Gönderen Konu: remington express long range orjinal mi ?????  (Okunma sayısı 5430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur AYTEN

• *
  • Avı av yapan vurmak değil heyecanı yaşamaktır.
remington express long range orjinal mi ?????
« : 06 Eylül 2013, 11:49:41 »
arkadaşlar internetten aldığım bu fişekleri bazı abilerim fason yada sahte olduklarını idia ettiler sizin görüşlerinizi öğrene bilirmiyim. Birde yeni alınan fişekler bu kadar paslı kararmış olabilirmi ?? Bendeki diğer remington lar da böyle bi durumla karşılaşmadım yoksa gazlandıkmı  :D :D

« Son Düzenleme: 06 Eylül 2013, 14:21:39 Gönderen: Onur AYTEN »
Onur AYTEN
1989 TEKİRDAĞ
(0 rh+)
Tekirdağ Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü
Tekirdağ Yeni Kara Avcıları Derneği

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: remington express long range orjinal mi ?????
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2013, 22:15:53 »
Sahte gibi görünmüyor. Amerika'da üretilenlere benziyor. Bir tane sık veya üst kısımdan kes boşalt, sonra yerli fişeklerden birinin tapasını kovanın içine sonuna kadar itmeyi dene. Bence aşağı indiremeyeceksin. Bu da Amerika'da üretilen fişeklerden olduğunun bir göstergesi.  Remington Avrupa'da da üretiliyor ama o da sahte değil.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı İsa TOKATLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2013, 22:49:24 »
Orjinal ve gerçekten uzun mesafesi var
İsa TOKATLI
1981 ÇAL/DENİZLİ İKAMET AFYONKARAHİSAR

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2013, 23:01:57 »
Her sezon zevkle kullandigim orjinal remington.gonul rahatligi ile kullanabilirsiniz.lekelerin sebebi de muhafaza edilen yerdeki rutubet nem den kaynaklanan lekeler.siz de ozensiz muafaza ederseniz paslanabilir de metal aksami.
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Onur AYTEN

• *
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2013, 14:26:34 »
yardımlarınız için teşekkürler rasgele...
Onur AYTEN
1989 TEKİRDAĞ
(0 rh+)

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2013, 14:55:27 »
onur abi fişek ler orjinal gibi ama tam emin olmamakla birlikte remington longrange lerin kapsülleri siyah değil sarı olur diye biliyorum akşam eve gidincede tekrar bakacağım resimleride göndere bilirim sana ama kapsül haricinde dikatimi ceken bir şey olmadı...
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2013, 15:06:38 »
evet abi işte buldum neten bi resim bende 30 kutu kadar var bu fişekten ve hepsinin de kapsülü böyle artık karar senin :D

resim yülke
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2013, 15:48:04 »
Her iki fisek te orjinal USA dolumu.kapsuller degisik ama her ikiside orjinal.gonul rahatligi ile kullanabilirsiniz ...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Onur AYTEN

• *
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2013, 09:27:30 »
bende kapsüllerin değişik olmasında şüpheye düştüm birkaç abimde benim gibi düşününce burada daha önce kullanan arkadaşlar vardır die sordum ama temin av dan aldım bir sorun çıkmaz diye düşündüm belki de kapsüller uygunsuz muhafazadan kararmıştır.
Onur AYTEN
1989 TEKİRDAĞ
(0 rh+)

Çevrimdışı Birol KEÇECİ

• *
« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2013, 11:30:53 »
BİR BAYİDE İKİ  FİŞEK'İN TEK KURŞUNU BULDUM SARI EZALI OLANLARIN TANESİ 4,50 TL ÖTEKİNİ 3,50 TL YE ALDIM VE DENEDİM ORJİNAL OLUP OLMADIĞINI BİLEMEM AMA SARI EZALI OLAN DAHA İYİ GİBİ GELDİ.
Birol KEÇECİ
1980 SİNOP

Çevrimdışı Mustafa ÇINAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 17 Kasım 2013, 21:55:39 »
Arkadaşlar Remington slug bütün modellerini kullanmış biri olarak müsadenizle bende Remington tek kurşunları hakkında bir şeyler yazmak istiyorum. Şuanda elimde remington un 70mm standart ve 70mm lik hızlı (HIGH VELOCITY) modellerinden var. Hızlı olanları yeni aldım. Normalde 20 TL olan ve uzunca bir zamandır piyasada olmayan bu kurşunları geçen hafta Ankara da Av burada isimli bir bayiden 17,50 TL ye getirttim. Şuanda da elimde olan iki fişeği de bir kaç saattir inceliyorum yaptığım karşılaştırmaya göre;
          1- İki fişeğinde metal kısımları sarı olmakla birlikte yeni aldıklarımın daha soluk ve cansız, eskiler ise altın renginde daha canlı,
          2- Eski fişeklerde kıvırma payı kurşundan sonra 4-5 cm kadar iken, yeni fişeklerde bu 2 cm. yada daha az gibi en az yarı yarıya fark var..
          3- Kurşunları incelediğimde eskilerin yüzeyleri pürüzlü fakat düzgün, yeni fişeklerde ise kurşun parlak pürüzsüz fakat dolum esnasında olsa gerek üstleri bariz şekilde ezik..

Çok eskiden babamın dolum yaptığı elde kıvırma makinesiyle deneme amaçlı doldurmuş olduğum tek kurşun dolusunu biraz fazla sıktığımda makinenin dönen kısmının kurşuna temas etmesi sonucu buna benzer eziklikler oluşurdu. Önce kullandığım Remington fişeklerde bu ezikliklerin bulunmaması ve Remington gibi büyük bir firmanın bu şekilde bir üretim yapmayacağı düşüncesi bende de elimdeki fişeklerin sahte olduğu izlenimi oluşturdu.. (Umarım yanılıyorumdur)
            Daha öncesinde de aynı durumla fiocchi sluglarında karşılaştım. 17,50 Tl ve 15 TL ye iki ayrı bayiden almış olduğum fiocchi slugları incelediğimde ucuz olanın kurşunlarında eziklikler vardı ve üzerindeki domuz resmi fişeğin uç kısmındaydı. Diğer pahalı olanda ise kurşunlar düzgün ve domuz resmi fişeğin orta kısmında idi. ikisini de kullandığımda 17,50 TL ye aldığım fişekler çok daha tesirli idi. 
            Daha önce denediğim ve piyasada uzunca süre bulamadığım 70mm lik hızlı remington modeli kurşun, arka arkaya koyduğumuz 5mm lik iki metal plakadan ilkini delerek ikincisini de çok bariz şekilde şişirmişti. Bu metal plakalardan bulduğumda aynı testi yeni fişeklerle gerçekleştirmeyi düşünüyorum umarım aynı sonucu verir aksi halde yeni aldıklarımı iade edip eski Remington fişeklerimi de evdeki camekana koyup sergiye açacağım  :P   
1983 Afyonkarahisar

Çevrimdışı Serhat KURTOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 21 Kasım 2013, 19:27:54 »
Ojinaldir kardeşim sarsılmaz firmasından almıştım bende çok toplu atıyor mükemmel fişek ördek için ideal
1979 istanbul

Çevrimdışı Ahmet YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 27 Kasım 2013, 23:04:39 »
Orjinal ve gerçekten uzun mesafesi var
Ahmet YILDIZ
1981 KOCAELİ KARTEPE