Gönderen Konu: Armsan phenoma carbo atış tekniği yardım?  (Okunma sayısı 2395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cengiz DUMAN 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Armsan phenoma carbo atış tekniği yardım?
« : 08 Kasım 2015, 17:34:43 »
S.a abilerim phenoma carbo kullanıcısıyım bu tüfek hakkında tek hedefe yani kola kutusu falan tek fişekle atış yapılırken nasıl dgru nişan alabilirim ekstradan satılan nişangah gez falan takılıyomu yada phenomada olan kırmızı arpacık yetermi nasıl nişan almalıyım sizce yorumlarınzı bkliorm
1988 istanbul

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• *
  • KEKLİK AVCISI
Ynt: Armsan phenoma carbo atış tekniği yardım?
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2015, 18:15:56 »
Selamlar,

Sayın Şahin Gençoğlu nun phonema slug namlu ile meca rifled slugla yaptığı atış videoları ve yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

Konunun adres linki

http://avlakforum.com/forum/tek-kursun-atis-ve-muhimmat-malzeme-bilgileri/meca-rifle-slug-kursun-28-5gr/
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

The following users thanked this post: Şahin GENÇOĞLU

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2015, 18:28:05 »
Aleyküm selam Armsanların üzerinde bulunan lpa arpacık kalitelidir. Piyasa değeri 30 liradır. Yeni bir arpacığa gerek yoktur çünkü darbe durumlarına dayanıklı ve kapalı havalarda gerekli parlaklığı vermektedir. Ve boyutu ne küçük ne büyüktür. Tam ideal büyüklüktedir...
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2015, 18:33:40 »
Bütün tüfeklerde mantık aynıdır gez-arpacik-hedef aynı hatta getirilip tetiğe basarsin
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2015, 20:15:35 »
Bütün tüfeklerde mantık aynıdır gez-arpacik-hedef aynı hatta getirilip tetiğe basarsin
İlaveten bir çok tüfekte namlunun üzerindeki şeridin silme üstünden bakılması gerekiyor. Yani kasanın arkasından baktığınızda arpacığı deniz ufkunda batan güneş gibi görürken. Arpacık ekseri hedefi kapatacak şekilde ve bazı tüfeklerde çok az daha altına tutarak nişan alınır.

Yine de marka marka farklar olabiliyor. Doğrusunu deneyerek bulabiliyorsanız bulun. Şayet bulduğunuz nişan şekli sizin için zor geliyorsa dipçiğe değişiklik gerekiyor OLABİLİR. Gerekir demiyorum; olabilir. Gerekli işi forumdan öğrenmek çok kolay olmaz; bu da bir gerçek.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Cengiz DUMAN 34

Çevrimdışı Engin ÜLGER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2015, 22:15:37 »
phenomalar tek kursun için idealdir. tahminim yarım gez sizin kafanızı karıstırmıs olabilir.yarım gezi yarım çarpı isareti seklinde düsünün.  eger kastettiğiniz çok uzak mesafeler için aparat ise bence buna gerek yok yivsiz tüfekte son atıs mesafesi çıplak gözün gördüğü arpacığa sığabilen hedeftir. 50 mt den sonra sapma yapmayan fisekleri tercih etmeye çalısın.
1990 ankara