38 »
Armsan a620s tüfeğimi almış bulunmaktayım domuza ve hedefe yaptığım atışlardan çok memnun kaldım.Almayı düşünen arkadaşlar gönül  rahatlığıyla alsınlar eminim onlarda memnun kalacaklar

Kutusunda Tam Teçhizat Hali;

Mekanizma'dan Bir Görüntü;

Domuz Avına Gittik Bir Sürü Fişek Attık Gaz Pistonu Kirlenmiş ;

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2011, 21:20:19 Gönderen: M.Ali ERTUNÇ »

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Armsan A620S 71Cm
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2011, 13:11:41 »
hayırlı olsun şık görünüyor....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hasan ŞAHİN

• *
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2011, 15:33:19 »
aynı tüğfeği bende kullanmıştım 66 şeritli 61 slug namlusu vardı. kesinlikle bende tavsiye ediyorum. özellikle slug namlusunu edinmenizi tavsiye ederim. seritli namlu ile arasındaki farkı daha iyi anlıyacaksınız. fişek olarakta slug namluda luxor marka tek kurşunu denemenizi öneririm.
Hasan ŞAHİN
1978 ANTALYA
A RH (-)

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2011, 20:01:43 »
oldukça şık bir tüfek.bende 12cal sini kullanıyorum.armsan bu işi biliyor.güle güle bol avlarda kullanman dileğiyle.herkese rastgele....

Çevrimdışı M.Ali ERTUNÇ

• *
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2011, 22:59:19 »
aynı tüğfeği bende kullanmıştım 66 şeritli 61 slug namlusu vardı. kesinlikle bende tavsiye ediyorum. özellikle slug namlusunu edinmenizi tavsiye ederim. seritli namlu ile arasındaki farkı daha iyi anlıyacaksınız. fişek olarakta slug namluda luxor marka tek kurşunu denemenizi öneririm.

Teşekkürler ancak slug namlu bu bölgedeki orman için uygun değil

oldukça şık bir tüfek.bende 12cal sini kullanıyorum.armsan bu işi biliyor.güle güle bol avlarda kullanman dileğiyle.herkese rastgele....

teşekkür ederim 12 cal tüfek biraz fazla geliyor 20 cal yeterli ve hafif

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
Ynt: Armsan A620S 71Cm [Güncellendi]
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2011, 12:39:51 »
M.Ali kardeşim bende de 20cal hastalığı var.bide 20 olsun dedim.bütçem yetmedi.gidip armsanın yarı fiyatına torun1020 yarıotomatik aldım.ondanda memnunum.onada 55cm slug namlu yaptırdım.bide 71şeritlisi var.combo olarak kullanıyorum tüfeği.12cal bazıları hariç kuş avlarında fazla.özellikle üveyik-ördek gibi uzak mesafe geçit avlarında 20cal daha ideal bence.yalnız arkasına iyi bakmak gerekiyor.çünkü grupmanı 12ye göre daha dar.saçmayı geç açıyor ama menzili 12den daha iyi.üstelik avda fişeklerini ve tüfeği taşıması oldukça rahat.20cal ler pozesi olsun otomatiği olsun hafif ve şık silahlar.tekrar sana bol avlar dilerim..Allah kaza-bela vermesin inşllh.saygılar...

Çevrimdışı M.Ali ERTUNÇ

• *
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2011, 18:23:59 »
M.Ali kardeşim bende de 20cal hastalığı var.bide 20 olsun dedim.bütçem yetmedi.gidip armsanın yarı fiyatına torun1020 yarıotomatik aldım.ondanda memnunum.onada 55cm slug namlu yaptırdım.bide 71şeritlisi var.combo olarak kullanıyorum tüfeği.12cal bazıları hariç kuş avlarında fazla.özellikle üveyik-ördek gibi uzak mesafe geçit avlarında 20cal daha ideal bence.yalnız arkasına iyi bakmak gerekiyor.çünkü grupmanı 12ye göre daha dar.saçmayı geç açıyor ama menzili 12den daha iyi.üstelik avda fişeklerini ve tüfeği taşıması oldukça rahat.20cal ler pozesi olsun otomatiği olsun hafif ve şık silahlar.tekrar sana bol avlar dilerim..Allah kaza-bela vermesin inşllh.saygılar...

Allah razı olsun sizinde tüfeğiniz hayırlı olsun.Acaba fişek olarak ne kullanıyorsunuz öğrenebilirmiyim?

Çevrimdışı Mehmet YÖRÜK

• *
  • The Best There is ;)
« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2011, 18:25:45 »
hayırlı olsun..rastgele
Mehmet YÖRÜK
1985 KAYSERİ

Çevrimdışı M.Ali ERTUNÇ

• *
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2011, 21:05:13 »
hayırlı olsun..rastgele

teşekkürler sizede rastgele

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2011, 11:14:47 »
 :)M.Ali kardeşim piyasada 20nin fişek çeşidi baya bi az.ama ben yerli yaf larla bile güzel sonuçlar aldım.boş zamanlarımda bazen bizim yörede bol olan karatavuk avına giderim.20 kalibre tam bu avın tüfeği.28gr denedim ama fazla memnun kalmadım.25gr daha iyi oluyor.çoğu luxor öneriyor ama ben bulamadım.elimin altında b&p,bornaghi,mirage ve yaf ın fişekleri var.mesafe denemelerimde aralarında çokda fark göremedim.benim düşüncem kutusu 20tl olan avrupa fişeklere para vereceğine al yaf ın fişeklerini keyfine bak.zaten armsan fişek seçen bir tüfek değil.üstelik yaf öyle abartıldığı derecede kötü sayılmaz.namluda hiç pislik bırakmadığını ,ayrıca malzeme az olduğundan barutun tam yandığını da söyleyebilirim.memnun kalacağını sanıyorum.ha birde 8-9no gibi saçmaları seçmende yarar var.malum 12 çap a göre zaten saçma sayısı az.(tabi avına göre).tekrar tüfeğini iyi günlerde kullanman dileğiyle,esen kal.. ;)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2011, 11:21:20 Gönderen: Mustafa KABADAYI »

Çevrimdışı M.Ali ERTUNÇ

• *
« Yanıtla #10 : 16 Aralık 2011, 22:24:44 »
:)M.Ali kardeşim piyasada 20nin fişek çeşidi baya bi az.ama ben yerli yaf larla bile güzel sonuçlar aldım.boş zamanlarımda bazen bizim yörede bol olan karatavuk avına giderim.20 kalibre tam bu avın tüfeği.28gr denedim ama fazla memnun kalmadım.25gr daha iyi oluyor.çoğu luxor öneriyor ama ben bulamadım.elimin altında b&p,bornaghi,mirage ve yaf ın fişekleri var.mesafe denemelerimde aralarında çokda fark göremedim.benim düşüncem kutusu 20tl olan avrupa fişeklere para vereceğine al yaf ın fişeklerini keyfine bak.zaten armsan fişek seçen bir tüfek değil.üstelik yaf öyle abartıldığı derecede kötü sayılmaz.namluda hiç pislik bırakmadığını ,ayrıca malzeme az olduğundan barutun tam yandığını da söyleyebilirim.memnun kalacağını sanıyorum.ha birde 8-9no gibi saçmaları seçmende yarar var.malum 12 çap a göre zaten saçma sayısı az.(tabi avına göre).tekrar tüfeğini iyi günlerde kullanman dileğiyle,esen kal.. ;)

Öncelikle önerileriniz için teşekkürler dediğiniz gibi rahat fişek bulunmuyor özelliklede şavrotin ve kurşun bulunamıyor derken bulunuyor ama 12cal kadar çeşit yok.Yaf konusuna gelecek olursak ben domuz avcısıyım karatavuğa arada bir sıkarım yaf hakkında burdaki avcılar berbat diyor yinede önerdiğiniz için 1 kutu alıp deneyeceğim.Saçma numarası olarakta 5 numara kullanırım her zaman standartımdır .

Çevrimdışı Cevdet TAŞDEMİR

• *
« Yanıtla #11 : 19 Ocak 2012, 17:34:40 »
Armsan a620s tüfeğimi almış bulunmaktayım domuza ve hedefe yaptığım atışlardan çok memnun kaldım.Almayı düşünen arkadaşlar gönül  rahatlığıyla alsınlar eminim onlarda memnun kalacaklar

Kutusunda Tam Teçhizat Hali;

Mekanizma'dan Bir Görüntü;

Domuz Avına Gittik Bir Sürü Fişek Attık Gaz Pistonu Kirlenmiş ;

cevap:  çok sıcak havada deneişsin .. birde soğukta dene ve av üzerinde .. çıkışı kışları çok etkisiz bir tüfek
Cevdet TAŞDEMİR 
AB Rh + 1967  Ahlat BİTLİS PATNOSTA ESNAFIM

Çevrimdışı M.Ali ERTUNÇ

• *
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2012, 23:45:34 »
  cevap:  çok sıcak havada deneişsin .. birde soğukta dene ve av üzerinde .. çıkışı kışları çok etkisiz bir tüfek

Şu ana kadar bir problem yaşamadım inşallah bundan sonrada yaşamam