Gönderen Konu: İlk avım  (Okunma sayısı 2510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent TUTKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İlk avım
« : 19 Eylül 2013, 18:43:42 »
Merhaba sevgili avcı dostlar;

Geçen sezon başında çok heves ederek aldığım tüfeğim ve tamamladığım belgelerimle işin yoğunluğundan dolayı maalesef av yapamadım. Çarşamba günü başka bir sebeple memeleketim sinop'a giderken tüfeğimide götürdüm. Ve daha önce hiç av yapmadığım hayatıma yeni bir tecrube katmak için öğleden sonra tarlayı dolaşmaya çıktım. Hayatımda ilk defa canlı olarak duyduğum bıldırcın o muhteşem sesiyle önümden kalktı. Büyük bir heyecanla tüfeğimi doğrulttum ve tabiki karavana. İnanılmaz güzel bir duyguydu. Köpeğim olmadığı için yüksek otların arasında dolaşıyordum. Tam hayal ettiğim gibi curnataya denk geldim. Her 30 adımda bir birer ikişer bıldırcın havalanıyordu. İşte o an, ilk bıldırcınımı vurdum ve zafer edasıyla düşen avımı yerden alıp büyük bir coşkuyla havaya kaldırdım. Benim gibi acemi bir avcı birde üzerine duble yapınca ayrı bir motivasyon oldu. Fişeğim bitene kadar ava devam ettim ve yaklaşık olarak 65 tane fişek attım. İnanılmaz güzel bir duyguydu. Bir an önce fırsat bulup tekrar gitmek için can atıyorum. Toplam 10 adet bıldırcın vurdum. Benim gibi hayatında ilk defa av yapan biri için iyi bir rakamdı. Aynı zamanda tam da limit oldu.

Tüm avcı doslara kazasız belasız bol avlar dilerim.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2013, 18:46:07 Gönderen: Bülent TUTKAN »
1976 İSTANBUL

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: İlk avım
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2013, 19:35:25 »
hayırlı uğurlu olsun bülent bey .  inşallah kazasız belasız bir avcılık serüveniniz olur . .
 65 fişekte 10 tane , yani 55 karavana  :D. ilk  kez avcılıkla tanışan bir avcıya göre normal sayılabilir . . karavana atmanızın sebebi tetiği düşürürken heyecan yapıp birden asılmanız olabilir ,  belkide gözlerinizide kapatıyorsunuz , tüfek sesine tepmesine alışıksanız  sorun yok ama , ilk kez tüfek kullanıyorsanız ve ve ilk kez avlanıyorsanız  birazcık tırsıyorsunuz  olabilir  :) , ve ani bir reflekse tetiğe birden asılıyorsunuz ve gözlerinizi yumuyorsunuz  8)  . tetiğe birden asıldığınız içinde tüfeğin namlusu aşağı düşüyor . .
 ama ilk kez ava çıkan ve 10 tane bıldırcın vuran b ir avcı olarak sizi tebrik ediyorum . biz bıldırcında siftah yapamadık daha   :( , işten güçten . iki sefer gittik ama avucumuzu yalayıp geri döndük  :( . .  bakalım bu hafta sonu bi yoklama daha atacağız , bıldırcının geldiğine dair kuvvetli sinyaller var  :) böyle bi tufana denk düşürsek birde varya , bayram bayram .
tekrardan kazasız belasız bir serüven diliyorum size . herşeyden önce emniyet . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2013, 20:03:29 »
hayırlı olsun Bülent bey..kazasız belasız bol avlar dilerim.

Çevrimdışı Bülent TUTKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2013, 21:26:25 »
Çok teşekkür ederim Yusuf bey. İlk avım olduğu için tesbitleriniz doğru :) İlk avım olduğu için biraz heyecan da vardı. Ama benim için çok iyi tecrube oldu.

Bol avlar sizede.

hayırlı uğurlu olsun bülent bey .  inşallah kazasız belasız bir avcılık serüveniniz olur . .
 65 fişekte 10 tane , yani 55 karavana  :D. ilk  kez avcılıkla tanışan bir avcıya göre normal sayılabilir . . karavana atmanızın sebebi tetiği düşürürken heyecan yapıp birden asılmanız olabilir ,  belkide gözlerinizide kapatıyorsunuz , tüfek sesine tepmesine alışıksanız  sorun yok ama , ilk kez tüfek kullanıyorsanız ve ve ilk kez avlanıyorsanız  birazcık tırsıyorsunuz  olabilir  :) , ve ani bir reflekse tetiğe birden asılıyorsunuz ve gözlerinizi yumuyorsunuz  8)  . tetiğe birden asıldığınız içinde tüfeğin namlusu aşağı düşüyor . .
 ama ilk kez ava çıkan ve 10 tane bıldırcın vuran b ir avcı olarak sizi tebrik ediyorum . biz bıldırcında siftah yapamadık daha   :( , işten güçten . iki sefer gittik ama avucumuzu yalayıp geri döndük  :( . .  bakalım bu hafta sonu bi yoklama daha atacağız , bıldırcının geldiğine dair kuvvetli sinyaller var  :) böyle bi tufana denk düşürsek birde varya , bayram bayram .
tekrardan kazasız belasız bir serüven diliyorum size . herşeyden önce emniyet . .
1976 İSTANBUL

Çevrimdışı Bülent TUTKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2013, 21:31:19 »
Teşekkür ederim Şahin Bey size de bol avlar :)

hayırlı olsun Bülent bey..kazasız belasız bol avlar dilerim.
1976 İSTANBUL

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2013, 00:34:57 »
aviniz bol muhabbetiniz daim olsun ilk olarak ta iyi bir sonuc bu yoklukta 10 tane kus loto loto
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Latif DEMİRAYAK

• Müdavim Üyemiz
  • Öyle birini sev ki sen ölünce hiç yaşamasın..
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2013, 17:56:18 »
ilk avda olur böyle bundan sonra dahada güzel olur diyerek.RASGELE.
Latif DEMİRAYAK
1967-Denizli
0542 797 60 27