Gönderen Konu: BROWNING CYNERGY PRO TRAP HAKKINDA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.  (Okunma sayısı 9299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih ÖZCAN

• *
Merhaba arkadaşlar trap atıcılığına yeni başlayacağım ve brownıng cynergy almayı düşünüyorum ustalarımızdan  bu silah hakkında olumlu veya olumsuzlukları paylaşmalarını rica ediyorum.Hepinize rasgele
  • BROWNING B25 B2G SUPERPOSED
  • BERETTA 486 PARALLELO SXS
Fatih ÖZCAN
BURDUR/1983

Çevrimdışı Bahattin ÖRTÜKOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BROWNING CYNERGY PRO TRAP HAKKINDA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2010, 12:27:35 »
FATİH KARDEŞİM KULLANANLAR MEMNUN ÖNEMLİ OLAN SENİN KAFANA YATMASI
  • BROWNİNG
  • BERATTA
  • BAİKAL
Bahattin ÖRTÜKOĞLU
1970 KASTAMONU
05327153381

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• *
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2010, 12:28:02 »
nedendir bilmem çok fazla tutulmadı zannedersem biraz hafif sarsıntı yapıyor atınca  3 750 gr üzerinde olmalı ama çok sağlam olduğunu biliyorum içine sindirsin allah
Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

Çevrimdışı Mehmet PİLGİR

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2010, 12:51:31 »
erdalcım selamlar.cynergy ilk sunumundan bu yana bilinen browning lerden farklı idi.ve bu farklılık beklentileri karşılamadı.
farklı olması her zaman iyi olmasını gerektirmiyor.
  • 12 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre 2 patlar klasik çifte
  • 20 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre çok patlar
  • setter ve pointer
Mehmet PİLGİR
1966-İstanbul  ( ASLEN İZMİR KARŞIYAKA)

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• *
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2010, 13:32:56 »
çok doğru mehmet abi kullanan arkadaşlarımız çok memnun kalmadı ama a,1   a.2 ,,,gti ,,ultra xt,,,
titanyum,,, modelleri çok iyi browning te bulunan bir çok modelin yanı sıra bu saydıklarım kendini ispatlamış.
b 425 ,, b 525 ,,cynergy bu konuda randıman vermedi nedense ama arıza hiçbirindede olmadı sağlamlık çok iyi.saygılar
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Fatih ÖZCAN

• *
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2010, 13:04:51 »
Yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.
  • BROWNING B25 B2G SUPERPOSED
  • BERETTA 486 PARALLELO SXS
Fatih ÖZCAN
BURDUR/1983

Çevrimdışı O.Cemal TUNAY

• borano 52
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2010, 17:01:56 »
Sn.Fatih Özcan
Konu Cynergy olunca dayanamayıp yazıyorum.Erdal kardeşimin Trap atıcılığı konusundaki fikirlerine saygım vardır ve kendisi Türkiye nin iyi Trap atıcılarındandır.Cynergy 18.7 çıkışı ,monoblok namlusu,sağlam kilit sistemi ve en önemlisi tetiği çektiğinde dünyada şu an en hızlı düşen tetik sistemine sahiptir. Bu özelliklere sahip bir tüfeğin fiyatı ise 3200 euro civarında.İlk çıkardıkları tüfeklerdeki o yakışıklı kundak tabii ki Trap kundağı değildi ben dahil bütün Cynergy sahipleri klasik kundaklar yaptırdık ve kundak hafifliğinden doğan balans bozukluğunu da halletmiş olduk.Cynergy tutunamadı eleştirisine cevap,tüfeğin arkasındaki adam dır derim.Çünki çoğu kullanan bu tüfeğin bantının kendinden üst önlemeyi verdiğinin farkında bile değil.Alıştıkları düz banta bakar gibi bakıyorlar bu tüfeğe tabii ki sonuç tüfek vurmuyor..
Rastgele
O.Cemal TUNAY
1952 Urla-İzmir

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• *
« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2010, 13:07:13 »
güzel açıklamışsın cemal abi teşekkürler
Erdal ÇİFTÇİ

Çevrimdışı Ersin DEMİRKOL

• *
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2011, 15:01:01 »
Browning Cynergy Trap tek kelimeyle mükemmel bir silah. Daha önce Beretta 682 X Trap kullandım. Şu an Browning Cynergy kullanıyorum, her iki silahı kıyasladığımda Cynergy her anlamda çok önde. İş seyehatlerimden dolayı bu spordan 2 yıl uzak kalacağım, bu yüzden Browning Cynergy Trap Silahımı satıyorum, Fakat işlerimi hallettikten aynı tüfekten kesinlikle yine almayı düşünüyorum.
Saygılarımla ve rastgele
Ersin DEMİRKOL
1972-Sakarya

Çevrimdışı Lütfi TÜRE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2011, 00:34:38 »
Fatih demek sende trap atıcısı olmaya karar verdin, ne diyelim hayırlı olsun.lisansın bizden haberin olsun,dedikleri gibi tüfek üzerinde çok oynadılar,herkez birşeyler yaptı.Ama tüfek sağlam öyle arıza açtığına rasgelmedim.Kendine iyi bak abicim,işlemlerini hallettim haberin olsun.
Lütfi Türe
1971 Burdur

Çevrimdışı Oğuz YÜKSEL

• *
« Yanıtla #10 : 09 Ağustos 2011, 16:04:54 »
arkadaşlar bende bir gözlemimi paylaşmak isterim her iki atış disiplinindede dunya kupası finallerini takip ediyorum, atıcılar genellikle Perrazi,Dt10,k80 ve 682 gold e kullanıyorlar hiç cynergy kullanan dikkatimi çekmedi hepinize kazasız belasız bir sezon dilerim.
Oğuz YÜKSEL
1970 kayseri

Çevrimdışı Aşkın ASLAN

• *
« Yanıtla #11 : 10 Ağustos 2011, 09:35:32 »
arkadaşlar bende bir gözlemimi paylaşmak isterim her iki atış disiplinindede dunya kupası finallerini takip ediyorum, atıcılar genellikle Perrazi,Dt10,k80 ve 682 gold e kullanıyorlar hiç cynergy kullanan dikkatimi çekmedi hepinize kazasız belasız bir sezon dilerim.

çok güzel bir noktaya değinmişsiniz ama bahsettiğiniz markalar artık atıcılık denince akla ilk gelen markalar, browning, winchester, miroku, rizzini bunlarda iyi marka ancak daha çok bahsettiğiniz modeller tercih ediliyor.
Aşkın ASLAN
1978 Elazığ / Sakarya

Çevrimdışı Oğuz YÜKSEL

• *
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2011, 09:54:28 »
cnergy çok yakışıklı ve sağlam bir silah ,beretta 682 de yıllardır kendini ispatlamış bir çok atıcının halen eskitemediği bir silah fiyatlarıda birbirine çok yakın ama önemli olan kişinin silaha ısınmasıdır diye düşünüyorum.
Oğuz YÜKSEL
1970 kayseri

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2011, 17:57:53 »
Dünya şampiyonası finallerinde atan bir çok atıcının silahı sponsorlar ya da ülke federasyonu tarafından karşılanmakta..Perazzi ve Beretta Silah sektöründe reklama en çok para harcayan iki firma..Browning Winchester Miroku ve FN dünyanın en çok silah satan ve en çok silah modeli olan firmasıdır.Browning Trap Skeet atıcılığına pek fazla sponsor olmuyor diye biliyorum.Ayrıca Amerika piyasası ellerinde olduğundan bu durumu pek fazla sıkıntı yapmıyorlar.Yukarıda en doğru açıklamayı O.Cemal Tunay abimiz yapmış zaten.Bende Browning ve Cynergy kullanmış ve kullanan biri olarak bu tüfekleri kullanan birinin bir daha başka bir marka kullanmak isteyeceğini sanmıyorum.bendeki cynergy 3850 gr ve hiç sarsıntı yaptığını görmedim.hafif yükselen bantın aslında bir avantaj olduğunu alıştıktan sonra herkes fark edecektir.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Levent PAZAR

• *
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2012, 23:30:26 »
evet arkadaşlar bende bir ara Browning Cynergy  hastalığı vardı,ve bu tüfekte ne zaman bir atış yapan kişi görsem hemen yanına gider tüfeğe bakardım çünkü çok yakışıklı ve karizmatik bir tüfekti ama param yetişmediği için parama ve isteğim özelliklere sahip fabarm elos trap tüfeğini aldım vede memnunum satmaya karar vermiştim ama şuan vazgeçtim konumuza gelirsek gerçekten bu tüfeğin arkadasında duran kişiler benim gördüklerim hep başarılı atış yapan kişilerdi ama bir süre sonra baktığımda 682 e gold  yönelmişler ama o silahla yaptığı atışların 3-5 pilak düşürdüklerini gördüm ancak 1 sene sonra ancak 2-3 plak gibi toparladılar o silahı alan kişi mutlaka kendine göre dipçik yaptırmaları gerekir,beratta ile arasında farka gelince arkasında duran kişiler,herşey beyinde biter,kalbinizi ve beyninizi aynı bantın üstünde tutmanız gerekir. herşey gönlünüzce olsun.
Levent PAZAR 05334334386
1974 OSMANİYE

Çevrimdışı O.Cemal TUNAY

• borano 52
  • *
« Yanıtla #15 : 21 Mart 2012, 16:24:26 »
Değerli arkadaşlar
Tabii ki dünya şampiyonalarında Perazzi-Beratta ağırlıklı markaları oluşturuyor çünki o ülkelerin federasyonlarına sponsor oluyorlar ,yarışmacıda kullanıyor.Cynergy'i 2011 şampiyonalarının birinde Belçika'lı finalist kullanmıştı. Browning'in okadar geniş bir model ve satış yelpazesi varki sponsor  olmaya bile gerek görmüyor.Cynergy'i yeni aldığımda Eskişehir'de ilk antremana gitmişdim, değerli arkadaşım milli sporcu Mustafa Sınmazışık tüfeği denemek amacı ile 15  atış yapmışdı ve ilk defa kullandığı bu tüfekle mankesiz çıkmıştı.Cynergy nin hafif olduğu iddia ediliyor halbuki benim tüfeğim 3.900 kg.ki bu ağırlık trap tüfeği için normaldir.Dünya markası bütün tüfeklerin eksisi,artısı arkasındaki
atıcının başarısı ile orantılıdır''Tüfeğin arkasındaki adam,, tezi herzaman doğrudur.
Saygılar
« Son Düzenleme: 21 Mart 2012, 21:43:01 Gönderen: O.Cemal TUNAY »
O.Cemal TUNAY
1952 Urla-İzmir

Çevrimdışı Aşkın ASLAN

• *
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2012, 14:41:17 »
cynergy nin en büyük handikapı bantın kendiliğinden üst önlemeyi vermesi bunu bilmeyen bantı üstten görüyor ve tüfek istenilenden çok fazla üst atıyor. bu silahta görünüş, mekanik, estetik süper kaldı ki şuan dünyada en hızlı tetik düşüren silah olduğu söyleniyor. bu silahla normal av tüfeği kullanır gibi namluya paralel bakmak lazım o zaman cynergy nin nasıl bir tüfek olduğunu anlarsınız. ha bu arada cynergy sahibi falan değilim netten resimlerine bakın bantın giderek namluya yaklaştığını görürsünüz.
Aşkın ASLAN
1978 Elazığ / Sakarya