Gönderen Konu: DİKKAT DİKKAT SECERESİ OLMAYAN KÖPEKLER MERALARA AV İÇİ GİREMEYECEK  (Okunma sayısı 8772 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
şaka yollu takılmak istedim avcı dostlarım. bu kadar önemlimi yani secere . köpek güzel özellik stil taşıdıktan sonra yakışıklığı al benisi göze hoş geldikten birde her anlamıyla ay yaptıkdan ve sahibini mennun ettikten sonra bu secere olayı nedir anlamdım. herkezin ağzında secereli bak köpeğim yaa bak secere belgesi mevcut. yapacak en sonunda secere her köpeği yapması çok kolay emin olun. gözünü sevdiğim photo shop istgeyin size en kral secereyi yapayım.  avcı dostalarım ne diyorsunuz bu secere olayına. illa şartmı bu belgeli köpekler olması diğer köpekler va yapmıyormu. yada bizdeki köpekler köpek değilde bbaşka bişeymi.:) saygılar
 kimse kızmasın bana şaka yollu  konu açmak istedim saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
ben yeni başadım ava 1000 lira civarı bi eleman arıyodum ki o civara secerel bulma imkanım varken.seceresi yoktu ama avı olan bi pointer aldım.tüm avları gormus.keklik çulluk bıldırcın tavsan aktif olrak av yapmış bi pointer aldım.şimdide uygun fiyatda bi tüfek bakıyorum.
benim anlamadıgım bişey var bu av köpekleri secere sisteminde daha önce başka ırklardan köpek baktım secereli köpeklerde vardı.benim bildiğim secere soy kütügü anlamını taşır.anne bana secereli olan köpeğin yavrularıda secereli olması gerekiyor.ama ne hikmetse av köpeklerinde yavruların secereli olması için annenin damızlık sınavını geçmesi gerekiyor.eger geçemesse yada alan kişi sınava sokmak istemedi ise secereli olan anne nin yavruları seceresiz oluyor.bu o köpeğin soyuna haksızlık değilmi.neden secereli olan bütün köpeklerin yavrusunada secere verilip yavruların seceresinde anne damızlık sınavına girmemiştir yada girdi ise geçememiştir gibi bi kısaltma bulunmuyor.sonuçda bu köpeğin yedi göbek ötesi biliniyor.

buna su sekilde bi açıklama yapılabilir belki en iyisini bulmak için sınavlar sart ve en iyisine ulaşmak için denebilir ama bana göre bu yavrulara haksızlık oluyor gibime geliyor.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
kardeşim başlığı okuyunca bir bu eksikti dedim, avcıyız ya artık nasılsa her konuda biyerlerden para istiyorlar neyse ki şakaymış :))))
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Savaş KÜÇÜK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Başlığı okuyunca aha dedımm gıtıımm daha kopek alamadan av cılıga baslamadan bıttıı dedımm :D :D normalını alamıyorum SCR Lİ NASIL  alıcammmm :D :D :D :D
1976 İÇEL

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
a secere üretim izinli vs köpek alırsan ne aldıgını bilirsin.... diger türlü kuyumcu alinin,dr nurinin,kaportacı kamilin köpeginin soyundan vsvs maval dinlersin... sadece av yalnız av illa av diyenler kırık köpeklede av yapabilir,safkan aramalarına gerek yoktur......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• *
ben yeni başadım ava 1000 lira civarı bi eleman arıyodum ki o civara secerel bulma imkanım varken.seceresi yoktu ama avı olan bi pointer aldım.tüm avları gormus.keklik çulluk bıldırcın tavsan aktif olrak av yapmış bi pointer aldım.şimdide uygun fiyatda bi tüfek bakıyorum.
benim anlamadıgım bişey var bu av köpekleri secere sisteminde daha önce başka ırklardan köpek baktım secereli köpeklerde vardı.benim bildiğim secere soy kütügü anlamını taşır.anne bana secereli olan köpeğin yavrularıda secereli olması gerekiyor.ama ne hikmetse av köpeklerinde yavruların secereli olması için annenin damızlık sınavını geçmesi gerekiyor.eger geçemesse yada alan kişi sınava sokmak istemedi ise secereli olan anne nin yavruları seceresiz oluyor.bu o köpeğin soyuna haksızlık değilmi.neden secereli olan bütün köpeklerin yavrusunada secere verilip yavruların seceresinde anne damızlık sınavına girmemiştir yada girdi ise geçememiştir gibi bi kısaltma bulunmuyor.sonuçda bu köpeğin yedi göbek ötesi biliniyor.

buna su sekilde bi açıklama yapılabilir belki en iyisini bulmak için sınavlar sart ve en iyisine ulaşmak için denebilir ama bana göre bu yavrulara haksızlık oluyor gibime geliyor.
Aslında haksızlık değil.Yavruların hepsi anne ve babanın özelliklerini taşımıyor sonuçta.Hepsinin av kabiliyeti birbirinden farklı.Hepsinin yeterlilik derecesi yine birbirinden farklı.Durum böyle iken aynı soydan da gelmiş olsalar aralarından iyi olanların seçilip bu kanın devamının sağlanması güzel bence.

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• *
Bu arada av yeterliliğini tamamlayamayan köpeklerin avlanmalarına izin verilmeyen ülkelerde mevcut :)  ben yaptım oldu diyen birisi çıkarsa günün birinde şaşırmam

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
Aslında haksızlık değil.Yavruların hepsi anne ve babanın özelliklerini taşımıyor sonuçta.Hepsinin av kabiliyeti birbirinden farklı.Hepsinin yeterlilik derecesi yine birbirinden farklı.Durum böyle iken aynı soydan da gelmiş olsalar aralarından iyi olanların seçilip bu kanın devamının sağlanması güzel bence.

ama eğitim faktörü diyede bi durum var.Sizin av köpeği eğitim bilgileriniz bende fazla ve aynı batımdan meydana gelen kardeş köpeklerde biri sizin eğitiminiz sayesinde üst sıralara gelirken digeri eğitim verilmemesi yüzünden telef oluyor.burda köpeğin avcılık durumundan ziyade bakıcısının bilgi derecesinin önemli bir nokta oldugu ortaya çıkıyor.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kardeşim başlığı okuyunca bir bu eksikti dedim, avcıyız ya artık nasılsa her konuda biyerlerden para istiyorlar neyse ki şakaymış :))))
kardeşim nasıl şaka ama :) birazda gülelim dimi ya::) saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Başlığı okuyunca aha dedımm gıtıımm daha kopek alamadan av cılıga baslamadan bıttıı dedımm :D :D normalını alamıyorum SCR Lİ NASIL  alıcammmm :D :D :D :D
vala herkezin nce ohaa bu ne lan diyeceğini düşünerek böyle bir komedi şaka konusu açtım arkadaşlar. tepkiler çok güzel ama :) saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
a secere üretim izinli vs köpek alırsan ne aldıgını bilirsin.... diger türlü kuyumcu alinin,dr nurinin,kaportacı kamilin köpeginin soyundan vsvs maval dinlersin... sadece av yalnız av illa av diyenler kırık köpeklede av yapabilir,safkan aramalarına gerek yoktur......
niye secerede aynı şeyler olmuyormu onu ıspat et şuna bak bu böyel anne babbası şu gibi. önemli olan bence av yapsın beni tatmin etsin merada duuruşu ile güzelliğide yakışılılığıda olsunyeter. marketten ekmek al gel için lazım değil yani
 gerçi benim ölen köpeğim alıp geliyordu öğretmiştim ama :) saygılar şaka yollu shbet yazıyoruz kimse kızmasın darılmasın az da sohbet edelim dedik :9
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu arada av yeterliliğini tamamlayamayan köpeklerin avlanmalarına izin verilmeyen ülkelerde mevcut :)  ben yaptım oldu diyen birisi çıkarsa günün birinde şaşırmam
bu dediğiniz zaten yakında duyarsınız yarışamfestivallerde  serecesi olmayan köpekler katılamz sonra özel avlak meralrda secersi olmayan köpekler ile avlanmak yasaktır diye başlar. sonra türkiyede ırg korumak için secereesiz köpek ile avlanmka yazsak en sonda köpeklerinizniz ruhsatlarınıza kayıt ettirin işi çıkar
 ahanda bi konu daha buldum
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Adem Kardeşim Ateşle şaka olmaz secereyle hiç :D :D :D
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ama eğitim faktörü diyede bi durum var.Sizin av köpeği eğitim bilgileriniz bende fazla ve aynı batımdan meydana gelen kardeş köpeklerde biri sizin eğitiminiz sayesinde üst sıralara gelirken digeri eğitim verilmemesi yüzünden telef oluyor.burda köpeğin avcılık durumundan ziyade bakıcısının bilgi derecesinin önemli bir nokta oldugu ortaya çıkıyor.
aynen bende bi abime onu cevap yazacaktım. size secereli radentis örnek vereyim ii yetiştirlmediğinden kaynaklı kral köpek alınan köpek ki görüntüü KRRAAALLL + KRALLLL  ama avda fosss ama seceresi mevcut . yani bu bir kıstas değil sadece secere olayı yarışmalarad bence gerekli olunacak bir belge ve sonraki aşamad atabikide secere yavru alımında önemli
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem Kardeşim Ateşle şaka olmaz secereyle hiç :D :D :D
ahmet kardeşim yapayım dedim böyle bir şaka tepkiler nasıl olur diye. ama gülüyoruz daha ne olsun buda lazım avcılık bu zaten gülcez eğlencez sohbet makara tukara . av işi en son aşama saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
Adem kardeşim sitede yeni sayılırsın...
Konuyla alakalı detaylı ve şiddetli tartışmalar konular oldu zamanında , bence bu tarz olayları saptırmamak gerekiyor belki espiri niyetiyle yaptın ama yinede artık ufkumuzu genişletmemiz gerektiğine inanıyorum. Avcı yada köpek sahibi ne yapmak istediğini biliyor ve kendi hedeflediği yönde köpek bakıyorsa sorun yoktur önemli olan bakış açısı kardeşim olayları çarpıştırmamakta fayda var. Yıllardır bu tartışmalar oluyor secereli , seceresiz önemli olan avcı için köpeğin av yapmasıdır Saf olmasının bile önemi yoktur. Şayet kalite aranıyorsa ve bakış açısı farklı platformdaysa elbette köpeğin pedigresi öz geçmişi , bilinçli eşlemeler yapmak adına ve müsabakalar adına önemlidir.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2013, 16:06:31 Gönderen: Gürkan GÜRSÜL »
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• *
Malesef öyle..İnsanların da beyinlerini kullanma yüzdeleri aşağı yukarı aynı ama hayat hepsine aynı imkanları sunmuyor

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• *
Av yapan köpek iyidir...Av yapan ve ırkının özelliklerini taşıyan köpek daha iyidir...Av yapan ırkının özelliklerini taşıyan ve seceresi olan köpek çok daha iyidir..Av yapan ırkının özelliklerini taşıyan ve seceresi camia tarafından kabul görmüş ve bir sonraki nesillere bu özelliklerini aktarmadaki başarısını kanıtlamış köpek mükemmeldir.Olay bence bundan ibarettir.

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
Av yapan köpek iyidir...Av yapan ve ırkının özelliklerini taşıyan köpek daha iyidir...Av yapan ırkının özelliklerini taşıyan ve seceresi olan köpek çok daha iyidir..Av yapan ırkının özelliklerini taşıyan ve seceresi camia tarafından kabul görmüş ve bir sonraki nesillere bu özelliklerini aktarmadaki başarısını kanıtlamış köpek mükemmeldir.Olay bence bundan ibarettir.

Bu kadar basit bilal abi teşekkürler , Adem kardeşim konu açmak için bu tarz konulara gerek yok bu site bazı konulara doydu artık ufkumuzu ve bakış açımızı genişletelim karadenizimizin buna ihtiyacı var selamlar güzel kardeşim.
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem kardeşim sitede yeni sayılırsın...
Konuyla alakalı detaylı ve şiddetli tartışmalar konular oldu zamanında , bence bu tarz olayları saptırmamak gerekiyor belki espiri niyetiyle yaptın ama yinede artık ufkumuzu genişletmemiz gerektiğine inanıyorum. Avcı yada köpek sahibi ne yapmak istediğini biliyor ve kendi hedeflediği yönde köpek bakıyorsa sorun yoktur önemli olan bakış açısı kardeşim olayları çarpıştırmamakta fayda var. Yıllardır bu tartışmalar oluyor secereli , seceresiz önemli olan avcı için köpeğin av yapmasıdır Saf olmasının bile önemi yoktur. Şayet kalite aranıyorsa ve bakış açısı farklı platformdaysa elbette köpeğin pedigresi öz geçmişi , bilinçli eşlemeler yapmak adına ve müsabakalar adına önemlidir.
kardeşim farklı polimik olduğunda anında kitlerim konuyu merak etme bu duruma izin vermem takipteyim konularımın . buda kims ekims eile köpek yarıştıramaz secere falan vs. burası sohbet yeri yarıştırma söz konusu ise herkez mera yarışlarına . bursaı tanışma kaynaşma platformu. yani ben öyle diye kayıt oldum etkin davranıyorum. yarışma alım satım büyüklük üstünlük yeri olduğunu düşünmeye başaldığım an zaten konu açmayı değil direk kendmi, bu siteden silerim. bu işi sohbetimiz muhabbbetimiz artsın diye yazpıyoruz. yoska ne haddimize milletin köpeği seceresi var yok. olan hayrını görsün olmayanada allah hayırlı olsun demek düşer. kimsenin köpeğind egözümüz olamaz olmazda herekin malı kendinedir düşüncem her zaman taşırıım.
 dediğim gibi kardeşim sorun olacağını anladığımda anda kitlerim silerim bu konuyu sorun yaratılmasına müsade etmeden.
 takipdeyim merak etme
 saygılar hürmetler kardeşimö
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
günü popüler konusu oldu adem tebrikler :)))))))
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
kardeşim farklı polimik olduğunda anında kitlerim konuyu merak etme bu duruma izin vermem takipteyim konularımın . buda kims ekims eile köpek yarıştıramaz secere falan vs. burası sohbet yeri yarıştırma söz konusu ise herkez mera yarışlarına . bursaı tanışma kaynaşma platformu. yani ben öyle diye kayıt oldum etkin davranıyorum. yarışma alım satım büyüklük üstünlük yeri olduğunu düşünmeye başaldığım an zaten konu açmayı değil direk kendmi, bu siteden silerim. bu işi sohbetimiz muhabbbetimiz artsın diye yazpıyoruz. yoska ne haddimize milletin köpeği seceresi var yok. olan hayrını görsün olmayanada allah hayırlı olsun demek düşer. kimsenin köpeğind egözümüz olamaz olmazda herekin malı kendinedir düşüncem her zaman taşırıım.
 dediğim gibi kardeşim sorun olacağını anladığımda anda kitlerim silerim bu konuyu sorun yaratılmasına müsade etmeden.
 takipdeyim merak etme
 saygılar hürmetler kardeşimö

Adem kardeşim;
Bu konular zamanında çok işlendi sonu hep sıkıntılı bitti,çok güzel insanlar birbirlerine kırıldılar şimdi şaka yollu dahi olsa bu konunun açılması yeni bir takım sıkıntılı durumlar yaratır.Hiç kimsenin canı sıkılmadan konunun kapatılması daha uygun olur düşüncesindeyim.
Bu sebepten dolayı  konuyu kilitliyorum
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul