Gönderen Konu: TÜFEĞİM 12 CAL YILDIZ SPZ M  (Okunma sayısı 24827 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail ÇINAR 10

• *
Ynt: TÜFEĞİM 12 CAL YILDIZ SPZ M
« Yanıtla #25 : 23 Ekim 2012, 21:30:55 »
Fatih Hoca Resimi de canlısı gibi yakışıklı duruyor.....Hayırlı uygurlu olsun
İsmail ÇINAR
1976 BALIKESİR
EY ÖLÜMSÜZ TÜRK ULUSU! KENDİNE DÖN! SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA, DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL!

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 23 Ekim 2012, 21:43:06 »
Tüfeğim

H.jpg]

şu güzel tüfege telmaşa şok olurmu hiç... resmen yıldızın ayıbıdır....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 23 Ekim 2012, 21:44:26 »
fatih abi namlunun ucundan içine doğru bakınca şok tam namlunun ortasındaysa iyidir ama hafif bi yamukluk varsa gurupmanı çok etkiliyor
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 23 Ekim 2012, 21:53:10 »
Fatih Hoca Resimi de canlısı gibi yakışıklı duruyor.....Hayırlı uygurlu olsun
Sağol ismalim hakikaten elime aldıkça seviyorum tüfeğimi  :D
1979 Balıkesir / Memleket NAZİLLİ

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 23 Ekim 2012, 21:53:51 »
fatih abi namlunun ucundan içine doğru bakınca şok tam namlunun ortasındaysa iyidir ama hafif bi yamukluk varsa gurupmanı çok etkiliyor
Çağrı hemen kontrol ediyorum. Çağrı her iki namluya iki taraftan da baktım sıkıntı yok, milimetrenin oldukça altında bir sapma anca vardır. Ben fark göremedim.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2012, 22:02:24 Gönderen: Fatih KAAN »

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 23 Ekim 2012, 21:55:27 »
Birol bey hakikaten bir tüfeğe bak bir de şoka , ne desek boş.

Çevrimdışı Mehmet KARATEPE

• *
« Yanıtla #31 : 30 Ekim 2012, 10:28:29 »
Fatih bey gerçekten çok güzel görünüyor tekrar hayırlı olsun bikaç sorum olcak el kundağının ceylan burnu olmasını sizmi istediniz sanırım standart değil , ejektör tercih etmemenizin sebebi nedir, tüfeğnizi parça parça yada bütün halde tarttınızmı ağırlığı ne kadar öğrenebilirmiyiz
Mehmet KARATEPE
1981-Samsun

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 30 Ekim 2012, 22:36:22 »
Mehmet bey öncelikle iyi dilekleriniz için çok sağolun. Sorularınızın yanıtlarına gelince; el kundağı özel değil dolayısıyla standartı bu galiba, ejektör tercih etmememin sebebi 300 TL fiyat farkını fahiş bulmam(iş biraz inada bindi anlayacağınız) tüfeği tartmadım bende merak ettim, standartı 2900 gr civarı onu biliyorum.

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 30 Ekim 2012, 22:58:44 »
 Sizlere bahsettiğim atış testlerini yaptım arkadaşlar. Bu işte uzman olmamama rağmen atışı yaptığımız diğer avcı arkadaş ile kağıtları ve atış yaptığım büyük boy su bidonunu inceledik kısaca sonuç şu, kulladığımız fişekler 28 gram 7 numara saçma mirage bior tapa, rc 28 gram 7,5 numara saçma bu kategoride her ikisi de iyi olmasına rağmen mirage bir çıt ileride sonuç verdi.30,5 mirage 31 gram rc karşılaştırma rc daha iyiydi. 32 gram rc 5 numara saçma ile 40 metreden bidona yaptığım atıştan gelen sese arkadaşlarla topluca oha dedik. Güm diye oturdu saçmalar dolayısıyla o fişek sıcak havada avı haşat eder. Ha bu arada objektif olarak söylüyorum bu tüfeklerde ( 1 ve 3 nolu şokları denedim ) tepme çok olur lafına hiç takılmayın derim. 30 civarı fişek attım 32 gram, 30,5gram ve 31 gram ve 28 gram ki çogunluğu 30.5 gramdır. Hava sıcaklığı  25c üzeriydi ben abartı bir tepme hissi hiç yaşamadım. Atış yapan diğer avcı arkadaşlarda hem fikir bu konuda.
 Sonuç olarak tüfeğim için yazın gramajı daha aşagıya bile çekmeyi düşünüyorum silahın bu fişekler ile grupmanı çok iyi kar, kış çok soğuk havalar hariç 31 gram ile 26 gram arası fişekler her işimizi görecek gibi. (Tabiki ava göre şok ve saçma numarası kombinasyonu değişir)
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2012, 23:01:13 Gönderen: Fatih KAAN »

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #34 : 01 Kasım 2012, 16:30:12 »
Yıldız Silah ürünlerinde kullanılan namlu iç çapı 18.35 mm olup, yaz aylarında düşük gramajla yüksek randıman alabilirsiniz.
Amacımız; hafif ürün ve ürünü kullanan avcı dostların yorulmaması için hafif fişektir.
Yaz aylarında 24-30 gr.
Kış aylarında 30-32 gr. ürünler kullanarak yüksek randıman alabilirsiniz.
Saçma grupman değerlerimiz, istenilen dünya standartlarının üzerindedir.
Hangi avda ne tür şok kullanacağınızı belirlemek için saçma grupman testlerini, forumun diğer Yıldız Silah sayfalarında rahatlıkla görebilir videolarını izleyebilirsiniz...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

The following users thanked this post: Şükrü TEKELİ

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 01 Kasım 2012, 20:56:11 »
Yıldız Silah ürünlerinde kullanılan namlu iç çapı 18.35 mm olup, yaz aylarında düşük gramajla yüksek randıman alabilirsiniz.
Amacımız; hafif ürün ve ürünü kullanan avcı dostların yorulmaması için hafif fişektir.
Yaz aylarında 24-30 gr.
Kış aylarında 30-32 gr. ürünler kullanarak yüksek randıman alabilirsiniz.
Saçma grupman değerlerimiz, istenilen dünya standartlarının üzerindedir.
Hangi avda ne tür şok kullanacağınızı belirlemek için saçma grupman testlerini, forumun diğer Yıldız Silah sayfalarında rahatlıkla görebilir videolarını izleyebilirsiniz...
Hepsini inceledim testlerin ve katılıyorum, 28 den daha hafif fişeklerde de gayet güzel sonuçlar alınabilir. O kadar farklı atışta rağmen sıkıntılı dağılım olmadı hiç.

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 01 Kasım 2012, 21:21:03 »
Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun . Bende epey düşünmüştüm aldığınız moıdeli daha sonra huğlu da karar kıldım . Şokların bir tanesi diğerlerine göre biraz daha zor giriyor . Fakat aşırı  bir zorlanma yada füç kullanmamı gerektirecek bir durum olmuyor  .Zaten geniş şok biraz daha zor giriyor fakat oda normal sanırım . Ayrıca Yıldız da bu şok sorunu olması da garip geliyor bu ürünler bilgisayarlı cnc tezgahlarında çok ince hesaplarla üretilmiyormu .Tamamen standart olması gerekmiyor mu ? Ben mi yanlış biliyorum ?
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2012, 21:22:47 Gönderen: Ersin TETİK »
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 01 Kasım 2012, 22:17:57 »
Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun . Bende epey düşünmüştüm aldığınız moıdeli daha sonra huğlu da karar kıldım . Şokların bir tanesi diğerlerine göre biraz daha zor giriyor . Fakat aşırı  bir zorlanma yada füç kullanmamı gerektirecek bir durum olmuyor  .Zaten geniş şok biraz daha zor giriyor fakat oda normal sanırım . Ayrıca Yıldız da bu şok sorunu olması da garip geliyor bu ürünler bilgisayarlı cnc tezgahlarında çok ince hesaplarla üretilmiyormu .Tamamen standart olması gerekmiyor mu ? Ben mi yanlış biliyorum ?
İyi dilekleriniz için sağolun Ersin Bey, seçim tabi ki sizin ama ben yıldızı bir miktar önde görüyorum. Sorunuza gelince şokları takarken bende aşırı güç harcamadım hiç, sadece birini elimle sıkıştırabilirken diğeri anahtarla takılıyor (yani diğerine göre daha zor) o garip gelmişti, ayrıca çağrı kardeşimin uyarısı üzerine şokun namlu kenarlarına olan uzaklıklarını kontrol ettim hepsi yerindeydi. Yani ölçüler iyi alınmış ve şoklar öyle yapılmış. Benim sorunum şoklar içinde pütürler olması idi yani özen eksik. Bunların grupmana etksini merak etmiştim. Atışlardan sonra sıkıntı görmedim şimdilik. Avda belli olur.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2012, 22:19:09 Gönderen: Fatih KAAN »

Çevrimdışı Nuri KOPLAY

• *
« Yanıtla #38 : 01 Kasım 2012, 22:42:02 »
Maşallah süper bir görüntüsü var. Kazasız belasız kullanın inş. Ancak milimetrenin binde biri hata oranıyla çalıştığı belirtilen tezgahlardan bahsedilen türde sorunların çıkması üzücü bir şey. Ben de Yıldız spz me 20 çap tüfeğimi tanıma ve ısınma aşamasındayım. Omuzladığımda nişan hattı gözüme uymuyor. Galiba önceki tüfeğime alışmışım ki avdaki omuzlama çalışmalarıyla bu sorunu aşmaya çalışıyorum. Ama tüfeği açıp kapamak keyif veriyor. Bu sesi diğer tüfeklerimde duymamıştım.
Nuri 15
1972 BURDUR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #39 : 01 Kasım 2012, 23:46:19 »
Fatih Bey bahsettiğiniz pütürler nasıl? Kabartı, çapak falan mı yoksa çok ince tırtırlı mı demek istediniz? Şayet ince tırtırlı demek istediyseniz, ülkemizde o şekil şok üreten epey firma var. Pürüzsüz üreten de var elbette. İnce pürüzlerin bence kötü yanı kurşun yapışması ve grupmana olası etkisi. Yine de hemencecik etkilemez.

Pütür dediğiniz şeyi yanlış anlamış olabilirim. Benzerinin fotosu varsa veya çekip buraya eklerseniz daha iyi anlarız. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #40 : 02 Kasım 2012, 15:40:16 »
bahsedilen pütürler bunlar olsa gerek. benim yıldız çiftenin şokundan bir görüntü... yakın kaliteli çekim olduğu için pütürler biraz fazla belirgin olmuşlar.  :)
http://imgim.com/dsc02239.jpg

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2012, 15:45:54 Gönderen: Ahmet ARIKAN »
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #41 : 02 Kasım 2012, 16:52:21 »
yakın kaliteli çekim olduğu için pütürler biraz fazla belirgin olmuşlar.  :)

:) O kadar da pütürlü sayılmaz diyorsunuz...  Evet, yanlış tahmin etmişim. bunlar pütür :D Bendekilerde yok. Vay be. Neymiş bunlar.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Nuri KOPLAY

• *
« Yanıtla #42 : 02 Kasım 2012, 18:17:01 »
Maşallah süper bir görüntüsü var. Kazasız belasız kullanın inş. Ancak milimetrenin binde biri hata oranıyla çalıştığı belirtilen tezgahlardan bahsedilen türde sorunların çıkması üzücü bir şey.
Benim şoklarda fotoğraftakine benzer bir pütür yok. Sadece Halil Bey'in bir diğer konuda belirttiği şokların üretimden sonra ısıl işlemden geçirilmesinden dolayı kahverengi kızıl benzeri yanık görüntüsü var. Bir de şokun numarasını belirten çentiklerin ucunda küçük çapaklar var. Bahsedilen tüm sorunlar sorun teşkil etmeyecek derecede. Ancak görsel ve hissi olarak ısıl işlemden sonra son bir silme ve parlatma işlemi herhalde daha iyi olur. Bunun dışında tüfeği izlemek dahi insana zevk veriyor. Bazen mesajlar masum olsa da farklı algılanabiliyor. İnş. Halil Bey'i veya bir başkasını gücendirmiş olmayız. Saygılar.

Nuri 15
1972 BURDUR

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 02 Kasım 2012, 21:02:27 »
bahsedilen pütürler bunlar olsa gerek. benim yıldız çiftenin şokundan bir görüntü... yakın kaliteli çekim olduğu için pütürler biraz fazla belirgin olmuşlar.  :)
http://imgim.com/dsc02239.jpg

Ahmet bey elinize sağlık , aynı benim şoklar. Arada buradan bakıp hasret gidereyim pütürlerimle  :D

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 02 Kasım 2012, 21:06:12 »
:) O kadar da pütürlü sayılmaz diyorsunuz...  Evet, yanlış tahmin etmişim. bunlar pütür :D Bendekilerde yok. Vay be. Neymiş bunlar.
Volkan bey tanışmışsınız bizim ufaklıklarla, bunlar bizim şoklarda yaşayıp gidiyorlar işte  :D

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 02 Kasım 2012, 21:09:21 »
Maşallah süper bir görüntüsü var. Kazasız belasız kullanın inş. Ancak milimetrenin binde biri hata oranıyla çalıştığı belirtilen tezgahlardan bahsedilen türde sorunların çıkması üzücü bir şey. Ben de Yıldız spz me 20 çap tüfeğimi tanıma ve ısınma aşamasındayım. Omuzladığımda nişan hattı gözüme uymuyor. Galiba önceki tüfeğime alışmışım ki avdaki omuzlama çalışmalarıyla bu sorunu aşmaya çalışıyorum. Ama tüfeği açıp kapamak keyif veriyor. Bu sesi diğer tüfeklerimde duymamıştım.
Nuri bey öncelikle iyi dilekleriniz için sağolun, umarım sizde tüfeğinizle unutulmaz avlar yaparsınız. Benim tüfeğiminde en sevdiğim yanı dengesi ve yüze gelmesi, gözüm kapalı omuzlasamda nişan hattı cuk diye otuyor. Kesin ısınırsınız tüfeğinize.

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 06 Kasım 2012, 21:46:42 »
Mehmet bey sormuştu tüfeğin ağırlığını , tarttırmıştım lakin unuttum yazmayı,tüfeğimin ağırlığı 2900 gram 4-5 gram hata payı olabilir.

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 08 Kasım 2012, 20:48:07 »
Halil bey sağolsun yeni bir takım şok gönderdi buradan kendine teşekkür ederim, yeni gelen şoklar ile eskileri arasında görünüşte fark var , küçük dokunuşlar güzel şeyler yaratmış.

Çevrimdışı Fatih ÇAYIR

• *
« Yanıtla #48 : 08 Kasım 2012, 22:32:14 »
tüfeğiniz hayırlı olsun kazasız belasız bereketli avlar diliyorum.
şu türk markaları yaptıkları işleri biraz daha özen göstererek yapsalar bizler daha çok TÜRK MALI ürünler kullanmaya özen gösteririz ama böyle küçük sorunlar önemli olmasa da insanın hevesini şevk'ini kırmaya fazlasıyla yetiyor ee vatandaşta bu olumsuzlukları okuyunca o kadar para verip kusurlu mal alacağıma 30 yaşında s55 alırım diyor kaybeden sadece üretici firma oluyor yani
Fatih ÇAYIR
1983 sakarya

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 08 Kasım 2012, 22:45:17 »
Halil bey sağolsun yeni bir takım şok gönderdi buradan kendine teşekkür ederim, yeni gelen şoklar ile eskileri arasında görünüşte fark var , küçük dokunuşlar güzel şeyler yaratmış.

iyide bizim günahımız ney :)) :))
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR