Gönderen Konu: YİVSİZ TÜFEKLE YAPILMIŞ GÜZEL BİR PAYLAŞIM  (Okunma sayısı 744 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
YİVSİZ TÜFEKLE YAPILMIŞ GÜZEL BİR PAYLAŞIM
« : 13 Nisan 2023, 11:51:24 »
Bir süredir takip ettiğim,yüksek çekim hızı ve çözünürlüğü yüksek kameralarla test çalışmaları yapan yabancı  bir kanal dün yivsizlerle ilgili bir kaç atış görüntüsü içeren bir video paylaştı açıkçası ben faydalandım, özellikle yıllardır iddia ettiğim bağımsız tapalı(kurşunla bütünleşik olmayan) kurşunların ilk patlama anında boyunun neredeyse 3 te 1 oranında kısalması durumu videoda net görünüyor ayrıca şevrotinlerin bir kaçının patlamayla deforme olmasıda görüntülere yansımış.
İlgili arkadaşlara faydası olabilir 1080p tavsiye ederim.

« Son Düzenleme: 13 Nisan 2023, 12:31:59 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: YİVSİZ TÜFEKLE YAPILMIŞ GÜZEL BİR PAYLAŞIM
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2023, 04:54:28 »
Tevfîk bey o çeliği delen basıl bir kurşundu ben şahsen onu merak ettim çelik kurşunsa namludan nasıl zatar vermeden çıktı
Bir süredir takip ettiğim,yüksek çekim hızı ve çözünürlüğü yüksek kameralarla test çalışmaları yapan yabancı  bir kanal dün yivsizlerle ilgili bir kaç atış görüntüsü içeren bir video paylaştı açıkçası ben faydalandım, özellikle yıllardır iddia ettiğim bağımsız tapalı(kurşunla bütünleşik olmayan) kurşunların ilk patlama anında boyunun neredeyse 3 te 1 oranında kısalması durumu videoda net görünüyor ayrıca şevrotinlerin bir kaçının patlamayla deforme olmasıda görüntülere yansımış.
İlgili arkadaşlara faydası olabilir 1080p tavsiye ederim.

• Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: YİVSİZ TÜFEKLE YAPILMIŞ GÜZEL BİR PAYLAŞIM
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2023, 09:24:45 »
Tevfîk bey o çeliği delen basıl bir kurşundu ben şahsen onu merak ettim çelik kurşunsa namludan nasıl zatar vermeden çıktı
Cihat bey merhabalar Tevfik abi gerekli bilgiyi vercektir fikrim ise atılan kurşun tungsten yaklaşık 3500 gibi derecelerde eriyen ( normal demirin ortalama 1000 derecede eridiğini düşünürsek)matkap ucu metal kesme daire testere gibi yüksek ısıya dayanım isteyen vb. alanlarda kullanılan oldukça güçlü bir metal  atış yapılan metal levhadan  kat ve kat sert çarptığı alan da deforme olmayıp enerjisini en fazla çarptığı yer kadar alana aktardığı için pres de sac keser gibi parça çıkarmış  atış esnasında  namlu ile temas etmeyecek şekilde cıkması şart
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Cihat KESKİN