Gönderen Konu: Sarsılmaz CONCORD (Orjinal Franchi Namlu KAYNAŞLI üretim) sizce nasıl  (Okunma sayısı 23248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • 05347677315 TOROS KARTALI

Uploaded with ImageShack.us

Arkadaşlar sizce bu silah nasıl bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Eğer fiyatta anlaşırsak alıcam.Çok temiz bir tüfek
« Son Düzenleme: 18 Mart 2011, 21:47:05 Gönderen: Ahmet ÖZKAN »
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Silahı dün bayiide gördüm,namlu üzerinde Franchi made in İtaly,diğer tarafındada Sarsılmaz Silah Sanayi KAYNAŞLI yazıyordu.Sahibi tanıdığımız bi abimiz,iki tane Avrupa pozem  olunca buna sıra gelmiyor,en fazla 3 kutu fişek atmışımdır dedi.Dediği gibide cam gibi silah namlu neredeyse sıfır,mekanizmasına hasta oldum,İşin açığı benim JAWS'ın mekanizması bunun yanında halt etmiş.Hemen denemeye götürdüm,arka arkaya 5 adet 24 gr sterling attım banamısın demedi.Mesafeye 3 numara B&P attım süper.Tüfek kendinden şoklu,fakat namlu üzerinde 2,3,4 choke diye bi ibare var.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Doğru. Bu İtalyan namlulular için olumlu şeyler yazıyorlar, söylüyorlar. Bunlardan sonra çıkanlardan daha iyi diyorlar. Zira öyle kusursuz bir model değil. Hayli montaj hataları oluyor. Resimlerdekiler en azından montaj ve bir iki başka sebepten daha iyidir. Fakat abartılacak bir yanları da yok bence. O vakitler mevcut olanlardan iyi oldukları için bir şöhretleri olmuştur. Biliyorum da söylüyorum ki, bunların özelliği montajlandıkları senelerdeki rakiplerine kıyasla iyicedir. Mesela bir Franchi First Class falan değiller. Ayrıca, fotoğraftan anlayabildiğim kadarıyla öyle 50 fişek atıp yatmış bir tüfek gibi de değil. O kadar atmış ise bile pek az gezmemiştir bence. Bunları fotoğraftan anladığım kadarıyla yorumladım. Belki hatam vardır.

Ne olursa olsun bu marka hep pahalıydı. Aynı şimdiki Armsan falan gibi. İkinci elleri de o sebepten pek ucuz değil. Namlusu da İtalyan olunca onun da farkı olacaktır. Fiyatı size uygunsa, deneyip alıyorsanız, beğeni sizin.

Bir de soru; dipçiği el kundağından daha parlak mı, öyle gibi mi görünüyor?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı U.Caner COŞKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Browning auto 5
Ahmet seninle telefonda konuştuk ben aynı tüfeği kullandım yerlinin en iyilerinden bazı parçalarının da italyan olması tabii ki tüfeğe güzellik katar fiyatı sana kalmış hayırlı olsun ekimde deneriz kısmetse
Caner COŞKUN
1961 mersin/anamur

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
Çok güzel tüfek . Ördek avında kulanmak nasip oldu . Kısa namlu ama çok iyi gurupmanı var . Sitemiz üyelerinden Selçuk Ünver bu tüfekle çok kekliklerin canını yaktı . İtalyan olanların temizleri piyasaya çok düşmüyor . Bence kaçırma derim ...
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Rıdvan GELEN

• AvlakForum Üye
  • *
Ahmet kardeşim kendini ıspatlamış bir marka. Ben on sekiz sene önce Orjinal sarsılmaz franchi aldım. Doldurma fişekler dahil, senede ortalama 1500 fişek atarım, 24 gr dan 36- ya kadar. Domuz avı dahil her avıda yaparım. Bu sürede ne bakım yaptırdım nede arıza çıkardı çok memnunum. Benim kinde düzce kaynaşlı yazmıyor. Ama senin silahtan en az on arkadaşımda var  Bence yerli otamatikte sarsılmaz bir numara tafsiye ederim. Bütçeyede uygun. Hayırlı olsun.
Rıdvan GELEN
1969 AKÇALAR-BURSA

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Sarsılmazın Concord serileri piyasada müthiş tuttu...
Şuan da popüler olan Concord LX fakat bana göre normal Concord daha iyi bir tüfek...
Güzel tüfek kaçırmayın derim...
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Çok güzel tüfek . Ördek avında kulanmak nasip oldu . Kısa namlu ama çok iyi gurupmanı var . Sitemiz üyelerinden Selçuk Ünver bu tüfekle çok kekliklerin canını yaktı . İtalyan olanların temizleri piyasaya çok düşmüyor . Bence kaçırma derim ...
Berk şu an elimde sarsılmaz jaws var,Selçuk Ünverden almıştım.Çok güzel çalışan sağlam bi silah.Ben her ne olursa olsun bir şey satın alacağımda,imkanım ne kadarsa onu biraz daha zorlar biraz daha iyisini alırım.Şimdiye kadar yerli yapım bir çok yeni tüfeği aldım inceledim,bir çoğuna içim ısınmadı.Geçen  sene sevgili selçukdan jaws'ı aldım oldukça memnun kaldım,ama yalan haram 11 yıllık bu tüfeğin özellikle mekanizması beni şaşırttı,benim tüfekle yanyana getirip aynı anda kurma kolunu çekip bırakıyorum,bu tüfekden çıkan mekanizma sesi adeta benim tüfeğin sesini bastırıyor.Çok oturaklı  bir mekanizması var.Namlu desen,sanki dün çıkmış fabrikadan,sadece kasanın rengi atmış o kadar,hiç bir yerinde küf pas yok.E çalışma dersen,5 tane 24 gr aldım,arka arkaya seri bi şekilde attım hiç germedi,mesafeye 3 numara attım gayet güzeldi.Şu an için tüfeği opsiyonladım,bir pürüz çıkmazsa alıyorum.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2011, 20:02:21 Gönderen: Ahmet ÖZKAN »
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Selçuk ÜNVER

• Free Üye
  • *
Ahmet abi al bu tüfeği,canın hangi ava istiyorsa götür,hatta bu tüfeğe RC SİPE koy 4-5 numara tavşan-ördek   ...7-8 numara keklik....bıldırcına darı koyup atsan yine vurur......

Bir uçar avcısının elinde çok iyi işler çıkaracak bir model.....

Ben eminim sarsılmazın hiç bir modeli bu silaha yetişemez....

Ben yılda yaklaşık 1000-1500 fişek atan biri olarak,daha tık demedi desem yeri var....aynı sana verdiğim javs gibi....
« Son Düzenleme: 25 Mart 2011, 13:42:42 Gönderen: Selçuk ÜNVER »

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
Ahmet kardeş bu tüfekten arkadaşımda var ilk çıktığı yıl alınmıştı
tüfeği hala kullanıyor, bir kaç küçük arıza dışında önemli bir arıza çıkarmadı
namlunun üzerinde 2,3,4 yazısı var demişsin o yatak ölçüsüdür
namlu 70 mm yataktır
magnum yatak deildir haberin olsun
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Erdinç COŞGUN

• AvlakForum Üye
  • *
sarsılmaz mı aman allah korusun bedava verseler almam franci yeni modeli var sıkıysa her avdan gelişte silme
Erdinç COŞGUN
 02/ 03 / 1982

Çevrimdışı Hasan ERKOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
AHMETCİM KAYNAŞLI YAPIMI 71 NAMLU KENDİNDEN ŞOKLUCONCORDE  TÜFEĞİM VAR MÜKEMMEL AYRICA FRANCHİ NAMLUSU OLANIDA VAR ODA SÜPER 61 NAMLU UZATMA ŞOKLU 61 NAMLUSUYLA BİLE GROPMAN SÜPER EFSANE YADA ABARTMA DEĞİL BUNLAR GERÇEKTEN SÜPER TÜFEKLER
Hasan ERKOÇ
1976 ANAMUR

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Vallahi gerçekten manyak bi tüfekdi ama almadan 1 hafta önce domuz avından gelirken pick-up'dan düşürmüşler,bir kaç yeri ciddi şekilde hasarlanmış ve fabrikaya göndermişler.Bu yüzden almakdan vazgeçtim ama içim gitti tüfeğe.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Nazar değdirdik herhal :) Tüfek tamirden gelince mahsuru yoksa neyine ne kadar masraf çıktığını yazarsanız seviniriz. Sarsılmaz kimi zaman her nedense ücretsiz bile tamir yaparken, kimi zaman da dudak uçuklatıyor. Ortasını bulmaları lazım. Ben şahsen daha fazla tanımak istiyorum. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Cihan ŞEN

• Müdavim Üyemiz
  • Kınalı kekliğim uç uçabildiğin kadar!
    • Benim sitem
Ben bu tüfekten kullanıyorum ve çok memnunum Ahmet kardeşim 24 gr fişek cayır cayır çalıştırıyor grupmanı çok iyi,hafif,öyle yerlere girip çıkyıor tık demedi bu güne kadar bence fırsatı kaçırma,tamir olan yerleri önemli değil ise düşün,ben temizini bulursam Abimde alırım
Cihan ŞEN
1976 istanbul-Alaşehirli Avcı

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Vallahi Cihan abi nasıl desem bilmemki,bende Jaws modeli var süper bi tüfek,ama bu tüfek beni resmen bitirmişti.Kullandığım için söylüyorum,beretta 303'ün mekanizmasından pek farkı yoktu.Tüfekten anlayan biri için böyle bir silahı satanın anca kafada bir-iki tahtasının eksik olması lazım.En son 800'e bırakırım demişti,kabul etmiştim ama nasip değilmiş.Çünkü arıza biraz büyük.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Nazar değdirdik herhal :) Tüfek tamirden gelince mahsuru yoksa neyine ne kadar masraf çıktığını yazarsanız seviniriz. Sarsılmaz kimi zaman her nedense ücretsiz bile tamir yaparken, kimi zaman da dudak uçuklatıyor. Ortasını bulmaları lazım. Ben şahsen daha fazla tanımak istiyorum. Selamlar
Sarsılmaza gönderecek olan kimde,adam konyaya göndermiş silahı.Ne oldu diye sorarsanız,bende bilmiyorum çünkü adamcağızın tüfeği düşünecek hali yok,1 ay kadar önce kalp krizine bağlı felç geçirdi ve şu an kimseyle görüştürülmeden evinde iyileşmeyi bekliyor.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
aman abi kalsın o tüfeği unutun tılsımlımıdır nedir :) adam satmaya kaldı önce tüfek düştü gitti, sonra sahibi hastalanmış Allah şifasını versin,
Ahmet sen jaws la yola devam et kardeş tüfeğin güzel
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Tuncay BOĞACI

• AvlakForum Üye
  • *
arkadaşlar  bu  silah ın  aynısı  bende  var.kullanıcı olarak  yazıyorum..yıl1997.de  900 mark' a  aldım..ogün bugündür  kullanıyorum..hala  tık demiyor.çok memnunum..hala  ilk çıktığı gibi  süper.sıfır  tüfek gibi...her  avda  denedim.uçar  avında,tavşan avında,hele  domuz  avında, 36,40 gram tek kurşun,9'lu magnum banamısın demiyor.yüzlerce  fişek attım.14.15 yıldır  kullanıyorum..gitti yere kadarda  kullanıcam.bu  seriden  zaten  başka  üretim yapılmadı.ilk  çıktıkları yıl  üretildi.sonra üretimi durdu.sarsılmaz  kendi üretimini  çıkardı piyasaya.yanı  ilk çıkanlarda  namlu  italyan.metal kısımları  italyan malı..1 ,yıl sonra  aynı tüfekten sarsılmaz  adına  türk malı olarak  namluda  türk  yapımı  çıktı.namlular  farklıdır.anlaşılıyor.ilk çıkanların  bayası  parlak  boya.sonra üretilen namlular  mat siyağ renk.   kısaca  herkese  tavsiye  edertim..
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2012, 18:24:17 Gönderen: Tuncay BOĞACI »
TUNCAY BOĞACI .    1970 / muratlı / TEKİRDAĞ
..........Beni bilen bilir ,bilmeyen kendi bilir......