AVCILIK, AVLANMA METODLARI, DOĞADA YAŞAM BİLGİLERİ VE AV KÜLTÜRÜ > AVLANMA TEKNİKLERİ - METODLARI VE AV KÜLTÜRÜ

Red dot ta hangi marka

<< < (2/5) > >>

Abdullah GÜLTEPE:

--- Alıntı yapılan: Abdullah ORUÇ - 22 Mayıs 2021, 12:43:25 ---

Wortex ile Truglo arasındaki farkı bilmiyorum.
lakin; fiyatları birbirine yakın olan Wortex  ile Hawke karşılaştırmasında Wortex daha net görüş sağlıyor. bilgin olsun.

--- Alıntı sonu ---

optik aletlerde netlik önemli cevap için teşekkür ederim, wortex ile truğlo arasında tecrübesi olan var sa yardımcı olursa sevinirim,

Ömür DURMUŞ:
Vortex Amerika'da ömür boyu garanti verebilen bir firma ( biz de yasalara göre max 2 yıl garanti veriliyor) .. Vortex'n Razor serisi çok kalitelidir ,Razor red dot ( aslında reflex sight) bu yüzden 4000 TL civarı ülkemizde..Ancak Vortex'İn Crossfire serisi red dot'u şu an 1600 TL civarlarında  ( ancak bu seri ve sınıftaki red dotlarda Holosun daha kaliteli onlar da 3- 4000 TL civarından aşağı değildir )..
Sightmarklarda işiniz kısmen şansa kalmış olur.Alıp yıllarca kullanan da var bir kaç yüz atışta arıza verip değiştiren de..

Eğer çok yoğun atış yapmayacaksanız belki Hawke ya da giriş sınıfı bir vortex işinizi görür.. Ancak çok sayıda ve hızlı atışlar yapıyorsanız bence paranıza kıyıp iyi bir optik alın ( Amerika'dan bir holosun 510c green almıştım 2 yıl önce  sanırım 15-16000  atış gördü ama  titreme bile yapmıyor)
şimdiden hayırlı olsun
saygılarımla

Mehmet Sabri MUTLUER:

--- Alıntı yapılan: Abdullah ORUÇ - 22 Mayıs 2021, 12:43:25 ---Wortex ile Truglo arasındaki farkı bilmiyorum.
lakin; fiyatları birbirine yakın olan Wortex  ile Hawke karşılaştırmasında Wortex daha net görüş sağlıyor. bilgin olsun.

--- Alıntı sonu ---

Abdullah bey,

Netlikten neyi kast ettiğinizi anlamadım. Eğer reddot'u dürbün gibi içinden bakarak kullanıyorsanız, bu doğru bir kullanım şekli değil zaten. Reddot bir hızlı hedef bulma aracıdır, iki göz açık kırmızı noktayı hedef üzerinde görerek kullanılır. Hatta ben "Aimpoint " lerimi ön kapağı kapalı olarak da kullanıyorum. İki göz açık kullandığınızda bütün sahayı görme imkanı var.

https://share.vidyard.com/watch/2C434ufVvSfVzi28oLqrv4?

Abdullah GÜLTEPE:

--- Alıntı yapılan: Mehmet Sabri MUTLUER - 22 Mayıs 2021, 17:57:30 ---Abdullah bey,

Netlikten neyi kast ettiğinizi anlamadım. Eğer reddot'u dürbün gibi içinden bakarak kullanıyorsanız, bu doğru bir kullanım şekli değil zaten. Reddot bir hızlı hedef bulma aracıdır, iki göz açık kırmızı noktayı hedef üzerinde görerek kullanılır. Hatta ben "Aimpoint " lerimi ön kapağı kapalı olarak da kullanıyorum. İki göz açık kullandığınızda bütün sahayı görme imkanı var.

https://share.vidyard.com/watch/2C434ufVvSfVzi28oLqrv4?

--- Alıntı sonu ---
Mehmet sabri bey iki göz açık atış yapma konusumda biraz uğraştım fakat gözlerimin ağrımasından başka pek sonuç elde edemedim, reddot alırsam yine belki çift gözle atışı denerim olmazsa yine tek gözle devam optiklerde merceklerin kaliteli olması kırmızı nokta ve hedefin görüntüsü parlaklık olarak değiştiriyor bunu dürbünlerden yola çılarak söylüyorum...

Faruk AKÇINAR:
Merhabalar,
truglo kullanıyorum çamur yağmur düşme birçok doğa olayına maruz kaldı sorun yaşamadım...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git