BÖLGE AVCILARI İLETİŞİM VE BÖLGESEL PAYLAŞIMLAR > DOĞU ANADOLU BÖLGESİ AVCILARI

Kekliğe niyet, tavşana kısmet.

(1/2) > >>

Naim ZENGİN:
Pazar günü büyük bir heyecanla gittiğimiz avlakta gün boyu keklik sesi dinleyip, keklik alaylarının peşinden yürüdük ama sanki keklikler bütün yaz bu güne hazırlanmış gibiydiler. 100-150 metre yaklaşmadan havalanıp yüzlerce metre uzağa konuyorlardı. Hiçbir şekilde yaklaşmak mümkün olmadı. Dağda yaklaşık 17 km yol gidip bir ara kayboldum. Şaşkınlıkla yönümü tayin etmeye çalışırken hayatımda rastladığım en lezzetli alıçlaran yedim. Sonrasında ''nasipse gelir hintten yemenden, nasip değilse ne gelir elden.'' mısralarını söyleyerek dönüş yoluna düşmüşken önümdeki çalılardan fırlayan tavşanı tek atışla almak nasip oldu. Tavşanın yıkıldığını görünce bir anda dizimize derman, gözümüze fer geldi. Nimeti verene şükrederek arada bir keyifli bir türkü tutturarak arabamızın yanına geldik. Çoktan pişip yenmiş güvecten payımıza kalanı afiyetle yiyip evin yolunu tuttuk....

Hüseyin İŞCEN:
Keyifli bir av günü olmuş bir dahaki sefere de o kekliklerin  nasip  olması dileğiyle  rasgele  Naim bey

Sabahattin KARAHAN:

--- Alıntı yapılan: Hüseyin İŞCEN - 22 Ekim 2019, 11:32:05 ---Keyifli bir av günü olmuş bir dahaki sefere de o kekliklerin  nasip  olması dileğiyle  rasgele  Naim bey

--- Alıntı sonu ---
+1

Erol ÖZTÜRK:
''Misafir umduğunu değil bulduğunu yer'' derdi eskiler  :D :D
Boş çevirmeyip rızkı verene hamd olsun.
Rast gele.

Enes Malik TEPE:
Öyle betimlenmiş ki anı yaşadım, keyfinizden pay aldım :D Nasipten öte yol yok gerçekten maşallah Allah daim etsin.Darısı kaçan kekliklerin başına :D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git