AVCILIK, AVLANMA METODLARI, DOĞADA YAŞAM BİLGİLERİ VE AV KÜLTÜRÜ > AVLANMA TEKNİKLERİ - METODLARI VE AV KÜLTÜRÜ

Red dot ta hangi marka

(1/5) > >>

Abdullah GÜLTEPE:
Reddot kullanan arkadaşlardan bilgi istiyorum, tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim hangi marka reddot daha iyi truglo tru tec ve shigt mark fsr 1-28 reddot fiyatı özellikleri birbirine yakın wortex crossfire fiyat olarak daha uygun keza hawkede öyle yalnız ışık şiddetleri kullanışlılık dayanım açısından farkları nedir  aradaki 1000 1500 tl gibi farklar kaliteye yansıyormu birbirine ne gibi üstünlükleri var

Ahmet ÖZALP:
Red dot'ta 2 şey önemli. Birincisi sıfırlaması bozulmadan yivsiz tüfek tepmesine dayanabilmesi, ikincisi paralaks yani red dota bakış açınızı değiştirdiğinizde noktanın yer değiştirmemesi, hedef üstünde kalmasıdır. Daha sonra optik özellikleri, pil tipi, kullanım kolaylığı vs gelir. Bahsettiğiniz reddotları bilmiyorum, internet üzerinden inceledim, fiyatları ucuz sayılır, sightmark için AR uyumlu demişler, yivsiz AR'den çok fazla bir tepme yapar, bunlara benzer birşey bende almıştım fakat sağlıklı kullanmak kümkün olmadı. Her atışta sıfırlama bozuldu. O yüzden örnek verdiğiniz reddotların iş görmeyeceğini söyleyebilirim. Maalesef benim ve bildiğim bir kaç arkadaşın envanterlerinde böyle işe yaramayan ucuz çöp redotlar var.Gerekli şartları sağlayan markalar 1000 dolar civarındadır. Örnek olarak Eotech, Aimpoint, Trijicon verebilirim. Ben 5 sene önce Eotech 512 almıştım, sıfırlaması söküp taktığımda bile değişmiyor. Amerikan ordusunun kullandığı aiet. Ayrıca kalem pille çalıştığı için bulması kolay. Diğerleri biraz daha küçük ama pilleri zor bulunuyor. Şimdi baktım fiyatlar artık yanaşılacak gibi değil. Özet olarak bence ucuz reddot almayın çöp olur, iş görecek olanlar ise tüfek fiyatından fazla ne yazık ki.

Abdullah ORUÇ:
Adaş;
Bursa da Temin Av Doğa var. orada çalışan Talip abinin reddot konusunda tecrübesi var.
Reddot olsun Ömürlük olsun derse; Evet AİMPOİNT in üstüne yok.
ama 700-800 dolar gibi fiyatlar, benim ulaşabileceğim rakamlar değil.
daha alt segmentte ve ülkemizde bulunabilinen Holosun; Truglo kullanılan ve memnun kalınan bir model.
daha alt segmentte ise Wortex Crossfire ve Hawke var.
Wortex yaklaşık 2 yıldır kullanılıyor. 250-300den fazla sattılar ve bu güne kadar dönüş yapan olmadı. ve kullanım olarak genel istekleri karşılayan bir model.
Ben yeni sevkiyatı bekliyorum.
Tüfeğin kasaya kırlangıç kanal açtırdım. bekliyorum. gelınce alıp takacaz ve sıfırlama yapacaz.

Sonra GRAWWW GRAWWW...

Abdullah GÜLTEPE:

--- Alıntı yapılan: Abdullah ORUÇ - 20 Mayıs 2021, 15:10:39 ---Adaş;
Bursa da Temin Av Doğa var. orada çalışan Talip abinin reddot konusunda tecrübesi var.
Reddot olsun Ömürlük olsun derse; Evet AİMPOİNT in üstüne yok.
ama 700-800 dolar gibi fiyatlar, benim ulaşabileceğim rakamlar değil.
daha alt segmentte ve ülkemizde bulunabilinen Holosun; Truglo kullanılan ve memnun kalınan bir model.
daha alt segmentte ise Wortex Crossfire ve Hawke var.
Wortex yaklaşık 2 yıldır kullanılıyor. 250-300den fazla sattılar ve bu güne kadar dönüş yapan olmadı. ve kullanım olarak genel istekleri karşılayan bir model.
Ben yeni sevkiyatı bekliyorum.
Tüfeğin kasaya kırlangıç kanal açtırdım. bekliyorum. gelınce alıp takacaz ve sıfırlama yapacaz.

Sonra GRAWWW GRAWWW...

--- Alıntı sonu ---

Adaş bende wortexle truğlo arasında kaldım ama ışığın görünürlüğü  ışık şiddeti farkı ekran camının görünürlüğü olarak fiyat farkı olarak kadar kalite farkı varmı, türkiyede satılan hawke wortex truglo reddotlar ömür boyu garantiyle satılıyor, bir videoda hawke satın alan bir müşteri tüfeği yüzlüyor bakıyor truglo kadar ışığı net değil diye satıcıya sitem ediyor, satıcı tabi arada fiyat farkı ve kalite farkı var diyor sonuçta her zaman alınacak birşey değil. ben wortexle truğlo arasında kaldım arada 800 tl kadar fark var kalite olarak o kadar farka değermi onu bilmiyorum kıyaslama imkanı olanlardan onun için bilgi almak istedim....

Abdullah ORUÇ:

--- Alıntı yapılan: Abdullah GÜLTEPE - 20 Mayıs 2021, 20:53:50 ---ben wortexle truğlo arasında kaldım arada 800 tl kadar fark var kalite olarak o kadar farka değermi onu bilmiyorum kıyaslama imkanı olanlardan onun için bilgi almak istedim....

--- Alıntı sonu ---

Wortex ile Truglo arasındaki farkı bilmiyorum.
lakin; fiyatları birbirine yakın olan Wortex  ile Hawke karşılaştırmasında Wortex daha net görüş sağlıyor. bilgin olsun.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git