AVCILIK, AVLANMA METODLARI, DOĞADA YAŞAM BİLGİLERİ VE AV KÜLTÜRÜ > AVLANMA TEKNİKLERİ - METODLARI VE AV KÜLTÜRÜ

SUDAKİ HEDEFİ VURMAKTA ZORLANIYORUM

(1/1)

Metin ŞAHİN:
Mrb arkadaşlar oldum olası ördek avında su üzerinde ve direk üzerime gelen avlarda zorlanırım. Bu konuda sizlerin teknikleri nelerdir paylaşırsanız memnun olurum.

Samet BİRİCİK:

--- Alıntı yapılan: Metin ŞAHİN - 09 Kasım 2021, 17:52:30 ---Mrb arkadaşlar oldum olası ördek avında su üzerinde ve direk üzerime gelen avlarda zorlanırım. Bu konuda sizlerin teknikleri nelerdir paylaşırsanız memnun olurum.

--- Alıntı sonu ---

Suda atacaksınız kesinlikle attığınız fişekten daha kalın saçma kullanmanız gerekiyor.. Üstünüze gelen ördekleri vuramamak tüfeğinizin ya alt attığına işaret yada önleme sorununuz olduğu anlamına gelir

İsmail SEFER:
Eskiler su saçmayı çeker derdi. Sudaki kuşun üstüne doğru ateş edin.

Suat ÇALIŞKAN:
Su kuşlarının bir çok organı su icerisinde bulunduğundan konar atıslarda 35 40 m sonrası hedefi ölü ele geçirmek neredeyse zordur.
Hedefin yarısı su içerisinde olduğundan mümkün olan en ince saçmayı atmakta fayda var.
En azından avı sarabilecek en ince saçma.
Yukarıdaki mesafeler için özellikle  5 no iyi bir tercih.
Üzerinize gelen ördeğide  tüfekta bir kusur yoksa ya da size tüfek uymuyorsa vuramıyorsunuz muhtemelen.
Önleme hatası olması çok yüksek...

Ercan VERON:

Sudaki ördeğin 1 karış üstüne, karşıdan havadan gelen ördeğin de 1 karış altına nişan alıp atın. Farkı göreceksiniz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git