Gönderen Konu: Şaşırdım Kaldım bu Sezon 20 de keklige hangi fişek kaç numara saçma ve kaç numar  (Okunma sayısı 12857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sabri KESKİN

• Müdavim Üyemiz

olsada atsak tenekeye havada takla attırsak

Bundan bulursanız bana haber verin

bundan da bulan olursa itina ile alınır.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2012, 11:30:34 Gönderen: Sabri KESKİN »
Sabri KESKİN
keskin nişancı
1979-Kayseri

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
YAF 25 g 7 no bıor ile açılış 26 G B&P 7 NO devam 28 g ile son otomatik reçetesi kırma tüfekte  28g şart değil bıor veya  power tapa meradaki arazi şekli köpekli köpeksiz avlanma belirleyici olur kanımca
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Bende RC sipe bir kutu var: ;D ;D ;D 2 fişeğe bir keklik teklif ederim ;D ;D ;D Yanlış anlama Sabri Başkanım,şimdi zaten kuş yok,limit kısıtlı,biliyosun bende kötü avcıyım vuramıyorum :) :) :)
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Sabri KESKİN

• Müdavim Üyemiz

Mehmet Akkuş bey bende ki çoban değneği bu Al 391 Gold
Abi reçeten gerçekten güzel benim tüfegin sistemi gazlı açılışta 25 gr 7 no saçma, ve 4 no şok
sonra gramajı 26 gr saçma 6  şok 3,sezon sonuna doğruysa rc s4 27 gr yeni bir fişek 20 için onu deniycem
Yinede seçenek çok az yaf  firması biz 20 avcıları için 26 gr , 25 gr, 27 gr, keçe tapa kaliteli  fişekler yapsa
dönüp bakmam yabancı markalara ama yapmıyorlar işte...
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2012, 11:54:30 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Sabri KESKİN
keskin nişancı
1979-Kayseri

Çevrimdışı Sabri KESKİN

• Müdavim Üyemiz
Bende RC sipe bir kutu var: ;D ;D ;D 2 fişeğe bir keklik teklif ederim ;D ;D ;D Yanlış anlama Sabri Başkanım,şimdi zaten kuş yok,limit kısıtlı,biliyosun bende kötü avcıyım vuramıyorum :) :) :)
Ahmet beycigim sende ki fişekler  keçe tapa degil ama senin 4-4 şok hugluna on numara olur.Bendeki gavura olmaz agır geliyor anca şoku 5 takarsam anca olur paşam bu yirmiye fişek yok, sesimizi duyan ne  av bayisi var nede distribütör bu işi sadece kazanç amaçlı yapıyorlar  bence ne verdin
iyi bildin nede üretici var bence
Sabri KESKİN
keskin nişancı
1979-Kayseri

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
 Ya bu çoban değneği Al 391 Gold içine kum doldursan vurur biraz plak atışı yapsan çok faydası olur.rc s4 27 gr 6 no  bulursan bana haber et
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
sn.KESKİN
resimlerinide yayınlayarak gösterdiğiniz fişeklerin hemen hemen hepsi keçe tapa fişekler
20 no bir silahta 28gr saçma ağırlığı ---- 12 no bir silah ile sürekli 34-36gr fişek atmak gibi bir şey
eley firmasının 21gr,lık fişeklerinden bulabilsek ne ala ,, bu güne kadar edindiğim izlenimler en iyi grupmanı 25-26 gr saçmalı fişeklerin yaptığı yönünde 28 gr fişekler ise yakın mesafede çabuk dağılım neticesinde daha etkililer,, şahsen benim tercihim 24-25-26 gr saçma ağırlıklı fişek çeşitliliğinden yana olur ancak seçenekler kısıtlı olunca 27-28-30 gr,lı olanlarınıda denemek zorunda kalacağız....
RC20 T3 28 GR POWER TAPA 7-8-9.5 NO SAÇMA MAXSİMUM 20-25MT MESAFESİ FİŞEĞİ
RC SİPE 25 GR POWER TAPA 6-7-8 NO SAÇMA 25-35MT MESAFELERDEDE ETKİLİ
B&P F2 CLASSİC 27 GR POWER TAPA 6-7-8 NO SAÇMA 25-35MT MESAFELERDEDE ETKİLİ
GB  28 GR POWER TAPA 9 NO SAÇMA 20-30 MT MESAFELERDE İDEAL
SELLİOR BELLOT RED&BLACK PAPER KAĞIT KOVAN KEÇE TAPA 27 GR 7 NO SAÇMA 25-40MT MESAFELERDE (keklik-tavşan-ördek)HER AVIN FİŞEĞİ
ZUBER 26 GR 6-7-8-9-10 NO SAÇMA POWER TAPA (YAF-STERLİNG) DAHİL EN KALİTELİ YERLİ FİŞEK 25-40MT MESAFELERDEDE ETKİLİ

diye düşünüyorum tabiki tüm bunlar benim kullandığım tüfek ve şoklar ilede ilgili olabilir...
yerli bir yarı oto 16mm iç çap 66cm namlu boyu 5(silindir)-3(mod) şok değerleri yaptığım atış denemelerinden edindiğim izlenimler bu yönde...
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Ya bu çoban değneği Al 391 Gold içine kum doldursan vurur biraz plak atışı yapsan çok faydası olur.rc s4 27 gr 6 no  bulursan bana haber et
sn.AKKUŞ yanlış hatırlamıyorsam aradığınız fişekten ARMER,de olması lazım....
Hakan AKMAN

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI

Sanırım vurmakta sıkıntısı yok  Mehmet Bey ama fişek seçeneği az olduğu için aceba denenmeyen yada kendisinin gözünden kaçmış kolay bulunabilir fişek olup olmadığını öğrenmek istiyor diye düşünüyorum...Geçenlerdede Kayserili bir arkadaşımız aynısını S55 beretta için yazmıştı..28 gr yada 30 gr keçe tapa fişek bulunmadığı için bilgi istemişti...

Aslında en güzeli Polat Olur Bey gibi,Suat Çalışkan Bey gibi farklı markalı fişekleri av öncesi kağıt üstünde test etmek ama zaman kısıtlı olduğu için av sezonunda dağda denemeye çalışıyoruz...Zaten av ve avlak sıkıntısı var..Neyse deneyerek bulunacak ama denemiş ve kullanan arkadaşlar varsa paylaşım için seviniriz...

Rastgele;
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2012, 13:25:16 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Tufan AVCI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Bence keçe tapa sellot bello 8-9 numara 1-3 sok 40 - 45 metre den keklik çaput.
Kendi doldurdugunuz fişekler için ise 1.40 sterling A1 baruttan keçe tapa 8-9 numara 25 gr saçma aynı sellot bello fişegine eş deger kekligide at tavşanada.  Rasgele
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2012, 13:32:18 Gönderen: Tufan AVCI »
Tufan AVCI
1974 ANKARA

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
sn.KESKİN
resimlerinide yayınlayarak gösterdiğiniz fişeklerin hemen hemen hepsi keçe tapa fişekler
20 no bir silahta 28gr saçma ağırlığı ---- 12 no bir silah ile sürekli 34-36gr fişek atmak gibi bir şey
eley firmasının 21gr,lık fişeklerinden bulabilsek ne ala ,, bu güne kadar edindiğim izlenimler en iyi grupmanı 25-26 gr saçmalı fişeklerin yaptığı yönünde 28 gr fişekler ise yakın mesafede çabuk dağılım neticesinde daha etkililer,, şahsen benim tercihim 24-25-26 gr saçma ağırlıklı fişek çeşitliliğinden yana olur ancak seçenekler kısıtlı olunca 27-28-30 gr,lı olanlarınıda denemek zorunda kalacağız....
RC20 T3 28 GR POWER TAPA 7-8-9.5 NO SAÇMA MAXSİMUM 20-25MT MESAFESİ FİŞEĞİ
RC SİPE 25 GR POWER TAPA 6-7-8 NO SAÇMA 25-35MT MESAFELERDEDE ETKİLİ
B&P F2 CLASSİC 27 GR POWER TAPA 6-7-8 NO SAÇMA 25-35MT MESAFELERDEDE ETKİLİ
GB  28 GR POWER TAPA 9 NO SAÇMA 20-30 MT MESAFELERDE İDEAL
SELLİOR BELLOT RED&BLACK PAPER KAĞIT KOVAN KEÇE TAPA 27 GR 7 NO SAÇMA 25-40MT MESAFELERDE (keklik-tavşan-ördek)HER AVIN FİŞEĞİ
ZUBER 26 GR 6-7-8-9-10 NO SAÇMA POWER TAPA (YAF-STERLİNG) DAHİL EN KALİTELİ YERLİ FİŞEK 25-40MT MESAFELERDEDE ETKİLİ

diye düşünüyorum tabiki tüm bunlar benim kullandığım tüfek ve şoklar ilede ilgili olabilir...
yerli bir yarı oto 16mm iç çap 66cm namlu boyu 5(silindir)-3(mod) şok değerleri yaptığım atış denemelerinden edindiğim izlenimler bu yönde...

Hakan Abi

Ben bıldırcın avı için RC sipe Power Tapa 6 no kullandım bu sene..huğlu 20 cal tüfeğimde...Yakın mesafede hızlı olguğu için kanaat getirdik çok güzel saçma çıkışı ve dağılımı var ama mesafe biraz saha uzadımı yani 30 mt üzerinde yeşil renkli yaf kullandık...Bu fişeklerle soğuk kış sezonuna girmeden 20 cal ile ilk haftalarda keklik avlamayı düşünüyorum..Bakalım hayırlısı....

Paylaşım teşekkürler....
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Sabri KESKİN

• Müdavim Üyemiz
sn.AKKUŞ yanlış hatırlamıyorsam aradığınız fişekten ARMER,de olması lazım....
,
Abi armer de var evet fakat 8 no saçma 6- 7 yok benim kanatimce istanbulda keklik avı yapılmadıgı için bahsi geçen firma 6-7 saçma dolu getirtmemiş olabilir.Federal de aynı sıkıntı var 8 no saçma Winhester de aynı ben keklik avında  6-7 saçmada randıman buldum,
Ayrıca şunuda belirtmeden geçemiycem bahsi geçen firma yetkilileriyle telefon da 3-4 kez görüştüm FEDERAL H 200 25 GR 6 NO SAÇMA
fişegi  sordum gelecek dediler,fuardayız distribütörden haber bekliyoruz dediler ama fişek yok benim efsane fişegim tüfekten cuuulunnk diye bir ses duyuyorsun ve kuş havada cabut , tavşan sa 30 metreden pirelli kamyon lastigi şeklinde mefta maalesef yok.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2012, 14:08:43 Gönderen: Sabri KESKİN »
Sabri KESKİN
keskin nişancı
1979-Kayseri

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
''ama fişek yok benim efsane fişegim tüfekten cuuulunnk diye bir ses duyuyorsun ve kuş havada cabut , tavşan sa 30 metreden pirelli kamyon lastigi şeklinde mefta maalesef yok''

Başkanım sen efsanesin :D :D :D :D Sen beni güldürdün ALLAH'ta seni güldürsün :D :D :D

« Son Düzenleme: 11 Ekim 2012, 14:45:50 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
isteyen olursa 20 cal rc s4 27 gram 8 no temin edebilme şansım var..7 ye bir bakacağım..

seneye yeni sezona 20 ciler için bir çalışma var 22 gram 7 no keçe tapa 20 gram 10 no keçe tapa fişek üretilecek(ithal)

isteyene 20 cal 27 gram keçe tapa 7 no fişek..
https://www.fisekmarket.com/default.asp?git=9&urun=1166
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2012, 20:48:30 Gönderen: Polat OLUR »
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Sabri KESKİN

• Müdavim Üyemiz
http://www.izmir-ticaret.com/urunler
Şimdi burayada tel açıp fişek istemek olmuyor yalnız rc s4 6-7 no bulursanız haberdar ederseniz sevinirim.
Sabri KESKİN
keskin nişancı
1979-Kayseri

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
,
Abi armer de var evet fakat 8 no saçma 6- 7 yok benim kanatimce istanbulda keklik avı yapılmadıgı için bahsi geçen firma 6-7 saçma dolu getirtmemiş olabilir.Federal de aynı sıkıntı var 8 no saçma Winhester de aynı ben keklik avında  6-7 saçmada randıman buldum,
Ayrıca şunuda belirtmeden geçemiycem bahsi geçen firma yetkilileriyle telefon da 3-4 kez görüştüm FEDERAL H 200 25 GR 6 NO SAÇMA
fişegi  sordum gelecek dediler,fuardayız distribütörden haber bekliyoruz dediler ama fişek yok benim efsane fişegim tüfekten cuuulunnk diye bir ses duyuyorsun ve kuş havada cabut , tavşan sa 30 metreden pirelli kamyon lastigi şeklinde mefta maalesef yok.
SN.KESKİN
Eğer pahalı demezseniz SELLİOR BELLOT RED&BLACK PAPER KAĞIT KOVAN YILDIZ KIVIRMA 0NLUK PAKET 27 GR 7 NO SAÇMALI FİŞEKLER 15-17.5 TL fiyat aralığında satılıyor
açık arazi keklik tavşan avında en ideal fişeklerdir diye düşünüyorum....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Hakan AKMAN