Gönderen Konu: iştahsızlık  (Okunma sayısı 3162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ceyhun REİS

• AvlakForum Üye
  • *
iştahsızlık
« : 28 Haziran 2009, 21:19:36 »
mrb abi benim on aylık ingiliz pointer var biraz iştahsızlık var .bana iştah açıcı bir ilaç söyleye bilirmisin 3 çeşit mamada kullandım farketmedi saygılarımla
Ceyhun REİS
1981 TRABZON

Çevrimdışı Vet.Hekim Özgür YAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: iştahsızlık
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2009, 08:55:58 »
syn ceyhun bey

özellikle b vitamini karışımı solusyonlar  ve AMİNOSOL   adlı ilacı söyleyebilirim. Ama bilmelisiniz ki

iştah veya iştahsızlık bir semptomdur yani bir sonuçtur.iştahsızlığa neden olan şey nedir?Bunu

ortadan kaldırmak en doğrusu olacaktır.yoksa iştah açıcılar mamalar neredeyse etkisizdir.

havaların ısınmasıyla hayvanlarımızda genel bir iştahszlık mevcut.Bu durum ise: fazla

önemsemeden hayvanın günlük tüketimini kontrol etmelisiniz. çok çok bariz bir düşme var ise

ancak o zaman müdahale etmelisiniz. teşekkürler
Veteriner Hekim Özgür YAMAN
1981 FETHİYE

Çevrimdışı Ceyhun REİS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2009, 17:33:15 »
ilginize çok teşekkürler başarılarınızın devamını dilerim.allah işlerinizde kolaylık versin.
Ceyhun REİS
1981 TRABZON

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2009, 17:41:36 »
vet özgür bey tıbbı açıklamayı yapmış,bende tıbbi olmayan ı söyleyeyim,özgür kardeşim daha önce yerli ırk yada kurzhaar beslemişseniz onlara göre kıyas yapıyorsundur,pointer onlar kadar yemez,benimki 1.5 yaşında hala iki ölçek mama yiyor,üç ölçek verdigimde fazlası ertesi güne kalıyor,tşk..
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2009, 17:43:18 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2009, 21:09:42 »
bilimsel olmayan bir açıklamada ben yapayım.
hava sıcak ondan yemiyor sen gece 12 de ver mamasınada biraz et suyu koy yanlız mama fazla olmasın gör bakalım nasıl tabağın dibini kazıyor.
bıraktın 20 dakika sonra gel bak yemişse ne ala, yememişse yemeği önünden al ertesi gün aynı saatte tekrar dene eğer yemediyse ya mamada bir sorun var yada köpekte.
selam.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2009, 11:40:22 »
syn M. birol bey

soruyu soran hasta sahibimiz kaç ölçek yediğini belirtmemiş soruya bakarsanız.ne kadar yediğini yazmamış ki ben ona ölçü vereyim. ve iştah acıcı sormuş.köpeğim şu kadar yiyor normal mi diye ölçü vermemiş.Ama her nasılsa verdiğim ilaç isimlerinden dolayı siz benim yerli ırk veya kurzhaar beslediğim hissine kapılmışsınız.Ben av köpeği beslemiyorum yani bana ait bir av köpeği yok.

şunu da müsadenizle belirtmek isterim ki, bilimsel olan bir şeyi  hoşuna gidince kullanmak uygun olmayınca bildiğini okumak doğru değildir.tecrübelere sonsuz saygım var.bana avcı dostlarımıza bilimsel olmadığını düşündüğünüz(bunu siz söylüyorsunuz) bir açıklamayı lütfen özel mesajda belirtiniz.Bu sayfa bilimsel olan ,faydalı olan konuların konuşulduğu yer olalıdır diye düşünüyorum.fikir belirtelim tartışalım anlaşamayalım hatta. bunlar önemli değil, önemli olan birlikte paylaşmamız. yani durduk yere benim hangi köpeği beslediğim fikrine ulaşmayalım.ya da o bilmez ben daha bilirim fikrine kapılmayalım.
soruları doğru anlayıp doğru cevap verelim,doğru yardımcı olalım.
ve bilimsel olmayanı düşündüğümüz  konuları rica ediyorum ortak değil özel paylaşımlarda görüşelim.
söylediklerim ve yorumlarım için siz dahil başka bir avcı dostumuzu incitiyor isem şimdiden özür dilerim. hayırlı günler dilerim. teşekkürler.
1981 FETHİYE

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2009, 12:11:38 »
özgür hacam,sizin köpek beslediginiz hissine hiç kapılmadım,sizin alanınızada müdahalede bulundugumuzu sanmıyorum,arkadaş sizinde belirttiginiz gibi pointerinin nekadar mama yedigini belirtmemiş,benim söylemek istedigimde belki köpegi normal yiyordur,daha önce iştahı açık doymak bilmez bir köpek beslemişse şimdiki köpeginin önceki köpegine göre az yemesi arkadaşımızı iştah konusunda şüpheye düşürmüş olabilir,emin abimizinde belirttigi gibi havanın çok sıcak oldugu saatlerde yemiyor olabilir...kocakarı ilacı önermemişiz,tıbbı teşhislerde bulunup ilaç önermemişiz,ha burası benim sayfam hasta sahibiyle beni başbaşa bırakın,hasta sahibi sorsun ben cevaplayayayım düşüncesindeyseniz diyecek birşey yok...tşk
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2009, 13:07:39 »
öyle bir niyetim yok birol bey! burası hepimizin sayfası.
sadece dosthane önerilerde bulunuyorum.niyetim kimseyi de kızdırmak ve üzmek değil.
kişilerin yorumuna  o kişinin yorumu üzerinden yardımcı olursanız sevinirim.sadece bu.
benim hangi köpeği hangi şartlarda beslemiş olabileceğimin konuyla ilgisi yok. Benim hakkımda tahminler yaparak yardımcı olmanıza gerek yok. sadece bunu söylemek istiyorum.
ayrıca bilimsel olmadığını siz söylediniz ben kocakarı ilacı önerdiğinizi veya ona benzer birşey söylemedim. aksine çok doğru bir yorum yapmışsınız ve gayet bilimsel.anlaşılıyor ki tecrübeli bir avcımızsınız ve bu benim çok hoşlandığım saygı duyduğum bir durum.

anlayışınız için teşekkürler.

iyi günler diliyorum .
1981 FETHİYE