Gönderen Konu: 14 Şubat itibariyle Av Sezonu Kapanmıştır.  (Okunma sayısı 476 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
14 Şubat itibariyle Av Sezonu Kapanmıştır.
« : 15 Şubat 2023, 13:14:43 »
Arkadaşlar 13 şubat 2023 tarıhli Bakanlık oluru ile avın kapatıldıgı bildirilmiştir.Siz değerli avcı dostlarımın bilgisine sunulur.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Yasin TORAN, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: 14 Şubat itibariyle Av Sezonu Kapanmıştır.
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2023, 13:29:37 »
Arkadaşlar bölgeye yardıma giden arkadaşlarımızdan duyduğumuza göre
Özellikle ilk gün silahlı eşkiyaların deprem bölgesinde  yağma ve talan yaptıkları bizzat görülmüş.
Evinden ava gidiyorum diye silahla çıkan talan ,yağmacı ve eşkiyaların eylemlerine son vermek amacıyla bu şekilde bir karar alındığını tahmin ediyorum.
Depremin ikinci günü itibariyle durum kontrol altına alınsada  bu şekilde bir karar alma zorunluluğu doğmuştur.
Duyumlarımız bu şekilde.
Resmi bir kaynak değildir.
Bilginize.,.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2023, 11:29:33 »
Sebepler üzerine yorum yapmadan sadece alınan karar bazında birkaç cümle söylemek gerek.

Bu karar alındığında, henüz bakanlık onaylamamıştı, avbis sistemi kapatıldı ve randevular silindi...
Hatta karar metni, bazı avcı karşıtı stk ların eliyle sosyal medyada dolaştırılmaya bile başlandı.

4915 sayılı kanunun ilgili maddelerine göre ülke genelinde avın kapatılması için Merkez Av Komisyonunun toplanması gerekliydi, ona uyulmadı.

Av kapatıldığı halde av turizmi kapsamındaki faaliyetlerde herhangi bir yasak söz konusu değildi.
Yine sosyal devlet anlayışına ters olarak, vergisi peşinen ödenmiş bir hak, henüz süresi dolmadan avcıların elinden alınmış oldu.
vs vs

Bu ülkede, cezalar, yasaklar, kanunlar sadece kanuna uyan, saygılı ve düzgün insanlar için geçerliyse, yaptım oldu mantığıyla istenildiği zaman haklar çekip alınabiliyorsa diyecek çok bir söz kalmıyor.

Belgesini donduran arkadaşlara veya kaçak avlananlara yasal avcılık konusunda hep telkinde bulunmuş biri olarak her geçen gün kendimi daha da enayi olarak hissetmeye başladım. Artık onları o kadar da haksız görmüyorum.
Amacım asla aykırı söylem değil, sıkıntı varken av peşine düşmek de değil.

Dile getirmek istediğim şey mevcut durumdan bağımsız olarak avcılığa ve avcılara kesilen fatura...
Devlete ve kanunlara saygılı olduğu için kurallara uyan insanları bu duruma düşürmemek gerek...
Yazmak isteyip yazamadığım daha çok şey var, yanlış anlaşılmasın, bu kadarı kâfi...
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2023, 11:31:01 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY, Talip YÜCEL

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2023, 00:49:59 »
Burada varsayımlar üzerinden konuşarak yorum yapmak ya da hak hukuktan söz etmek pek mümkün değil.
STK lara ve onların başındaki adamlara gelince
Arkasına 200 kişi bile toplayamayan ama her fırsatta ısırmadan havlayan köpekler gibiler.
Hele bir tanesi varki tam bir facia.Her boka hoplayıp zıplıyor ama onu kimse takmıyor.
Ama Federasyon icerisinde kendisi medyatik te bir tip.
Ben kendimi bildim bileli avcılık yaparım.
Kuş gribi ,olağan üstü hal ve bu son deprem afeti haricinde avcılıkla ilgili bir yasakta görmedim.
Bu kararın bir keyfi uygulama olarak anlaşılması ve avcılık faaliyetini icra edenlerin haklarının gasp edilmesi gibi görülmesi de ilginç.
Memleketin bir bölgesi olağan dışı olaylara gebe kalmışken mağdur insanların mağduriyetinin giderilmesi için alınan bir kararın bu kadar anormal karşılanmasıda bence garip.

Sonucunda yer altı,yer üstü ,bütün kaynaklar devletin.
Olağan dışı hallerde ilgili kanunlar gereği yasaklarda olabilir.
Ben o anki durumun aciliyeti ve hayati sonuçlarına bakarım.
Ben şahsen bu kadar karamsar bakmıyorum.
Ohal  bölgesindeki vatandaşların mağduriyeti söz konusu ise ben bir ay ava gitmesem de olur.
Bu konuyu keyfi bir uygulama gibi algılamamak  gerekir diye düşünüyorum.....
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2023, 02:12:26 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979