Gönderen Konu: 5 GÜNDE BİR TÜFEK İLE 50,000 FİŞEK VİNCİNİN PAPUCUNU DAMA ATAN TÜFEK :)  (Okunma sayısı 52104 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
  Benelli vincinin papucunu sadece bu cesurca testi ile dama attı. ama sadece sağlamlıkta olabilir diğer tüm ayrıntılarda tabiki vinci acık ara önde

Test edilen Tüfek RUS BAİKAL MP 153 otomatik testi yapan firma italyan Prima sponsorlar fiocchi ve  Past recoil protection 5 günde tam 50,000 fişek bu günde 10000 fişek demek orjinal yazısında namlu ısınınca su ile soğuttuklarından bahsediyor.. ayrıca omuzları cürümesin diye sponsor olan past recoil firması özel omuzluklar ile atıcıları desteklemiş...

Şahsi kanatim  Bukadar kötü dizayn edilmiş hiçde ergonomik olmayan bu tüfeğin  bu kadar sağlam bir test yapacağı aklıma gelmezdi. her avcıya denk gelmesede neredeyse tamamında bant ve acı sorunu var elkundağı sanki başka tüfeğin elkundağı gibi duruyor. dipcik keza öyle. kasa içinde atışlardan sonra tonla çapak vs.  tüm bu yazdıklarım abime 2009 da abime aldığımız rus mp 153 te gördüklerim..

Daha iki gün önce Ata firmasında servis bölümüde yetkili bir çalışan ile görüştüm neden bu tarz testlere tabi tutmuyorsunuz diye sitem ettim kendisine, Şöyle açıkladı; yapılan her parti tüfekten 12 adet tüfek alınır ve bu tüfeklerle sürşarjlı 6000 fişek atılır dedi. Bu testlerin kaydını yapıp yayınlayın dedim, İnsanların tüfeklerinize olan güveni artar dedim. Bir dahaki atışları kamera ile kayıt altına alınması bu söylediklerimi yönetim kuruluna ifade edeceğini söyledi..

Orjinal yazısına buradan ulaşabilirsiniz: http://www.baikalinc.ru/ru/info/armietiro-08-05.html

« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2010, 13:00:30 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

The following users thanked this post: M.Cihad GÜL

Çevrimdışı İdris CAN

• *
konu av tüfeği değil ama yinede konu türk silahli kuvetleri ve mehmetçik olunca kendimi tutamadım afınıza sığınıyorum.

birden aklıma mke nin türk ordumuza yeni piyade tüfeği tasarlamış ve seneye seri üretime geçecekmiş.namlu ömrü kafama takıldıda.gazetelerin yazdcığına göre 10.000 atım.
yani bu teste demeki bu yeni yapılacak tüfeğin ömrü daha ilk gün tükenecek  >:( >:( :o

İdris CAN
1969 bursa

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
vaybee ruslara bakyaa
paylaşım için teşekürler.
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

• *
konu av tüfeği değil ama yinede konu türk silahli kuvetleri ve mehmetçik olunca kendimi tutamadım afınıza sığınıyorum.

birden aklıma mke nin türk ordumuza yeni piyade tüfeği tasarlamış ve seneye seri üretime geçecekmiş.namlu ömrü kafama takıldıda.gazetelerin yazdcığına göre 10.000 atım.
yani bu teste demeki bu yeni yapılacak tüfeğin ömrü daha ilk gün tükenecek  >:( >:( :o
  10,000 atım bir piyade tüfeği için az değil bence...ayrıca minimum olarak belirtiyor bahsettiğiniz haberde..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı İdris CAN

• *
  10,000 atım bir piyade tüfeği için az değil bence...ayrıca minimum olarak belirtiyor bahsettiğiniz haberde..
evet fakat yerli üretim tabancalarda 25000 mermi diyor minimum olarak.burada namlu uzun olduğundan uzun namlu daha çabuk soğumada yapacağına göre bence gerçekten çok kısa ömürlü bu piyade tüfeği.

İdris CAN
1969 bursa

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• *
 Konu dağılmış , fakat gerçekten yabancıların yaptığı testlere hayran kaldım.Yani tüfek sağlam yada sağlam olmayabilir.Tüfeğin sınırlarını zorlamak ve güvenirliğini test etmek gerçekten Ar-Ge çalışmalarının başında olmalı diye düşünenlerdenim.

Misal bir üzümlüde bir denekçi gelir , yeni yapılan bir tüfekle 1 kutu fişek atar tamam der çıkar.Yada X firmalar.Orada çalışan mühendisler hafta sonları poliğonda 2 kutu  fişek sıkar olayı bitirirler. Aslında olması gerekenler tüfeğin çalışmasından ziyade , kaç fişek atımı sonrasında  namlu ömrüne denk olduğu , namlunun ısınması , piston yataklarının aşınması ve kirlenmesi ve en önemliside standart grupman testleri olması gerekir diye düşünüyorum.
 Yalnız bir şey dikkatimi çekti.Bu tüfeği deneyen elemanlara fişek sponsoru  olan firmaları da yabana atmayın derim :D

Selamlar....
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2010, 23:05:35 Gönderen: Hakan BİLGİ »
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
tamam sağlam tüfek ama geri farklar nolacak?
hadi sentetik olanlar yine bi nebze ama ağaç kundaklılarda estetik sıfır.
ha bi kütüğü omuzlamışsın, ha bi baikal mp153ü.
bu tüfeği yapan fabrika rus kızlarına baksında utansın :D
o, güzel dolu memlektten çıka çıka böyle kütük tüfek çıkmış :D
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

• *
Hakan kardeş  kendini kanıtlamış yada kanıtlamaya aday olan her firmaya sponsor bulunur yeterki sağlam reklam yapılabilsin türk tüfekleri halen yurt dışında çerçöp olarak görülüyorken nasıl olurda bu denli büyük yabancı fişek fabrikları bizim türk tüfeklerine sponsor olur. asıl mesele tanınmaktan geçiyor.
  Ayrıca söylediğiniz gibi 1 kutu fişekle test yapanda var 6000 fişekle test yapanda hatta Akus firmasının çıkışını hatırlarsan 15000 fişek ardı ardına diye reklam oldu aşınma yok arıza yok..

Ama bunları biz bilsek ne olucak türkiyeye kaç tüfek satılıyorki  yıl içinde o yüzden bunları bizlerin bilmesinin yanında ava meraklı ülkerinde bilmesi gerekiyor.. Sanırım ülkemiz fason tüfek üretimi başkenti olma yolunda ilerliyor. Çin gibi oldu.
  Yerli tüfek sanayinden gelişme kaydeden bir çok firma var neden korkuyorlar aceba hala çözebilmiş değilim neden güvendikleri bir modelle gidip arjantinde veya canada vs.ülkelerde denemezler neden bu işi özel yapan avlak sahiplerine sponsorluk yapmazlar çözemedim. aceba sorun hala tüfeklerinin o sağlamlıkta olmadıklarınımı düşünüyorlar. yada o cesarette bir firma yokkmu koca ülkede...
   Başka marka ve ülkelerin araçlarına binmek zorunda bırakıldık yıllarca ve halen devamda ediyoruz, ve yıllarca bu ülkeler bizim gibi ülkelerin sırtından zengin oldular ve yıl 2010 bizim ülke olarak hala sahip olduğumuz bir araç markası bile yok (anadol)hariç bu nasıl bir psikoloji ki esaretine kapılmışız. Sanırım kendini zengin sanan kölelerden ibaretiz şahsen kendi adıma böyle düşünüyorum.bu vatanda hala marka olabilecek bir tüfek yada bir araç çıkmıyorsa bu top yekün hepimizin sucu, tuturmuşuz bir gavur yapmış lafı gidiyor hep kendimizi aşağıda görüyoruz tabi bununlada sınırlı kalmayıp cevremizde bişeyler ypacak olanlarıda küçük görüp birşeyler oluşturmasına izin vermiyoruz..
   Daha çoook yazılacak şey var ama konu herkesin tüfek fazlalığı şurası burası kaba ve yamuk diye almak istemediği mp 153.. walla helal olsun adamlara yamuk tüfeğin reklamına bak :)
   Umarım yanlış anlaşılmamıştır yazdıklarım eğer birkusur var ise affola
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• *
tamam sağlam tüfek ama geri farklar nolacak?
hadi sentetik olanlar yine bi nebze ama ağaç kundaklılarda estetik sıfır.
ha bi kütüğü omuzlamışsın, ha bi baikal mp153ü.
bu tüfeği yapan fabrika rus kızlarına baksında utansın :D
o, güzel dolu memlektten çıka çıka böyle kütük tüfek çıkmış :D

Ahmet kardeş bak ne güzel söylemişsin ha kütük ha mp153 değilmi birde bizim armsan yada ata yada sarsılmaz akkar vs vs bu tüfeklerin hangisi zerafet olarak mp 153 den kötü ki hepside 10 basar fakat onlar bizden daha cesur ve daha planlı... daha akılcı şeylere yöneliyorlar..sevgiler
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
aynen katılıyorum ferhat abi.
bizim tüfeklerimiz görsellik olarak baikala 10 basar, ama herşey güzellikle bitmiyor. kütük mütük ama 50000 fişek atmakta her babayiğidin harcı değil... nede olsa, yiğidi öldür hakkını yeme :)
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• *
 Bir avcı senede minimum 2 koli fişek yaksa :D  bu tüfek 100 av sezonu götürür.Ah birde grupman olarak misal bir beretta yada benelli ile de karşılaştırsalarmış.

Eline sağlık Ferhat kardeş. Selamlar ....
Hakan BİLGİ
1977-Adana

sadikkir

• Ziyaretçi
:))Rusların tüm makinaları kaba-sabadır, fakat işleyişleri mükemmeldir.Bir makina nekadar basit olursa, o kadar güvenilir ve müdahalesi kolay oluyor..T34,AK47,SVD,Niva, Tozlar, Baykallar, hatta MİR uzay isttasyonu....daha bunun gibi birçok örnek var..
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2010, 11:57:11 Gönderen: Sadık KIR »

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Sayın Dostlar,
Vinci sadece sağlamlık için değil av şartlarındaki (7\8 ons luk) fişeklerle tutukluk ve diğer problemler için test edildi..Sonuç 0 hata..
Üstünüzden travers geçen canlı kuşlara atış yaparken tüfeği tutuş şeklinizden dolayı tutukluk yapma ihtimali doğaldır..Ama Vinci yapmadı..
Bu arada Baikal sağlam tüfekmiş yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Mustafa ÖNDER

• *
ADAMLAR YAPMIŞ BABALAR GİBİ VARMI ÖTESİ ALLAH NASİP EDERSE BU AY SONU AHŞAP DİPCİKLİSİNİ ANKARADAN AYHAN ABİDEN ALCAM KÜTÜK VEYA TÜFEK SİZCE AMA 0NLU Bİ DOMUZ SÜRÜSÜ GELSİN GÖZÜMÜ KIRPMADAN DALARIM İÇİNE ARTI BEN ÖRDEK AVI YAPIYORUM SÜRÜ GELİYOR TAM AYAN TAKILDI DÜŞTÜN SUYA ÇIKAR TÜFEGİ DAN DAN DAN RAMBONUN TÜFEGİ SANKİ DAHA NE İSTİYONUZ SAGLAM SUYA DAYANIKLI NAMLU UZUN 72.5 VEYA AV TÜFEGİ DİYE KANASMI SATSALAR BİZE SAYGILAR

Yapılan avlar M.A.K. kararlarına uygundur.!

Mustafa ÖNDER 1982

Çevrimdışı Mustafa ÖNDER

• *
YERLİ FİRMALAR ATIN ŞÖYLE FOTALAR BAKALIMDA GÖZLERİMİZ BANYO ETSİN

Yapılan avlar M.A.K. kararlarına uygundur.!

Mustafa ÖNDER 1982

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ferhat Bey yazdıklarında(#8) seninle hemfikirim. Uzun olduğundan alıntı yapmadım. Her kelimesi bence de yerinde.

Bir ilave daha, hep yazayım deyip cayıyorum, şimdi yazayım. Tüfeği bir şekilde yapmak başka bir şey, yaptığının reklamını yapmak başka. Ecnebilerin ne düşündüklerini bilemem de bizde reklemın etkisi epey fazla bence. Rus'un biri tüfeğini suya batırıp çıkarıp atış yapıyor reklam oluyor. Arjantin'de bol atış yapıyorlar, winchester saniyede bimem kaç fişak atıyor ve bizden bir örnek de yukarıda söylenmiş, 15 bin fişek üstüste. Buna yorum yapmıyacağım.

Bir de, firmalarımız belli aralıklarla çok fişek atışı yaptıklarını söylüyorlar. Eğer bu doğruysa, yaptıkların testlerin gaddarlığı tüfeklerinden neler beklediklerine bağlıdır. Fazla beklentisi olmayan fazla da zorlamaz. Bunu da kısa geçtim.
Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• *
:))Rusların tüm makinaları kaba-sabadır, fakat işleyişleri mükemmeldir.Bir makina nekadar basit olursa, o kadar güvenilir ve müdahalesi kolay oluyor..T34,AK47,SVD,Niva, Tozlar, Baykallar, hatta MİR uzay isttasyonu....daha bunun gibi birçok örnek var..

Valla onu bunu bilmemde TOZ-TULA marka cidden kaba ve ağırda olsa emin olun elinize aldığınızda ömürlük tüfek olduğunu hissediyorsunuz.Ama bana sorarsanız Rus Toz-Baikalmı yada  Huğlumu  :D Huğluyu çifte ve süperpozede tek geçerim.

Selamlar ...
Hakan BİLGİ
1977-Adana

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • *
    • www.vurucuav.com

Daha iki gün önce Ata firmasında servis bölümüde yetkili bir çalışan ile görüştüm neden bu tarz testlere tabi tutmuyorsunuz diye sitem ettim kendisine, Şöyle açıkladı; yapılan her parti tüfekten 12 adet tüfek alınır ve bu tüfeklerle sürşarjlı 6000 fişek atılır dedi. Bu testlerin kaydını yapıp yayınlayın dedim, İnsanların tüfeklerinize olan güveni artar dedim. Bir dahaki atışları kamera ile kayıt altına alınması bu söylediklerimi yönetim kuruluna ifade edeceğini söyledi..

Sevgili  Ferhat  adı  geçen  firma fason x marka  üretim  için olmazsa olmaz 6000  testi  hemde  50  gr   olarak  yaptığını  iyi  biliyorum  .Nerden  derseniz  aynı  x  firmaya  burdaki  x  firmanın  fason  imalatından  biliyorum    .Adamlar  canlı  olarak  görmek  istiyolar  bu  6000  sonrası  tüfekteki  parçalarda  neler  olmuş  vs  vs .
Sana  kesinlikle  katılıyorum  bunun  en  azından  bir  videoya  kaydı  olsa   iyi  olur  ama  bunu  es  geçeceklerini  sanmıyorum vardır  bir  sebebi .
 Birde  burdaki x  firmayı  araki  onlarda  bir  eğilsin  bu kayıt olayına  bizimde  en  azından  söylediklerimizin  altı  dolmuş  olur  diye  düşünüyorum.
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • *
    • www.vurucuav.com
Unutmadan  söylemek  lazım  mp 153  bu  50000  testle  gerçekten  iyi  iş  yapmış  .söylenildiği  gibi  yiğidi  öldür  hakkını  yeme .
Fakat  buda  bir  gerçekki  bu  adamlar  mekanikte  bu  kadar  iyiler  ok  de  niye  bu  basit olan sizlerin  serit hatası  dediğiniz , bence  namlu  gaz  odası  bağlantısından  kaynaklanan  namlu  dönüklüğünü  bir  türlü  halledemezler  yada  halletmezler .Yada  dipçik  ve  genel estetik  sorunlarına  mekanikte  gösterdikleri  dikkati  göstermezler  ,bunlarda  başlı  başına  çelişki  değilmi  sizce  .Bence  çelişki .
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Birol KEÇECİ

• *
BEN BİZİM YARLİ ÜRTİMLERİN GÜNDE 10 000 FİŞEK ATACAĞINI SANMIYORUM. BAYKALA  HELAL OLSUN.
Birol KEÇECİ
1980 SİNOP

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Özür Vinciyle 1 onsluk fişekler atılmıştı..(28 gram)..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• *

Rusların  tüfekleri ve araçları  zerafetten uzak olabilir. fakat birde şunlara bakarsanız fikirleriniz değişebilir:)
  İZH-27

İZH-54

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Özür Vinciyle 1 onsluk fişekler atılmıştı..(28 gram)..
sevgili TUNCAY sen benelliden şaşma hakikaten ömürlük silahlar 2-3 ay işerisinde 5000 civarı fişek atılmış halen daha ilk günki gibi pırıl pırıl parlıyor silah her aksamı ile çok kaliteli ancak benim gözüm görüntü olarak bir türlü sevemedi bu tüfeği SELAMLAR...
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Fatih ÖZALANYALI

• Müdavim Üyemiz
  • Edincikli_Avcı
  Baikalı kullananlar bilir sağlam tüfek yapmışlar okadar fişeği atabilecek kaç tüfek var ki? bende var kullanıyorum ne namlusu yamuk nede seridi ne alt vuruyo nede üst nereye tutarsan orayı vuruyo plastik kundak olanı gayet kibar düşünenlere şiddetle tavsiye ederim saygılar
  • SARSILMAZ Magıc 61-71cm
  • Setter
Fatih ÖZALANYALI
1980 Edincik/BALIKESİR

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
Unutmadan  söylemek  lazım  mp 153  bu  50000  testle  gerçekten  iyi  iş  yapmış  .söylenildiği  gibi  yiğidi  öldür  hakkını  yeme .
Fakat  buda  bir  gerçekki  bu  adamlar  mekanikte  bu  kadar  iyiler  ok  de  niye  bu  basit olan sizlerin  serit hatası  dediğiniz , bence  namlu  gaz  odası  bağlantısından  kaynaklanan  namlu  dönüklüğünü  bir  türlü  halledemezler  yada  halletmezler .Yada  dipçik  ve  genel estetik  sorunlarına  mekanikte  gösterdikleri  dikkati  göstermezler  ,bunlarda  başlı  başına  çelişki  değilmi  sizce  .Bence  çelişki .

güzel bi tespit...bencede çok büyük bi çelişki
Mücahit ÖZEL
1979 izmir