Gönderen Konu: Meca Av Fişekleri  (Okunma sayısı 24073 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
Meca Av Fişekleri
« : 03 Ekim 2015, 10:43:58 »
Merhaba forumda bu aralar bu ve eski sezonda çok methedilen yerlide en iyi ve(ya) en iyi denebilecek fişek markası olarak görülen Anatolia markasını çoğumuz kullanıyor ve balistik sonuçlarını merak ediyorduk bende sizlere 12 Ga 16 Ga ve 20 Ga av ve atış Fişeklerini sunuyorum diğer İstikrarini bozmayan yerli av ve atış Fişek markalarının balistik sonuçları ile tanıtımını yapmayı planlıyorum saygilarimla

1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Meca Av Fişekleri
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2015, 11:31:22 »
bilgiler için teşekkürler Engin bey, almadan önce bu bilgileri incelemiştim
ilk defa bu yıl bıldırcında kullanmaya başlandım, 28/30 gramları iyi iş çıkarıyor
kışın 32 / 34 gramlarıda deneyeceğim inşallah.
1981 / Samsun / Malatya

The following users thanked this post: Ergin KORKUT

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2015, 12:50:15 »
Tesekkurler abi mega cok cok güzel fisekler yapiyor. Stoeger icinde mükemmel uyum sağlıyor mutlaka kullan derim
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Ergin KORKUT

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2015, 13:56:43 »
Güzel paylaşım olmuş Ergin bey. Meca fişeklerine ben de bu yıl daha fazla ağırlık vermeyi planlıyorum. Avrupa fişekler karşısında yerli olarak en iyi alternatif diyebileceğim bir marka MECA. Malum avrupa fişekler artık ciddi ciddi pahalı olmaya başladı. Meca hem fiyat olarak uygun hemde malzeme kalitesi ve av performansıyla bence tatmin edici bir fişek. Listede speed serisi 28-30 gramlar hariç hemen hepsini kullandım ve çok güzel sonuçlar aldım. listede yok ama 30 gram power tapa special fişeği çok güzel, sezon başlangıcında tahtalıda harika işler çıkardı. 32 gram master hunting serisi de bana göre gayet başarılı.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2015, 14:45:24 »
elinize emeğinize sağlık
yıldız pozede veya çiftede kullanan varmı acaba
geçen gün 12 cal 32 gr 8 nosunu ve 16 cal 7 nosunu aldım. ikisininede bozup 4 er gr düşürüp keçe tapa
fişekler yapıp kullanmayı düşünüyorum.
12 cal 32 gr dan 1.53 gr CSB barut çıktı cheddite cx2000 kapsül kullanılmış
16 cal 28 gr dan 1.28 gr CSB barut çıktı maxam kapsül kullanmışlar
genelde CSB barut kullanılan fişekler randımanlıymış gibi bi izlenim doğdu bende
meşhur İmperial keçe tapa fişeklerdede CSB barut ve diana keçe tapa ön planda
bende belki bu kombinasyonu kendi dolularımda yakalarım diye uğraşıyorum
32 gr da chedditte hızlı kapsül ve CSB barutu kombinasyonu başarılı olur gibi düşünüyorum.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2015, 15:27:12 »
Şükrü Bey;

Yıldız Spz m Kullanıyorum önceki sezonda rc fişeklerini kullanmıştım iyi idi forumda okuduklarımdan sonra Mecayı denemeye karar verdim bu sezonda 9 numara 28 gr ve 30 gr bior tapa kullandım bıldırcın ve üveyik avlarında çok başarılı. ithal fişekleri kesinlikle aratmıyor Yaşadığım yer Bolu ile mudurnu ilçesi Rakım olarak av yaptığım yerler 1100-1200 metre idi. önceki sezon Kışın tavşan avında rc s4 special kullandım ondanda memnunum bu sene 32 gr Meca kullanmayı düşünüyorum nasip bakalım.
1983 Mudurnu/BOLU

The following users thanked this post: Şükrü TEKELİ

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2015, 15:53:10 »
Şükrü Bey;

Yıldız Spz m Kullanıyorum önceki sezonda rc fişeklerini kullanmıştım iyi idi forumda okuduklarımdan sonra Mecayı denemeye karar verdim bu sezonda 9 numara 28 gr ve 30 gr bior tapa kullandım bıldırcın ve üveyik avlarında çok başarılı. ithal fişekleri kesinlikle aratmıyor Yaşadığım yer Bolu ile mudurnu ilçesi Rakım olarak av yaptığım yerler 1100-1200 metre idi. önceki sezon Kışın tavşan avında rc s4 special kullandım ondanda memnunum bu sene 32 gr Meca kullanmayı düşünüyorum nasip bakalım.
Feyyaz bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2015, 16:30:32 »
Meca bence bu piyasadaki en iyi yerli fişek bence.İstikrarlı bir gidişi var.Ben her avımda kullanıyorum.Birkaç defa değişik fişeklerini kesmiştim.Saçmaları malzemeleri gerçekten çok kaliteli.

Yukarıdaki bigiler ışığında hava durumuna göre seçim yapılabilir.Elinize sağlık.Faydalı bir paylaşım.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2015, 17:31:01 »
Bende otomatik ile bıldırcın a 30 gr bior kullandım.  Mükemmeldi. 34 ve 36 gr larını elinde olan bi arkadaşımız açsa barut cinsi kapsül vs bi görmek mükemmel olur. Bizim burda yok siparis vereceğiz. Daha olmadı fabrikayı Arayacam.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2015, 17:48:33 »
Geçen sezon bıldırcında mecra 10 no 30 gr.kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım.İşallah kaliteyi bozmazlar.
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 03 Ekim 2015, 19:59:43 »
bıldırcında bior tapa 28 gramını kullandım vuruşu fitillemesi çok güzel ama avdan sonra silahı temizlerken namluya cok fazla kurşun sıvanması olduğunu farkettim, otomatik tüfeğin Allahtan  tek namlusu var harbileye harbileye temizledim ayna gibi yaptım namlunun içini, tam topladım tüfeği dolaba koydum kapı çaldı bi baktım babam elinde tüfekle gelmiş :)) bu fişeği sen verdin al sen temizle deyip tutuşturdu çiftesini elime :))) abartısız 40 dakika namluyu temizlemekle geçti :) babama fişek vermekle ona iyilik kendime kötülük yapmış oldum :)
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 03 Ekim 2015, 20:02:54 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 06:03:03 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Şahin GENÇOĞLU, Selim UYGUN

Çevrimdışı Burak BAYGENÇ

• *
« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2015, 21:13:29 »
Bıldırcın da 30 gr 10 numara bior'u güzel iş çıkartıyor, tek kurşun performansı zaten ortada izledik gördük hepimiz açıkçası 34 ve 36 gr mi merak etmiyor değilim alıp kenara koyacağım eğer 34 ve 36 gr kullananlar varsa bilgi verebilirler
Kırklareli/Lüleburgaz    17.06.1990    0rh(+)
Armsan-Phenoma Carbo

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2015, 21:53:03 »
Elinize sağlık Ergin Abi, çok kullanışlı olmuş bu haliyle.

Hızları ölçerken (Hız 1) namluyu aletin dibine koymuşlar. Değerleri biraz yüksek gösterir.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2015, 21:55:23 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2015, 22:07:36 »

Avlak Üye
*
Tesekkurler: 5 Adet
AVCILIK AVCI SAYFASI
Profili Görüntüle  Kişisel İleti Gönder (Çevrimdışı)

Tesekkur EdinAlıntı
bıldırcında bior tapa 28 gramını kullandım vuruşu fitillemesi çok güzel ama avdan sonra silahı temizlerken namluya cok fazla kurşun sıvanması olduğunu farkettim, otomatik tüfeğin Allahtan  tek namlusu var harbileye harbileye temizledim ayna gibi yaptım namlunun içini, tam topladım tüfeği dolaba koydum kapı çaldı bi baktım babam elinde tüfekle gelmiş :)) bu fişeği sen verdin al sen temizle deyip tutuşturdu çiftesini elime :))) abartısız 40 dakika namluyu temizlemekle geçti :) babama fişek vermekle ona iyilik kendime kötülük yapmış oldum :)

Aynen sivanma fazla ama kurşun yumuşak olduğu için .
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2015, 22:32:29 »
Mirage 28 bior ve bornaghi 30 bior atardim hep. bu yil hem bulamadim hemde fiyatlari bayagi yukseldigi icin pek ustune dusmedim. Hatta arkadaslarim bana laf soylerlerdi bildircina ithal fisek atilirmi diye.
Bu sene ilk kez bildircinda mecanin 28 ve 30 bior unu denedim  cok kus kacirdim yada yarali dusurdum hayvanlar kan revan icindeydi . Kusu azcik salinca 30-35 metre gibi hic vuramadim.
Acikcasi cok sevemedim.
Arkadasimin tavsiyesiyle zuberin 28 ve 30 biorunu denedim kat kat daha ustun gibi geldi bana bilemiyorum...

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Şahin GENÇOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 03 Ekim 2015, 22:45:14 »
Bu saçma işinden hiç anlamıyorum.
Hangi kuşa hangi numara saçma. Yada hangi kuşa hangi gr ağırlık. Hadi bunları ayarladın bu sefer hangi fişekte hangi tapa. Kuşun türüne göre kuşa hangi mesafeden atılmalı. Yada hangi saçmaya hangi şok.

İyi ki aramızda ustalar da uçar avına yeni başlayanlara yardımcı oluyorlar. Veya bir tüfeği kullanan aynı tüfekten yeni alan bir arkadaşa saçma konusunda yardımcı olabiliyor. Bu güzel...

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 03 Ekim 2015, 22:56:23 »
Bu saçma işinden hiç anlamıyorum.
Hangi kuşa hangi numara saçma. Yada hangi kuşa hangi gr ağırlık. Hadi bunları ayarladın bu sefer hangi fişekte hangi tapa. Kuşun türüne göre kuşa hangi mesafeden atılmalı. Yada hangi saçmaya hangi şok.

İyi ki aramızda ustalar da uçar avına yeni başlayanlara yardımcı oluyorlar. Veya bir tüfeği kullanan aynı tüfekten yeni alan bir arkadaşa saçma konusunda yardımcı olabiliyor. Bu güzel...
Doğrusu herkes birbirinden öğreniyor(öğreniyoruz). Kim tecrübe ettiyse bildiriyor. Biri, öbürü, diğeri derken bir şeyler belirmeye başlıyor. İyi ki yardımlaşan arkadaşlar var.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Sami DURDU, Şahin GENÇOĞLU

Çevrimdışı Burak BAYGENÇ

• *
« Yanıtla #18 : 04 Ekim 2015, 09:49:23 »
Doğrusu herkes birbirinden öğreniyor(öğreniyoruz). Kim tecrübe ettiyse bildiriyor. Biri, öbürü, diğeri derken bir şeyler belirmeye başlıyor. İyi ki yardımlaşan arkadaşlar var.
avlakforum.com ailesi olmanın farkı bu siteyi bu yüzden çok seviyorum yardımlaşma,dayanışma ve fikir alışverişi gerçekten çok iyi hep böyle devam eder inşallah  :)
Kırklareli/Lüleburgaz    17.06.1990    0rh(+)
Armsan-Phenoma Carbo

Çevrimdışı Cengiz ÖNGÖREN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 04 Ekim 2015, 10:31:10 »
Avlak Üye
*
Tesekkurler: 5 Adet
AVCILIK AVCI SAYFASI
Profili Görüntüle  Kişisel İleti Gönder (Çevrimdışı)

Tesekkur EdinAlıntı

Aynen sivanma fazla ama kurşun yumuşak olduğu için .
Maalesef bior tapaların çoğunda kurşun sıvanması can sıkıcı düzeyde.sebep yumşak saçma kullanımı.aslında firmaların bior tapada sert saçma kullanması gerekir ama yapılmıyor.
1956 İZMİR
özel ibn-i sina tıp merkezinde doktor

Çevrimdışı Ceyhun MİRİLİ

• *
« Yanıtla #20 : 05 Ekim 2015, 01:00:01 »
Mirage 28 bior ve bornaghi 30 bior atardim hep. bu yil hem bulamadim hemde fiyatlari bayagi yukseldigi icin pek ustune dusmedim. Hatta arkadaslarim bana laf soylerlerdi bildircina ithal fisek atilirmi diye.
Bu sene ilk kez bildircinda mecanin 28 ve 30 bior unu denedim  cok kus kacirdim yada yarali dusurdum hayvanlar kan revan icindeydi . Kusu azcik salinca 30-35 metre gibi hic vuramadim.
Acikcasi cok sevemedim.
Arkadasimin tavsiyesiyle zuberin 28 ve 30 biorunu denedim kat kat daha ustun gibi geldi bana bilemiyorum...

Gökhan selamlar. Meca ile çok ters zamanda tanışmışsın. Meca 2015 dolumlarina kadar sürekli yeşil renkli ispanyol barutu kullaniyordu ve muthiş performansli fişeklerdi. Ama 2015 te bazi dolularında özellikle 28-30 gr fişeklerde kırmızı renkli aquila barutu kullanmaya başladı ve bu fişekler tam bir fiyasko. Bence senin fişekler de bu aquila barutlulardan. Birdaha bıldırcın ve üveyik avında yaf fişeklerinden şaşmam.
Ceyhun MİRİLİ
1985 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 05 Ekim 2015, 18:06:29 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 06:03:17 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 05 Ekim 2015, 18:14:35 »
Bu sezon bıldırcın avlarımızda genelde Meca bıor 9 no 30 gram kullandık barutuna falan hiç dikkat etmedim ama gayet memnun kaldık.Remington bıorda cok güzel Meca ile arasında 6 lira gibi bir fark var ama aynı işi görüyor zaten bıldırcında cok matah fişeğe gerek yok :)
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2015, 18:18:27 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 05 Ekim 2015, 23:56:52 »
Gökhan selamlar. Meca ile çok ters zamanda tanışmışsın. Meca 2015 dolumlarina kadar sürekli yeşil renkli ispanyol barutu kullaniyordu ve muthiş performansli fişeklerdi. Ama 2015 te bazi dolularında özellikle 28-30 gr fişeklerde kırmızı renkli aquila barutu kullanmaya başladı ve bu fişekler tam bir fiyasko. Bence senin fişekler de bu aquila barutlulardan. Birdaha bıldırcın ve üveyik avında yaf fişeklerinden şaşmam.

Muhtemelen boyle birseye denk geldim . Bilemiyorum neden olmadi oysaki cok guvenerek almistim

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 06 Ekim 2015, 00:19:56 »
çok güzel fişekte birde her bayide bulunsa hep internetten sipariş vermek zorunda kalıyoruz arkadaş bu yafla özkursan resmen istila etmiş bayileri neden vazgeçemezler şu vasatlardan anlamadım gitti
1985
BURSA