Gönderen Konu: LİNDA & BOR YAVRULARI YENİ YUVALARINDA(Mehmet ARI)  (Okunma sayısı 32554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersin AMASYALI

• *
Ynt: LİNDA & BOR YAVRULARI YENİ YUVALARINDA(Mehmet ARI)
« Yanıtla #25 : 18 Haziran 2011, 23:46:22 »
Valla sonra suyu çıkıyo ne hale düştük hatırla :)

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 19 Haziran 2011, 00:38:24 »
Valla sonra suyu çıkıyo ne hale düştük hatırla :)

sorma ersinim....sabah hiç kalkmak canım istememişti....çadırda pişmeme ragmen.... :)
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• *
  • ÖNEMLİSİ DOSTLUK SEVGİ KARDEŞLİK
« Yanıtla #27 : 19 Haziran 2011, 00:47:23 »
Sevgili Mehmet seni tebrik eder başarılarının devamını dilerim Artistlerin çoğaldığı bu dönemlerde gerçek İşçilerin ileride ne kadar kıymetli olacağının bilincinde olarak Lütfen bu Tip eşleştirme ve kanlara dikkat edelim Ve sahip çıkalım kanaatindeyim malesef bu ve bunun gibiler çok azaldı Sevgili Cemal Bu lafım senin içinde geçerli Saygı ve sevgilerimle
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 19 Haziran 2011, 01:00:20 »
sevgili ersin

mehmet arı , ülkeye giren her köpeğin dünya şampiyonu diye lanse edildiği bir camia için şanstır . son 3-4 senedir onlarca muhteşem! köpek girdi ülke toraklarına ...daha hiç birisinin bizleri tatmin eden bir performansını izleyememişken , mehmet getirdiği köpeği ilk gün av sahasında salarak videosunu çekmiş ve köpeğinin yeteneklerini herkezle paylaşmıştır...

abuk subuk sataşmalar oluyor mehmete , ne gereği var bunların. ben bir pointer sever olarak zevkle izliyorum mehmetin köpeklerini ..sadece mehmetin değil ! eğer hoşuma giden köpekler ve beğendiğim videolar olursa herkezi tebrik etmeye çalışıyorum . seninde dediğin gibi "sezarın hakkını sezara verebilmeli""

Mehmet'e özellikle son 1 senedir çok uyarı yaptım , bu sataşmalara cevap verme - sen önüne ve işine bak diye . çünkü benim gözümde mehmet arı bir "çıta" dır . bunu aşağı çekmeye çalışanlara müsade etme , koya biliyorlarsa üste koysunlar çıta'yı ..izlersek bir gün daha iyi videolar ve köpekler kimsenin şüphesi olmasın taktir edip alkışlayacağımızdan ..

birde şu muhabbet varki , sadece gülüyorum ...sivasın avlaklarında benim köpekte av yapar diye!!! yapar elbet ..lakin biz mehmetin yaptığı avlara takılmıyoruz hiç bir zaman , köpeklerindeki eşsiz koku ve stile hayranız ...ben görmedim daha mehmetin köpeğinin yakınından kuş kalktığını ...
şuda varki , ankara dahil memleketin başkent ve doğusunda 3 aşağı beş yukarı benzer keklik popülasyonları mevcut ..yaw bahsi geçen ülkenin neredeyse yarı toprağında sadece mehmet mi avlanıyor .. ülkenin yarı avcısı zaten o bölgelerde av yapıyor ...bunu bildiğimiz halde bu zevki bize yaşatan tek insana lütfen çamur atmıyalım ..

şunu hep idda ederim , özellikle keklik avında video yu köpek çektirtir avcıya ..bugün bu formlarda bulunan avcı kardeşlerimin hepsinde kamera var ,yokmu ? var ..o zaman mazeret üretmeyelim ...

ben , alanyada yaşayan ve avlanan çok iyi olmasada kötüde sayılmıyacak bir keklik avcısıyım .. meskenemiz sarp ve zorlu avlakları olan toros dağlarıdır .. hastalanıncya kadar mehmetin güzel köpeği lindanın aynı anne-babadan abisi olan köpekle avlandım ...sadece o köpek avda video çektirdi bana , o köpeğin arkasında aldığım zevki başka hiç bir köpekte almadım ..bir sürü farklı köpekle avlanmama rağmen ...kısaca kapıma giren bütün köpekleri sergilediği mera performansı ile hiç etmişti o köpek

sadece linda yavruları değil ,sahipleri çok önceden belli olan mehmetin diğer dişi köpeği cesi yavrularıda çok değerli avcılara  nasip oldu..hele bir isim varki(açıklamak bana düşmez) duyduğunuz zaman bir beyin jimlastiği yaparsınız ..

çok sık dile getirilen bir mubbet var burada ..ülke köpekçiliği-ülke köpekçiliği diye ...laf üreterek değil - icraat yaparak ülke köpeklerini avrupaya ispaat eden bir kardeşimizi , alkışlayamıyorsak bile lütfen ayağından çekmiyelim ..

sevgilerimle

Bülent ERDEM
1977 Alanya

• *
« Yanıtla #29 : 19 Haziran 2011, 01:12:59 »
        Sevgili bülent abi.. Senin güzel gönlün bayağı bi yorulmuş belli.. Bunlara aslında çok takılmamakta lazım.. Çünki kötüler olmassa iyilerin kıymetini bilmemiz mümkün değil.. ;)

Bahsettiğin ismi başından beri bende biliyorum.. Ama muhtemelen çok özel insanlar dışında  bu açıklanmıcak..  Çünkü o ustamız ustalığını bir kez daha göstermiş oldu bizlere.. Mükemmel bir yetiştirici  çok değerli bir insan.   Bunun herkez tarafından bilinmesine gerek görmüyoruz..Tabi kendiside dile getirebilir onu bilemeyiz.

Çevrimdışı Berkun EKEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 19 Haziran 2011, 09:56:27 »
tebrikler abi yeni sahiplerine hayırlı olsunlar inşallah.
Berkun EKEN KOCAELİ/İZMİT 1985
0544 977 1000

Çevrimdışı Erol SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 19 Haziran 2011, 10:49:10 »
Mehmet Hocam çok güzel yavrular çıkmış yeni sahiplerine hayırlı olsun.Şimdi kısmet olmadı ancak ileride bir yavruda bana nasip olur inşallah,rastgele.
Erol SARI
1976 KONYA

Çevrimdışı Hayrullah AKTAŞ

• *
« Yanıtla #32 : 19 Haziran 2011, 12:12:06 »
çok güzel yavrular kardeş tebrikler..yapılması gerekeni yaptın güzel yavrular elde ettin ve sahiplendirdin.başarılar.
Hayrullah AKTAŞ
1981 TRABZON

Çevrimdışı Alpaslan ASLAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 19 Haziran 2011, 13:44:43 »
YavruLar yeni sahipLerine hayırLı oLsun sağLıkLa büyüsünLer ..
Alpaslan ASLAN
1974 izmir-Buca 0535 275 23 14

Çevrimdışı Ramazan BUNARCIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 19 Haziran 2011, 14:39:54 »
Maşalah çok güzel yavrular inşallah anne ve babaları gibi iyi birer avcı olurlar sahiplenen herkese de hayırlı uğurlu olsun.Artık yurt dışına da köpek verebilmemiz çok sevindirici bir durum böyle büyük bir işe imza attığınız için sizi kutlarım hocam inşallah ülke olarak daha da iyi bir konuma geleçeğiz.Selamlar.

• *
« Yanıtla #35 : 19 Haziran 2011, 17:08:14 »
Sevgili Mustafa..

Mehmetle benim muhabbetim çok farklı.. Mehmet benim için kardeşim kadar değerli bir insan.. Sorunuza cevabımı bu kadar niye yadırgadınız anlayamadım..

Ayrıca kafanızdaki soru işaretini insan muhabbeti olan birini arar sorar ve giderir.. Üstüne basa basa burada bu tarz şeylere girmenin farklı nedenleri var gibi geliyor bana.. Sizde beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim..

Gelelim kif kayıtlarına..

Öncelikle mehmetin yaşadığı yeri giden gören biri olarak size şunu soruyorum.. Hiç oralara gittinizmi.. Gölovada Yaşam standartının ulaşımın haberleşmenin hangi kalitede ve nerelerde olduğunuzdan haberiniz varmıdır.. İstanbula köpek göndermek gidip gelmiş biri olarak söylüyorum.. Uzun ve zahmetli bir iş.. Herşeyin yeri ve zamanı vardır.. Mehmet onunda gereğini yaptı.. Köpeğini istanbula sevgili abimiz Berk İnontepeye gönderdi .. O da bizzat köpeği götürüp değerlendirmeye sokup kaydettirdi.

Şimdi siz diyorsunuz ki kafamızdaki soru işaretleri.. Siz kimlersiniz..??  Ben sizden başka bu tarz şeylere takılan birini göremedim bu konuda. Kaldiki konunun bunlarla ne alakası var.. Güzel bi eşleşme olmuş.. Yavrular eşlendiği anda kapanmış.. Gayet mütevazi bir şekilde konu açılmış sahiplerine hayırlı olması dilenmiş.. Konuyu getirdiğiniz yeri tekrar bir gözden geçirin..

Şunun farkında değilmisiniz yoksa başka niyetlerinizmi var anlıyamıyorum.. Bizlerin değil sizlerin sivri yazıları garipseniyor.. İsterseniz bi oturup düşünün bunu :)  Sevgiler saygılar..

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #36 : 19 Haziran 2011, 17:56:56 »
Maşallah olağanüstü yavrular,yeni sahiplerinede hayırlı olsun.Angel görüntü itibariyle benim favorim.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Arif KAŞLIOĞLU

• *
  • (0532 452 78 44) 0Rh+ ORTAKENT/BODRUM
« Yanıtla #37 : 19 Haziran 2011, 18:27:23 »
Öncelikle hayırlı olsun hocam. Ayrıca yurtdışına kadar adını duyurabilen bu yavrulara sahip olan herkese güzel avlar geçirmelerini diliyorum. Tebrik ederim..

BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE,BİRDE SÖYLEYENE BAKARIM "ADAM MI DİYE"

Çevrimdışı Kadir SARI

• Çolak 43
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 19 Haziran 2011, 19:25:44 »
Mehmet ARI öncelikle tebrik ederim böyle bir işe imza attığın yani yurt dışına yavru olsun büyük olsun köpek sattığın ve ülkemiz köpeklerini yurt dışına duyurduğun için buda çekmiş ve izletmiş olduğun videolardan kaynaklanan bir olaydır kimse kusura bakmasında senin köpeklerinin kaşına gözüne vurulupta yavru almıyor avrupalı gördükleri resimlere seyrettikleri videolara istinaden sıraya giriyorlar.Ben genelde böyle konulara pek yorum yazma taraftarı değilim ama sezarın hakkını sezara vermek gerekir.Değerli arkadaşlar yurt dışına köpek satan Ahmet olur mehmet olur bu farketmez nasıl ve nereye sattığıda çok önemli olmamalı önemli olan yurt dışına köpek satıp TÜRKİYE,den de köpek alınmış ve ülkemizin adının duyulması ve bununla gurur duymak başka bir olay mesele KIF kayıdı ise LİNDA,nında BOR,unda kayıtları tam hal böyle olunca yavrularında üretimleri KIF,a uygun bir üretim buda demekki bir zamanlar hayal dedikleri yurt dışına pedirgeli köpek satmak gerçekleşmiş oluyor.Yaşanmış bu güzelliğe kim satarsa satsın alkışlamak ve tebrik etmek en güzel olay olduğunu düşünüyorum.Dilerim bu iş tüm köpek besleyen ve üretimini düzgün yapmaya çalışan köpek sever arkadaşlarımız için bir ilk olur ve devamı gelir.Dikkat edelimde bugün tüüü kaka dediğimiz köpeklerin yavrularını yarın avrupadan almak için sıraya girmeyelim.Ülkemizde olmayacak iş değil.
Selamlar.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2011, 19:31:58 Gönderen: Kadir SARI »
Kadir SARI
1967 Emet KÜTAHYA
Tel.0 543 603 29 02

***** ŞİVA - LEXUS - BARBY *****

Mehmet ARI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 19 Haziran 2011, 22:09:28 »
Değerli dostlar , güzel yorumlarını esirgemeyen herkese çok teşekkürler. Konuyu farklı yönlere çekme çabası başlamış yine..Sebebi nedir anlam veremiyorum... Artık Avrupalının da ülkemizdeki pointerleri beğenip yavru edinmesi neden bizlere gurur vermek yerine altından bişeyler aranıyor ??? Avrupadan yavruyu alanlar avlanmak için alıyor veya yetiştirmek için alıyor..Ne farkeder ??? Önemli olan ülkemizdeki pointerlerin de beğenilip talep edilmesi değil mi ???

Değerli Mustafa , ilk önce selamlarımı sunuyorum.
Yalnız şunu anlayamadım bu konu niye sizin   aklında soru işareti bırakıyor ???
Kayıtların tutulduğu kurum olan KIF Merkezi arayıp özel mesaj kutuna gönderdiğim çip ve soy kütük kayıt numaralarından sorgulatarak en doğru bilgiye ordan ulaşarak kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz .......
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2011, 22:22:07 Gönderen: Mehmet ARI »

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #40 : 19 Haziran 2011, 22:31:17 »
Yavruların yeni sahiplerine hayırlı olsun herbiri birbirinden alımlı pointerler ülkemiz adınada çok sevindirici bir durum tebrikler...
RASGELEYİN...
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı İsmail MANAV

• *
« Yanıtla #41 : 19 Haziran 2011, 23:11:00 »
once yavrulara kocaman bır masallah ınsallah saglıklı olurlar
ben her zaman soylerım benım cevremdekı arkadaslarım bılır avrupa bızde cok kopek alıcak bunun az bır zamanı kaldı cunkı avrupadakı kopekler pek avla ıslerı yok daha cok yarısma ısıne agırlık vermısler dogal olarak avcılarda av kanı yuksek yavrualrı yada buyuk kopeklelrı turkıyden alıcaklar mehmet kardesınmın kopegıde ornek buna
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı Kürşad UYANIK

• *
« Yanıtla #42 : 19 Haziran 2011, 23:17:48 »
Sevgili Mustafa..

Mehmetle benim muhabbetim çok farklı.. Mehmet benim için kardeşim kadar değerli bir insan.. Sorunuza cevabımı bu kadar niye yadırgadınız anlayamadım..

Ayrıca kafanızdaki soru işaretini insan muhabbeti olan birini arar sorar ve giderir.. Üstüne basa basa burada bu tarz şeylere girmenin farklı nedenleri var gibi geliyor bana.. Sizde beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim..

Gelelim kif kayıtlarına..

Öncelikle mehmetin yaşadığı yeri giden gören biri olarak size şunu soruyorum.. Hiç oralara gittinizmi.. Gölovada Yaşam standartının ulaşımın haberleşmenin hangi kalitede ve nerelerde olduğunuzdan haberiniz varmıdır.. İstanbula köpek göndermek gidip gelmiş biri olarak söylüyorum.. Uzun ve zahmetli bir iş.. Herşeyin yeri ve zamanı vardır.. Mehmet onunda gereğini yaptı.. Köpeğini istanbula sevgili abimiz Berk İnontepeye gönderdi .. O da bizzat köpeği götürüp değerlendirmeye sokup kaydettirdi.

Şimdi siz diyorsunuz ki kafamızdaki soru işaretleri.. Siz kimlersiniz..??  Ben sizden başka bu tarz şeylere takılan birini göremedim bu konuda. Kaldiki konunun bunlarla ne alakası var.. Güzel bi eşleşme olmuş.. Yavrular eşlendiği anda kapanmış.. Gayet mütevazi bir şekilde konu açılmış sahiplerine hayırlı olması dilenmiş.. Konuyu getirdiğiniz yeri tekrar bir gözden geçirin..

Şunun farkında değilmisiniz yoksa başka niyetlerinizmi var anlıyamıyorum.. Bizlerin değil sizlerin sivri yazıları garipseniyor.. İsterseniz bi oturup düşünün bunu :)  Sevgiler saygılar..
aynen katılıyorum
Kürşat UYANIK
1976 Niksar TOKAT   bundan sonra BOLU

BAYRAĞIMIN DALGALANDIĞI HER YER MEMLEKETİMDİR

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #43 : 20 Haziran 2011, 02:03:50 »
Eğriye eğri doğruya doğru,herkes elini vicdanına koysun,Linda gibi alçak sürünmeyle avına yaklaşmaya çalışan kaç tane pointer var?Helal olsun o köpeğin yediğine içtiğine.Yurt dışından getirilenlerde dahil,Türkiye de parmakla gösterilecek sayılı köpeklerden bir tanesi.Demekki yaptığı avlar elin gavurununda dikkatini çekmişki,yavrusuna talip olmuşlar.Bu arada göründüğü kadarıyla müstakbel eşi Bor'unda stil olarak kendin kalır yanı yok. ;)
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #44 : 20 Haziran 2011, 09:29:17 »
Hayırlı olsun yavrular birbirinden güzel maşallah.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Erol GÜNER

• *
« Yanıtla #45 : 20 Haziran 2011, 11:09:43 »
maşşallah alan avcı arkadaşlara hayırlı olsun güzel yavrular anne baba da belli ömürleri avları uzun olsun inşallah meradaki fotlarınıda görürüz ..DEVREK den SLM..
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2011, 11:12:03 Gönderen: Erol GÜNER »
Erol GÜNER
19.04.1974 DEVREK / ZONGULDAK
TL=05326210805

Çevrimdışı Emin DEMİRTAŞ

• *
« Yanıtla #46 : 20 Haziran 2011, 14:15:18 »
Mehmet Tebrik ederim,yavrularına gayet güzel bakmışsın,saheplenmek isteyenlerede vermişsin,bütün üretici arkadaşlarında,senin gibi köpeklerinin avperformansı ve kaydı ile hareket etmelerini tavsiye ederim.
Emin DEMİRTAŞ
1968 Gönen/BALIKESİR
0 535 614 64 46
0+ (RH)

Çevrimdışı İbrahim ÖZEL

• *
« Yanıtla #47 : 20 Haziran 2011, 16:07:24 »
Anne babası ülkemizde üretilen harika bir dişi ile yurtdışından gelen mükemmel bir erkeğin meyvaları kötü olacak değildi zaten. Mehmet kardeşim mükemmel yavrular. Aynı zamanda ülkemizdende köpeklerin yurtdışına gitmiş olmaları apayrı bir sevinç kaynağı. Gerçekten yavrular mükemmeller. Rabbim nazarlardan korusun. En çok hoşuma gidende ciğer solit. Belkide bir tek elimde bu solitten olmamasındanda kaynaklanıyor olabilir. Ama her biri ben mükemmel olacam diye bakış atmışlar. İnşallah bu yavruların değeri bilinir. Seni tebrik ederim kardeşim...
İbrahim ÖZEL 05304684000
[email protected] 1976 Bursa-Adana  

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #48 : 20 Haziran 2011, 16:10:49 »
Maşallah hepsi birbirinden güzel,sahiplenen arkadaşların hepsi tüyü kadar hayrını görsünler
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Mustafa ÇOBAN

• *
« Yanıtla #49 : 22 Haziran 2011, 14:12:43 »
sevgili kardeşim mehmet bize böyle güzel bir kan kazandırdığın için sana çook teşekkür ederim İNŞALLAH anne ve babası gibi kendinden söz ettircekler AYRICA TÜM ARKADAŞLARA İYİ NİYETLERİNDEN DOLAYI ÇOOOOK TEŞEKKÜR ederim
Mustafa ÇOBAN
1975 DİNAR